Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 2003u bilmem ama ben 2009 basinda geri dondum...
    ABD de asistanlik icin 1200 dolar teklif almistim...

TRde aldigim is teklifi yaklasik 2000-2500 dolar arasiydi. Ustelik esimde calisiyordu yaklasik bu rakamlara yakin... Baska nedenlerde ustuste gelince donduk... Sadece maddiyat degildi nedenler...

Bence dil var ise ABDde hayati devam ettirecek parayi kazanmak TRden daha kolay olabiliyor... Ilk etapta dusuk ucretler olsa da sonrasi bir sekilde iyi isler yakalniyor...

Mesele para ile gelip yatirim yapmakta... Iste o konu riskli. Turkiyede ki kadar katlayamayabiliyor bir cok kisi

Burada bir cok yatirimcinin icler acisi halini goruyoruz...

E tabi... 1 telefonla isleri degistiremeyince zor oluyor bazi zenginler icin is yapmak!!! Dusunsenize... Bina yapan bir muteahhitsiniz... Bir iki telefon vs ile kat sayinizi 10dan 14e cikariyorsunuz... Oh miss....

Bunu gelip burada yapamayinca ABD kotu diyem kudretli zenginler tanidim... ABD kotu degil ama sen kotulugu iyilik olarak algilamissin...

Asil sevindigim nokta ise... Ticaretle alakasi olmasa da bir cok kisinin eticarette belli kanallar bulup kendi capindas iyi para kazanan kucuk esnaflara donusmesi...

Daha bugun bir arkadasimla konustum... Unvde ki pozisyonu doyurucu degildi... Birakti ve kimyasal satma isine basladi... Depo tuttugundan ve islerin iyiliginden bahsetti... Cok mutlu oldum...

• @Final-Approach Ortalama bir futbolcu için komik bile sayılacak rakamlar bunlar, neresine şaşırdınız anlayamadım doğrusu. Heleki günümüz şartlarında ve Türkiyesinde. Bence ne söylediğimi çok iyi anladınız 😉

• Ticaret yapmak, isyeri acmak ve calistirmak oyle herkesin yapabilecegi bir is degil diye dusunuyorum. Bir kere hangi alanda kosacaksaniz, o konuda bilgi ve tecrube gerekiyor.

Futbolcu adam direk hic tecrubesi olmadan restaurant isine atlarsa, hata yapma ihtimali dogal olarak yuksek olur. Zaten Atilla Abi New York'da darbeyi yiyince, Florida'da daha saglam ve kucukten baslamis, sonradan isleri ilerletmis.

Burada Mall de kucuk bir kiosk isleten bir Turk vardi. Bir bolumde oyuncak uzaktan kumandali helicopter digerinde ise corap ve incik boncuk satiyordu. Arada sirada yaninda oturuyordum, coffee icip muhabbet ediyorduk. Aslinda Izmirliydi ve Turkiye'deykende ticaretle ugrasiyormus. Sonra biraz para biriktirdi ve mutfak/banyo lavabo isine girdi. Cin'e gitti, uretici firma buldu, New Jersey'de depo kiraladi, urunleri getirtti ve su anda Maryland, Delaware, New Jersey ve Pennsylvania da satis ve ayni zamanda installment yani gidip kurma isi yapiyor. Tabii bu arada kiosk falan kapatti.

• ⭐⭐⭐

@Final-Approach bu görselleri nasıl buluyorsunuz bayıldım

• @Final-Approach 37 yasındayım kamuda çalışıyorum iyi maaş alıyorum. çıkarsa hiç düşünmeden,arkama bakmadan giderim.ülkemde yşamaktanda gocunmuyorum bazıları gibi Türkiye yi kötülemem insan yemek yediğini kaba işemez ama bizim türk coniler devletini,ülkesini yerden yere vuruyor bunun adı hainlik. devleti olmayanın gittiği yerde devleti olmaz.burda karnın doyuyorsa burası vatanın Amerika'da karnın doyuyorsa orası vatanın olacak. Kusura bakma konu biraz farklı yerlere doğru gidiyor . Benim Amerika'ya gitme nedenim 1 . Çocuklarıma iyi bir eğitim sağlamak 2 . Tamamen maddi alım gücü yüksek olması sebebi ile daha kaliteli bir yaşam sağlamak 3 .hem Amerika'ya hem ülkeme katkı sağlamak

• @Ldoroglu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach 37 yasındayım kamuda çalışıyorum iyi maaş alıyorum. çıkarsa hiç düşünmeden,arkama bakmadan giderim.ülkemde yşamaktanda gocunmuyorum bazıları gibi Türkiye yi kötülemem insan yemek yediğini kaba işemez ama bizim türk coniler devletini,ülkesini yerden yere vuruyor bunun adı hainlik. devleti olmayanın gittiği yerde devleti olmaz.burda karnın doyuyorsa burası vatanın Amerika'da karnın doyuyorsa orası vatanın olacak. Kusura bakma konu biraz farklı yerlere doğru gidiyor . Benim Amerika'ya gitme nedenim 1 . Çocuklarıma iyi bir eğitim sağlamak 2 . Tamamen maddi alım gücü yüksek olması sebebi ile daha kaliteli bir yaşam sağlamak 3 .hem Amerika'ya hem ülkeme katkı sağlamak

Güzel ve gerçekçi bir bakış açısı. Önceliklerimiz neredeyse birebir örtüşüyor. Özel sektörde çalışıyorum fena sayılmayacak bir para kazanıyorum. Ancak burada kazandığım para alım gücüne bağlı olarak oğlumun eğitimi için yeterli olacağını düşünmüyorum yani benimde önceliğim evladımın eğitimi + alım gücü = refah yaşam. Bu değildirki Türkiyeden memnun değiliz yada yaşamak istemediğimiz için gitmek istiyoruz. İnsan vatanından vazgeçer mi? Adı üstünde VATAN!

Çekiliş bu sonuçta Allah hepimiz için hayırlısını versin. Çıkarsa herşeyi göze alıp gideceğiz, çıkmaz ise hayatımıza kaldığı yerden belkide yeni arayışlarla devam edeceğiz

• Arkadaşlar bakın hala çok umut bağlayıp gün gün sayanlar , hayaller kuranlar var .

Bakın tekrar söylüyorum yapmayın . Bu çekiliş size çıkmayacak...

Her zaman çıkmayacak diye düşünün , bakın ben 6 aydır foruma girmiyordum .

Buraya gelip hayallerini anlatan kişilerin hemen hemen hepsi ilk başvurusunda.

Bu forumdan 1-2 kişiye çıkmıştır en fazla , 3 yıl içinde .

Evet sizi anlıyorum , çok uzun zamandır bekliyorsunuz , dv mülakat konusundaki insanlara bakıp dahada heycanlanıyorsunuz , hayaller kuruyorsunuz ama inanın %99 size çıkmayacak , o yüzde bire güvenip bu kadar derin düşüncelere dalmaya inanın gerek yok.

Zaten biraz dikkatli bakınca , o dv mülakat konusuna yazanların mayıs ayında kart çıktan sonra foruma kayıt olduğunu görüceksiniz.

Zira çıksa bile mayıstan ekime 5 ay varken bu planlar da neyin nesi ?

Bu siteden önce gen.tr domainli bir site vardı , ben oradada vardım , inanın bu yazdğınız hayaller ne ilk nede son olucak.

Hayatın tadını çıkarın , dizi film izleyin ...

• @semavi hata yapmışsın, bence kabul etmeliydin(eğer para yönetimi sende olacaksa).
    seni çok seviyoruz kadir hocam😇

• @AgeGuns bu uyarılar için çok geç, kalmış 21 gün zaten. 5 aydır hayal kuran insanlar var bırak da 21 gün daha kursunlar, hevesleri kursaklarında kalmasın. Herkesin bu bilince erişmesi çok zor. Belkide kimileri erişmek istemiyordur işlerine öyle geldikleri için. Söylediklerine katılıyorum ama dediğim gibi artık çok geç, bu saatten sonra herkesin hakkında hayırlısı olsun. Tek dileğim en çok işine yarayacak olanların, en çok hakedenlerin ve ihtiyacı olanların kazanması. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum...

• @Hande-Tok burda anlatılmaya çalışılan %1 için hayal kurulmamasidir.

Kuruluyorsada kendinizi kaptırmamak gerekir.

Ben geçen sene çok kurdum çıkmayınca kendimi toparlamam 6 ayı aldı evet Umut fakirin ekmeği fakat istatistikler çoğunlukla doğruyu söyler.

• @KingTricky ne anlatılmaya çalışıldığını anladım ve kendimce bir cevap verdim zaten ben de gördüğünüz üzere. 5 aydır hayal kuran insana geriye kalan 21 günde hayal kurma demek çok saçma geliyor. Sanki siz deyince kurmayacaklar. İçgüdü bu, bastırılması çok zor.

• Geçen senenin sayfasında 9844 post varken bu sene sanırım 17bin olucak.

Buda başvuruda artış olduğunu gösteriyor

• Şaşırılacak bir durum yok ortada, her yıl bu şekilde kat kat artacak. 2 yıl sonra 50bin post görmek mümkün

• Arkadaşlar bir sorum olacak. Sizce bu corona belası geçen sene kazanan arkadaşların surecini etkiledimi? ve bu çekilişide etkiliycekmi? Bizi nasıl bir süreç bekliyor acaba?

• @semavi, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bence dil var ise ABDde hayati devam ettirecek parayi kazanmak TRden daha kolay olabiliyor... Ilk etapta dusuk ucretler olsa da sonrasi bir sekilde iyi isler yakalniyor...

Evet, herkesin eline geçen parayı değerlendirmesi kişiden kişiye göre değişir.

200 bin dolar elime geçse Amerika'nın güzel üniversitelerinden birinde phd (doktora) masraflarım için kullanırdım.

Herkesin tercihi farklı.

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach bu görselleri nasıl buluyorsunuz bayıldım

Beğendiğinize sevindim.

Ben de böyle görselleri hoş bulduğumdan paylaşıyorum forumda.

• @önder-çalışkan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@semavi hata yapmışsın, bence kabul etmeliydin(eğer para yönetimi sende olacaksa).
    seni çok seviyoruz kadir hocam😇

Uzun uzun anlatmayayim ama tanımlanan kredilerin maliyeti yerine bir ortağın maliyeti mantıklı olmayabilir
    İş yükünü alacak biri olursa elbette düşünülebilir ama yazıda da söylediğim gibi, para koyup para alayım onceliginde olan kişiler anca yük getiriyor...

Guzel düşünceleriniz ici. Teşekkürler. Bı mukabele 🙂

• Aşağı yukarı 20 günümüz kaldı.

"You have been randomly selected" yazısını görürüz umarım.

alt text

• Hayal kurmak bence insanoglunun sahip oldugu en guzel ve bedava olan sey! Herseyi hayal edebilirsiniz, dunyanin heryerini hayallerinizde gezebilirsiniz, istediginiz yerde ve konumda kendinizi gorebilirsiniz. Hepsi gerceklesir mi? Hayir, gerceklesmeyebilir ama yinede hayal kurmak guzel bir umuttur. Bazen de icinde bulundugumuz gerceklerden kurtulma yoludur veya oyalanma taktigidir. Veya cok istedigimiz birseyin gerceklesmesini bekleme yoludur. Bence herkes neyi istiyorsa onun hayalini kurmali! Gerceklesmese bile, bir sureligine kendinizi mutlu hissedersiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@olcayist ekimden önce hiçbir şey olmayacağı için üzme tatlı canını önce bir çıksın ondan sonra yüzyüze olayları ekim de başlıyor zaten amerika da online işlem yürüyor devam ediyor ki parmak izi alma mülakat yani temaslı işler yürümüyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |