Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bugün günlerden Louisiana. 🎺

Gece hayatı, jazz ve düşük yaşam giderleri bana göre diyenlerin eyaleti.

En yoğun nüfusa sahip New Orleans, dünyanın jazz başkenti olarak biliniyor. 🙂

alt text

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bugün günlerden

Galatasaray 😀

• @semavi inşallah 🙏🏻 zaten eğer çıkarsa konuyla ilgili buralardan bol bol rahatsızlık vereceğim 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Valla ben hiç doğal falan karşılamadım , oldukçada sinirledim , mayısın 5 ine göre planım var işim var ,

Daha 1 gün önce erlteme yok diyip diyip duruyorlardı twitirda , o 6 haziran tiwitlerinide silmişlerdi ,

Onurlu insan verdiği sözü tutar , bu trump yönetimi çok bozdu , adam her fırsatta göçmenlere karşı politika yürütüyor , ulan bu ne yüzsüzlük , hayat arkadşaın aynı yatakta uyuduğun insan göçmen ulan , sen ne yüzssüz bir adamsın ,

Bu 6 haziran olayında kesinlikle parmağı var ,

ne tatım ne tuzum kaldı , bir yandan sokağa birşey olmamış gibi çıkan halk , bir ynadan bunlar , ulan covid polikiğilinde çalışıyorum hergün yüzlerce hasta geliyor bizimkiler hala , bakan 1-2 iyi şey dedi diye sokakalrda , işe giderklen trafik vardı trafik , sizin sokakta ne işiniz var abicim iyi misiniz

butona basan eleman mı korona oldu ne halt oldu ,

şimdi skaın bana yoğunluk vs vs vs demeyin kalp kırarım , 1 gün önce ,değişilik yok diyorlardı 1 gündemi yoğunluk oldu , 7 gün kala böyle birşey dene bilir mi ?

gerçe onlarda haklı biz kimiz ki bize düşünücekler ,

of off . çok bunaldım çok , bu gece nöbetim var , acil yine dolup taşıcak , ulan ulannn 1 ümit dedim 1 ümit şu lanet 7 gün geçer de sonuçlarını öğreniriz diye ,

ama lanet olsun onu bile elimizden aldılar

Erteleme yok demediler, durum netlesince bildirecegiz dediler...

Hello, we do not have any updates at this time as the situation is still developing. Please continue to monitor http://travel.state.gov/visas for the latest information.

Hatta sonrasinda forumda, bunu yazan kisi bu bilgiyi uydurmus olamaz, buyuk ihtimal erteleme konusu kendi aralarinda konusuluyor, net sonuca varinca haber verirler demistik...

Biraz anlayisli olmak lazim, olay sonuclari aciklamaktan ibaret degil, bir hata olmasi durumunda mesaj trafiginden kendi gorevlerini de yapamayacaklar. Travel Stage Gov, sosyal medya hesaplarini incelerseniz, su an diger ulkelerde kalmis ABD vatandaslarina ucuslar veya ulkelerdeki son durum hakkinda bilgiler veriyorlar. Bir hata olmasi durumunda bu hesaplari binlerce, hatta onbinlerce kisi mesaj yagmuruna tutacak... Ki, daha once basimiza geldi, ilk gun sonuclar aciklanamadi, cunku sistemde ariza vardi, bazi kisilerin sonuc sayfasi acilmadi. 2 gun boyunca IT team ugrasti ve sonra sonuclar aciklanmaya basladi. Eminim o 2 gunde 10.000'lerce mesaj almislardir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fifadan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Hamileyim🤦 başvuru yaparken gebelik yoktu zaten planlı değil sürpriz oldu. Bize çıkarsa ne yapabiliriz?
    @crazycells @semavi @aysegul

hayirli olsun, bir problem yok yeni dogan cocuklari basvurunuza sonra ekleyebilirsiniz.

• @crazycells hangi aşamada ekleniyor bilginiz varmı yani ds260 forumda mı yoksa sağlık kontrollerinde mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@fifadan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells hangi aşamada ekleniyor bilginiz varmı yani ds260 forumda mı yoksa sağlık kontrollerinde mi?

ds260 formuna

• Ben ertelenmesine "daha fazla heyecan yaşamayı sorun etmek" dışında gösterilen sitemleri anlayamıyorum açıkçası. Sonuçta bu yalnızca ihtimal dahilinde olan bir çekiliş. Açıklanacak tarih 5 Mayıs dediler diye 5 Mayısa planlarımı yaptım demek biraz ilginç olmuyor mu? Yanlış anlaşılmasın ancak bizim kaçırdığımız bir şey mi var ki kesinmiş gibi plan yapılsın ben tam olarak anlam veremedim. 🙂 Naçizane fikrimdir kimseyi kırmak istemem.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Alex, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Daha önce de sormuştum yine orayım. GC başvuru süresinin bitiminden sonuçların açıklanması arası yaklaşık 6 ay, acaba bu 6 ayda ne oluyor? neler yapıyorlar da 6 ay sonra sonuçlar açıklanıyor? sonuçta bu ülke an itibarı ile Marsa insan göndermek üzere olan bir bilgi ve teknolojiye sahip. Ne için bekliyoruz ? Sizin tahmininiz nedir arkadaşlar ?

Alex ciğim, sadece eskiden postayla yapılması değil, eskiden başvuran kişi sayısı günümüze göre çok çok az idi. Dolayısıyla internet ortamına geçilmesi süreyi azaltmak yerine iş yükünü her geçen yıl artırıyor. KCC de 3000 kişi çalışıyor diyelim. DV 2020 talihlileri 5 mayıs 2019 da açıklandı desek, kısa süre içinde DS260 lar doldurulup gönderiliyor. Sonra Case lere göre evrak talepleri başlıyor, gelen evrakların kontrolü ve işlenmesi, sıralanması, sisteme işlenmesi, igili konsolosluklarla bu bilgilerin paylaşılması vs hep bu aynı 3000 kişinin sırtındaki iş yükü. DV 2021 ciler başvurduktan 1 hafta sonra sonuçları açıklasalar, henüz DV 2020 lerin evraklarıyla uğraşmaları gerekirken DV2021 ciler DS 260 göndermeye başlayacak. Sonra henüz talep edilmeden evrak gönderenleri düşün. Evrakına yanlış case nosu yazanları yanlış dv yılı yazanları.. Şimdi bu adamların ekimde kasımda bir önceki senenin talihlilerinin iş yükü pick durumdayken bir sonraki senenin sabırsızlarının işlerini de bu garibanlara yüklemek olur mu?

Haa.. şimdi gelelim bu senenin ertelenmesine. 30 binden 55 bine tüm numaralar current oldu. Herkes evrak gönderip alacak. Kısıtlı bir zamanda bunlar işlenip ekime kadar vizelerinin yetişmesi lazım. Bu iş aynı 3000 kişinin üstünde. Bir de bunlara DV2021 in iş yükünü eklemeye gerek var mı? Bu erteleme o 3000 kişiye işlerini doğru bir şekilde tamamlamak için gereken zaman aralığını verecek. Her çekilişte 6 aylık sürenin sebebi bu iş yükünü dağıtmak. Çünkü her şey çekiliş sonucunu açıklamaktan ibaret değil.

Teşekkür ederim samimi ve detaylı cevabınız için.

• @ibrahimasar benim demek istediğimde bu tşk ederim.Sadece bir tuşa basıp çekilişle işler bitmiyor.backraunda neler olur bakmak görmek daha mantıklı onun için dedim doğal karşıladım çünkü daha dv20 işlemleri bitmedi ve yığılma oldu mantıklı bir karar verip dv21 sonuçları ertelendi.Bunu şimdi açıklasalar bu seferde ds260 birikimi olacak ve herkes sistemi az cok biliyor ki manuel çalışılan sistem daha fazla hayırlısı diyelim öfkelenmeyelim bence hayallerimizin tazeliği bozulmasın saygılar

• Son dönemeçe girmişken 1 ay daha ertelenmesi biraz moral bozukluğu yaratsa da şimdilik beklemekten başka yapacak pek bir sey yok. Ulkenin son birkac gündür gündemini meşgul eden tartışmalardan sonra neden sadece çekilişi tek yol olarak gördüğümü de sorgular oldum. Keske bazi seyler daha farklı olsaydi.
    Bu kadar bekledik ve ilk yıl hüsran oldu. Cok bir sey kalmadı, bakalim zaman bize ne gösterecek.

• New Yorkta korona yüzünden hastaneye yatışlar %70 azalmış, genel olarak ciddi bir düşüş var ve böyle giderse hem dv2021 hemde dv2020 için olumsuzluklar kalkmış olur. Hepimiz için hayırlısı

• Arkadaslar selamlar herkese, bir sey sormak istiyordum; ben basvuru yaptim ancak confirmation number’i kaybetmistim ve bununla ilgili bilgilendirmeyi bu forum sayesinde edindim.
    Ancak simdilerde takintili kisiligim icime bir kurt dusurdu; cekilis basvurumu tamamlayip tamamlamadigimi kontrol edebilecegim bir yer var midir?
    Simdiden tesekkur ederim herkese, bol sans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuncayarat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

New Yorkta korona yüzünden hastaneye yatışlar %70 azalmış, genel olarak ciddi bir düşüş var ve böyle giderse hem dv2021 hemde dv2020 için olumsuzluklar kalmış olur. Hepimiz için hayırlısı

Daha once New York'taki toplumun %3-4 gibi bir kesiminin hastaliga maruz kaldigi dusunuluyordu, ama son haftalarda yapilan bazi testlere gore NYC'de yasayanlarin %24'u, yani toplumun ceyregi kaninda bu viruse karsi antikor bulunduruyormus. Yani daha once de tahmin edildigi gibi pek cok kisi hasta oldugunu bile anlamiyor... Bu, cok olumlu bir gelisme tabii ki.

Ama New york eyaletinin NYC (New York City) disinda kalan bolgelerindeki oranlar bundan daha dusuk... Bu da yakin zamanda "social distance" yani fiziksel mesafeye dikkat ederek sehrin acilacagina isaret...

• @fifadan Bu durumu birebir yaşamış ve Amerikaya gitme macerasını anlatan bi çift vardı Youtube'da. Kanallarını kapattılar ama instagram hesabını takipteyim o ailenin. Hatta kadın mülakata giderken hamileydi. Mülakattan sonra Tr'de dogum yaptı. Bebekle hatta bir de kediyle gitmişlerdi ABD'ye. Çocuğu sonradan nasıl eklettiler ve çocuk için sonradan sağlık muayenesini nasıl hallettiler anlatmışlardı ama unuttum. Youtube kanali artık yok artık ama Instagram adresi şu: _cisem
    Oradan sorun isterseniz Çisem hanıma...

• dv 2020 tüm numaralar current oldu ama bütün numaraların vize alabileceğini düşünüyor musunuz?

• Alırlar inşallah biraz geçte olsa .çok hayal kurdular.çok beklediler 2020 ve 2021 bekleyen herkes için hayırlısı 🙂

• @Alex Hoşbulduk! 👋 hayat, iş güç, hem her gün hatırlayıp daha fazla heveslenmeyeyim diye ara vermiştim 🙂 Umarım siz de iyisinizdir ✌

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heleniki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

dv 2020 tüm numaralar current oldu ama bütün numaraların vize alabileceğini düşünüyor musunuz?

oyle umuyoruz 🙂

23 Haziran'dan sonra teorik olarak herkesin vize almasi icin yeteri kadar zaman var, ama teori her zaman ayni sekilde pratige yansimiyor maalesef...

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@heleniki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

dv 2020 tüm numaralar current oldu ama bütün numaraların vize alabileceğini düşünüyor musunuz?

oyle umuyoruz 🙂

23 Haziran'dan sonra teorik olarak herkesin vize almasi icin yeteri kadar zaman var, ama teori her zaman ayni sekilde pratige yansimiyor maalesef...

hayırlısı inşallah 🙏
    yalnız ben bişey mi kaçırdım neden 23 haziran? Konsolosluklar 23 haziranda mı açılıyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |