Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @roccorocco işlerin sizin için yoluna girmesine çok sevindim 🙂

• @damladav tesekkurler. 🙂 zaman gectikce hersey yoluna giriyor. Ilk zamanlarin psikolojisiyle baya serzenisteydim ama sabredip bekleyince hersey yoluna giriyormus 🙏

• @roccorocco bunu okuduğuma çok sevindim, her deneyim kıymetli muhakkak ama hikayesine sürecine tanıklık ettiğimiz arkadaşlarımızın tecrübelerini eşzamanlı olarak dinlemek bende daha farklı bir etki yaratıyor. Çok sahici.
    Sizin adınıza çok sevindim gerçekten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

seattle olarak en güncel bilgileri veren video 5 kötü olarak yayınlandı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

seattle olarak en güncel bilgileri veren video 5 iyi yönleri yayınlandı.

• @ayvalik10 kotu yanlari cok dogru. Adam anlatirken bile kendi icinin sistigini hissettim😀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

seattle yaşayanların belki müdavim olduğu belki duyduğu türk restaurant sahibi ile doyurucu ki özellikle son bölümde ki tavsiyeler can alıcı sohbet yayınladılar. Restaurant ismi theturkishchef_delivery sahibi Seymen Cagirgan

• @ayvalik10 hiç duymadım bu kişiyi

• @damladav tek gelen bir kişi için acaba bir ailenin yanında oda kiralama olanağı varmı acaba?, diğer bir sorum sanayi ağırlıklı şehir önerebilir isiniz bilginiz dahilinde şimdiden teşekkür ederim lütfen cvp

• @Mustafa34, içinde söyledi: Washington (State)

@damladav tek gelen bir kişi için acaba bir ailenin yanında oda kiralama olanağı varmı acaba?, diğer bir sorum sanayi ağırlıklı şehir önerebilir isiniz bilginiz dahilinde şimdiden teşekkür ederim lütfen cvp

Hiç bilmiyorum. Ama oda kiralama şansınız olabilir çünkü kiralar yüksek birkaç kişi aynı evi paylaşıyor. Ama aile yanında olur mu onu bilemem araştırmanız lazım.

• Washington eyaletinde driver testinde yanimizda birisi(sponsor) olmasi gerekiyor mu? Boyle bir durumda turk ehliyetim olmamasina ragmen driver testine kendi arabam ile gidebilirmiyim? Kendi arabami suremedigim taktirde farkli alternatifler deneyen ya da bilgisi olan var mi?

• @aurelius ehliyetiniz de olsa kendi arabanızla kendiniz gidemezsiniz. Yanınızda en az 5 yıllık Amerikan ehliyeti olan bi sponsor olması lazım diye biliyorum. Bir sürücü kursuyla anlaşıp onlarla beraber sınava girebiliyorsunuz.

• @aurelius bence en iyisi driver school da test almaniz daha pratik ve kolay olacaktir. Ucretleri sadece driving ise $80 dan basliyor. Knowledge testle beraber $110 isterler. Kendi aracinizla teste girmek icin DOL den su an randevu almaniz kolay olmayabilir hemde bir suru evrak isiyle ugrasirsiniz. Ozel driver school olarak Defensive tavsiye ederim.

• Seattle, WAFB_IMG_1615131701530.jpg

• Tahoma, WA

FB_IMG_1616026798452.jpg

• Seattle

FB_IMG_1617239912100.jpg

• 20 Yildir Washintonun Vancouver kasabasinda yasiyorum, sorusu olanlar yazarsa -bildigim kadar- cevapliyabilirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismailayaz, içinde söyledi: Washington (State)

n Vancouver kasabasinda yasiyoru

merhaba.
    aslında forum ahalisi olarak merak ettiğimiz konular genelde aynıdır. özellikle green card talihlisi arkadaşlar olarak bizler için önemli bir kaç soruyu sormak isterim. çünkü süreci tamamlayıp konu eyalet seçmeye geldiğinde hepimizin merak ettiği soruları sizler gibi yıllardır orada yaşayan birinden dinlemek çok güzel olacaktır.

• diğer eyaletlere göre kıyasladığınızda yıllardır sizi orada yaşamaya iten şey/şeyler nedir?
    • abd'ye yeni yerleşecek aileler için washington uygun bir eyalet midir?
    • iş olanakları nasıldır ve hangi sektörlerde iş imkanı bulunabilir?
    • kiralık ev konusunda fiyatlar nasıldır ve hangi bölgeler tercih edilebilir?
    • çocuklu aileler için dikkat edilmesi gereken konular nedir? hangi bölgeler bu tip aileler için uygundur?
    • mevsimi nasıldır?
    • eyaletin göçmenlere yaklaşımı konusunda düşünceleriniz nedir?

aklıma gelenler bunlar 🙂
    zamanınız olduğunda cevaplarsanız çok memnun oluruz.
    şimdiden teşekkürler

• diğer eyaletlere göre kıyasladığınızda yıllardır sizi orada yaşamaya iten şey/şeyler nedir?
    CEVAP: Ben burda basladim, baska bir yerde yasamadim...Eskiden ucuzdu, simdilerde ev fiyatlari falan oldukca yukseldi...Daha ucuz yasanacak bir eyalete gitmeyi dusunuyorum...
    abd'ye yeni yerleşecek aileler için washington uygun bir eyalet midir?
    CEVAP: Bu bolgede yasayan cok gocmen var
    iş olanakları nasıldır ve hangi sektörlerde iş imkanı bulunabilir?
    CEVAP: is imkani vardir , yakin olan portland,oregon sehrinde de is bulunabilir...bu tabi sizin nasil bir is aradiginiz ile ilgilidir...
    kiralık ev konusunda fiyatlar nasıldır ve hangi bölgeler tercih edilebilir?
    CEVAP: Vancouver nispeten ucuzdur 1000-1500 arasi kiralik evler vardir...belki daha ucuzuda vardir.craigslist den kendinize uygun eve bakabilirsiniz
    çocuklu aileler için dikkat edilmesi gereken konular nedir? hangi bölgeler bu tip aileler için uygundur?
    CEVAP: Bu bolgede yasayan cocuklu bircok gocmen aile vardir...
    mevsimi nasıldır?
    CEVAP Bulutlu ve oldukca yagmurludur...Insanin icini SIKTIGI durumlar cok olur...Alismak zaman alir. Yagmur (yada BULUT) sevmeyenler UZAK dursun derim. Uzun zaman gunes goremeyebilirsiniz.BU bolgede NORMAL dir.
    eyaletin göçmenlere yaklaşımı konusunda düşünceleriniz nedir?
    CEVAP Eyaletin gocmenlere bir ekstra yardim yaptigini gormedim...Normal vatandas gibi davranir...
    youtube sayfama bakmak isterseniz:

• Hep Florida, Teksas odaklı düşünüyordum ama Seattle çok aklımı çeliyor. Başlangıç için biraz fantezi olduğunu düşünüyorum ama şehrin ruhu olduğu izlenimi edindim. O bulutların alçakta gözükmesi, yağmurun tatlı tatlı yağması, yemyeşil bir şehir olması, çok güzel stüdyo daireleri olması gibi etkenler kafa karıştırıyor. Haritanın üst tarafı hiç gündemimde değildi oysa.

Benzer Başlıklar

• 31
  • 101
  • 59
  • 107
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |