Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bolatmali çok yabancısın bu konularda. Tahminin yüksek. 🙂 en düşük memur maaşı 3400-3600 polis maaşları ise 5000'den başlamakta. 5200 civarında başlıyor ama araya bekçiler de girdi emniyet mensubu onlar 5012 tl falandı tabi okul durumuna göre değişir.
    4/1 bir devlet memuru son kademe müdür ise 5500 civarında alıyor. Sordum öyle dedi. Öte yandan 4/1 son kademe düz memur 4100 civarı almakta.

• ⭐⭐

@HMT admin @crazycells e sorabilirsin bende merak ettim

• @bolatmali Cevap icin tesekkurler!

• ⭐⭐

@MySea memurum neden merak ettiniz merak ettim, maaşlar değişiyor kadrosuna göre. Ben genel idari hizmetlerdeyim düşük ama teknik hizmetler en az 1000 en çok 3000 benden daha fazla alıyor eğer sosyal denge tazminatı alan belediyelerdeysen onun da üzerine 1000-2000 ekliyor. Geçen ay arkadaş maaşı yükselsin diye istifa etti devlet hava meydanlarına atandı 3500 alıyordu artık 9000 alıyor

• @rasul1995 Cevap icin tesekkurler!

• @gariban en iyi parayı memurlar alıyor. özellikle hava meydanı.

• Her bu forma goz atmak ıstedıgımde fonda Umudum kalmadı fani dunyadan çalıyor

• @gariban Cevap icin tesekkurler! Sadece muhabbet olsun diye sormustum. 🙂

• ⭐⭐⭐

@rasul1995, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bolatmali çok yabancısın bu konularda. Tahminin yüksek. 🙂 en düşük memur maaşı 3400-3600 polis maaşları ise 5000'den başlamakta. 5200 civarında başlıyor ama araya bekçiler de girdi emniyet mensubu onlar 5012 tl falandı tabi okul durumuna göre değişir.
    4/1 bir devlet memuru son kademe müdür ise 5500 civarında alıyor. Sordum öyle dedi. Öte yandan 4/1 son kademe düz memur 4100 civarı almakta.

Hadi ya 🙂
    Kamuda çalışıyordum bende 2 ay önceye kadar
    Belirttiğin rakamlarla arasında da fark yok ayriyeten.
    Neyse..

• @bolatmali çok teşekkür ederim yok zaten ilk etapta götürmek istemiyorum. O halde götürmek zorunda değilim demek. Sağolun tekrar

• Green card çıktığında Türkiye'deki mesleğim ve yaşım ne olursa olsun Amerika'da yeniden çok farklı bir bölüm okuyup o alanda devam edeceğim diyen var mı?

• Florida'dayken 2003 yilinda Atilla adinda birisiyle tanismistim. Kendisi Istanbul'da ikinci lig takimlarindan birisinde kaleciyken, greencard cikmis ve yaklasik o zaman $200 bin ile New York'a gelmis. Baska bir Turkle ortak restaurant isine girmisler ama sadece 1 yil surmus. Soyledigine gore ortagi kaziklamis, kendisi de ayrilip, ailesi ile birlikte Florida'ya tasinmis. Biz tanistigimizda 3 tane pizza restauranti vardi ve dorduncuyu acmak uzeredeydi. Cok ilginc bir kisilikti, hep calisanlariyla sakalasan, surekli fikra anlatan bir patrondu. Yaninda hep Turkler calisiyordu. Tek sorunu kalp rahatsizligi olmasiydi. Hala yasiyor mu bilmiyorum ama futboldan restauranta kariyer degistiren birisiydi.

• Arkadaşlar çıkarsa hangi eyalete gideceksiniz ben Georgia eyaletini düşünüyorum bu yıl 10. yıl bakalım nasip ayrıca 5 yıl önce kardeş statüsünden başvurduk

• @ibrahimasar ahahahahaah doğru vallahi ne yazacağımı şaşırdım İbrahim abi sen nasılsın iyimisin hala beklemedesin gördüğüme göre 🙂 Kanada başvurusu ne oldu sizin ben araştırdımda çok sonuç alamadım, o programın Türkçe kaynağı yok denecek kadar az

• Georgia eyaletinde Atlanta benim de ilgimi çekmişti. Şehrin demografik yapısına baktığımda nüfusunun % 50'sinin zenci olduğunu görmüştüm.

Atlanta'da suç oranı Amerikan ortalamasının üstünde, iki katından fazla.

Atlanta'da yaşayanlar bunu büyük bir şehir olmasına bağlıyor ama ben katılmıyorum.

San Diego'da yaşayan insan sayısı Atlanta'nın 2.5 katı ama yine de suç oranı Amerikan ortalamasının altında mesela.

alt text

• @rasul1995 selamlar kardeşim yazını okurken kimi zaman üzüldüm kimi zaman tebessüm ettim. 37 yasındayım biraz kendi hikayemi anlatacağım green card a başvurumun 2 . Yılı . Birinci yılında o kadar hayal kurdum ,okadar hayal kurdum ki anlatamam sonuç hayal kırıklığı Amerika hakkında edindiğim bilgiler bir Amerikalı dan daha fazla diye bilirim.biraz uzattım ama sana vermek istediğim nasihat şöyle ; Mücadele etmekten, çalışmaktan asla vazgeçmedim. Başvurumun 2. Yılı çıksada çıkmasada umurunda değil hayat bir şekilde devam ediyor ve biz insan oğlu olarak umudumuzu kaybetmemeliyiz bu bir çekiliş yani şans işi unutmayalım...

• @HMT
    Arşiv kayıtlı adli sicil belgesini almak için,
    e-devlette Adli sicil kaydı sorgulama formuna giriş yaptıktan sonra sırasıyla

• Kurum türü - Yabancı ülke(tercümeli)

• Belgenin neden verileceği - Arşiv kaydı içeren

• Belgenin nereye verileceği - (vermek iseniz kurum ismi)

Dil seçimi - ( 8 farklı dilden hangisini seçmek istiyorsanız)

Not:Arşiv kayıtlı adli sicil belgesinin e-devletten Türkçe alınması mümkün değil

"Adli sicil kaydı ile “arşiv kaydı” iki farklı kavramdır. Mahkumiyet hükümleri önce adli sicil kaydına alınır, daha sonra belli koşulların gerçekleşmesi halinde, mahkumiyet hükmüne dair bilgiler silinerek arşiv kaydına alınır."

Kaynak

• @MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Florida'dayken 2003 yilinda Atilla adinda birisiyle tanismistim. Kendisi Istanbul'da ikinci lig takimlarindan birisinde kaleciyken, greencard cikmis ve yaklasik o zaman $200 bin ile New York'a gelmis. Baska bir Turkle ortak restaurant isine girmisler ama sadece 1 yil surmus. Soyledigine gore ortagi kaziklamis, kendisi de ayrilip, ailesi ile birlikte Florida'ya tasinmis. Biz tanistigimizda 3 tane pizza restauranti vardi ve dorduncuyu acmak uzeredeydi. Cok ilginc bir kisilikti, hep calisanlariyla sakalasan, surekli fikra anlatan bir patrondu. Yaninda hep Turkler calisiyordu. Tek sorunu kalp rahatsizligi olmasiydi. Hala yasiyor mu bilmiyorum ama futboldan restauranta kariyer degistiren birisiydi.

Cok degisik kariyer degistirmeleri var..

Siz bayadir burada yasiyorsunuz. Burada o kadar cok kolay para kazanma sevdalisi, yada herhangi bir ticari disiplini olmasa da sadece dil veya kor topal piyasa bilgisi ile ortak arayan o kadar cok eski var ki...

Bana haftada bir teklif geliyordu bir ara... Ortak olalim teklifleri 🙂 Kibar bir sekilde reddediyordum. Bozulanlarda oluyordu... Cunku iyi paralar koyuyorlardi ortaya... Es dost tanidik araya sokanlar vs...

Bu teklifler cok geziyor ortalikta... Birileri kabul edip carpabiliyor... Yada birileri kabul edip 'para koyup, Turkiye gibi kat kat kazanacagini sanan' ahmaklari memnun edemiyor... Sonra ver yansin... Iletisim kazalari cok oluyor maalesef...

Sanirim bu hikayeleri daha cok dinleyecegiz omrumuz boyunca... Yada sahit olacagiz... Amerika calismadan buyuk hayallerin kurulabilecegi bir yer degil... Calisanlarin ise geldigi nokta ortada...

• @MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Florida'dayken 2003 yilinda Atilla adinda birisiyle tanismistim. Kendisi Istanbul'da ikinci lig takimlarindan birisinde kaleciyken, greencard cikmis ve yaklasik o zaman $200 bin ile New York'a gelmis. Baska bir Turkle ortak restaurant isine girmisler ama sadece 1 yil surmus. Soyledigine gore ortagi kaziklamis, kendisi de ayrilip, ailesi ile birlikte Florida'ya tasinmis. Biz tanistigimizda 3 tane pizza restauranti vardi ve dorduncuyu acmak uzeredeydi. Cok ilginc bir kisilikti, hep calisanlariyla sakalasan, surekli fikra anlatan bir patrondu. Yaninda hep Turkler calisiyordu. Tek sorunu kalp rahatsizligi olmasiydi. Hala yasiyor mu bilmiyorum ama futboldan restauranta kariyer degistiren birisiydi.

Kur farkı neredeyse yokken ve doların en düşük olduğu dönemlerde bu paralarla gitmek çokta olağan dışı değildi o zamanlarda. Ancak şuan bu paralarla gitmek cidden günümüz Türkiyemize göre çok güç malesef. Yalnız ciddi paralarla gidip oraya yaşayan sözde arkadaş eş dost ile iş yapıp dolandırılan yada çarpılan kişileri çokça duyuyorum. Bizim en sevdiğimiz kolay yoldan para kazanmak isterken eldeki bulgurdan da olmak tamda bu durumu açıklıyor sanırım.

Ben bu paralarla gidiyor olsam açıkçası dilim belli seviyeye gelmeden, bulunduğum eyalete tam anlamıyla adapte olmadan ve hakim olmadan belki birkaç sene sonra araştırmalar sonucu single bir işe girişebilirim diye düşünüyorum. Elindeki parayla yapabileceğin belkide 100'lerce iş alanı var evet ama yol yordam bilmeden girebilecein bir para kazanma formülü malesef yok. En basiti arabadan anlamadan alıp satamazsın, piyasasına hakim olmak hangi eyalette ne kadar tutulduğu motor hacmi kolay satılabilirliği bla bla. İşin özü; Batarsın yada çıkarsın kimseye minnet etmeden en azından kendi yağında kavrulursun.

• 200 bin dolar ile gitmek olağan dışı değildi derken? 😂 O zamanın parasıyla bile çok büyük bir para. 2003'te asgari ücret 150 dolar civarıydı yaklaşık 225 lira.

O kadar sermayesi olan adam çok büyük hatalar yapmadığı sürece hemen hemen her ülkede başarılı olur zaten.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |