Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @drrocky, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster vize almak gözünüzde neden bu kadar zor gözüküyor ki?
    vizeden kalacak yere, gittikten sonra da sürecinin devamı için sponsorluğa vs devam edecekmiş

pek vermek istemiyorlar artık vize ondan dolayı insan böyle bakıyor mecburen..

• Benim hali hazırda 2023 bitişli turistik vizem var. Eğer GC çıkmazsa ben de gözümü karartıcam galiba. Turist olarak gidip oradayken dil okulu için statü değişikliğine başvurabilirim. Kesinlikle siyasete girmeden söylüyorum, gittikçe fakirleşen bi durumda olmak istemiyorum açıkçası. Tabi ben bekar'ım, benim için yapılması daha muhtemel evlilere göre. Ama yanınma alabileceğim para da limitli en nihayetinde. Yasal olarak çalışamamak büyük dezavantaj. O yüzden çok detaylı bir yol haritası çizmem gerekiyor kendime diye düşünüyorum. Tabi umarım bunlara gerek kalmadan GC çıkar.

• @EmreGdk evet çıkmıştı kardeşim,
    ancak numarımız CURRENT olmadığı için Ankara'ya görüşmeye bile gidememiştik 😞
    ki numaramız 21.198 yani sıra gelmemesi mucize olurdu...
    mucize oldu ve son ay olan Eylül ayı case no 20.500 olarak açıklandı ve DV-2005 yılı kapandı 😞

• ⭐⭐⭐⭐

@drrocky, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@EmreGdk dil okulunu ayarlayan danışmanlık şirketi ayarlayacağını söylüyor

Dolandırılmanın bir öncesindeki aşamadasın. Yanlış anlama, hepimiz aynı hayalleri kuruyoruz. GC olmadan nasıl yaparız diye bir çoğumuz aynı fikir sürecinden geçtik. 5-6 ayrı youtober i izleyince, onların yaptıklarının bileşkesi hepimizin kafasında aynı şekilde yer etti, ve ben bunların yaptığının toplamını yapar, daha iyi bir sonuca ulaşırım diye düşündük. Kurguları Dama Tahtası değil de Satranç Tahtası gibi düşün. Başından itibaren düz ve olası görünen tüm zeminler, sen adımını attığın an farklılaşıp görmediğin boyutlardan değişik zorluklar çıkartacak karşına. Öğrenci vizesi+ dil okulu + community collage + iş vizesine dönüşüm + E2 yatırımcı vizesi herkes için aynı şartlarda ve kolaylıklarda bir araya gelmiyor. hepsi için ayrı bir temel ve yeterlilikler gerekiyor. Başarı gösterip youtuba koyan 5 kişiyse başaramayıp dağılıp çöken 5000 kişi. Kimse olumsuz sonucun videosunu çekip atmıyor sonuçta. Eğer sana uçağa bindikten sonrası için her hangi bir ayarlama sözü veren bir acenta ile konuşuyorsan, maksadı seni dolandırmaktır. Uçağa bindikten sonra kimse senin için bir şey yapmaz + yapamaz zaten.

• ⭐⭐⭐⭐

vizeden kalacak yere, gittikten sonra da sürecinin devamı için sponsorluğa vs devam edecekmiş

Bir de size sponsorluk sözü mü verdiler? O zaman bunlar tamamen dolandırıcı. Verdiğiniz bir para varsa unutun, bir daha sizi aradıklarında açmayın telefonunuzu. Bir şekilde kandırıp ikna etmeye çalışacaklardır. Vize almanın zorluğuna gelince, bu konuda biraz araştırma yaparsanız vize vermekte ne kadar zorladıklarını görürsünüz. Yıllık 1 milyon cirolu 5 yıllık işletmemiz var. Bize vermediler. Bizim vize görüşmemizde tombalak bir öğrenci vize görüşmesi için bir kabine girdi girdi çıktı. 3 kez görüşmeye aldılar. Çocuk terden sırılsıklam oldu. Vizeyi aldı ama bir 5-6 kilo verdi o arada. Videolarda izlenilen kadar kolay olmuyor o anın gerilimi.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bir de size sponsorluk sözü mü verdiler? O zaman bunlar tamamen dolandırıcı. Verdiğiniz bir para varsa unutun, bir daha sizi aradıklarında açmayın telefonunuzu. Bir şekilde kandırıp ikna etmeye çalışacaklardır. Vize almanın zorluğuna gelince, bu konuda biraz araştırma yaparsanız vize vermekte ne kadar zorladıklarını görürsünüz. Yıllık 1 milyon cirolu 5 yıllık işletmemiz var. Bize vermediler. Bizim vize görüşmemizde tombalak bir öğrenci vize görüşmesi için bir kabine girdi girdi çıktı. 3 kez görüşmeye aldılar. Çocuk terden sırılsıklam oldu. Vizeyi aldı ama bir 5-6 kilo verdi o arada. Videolarda izlenilen kadar kolay olmuyor o anın gerilimi.

önemli olan onların duymak istediklerini söylemek sanırım,bunun içinde tecrübeli birine danışmak lazım,dediğiniz gibi danışma şirketlerinin çoğu insanları heveslendirip kandırmak.

• ⭐⭐⭐⭐

@EmreGdk, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

ma şir

Yok, onların duymak istediklerini söylemek falan da değil. Adamlar DS-160 formunu en az 3 gün önce doldur diyorlar. Bir sebebi var. O arada senin ne olduğun kim olduğunla ilgili araştırmasını yapıyor. Bulmayı umduğu şeyleri sana sorup tepkini ölçüyor. Ne soracağı belli. Basit turist vizesi. Nereye gideceksin, ne yapacaksın, tanıdığın varmı daha önce yurt dışına çıktınmı nereye gittin, orada ne yaptın. Sen ne şekilde cevap verirsen, buna göre kafasında bir şey oluşuyor. Bazı cevapların da direkt kararını etkiliyor. Biraz şans faktörü ve biraz da konsolosun bir önceki geceyi nasıl geçirdiğiyle alakalı.. Genel itibariyle, amerika, vize görüşmesine giren herkese, göçmen olma niyeti taşıyan kişiler olarak bakıyor. Bu istenmeyen bir durum. Dolayısıyla konsolosla görüşmen esnasında niyetinin göçmenlik olmadığını, geri gelecek güçlü bağların bulunduğunu söylemeden ispat etmek zorundasın. Demeden demek gibi... Vurgu yapmadan izah edeceksin ki dikkat çekmesin. Vazoyu kim kırdı, ben kırmadım yaa, niye bana bakıyorsunuz diyen kırmıştır örneğindeki gibi. Biz ne yaptıysak ikna edemedik. Vardır bir bildikleri.. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@recebus 21200 den vize alamamak çok üzücü. Geçen bir kaç yıl önce de olmuştu bu durum. Diğer dediğinizi zaten sizin gibi site de tavsiye ediyor, bir sonraki mali yıl bitimine kadar conf. nonuzu saklayın diye. Her an bir sürpriz olabilir. Ben hala arada girip DV 2020 numaramı kontrol ediyorum ara ara 🙂

• Bugün günlerden Nevada. 🃏

Her ne kadar Kaliforniya, Golden State olarak bilinse de en çok altın üretiminin yapıldığı eyalet.

Eğlence ve kumarın merkezi olan Las Vegas eyaletin en yoğun nüfuslu bölgesi. 🙂

alt text

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@EmreGdk, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

ma şir

Yok, onların duymak istediklerini söylemek falan da değil. Adamlar DS-160 formunu en az 3 gün önce doldur diyorlar. Bir sebebi var. O arada senin ne olduğun kim olduğunla ilgili araştırmasını yapıyor. Bulmayı umduğu şeyleri sana sorup tepkini ölçüyor. Ne soracağı belli. Basit turist vizesi. Nereye gideceksin, ne yapacaksın, tanıdığın varmı daha önce yurt dışına çıktınmı nereye gittin, orada ne yaptın. Sen ne şekilde cevap verirsen, buna göre kafasında bir şey oluşuyor. Bazı cevapların da direkt kararını etkiliyor. Biraz şans faktörü ve biraz da konsolosun bir önceki geceyi nasıl geçirdiğiyle alakalı.. Genel itibariyle, amerika, vize görüşmesine giren herkese, göçmen olma niyeti taşıyan kişiler olarak bakıyor. Bu istenmeyen bir durum. Dolayısıyla konsolosla görüşmen esnasında niyetinin göçmenlik olmadığını, geri gelecek güçlü bağların bulunduğunu söylemeden ispat etmek zorundasın. Demeden demek gibi... Vurgu yapmadan izah edeceksin ki dikkat çekmesin. Vazoyu kim kırdı, ben kırmadım yaa, niye bana bakıyorsunuz diyen kırmıştır örneğindeki gibi. Biz ne yaptıysak ikna edemedik. Vardır bir bildikleri.. 🙂

sakin kalmak lazım,heyecan yapılırsa kötü sonuç 😃

• @Erdemizmir 37 yaşındayım bende sadece alım gücü mü? Hayır bunları konuşmak lazım.13 yıldır eşimle beraber memuruz iki cocuğum var.Çocuklarımın geleceğini geçtim kendi geleceğimi bile göremiyorum.Sadece emekli olmak mı,memur olmak mı,zengin olmak mı, hiçbir önemi Yokkkk!!!Abimle konuşuyoruz haliyle üzülüyor ve ekliyor -Oğlum diyor burdaki suçların en az 10 katı o ülkede var,suç oranları yüksek diyor.bende dedim ki- Abicim haklısın kapitalizmin merkezi her türlü herşey var ama dedim en azından iyi bir adalet sistemide var.Haksızlığa uğrama oranın çok az bla bla bla Neyse umarım her yönüyle hayalleriniz gerçekleşir.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@recebus gecmis olsun... sanirim artik forumca hemfikiriz; bu loto cikmasa bir dert, ciksa ayri bir dert maalesef...

• @crazycells çok teşekkürler...
    kesinlikle haklısınız, çıksa dert, çıkmasa dert...
    kazanıp, sonradan kaybetmekte var...
    15 yıl olmuş, bu süre içinde ara ara katılamadığım yıllar da oldu...
    ancak Amerika konusunda istek hep var,
    bakalım o sene bu sene mi ? 6 Haziran'da göreceğiz...
    saygılar, İzmir'den selamlar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@recebus size ve tum forum uyelerine bol sanslar, umarim 6 Haziran talihlileri ilk secilenler arasinda olur da en kucuk dosya numaralariyla islemlere devam ederler...

• Benim hyazilarimi yada cektigim videolari az cok takip edenler bilir... Buyuterek anlatmamaya calisiyorum... Luks gordukleriniz buranin standardi ve bunlari allayip pullayip anlatan yada video cekenlerede inanmayin diyenlerdenim...

Hep ayni ornegi veririm hatta... Cocuklarin girip isedigi apartman havuzlarinin havasini atan bile var sanirim...

Evet son canli yayinda biraz daha yuksek sesle soyledim bazi seyleri...

Hep, burayi abartmayin diyenlerenim lakin simdi bunu sorguluyorum... Fazla mutevazilik insana cahilden nasihat dinletebiliyor... Aci bir durum...

fikrimi degistirdim. Bundan sonra ABD'ye gelen tum arkadaslar alli pullu videolar ceksin... Sanirim ulkeye daha buyuk bir hizmet olacak. Belki 3-5 kisinin gozu acilir...

Neyse...

• Bu Amerika batıyor muhabbetlerini Avrasyacılar çıkardı. Rusya Çin dünyanın yeni liderleri olacaklarmış, Amerikada iç savaş çıkacakmış vs. vs. Bunlara inanıp o şekilde pozisyon almak isteyenler istediklerini yapmakta özgürler. Amerika’da yaşamadan, Türkiye’de hayatın Amerika’dan daha kaliteli olduğuna kendini inandırmakta serbest. Sağlık sistemini herkes kafasına takmış, şöyle; kurumsal şirketler sağlık sigortanızı yapıyor. Cüzi kesintiler yapıyor sizden ( iki haftadabir 100-150 dolar civarı). Büyük bir rahatsızlık geçirirseniz ödeyeceğiniz maksimum bir tutar var 3.000-5.000 usd gibi. Gerisini sigorta karşılıyor. İsterse 100.000 usd tutsun. Esnaf arkadaşlarda Türkiye’de bağkur’a ödedikleri primin karşılığı olan usd’ı öderlerse (belki biraz üstü), aile olarak sigortalarını yaptırabiliyorlar( Yanlışım varsa sayın @semavi düzeltebilir). Alım gücü olarak bir çok şeyde 7 kat, benzin ve arabada 10 kat ve üstü daha yüksek oluyor alım gücünüz. Gıda çok ucuz. Mesela bir pizza delivery yapıp, iyi bir bahşiş alırsanız, 15 dakikada aldığınız paraya 2.5 kilo kuzu kol alabilirsiniz. Eve aldığımız ürünlerin %70 i organik ürünler. Zeytinyağı, yumurta, yoğurt, hindistan cevizi yağı, muz, tavuk gibi ürünleri sadece organik olarak satın alıyoruz. Düşük gelirlilere vergi denen bişey yok. Geçen yıl 1000 dolar vergi anca kesilmiştir maaşlarımızdan. 750 usd iade aldık bu yıl, geçen yıl için. Dolaylı vergi yok. Sadece %6-%8 eyalet vergisi ödüyorsunuz bir ürün satın alırken. 100 dolarlık ürün 106-108 dolar oluyor. Ötv-kdv binip 200 dolar olmuyor. Bunun haricinde, fabrikada çalışırken 22 yaşında yeni mezun bir mühendis arkadaş geldi staja. 15 gün sonra 90.000 dolar ile teklif alıp işe başladı. Amerika’nın 155. Sıradaki bir üniversitesinden mezun kendisi. Okumak isterseniz, üniversitenim minimum şartlarını sağlayıp, istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Çok pahalı falanda değil. Çok çalışarak herşeyi yapmak sizin elinizde (iyi bir meslek sahibi olana kadar çok çalışmak şart). Suç oranı çok yüksek vs. Bölgeye göre değişir. Ortalama bir yerde yaşıyorum. Kadınlar sabah 05:30 da, karanlıkta koşuya çıkıyorlar. En fazla ceylanlarla karşılaşıyorlar. Bu Covid salgınında, devletin verdiği yardımlar sayesinde, nomalde eve giren paranın 1.7 katı civarı bir para girdi. Ne olur ne olmaz duruyor kenarda. Amerika için istekli olan arkadaşlar, kötüleyen kişileri kafalarına takmasın. Burası hala en iyi üniversitelere, teknolojiye, askeri güce, ekonomik güce sahip. İlerde yıkılırsa dönersiniz Türkiye’ye. Cahilleri iktidardan indirip, Türkiye’yi ayağa kaldırırız hep beraber.

• En son egitim ile alakali bir videoma burada yasayan bir yerli arkadas elestirel bir mesaj atmisti... Bir iki cevap sonrasi tarihe karsiti... Buraya gelip akillanamanda var...
    Dediklerine katiliyorum... @Ryback

Kimseyi ikna etmek zorunda degiliz... Ama bazen insan belli bir seviyeden sonra sacmaligi kaldiramiyor...

Covid suresince ABD devletinin benim icin yaptiklarini hic bir zaman unutmayacagim... Halktan alinanin halka nasil odenecegini gosteriyorlar...

• @semavi Amerikan şirketlerine ait Windows, Ios, Android gibi işletim sistemleri ile, Amerikan şirketlerine ait Youtube, Facebook, Instagram gibi uygulamalara girip Amerika’yı kötülemek moda oldu bu dönemde maalesef. Boşu boşuna kendi ülkemiz Türkiye’yi eleştirmek zorunda bırakıyorlar bizi (Vergi sistemi, eğitim sistemi, alım gücü vs. açısından).

• ⭐⭐⭐

@recebus geçmiş olsun çok üzücü bir durum Sizin numaranında current olmasına fazla kalmamışken.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

55

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |