Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bir çok ülke bulduklarını açıkladı ancak açıkladıklarıyla kaldılar. Geliştirilmesi, pozitif denekte test süreci, iyileştirme oranı bla bla. Öyle kolay değil bu işler. İşkembeden bulduk demek bana komik geliyor.

• Ablam pharma sirketinde calisiyor (Documentation Team Leader) olarak.. bir ilaci veya hap cikartmak icin kac yüztane test, ondan sonra asamalari giriyor.. 4 asama oluyormus genellikle.. yani öyle biz bisey buoduk yaptik ettik olmuyor malesef.

• DV2021 talihlisi olursak mülakatlarımız 30 eylül 2021 tarihine kadar sürecek.

Diyelim ki mülakatımız yapıldı ve vizeyi de aldık. 6 ay içerisinde giriş yapma hakkımız var.

En az 1,5 yıllık süreden bahsediyoruz.

Karamsarlığa kapılmaktansa bu süreyi kendinizi geliştirme adına değerlendirin.

İngilizceniz yoksa öğrenin eğer varsa daha da ileri seviyelere (Advanced) taşımaya odaklanın.

TOEFL 110 üstü bir güzel İngilizce ile birçok plazada/şirkette ofis işi bulabilirsiniz Türkiye'de de ofis ortamlarında tecrübeniz varsa.

Kasiyer, Uber/Lyft şoförü olmaya odaklanmayın. Kolaya kaçmayın. Bunlar geçici işler.

Bu geçici işlere güvenerek Amerika'ya gidecekseniz zaten illa corona olmasına gerek bambaşka bir olumsuzlukta da sıkıntı yaşarsınız.

• @önder-çalışkan corona ilacı felan bulmamış. tedavide yardımcı olabilecek olan hammaddesi klorokin fosfat olan bir ilaç üretimine başlamış. sıtma ilacı sanırım. Daha önceden üretmiş oldukları bir ilaçmış.

• @ayvalik10
    @tuncayarat

Benim dusuncem bu sekilde bunun icin dusuncemi belirttim gidin yada gitmeyin demiyorum kimseye. Olumlu yada olumsuz yorum da olacaktir. Hersey gulluk gulustanlik degil malesef.

• @ibrahimasar Yalnız gidip düzeni kurar sonra eşim ve çocuğumu alırım yanıma demişsiniz ya hani. Peki asıl talihli eşiniz olursa o zaman siz eşiniz olmadan gidemiyorsunuz değil mi?? Ben öyle okumuştum birkaç konuda ama...
    Asıl talihliden önce eşi girebiliyor mu ki pasaporttaki vizesiyle?

• ⭐⭐⭐⭐

@Selda Hayır giremiyor. Asıl talihli eşim olursa mecbur hep beraber gideriz tabii.

• @ibrahimasar Anladım. Teşekkür ederim yanıtınız için. Şansınız açık olsun

• @mexido Düşüncenizi neden belirttiniz demiyorum ben, tabii ki herkes gibi sizin de düşünceniz, fikriniz olabilir buna bir şey demiyorum. Ben de yorumunuza karşılık kendi fikrimi söyledim ki hala daha arkasındayım. Tutunamayacağını, başaramayacağını düşünen kişilerin başaracağına inanların önünü açması gerekiyor (kendi fikrimce)

• ⭐⭐

alt metni

• @ibrahimasar ibrahim gerçekten asıl talihli diye öyle bir kural varmı.çünkü aile fertlerinin hepsinin pasaportuna vize basılıyor.

• @ibrahimasar Başvuru yaptım ama lise mezunu değilim Arabistan'da çalıştığımdan dolayı onlara sunacak bir iş ispatı SGK tarzı evrakta yok.

• Asıl talihli dışındakiler ilk girişi asıl talihliden önce yapamıyorlar. Yani diğer hak sahipleri ya asıl talihliyle birlikte veya asıl talihliden sonra yapabilir girişlerini(tabi süreleri dahilinde).

• Bu arada @mexido ‘kendi adına’ haklı bir çekincesini dile getirmiş, tamamen kendisi için konuşmuş, ki bence genellenebilir de, olağanüstü bir durum yaşıyoruz, herhangi birimiz tedirgin olabiliriz acab diyebiliriz, bunu ifade de edebiliriz, hoppaa yüklenmenin alemi yok, yok kimin ne mezunu olduğunu biliyor muymuş(ki tekrar ediyorum kendi adına yazmış arkadaş zaten) yok kendine güvenmeyen başvurmasaymış siz ds260ı hiç doldurmayın falan, gerek yok bunlara arkadaşlar, nacizane tavsiyemdir fikir beyanlarınızı daha usturuplu yaparsanız kalp incitmemiş olursunuz 👍🏻 Fikir belirtmek var fikir belirtmek var..

• @ibrahimasar Başvuru yaptım ama lise mezunu değilim Arabistan'da çalıştığımdan dolayı onlara sunacak bir iş ispatı SGK tarzı evrakta yok.

• Herkeze selamlar nasıl olcak bu işler böyle 🙂 şu mayıs'ın 5 i gelsede görsek neyse az kaldı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clourpoint sen ds260 formuna kaç kişi yazarsan o kadar kişi ungan sağlık kontrolüne ve mülakata gidiyor. Hemen tüm aileye basılmıyor. @redsat2000 en canlı örnektir kendisi evli çocuğu olan insan fakat ds260 sadece kendisini yazdı sadece ona vize basıldı sadece kendisini yazıp tüm aileye basılmadı yani

• ⭐⭐⭐⭐

@clourpoint, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

ünkü ail

Abi asıl talihli evraklarda görünüyor. Diğer talihliler eş durumundan ve 21 yaş altı çocuk durumundan faydalananlar olduğu da belli vize üzerinde. Konsoloslukta da ilk girişte de ana muhatap asıl talihli.

• ⭐⭐⭐⭐

@fifadan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar Başvuru yaptım ama lise mezunu değilim Arabistan'da çalıştığımdan dolayı onlara sunacak bir iş ispatı SGK tarzı evrakta yok.

Herhangi bir işte 2-3-5 sene tecrübe de yeterli değil zaten. https://yesilkartforum.com/forum/topic/1807/lise-mezunu-olmadan-green-card-almak/10 başlığı incelersin. Benzeri konularda da arama yaparsın. Hangi mesleklerin yeterliliğinin olduğunu, meslek kodlarından görebilirsin. İstenilen evrak sgk dökümanından ziyade firmandan alacağın belgeler olacaktır zaten.

• @Final-Approach 1- kazanalimda bakariz2- he bekliyor plazalar gel calis diye.. ))))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |