Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@umutaga burada yaptığın gibi amerikada aynı işleri yapınca maaşın daha fazla olur mu olmaz mı eğer olur diyorsan çıkarsa git neden durasın sonuçta sen sadece maaş için Türkiye de kalıyorsun yoksa yaşam standardı olsun huzur gibi diğer faktörler amerika türkiyeyi 2 katlamıyor mu yani ozaman neden durasın ki

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@umutaga burada yaptığın gibi amerikada aynı işleri yapınca maaşın daha fazla olur mu olmaz mı eğer olur diyorsan çıkarsa git neden durasın sonuçta sen sadece maaş için Türkiye de kalıyorsun yoksa yaşam standardı olsun huzur gibi diğer faktörler amerika türkiyeyi 2 katlamıyor mu yani ozaman neden durasın ki

Elbette haklısınız hala gitmek istememin sebebi ekonomik boyuttan farklı olarak yaşam standartları, huzur vs.. farkı da var tabi malumunuz. Aşağı yukarı benim kadar yazılımla uğraşan iki arkadaşım var Amerikanın farklı bölgelerinde. Şuan yaklaşık maaşları 7-8K civarında. Ancak masraflarda Türkiye'den fazla olacaktır orada tabi o oranda. Ancak alım gücü tabiki çok daha rahattır. Bir türlü bu dengeyi kafamda kuramadım. Dediğim gibi ayrıca orada bu virüsün durumu da tedirgin edici.

• @ibrahimasar

Bekarım
    Bekarım Pasaportum Var 0 $
    Bekarım Muayne 333 $
    Bekarım Vize 333 $
    Bekarım İst-Ankara Konak 100 $
    Bekarım Aktarmasız NY 500 $
    Bekarım 1 hafta tanıdık evi 0 $
    1 haftalık taışt 40 $ (toplu taşıma )
    Bekarım yemek 7 gün 150$
    Abd Ordusuna girmek istediğim için ev falan tutmaya gerek kalmıyor oda 0$

Harcanan 1500 dolardan az 🙂

Hocam , ben oraya zaten yazdım , ben bekarım ve tanıdıklar var diye, bu anlattıklarınız sizin için geçerli , daha önce forumdada tartışıldı , en güzeli bekarken gitmek...

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar

Bekarım
    Bekarım Pasaportum Var 0 $
    Bekarım Muayne 333 $
    Bekarım Vize 333 $
    Bekarım İst-Ankara Konak 100 $
    Bekarım Aktarmasız NY 500 $
    Bekarım 1 hafta tanıdık evi 0 $
    1 haftalık taışt 40 $ (toplu taşıma )
    Bekarım yemek 7 gün 150$
    Abd Ordusuna girmek istediğim için ev falan tutmaya gerek kalmıyor oda 0$

Harcanan 1500 dolardan az 🙂

Hocam , ben oraya zaten yazdım , ben bekarım ve tanıdıklar var diye, bu anlattıklarınız sizin için geçerli , daha önce forumdada tartışıldı , en güzeli bekarken gitmek...

Hangi kuvvete katılmayı düşünüyorsunuz? Bu konuda herhangi bir ihtisasınız var mı?

• ⭐⭐

arkadaşlar güvenilir bir kaynaktan edindiğim bilgiye göre salgın nedeniyle çok fazla ölüm olduğu için ABD de green card ile geleceklerin önünü açacaklarmış baya bir kişiye vereceğiz demişler. pasaporttan sonra bir güzel haber daha...

• @LordBolton, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

arkadaşlar güvenilir bir kaynaktan edindiğim bilgiye göre salgın nedeniyle çok fazla ölüm olduğu için ABD de green card ile geleceklerin önünü açacaklarmış baya bir kişiye vereceğiz demişler. pasaporttan sonra bir güzel haber daha...

Çok güzel bir haber lakin kaynak önemli.

• ⭐⭐

@Eren98 yerli aynasız diye bir şerif söyledi youtube canlı yayında ilgili kurumda ki arkadaşlarından edinmiş bilgiyi.

• Firmaların dediğinine göre 2020 kazananların çoğu kayıt yapamayacak kesin bir süre varmış o süreye kadar kazananlardan kaçı kayıt olursa olacak o yüzden 2021 daha çok alabilir birde her ne kadar göçmen almak istemiyorlar deselerde 90.000 kişi ölmüş sonuçta bunların çoğunun boşalttığı işlerin doldurulması lazım amerikada çalışmak isteyene iş herzaman var cv farkı oluyor sadece normale döndüğünde bişey değişmeyecek orada olan iş ve çalışanlar belli sonuç bende normalden fazla kazanan olacak diye düşünüyorum her ülke için

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns Sizin hesabınız da size göre.. Zamanda geri gidemediğime göre 30 bini bulmam gerekecek 🙂

• @ibrahimasar sayın ibrahim bey , lütfen saygıslzık gibi algılanmasın ,

ben kendi açımından yazdım , 3 yada 4 kişilik bir aile için 30k evet lazım 🙂

EEE BOŞUNA DEMEMİŞLER... BEKARLIK SULTANLIK 🙂 🙂 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar sayın ibrahim bey , lütfen saygıslzık gibi algılanmasın ,

ben kendi açımından yazdım , 3 yada 4 kişilik bir aile için 30k evet lazım 🙂

EEE BOŞUNA DEMEMİŞLER... BEKARLIK SULTANLIK 🙂 🙂 🙂

Yok be yaaa.. Ne saygısızlık algılıycam. Herkesin hesabı kendine göre. Sen 1500 hesabetmişsin.. Çok çok 3000 harcayacağına göre hazırlık yaparsın. Konsolos da kabul ederse sıkıntı yok. Saygısızlık bunun neresinde. Keyfine bak. 🙂

• @Eren98 çoğu türk abd askerininde dediği gibi , ARMY

zira army en büyük ve çok çeşit meslek guruba sahip , valla ihtisas olarak sağlıkçıyım 😃 abd şuan deli gibi sağlıkçı arıyor , hatta özel ilan falan vermeye başladılar , bu konuda diplomam olması çok işime yarıcak gibime geliyor

ayrıca armynin dil kursu var , navy yada air force işe alım memuru ile görüştüm , bizde öyle bir kurs yok dedi

• @ibrahimasar konsolosluk için 20 k hazır ibrahim bey 😃 göstermlik yani , mesela zaten o kısmı , yanıma götürceğim para 6bin dolar olacak , 2 cepte 4 bankada

tabi kısmet olurda kazanırsak...

• @AgeGuns
    Maalesef öyle ben de 4 kişilik bir aile için ilk 6 aylık harcamaları 30K$ hesaplamıştım. Tabiiki her ihtimale hazırlıklı olarak giderim ama 6 aydan sonrada bir iş buluruz artık 🤔

• @Mrbye 6 aylık harcama biraz çok olmuş sanki... 6 ay sonra iş bulmak biraz fazla , en fazla 2 ay olsun

ama kişi arttıkça para artıyor bu kesin

bende çocuklu ailelerde şunu anlıyamıyorum , atıyorum çocogum 7 ve 9 yaşında , e şimdi bunlar hiç dil bilmiyor , nasıl 2.yada 3.sınıfa devam ediyorlar ? dil öyle hemen de öğrenilmez , yani nasıl yapıyorlar eğitim işini bilen varmı

gerek forumda gerekte çevremde herkes , önce 4 kişilik aileden 1 kişinin 3-4 ay orada kalıp geriye kalan 3 kişiye ortam oluşturup gelmesinden taraf . bir anda tüm aile gidince bocalanıyor

örenğin baba 5 ay orada kalır , anne ve çocuklar vizenin bitimine 1 ay kala gelir

o 5 aydada tüm düzen rayına oturur gibi

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Eren98 çoğu türk abd askerininde dediği gibi , ARMY

zira army en büyük ve çok çeşit meslek guruba sahip , valla ihtisas olarak sağlıkçıyım 😃 abd şuan deli gibi sağlıkçı arıyor , hatta özel ilan falan vermeye başladılar , bu konuda diplomam olması çok işime yarıcak gibime geliyor

ayrıca armynin dil kursu var , navy yada air force işe alım memuru ile görüştüm , bizde öyle bir kurs yok dedi

Sıhhiye olacaksınız anladığım kadarıyla. 🙂 Gönlünüzden geçen olur umarım. 🙂

• @Eren98 bizim diplomalar ne kadar geçerlidir ... bilemiyorum onu orada kayıt görevlisi ile konuşmam gerekiyormuş

sonuçta anatomi fizyoloji parayantel uygulamlar gibi derslerimi tamamladım üniversite diplomam var , ancak army tekrar kendisi bir eğitim daha veriyor.

Umaımm eren bey... Umarım...

• @AgeGuns
    @semavi kadir beyin youtube da bir videosu var çocukların adaptasyonuyla alakalı hatta bir canlı yayınında da aynı soruyu biri sormuştu ve siz kendinize yanın diyordu. Bildiğim kadarıyla çocuklar 12 yaşına kadar herhangi bir ülkeye kalıcı olarak giderse aksan olmuyor ve anadili gibi konuşuyor. O yüzden ben çocukları düşünmüyorum kendimi düşünüyorum nasıl dile alışırız diye 😁

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Eren98 bizim diplomalar ne kadar geçerlidir ... bilemiyorum onu orada kayıt görevlisi ile konuşmam gerekiyormuş

sonuçta anatomi fizyoloji parayantel uygulamlar gibi derslerimi tamamladım üniversite diplomam var , ancak army tekrar kendisi bir eğitim daha veriyor.

Umaımm eren bey... Umarım...

ne mezunusun ?

• @LordBolton Keşke olsa öyle bir şey. İnşallah olur. Tam olarak anlayamadım acaba nasıl açacaklar bu işin önünü bilgi var mı? GC talihlisi sayısını mı artıracaklar yoksa numaraların hepsini current yapma şeklinde falan mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |