Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 330 milyon nüfuslu ülkede 3 milyon işsizlik başvurusu varsa bu oran çok iyi.

Bu işsizlerin büyük çoğunluğu da herhangi bir üniversiteye gitmeyenlerdir.

Amerika'daki son 10 yılda işsizlik oran değişimleri:

alt text

• New Jersey eyaleti hakkında düşünceleriniz neler acaba ? eğer kazanırsam orada bir yakınım var ilk olarak onun yanında kalmayı düşünüyorum, daha sonra kendi evime çıkacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuncayarat aşağıdaki linkte istemediğin kadar bilgi var ayrıca yapılan en büyük hatayı umarım yapmazsın. %95 türk olduğu için herkes türkçe konuşuyor sende ister istemez kolayına geliyor türkçe konuşuyon sonra ingilizce alışamıyorsun. Türkiyede ki gibi yaşıyorsun adapte olamıyorsun amerikaya. Ondan sadece Türk arkadaşın olmasın sakın yoksa seni de kaybederiz. @sash var onunla konuşabilirsin.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/40/new-jersey

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@HPX, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merkezde kira fiyatlari uygun ve iklimide fena degil mesela ben almanyada kaliyorum ve burasi hep soguk, yaz dogrz düzgün yok kisida cok soguk (bana göre 😂) onun icin bana göre uygun orasi gibi gözüküyor ama alternatifler icin elbette acigim 🙂 zaten bekarim coluk cocukda yok yani o yandan iyiim ben

Oklahoma eyaleti de bana göz kırpmaya başladı.

Oklahoma City nüfusu 600 binden fazla. Ev kiraları da ucuz. İşsizlik de Amerikan ortalamasının altında.

Şu an Albuquerque'de sıcaklık 14 derece, Oklahoma City'de 20 derece.

Sıcak ve İspanyol nüfusunun olmadığı eyalet/şehirleri seviyorum.

Bunu ögrenmek iyi oldu.. ozaman demekki oklahomayida listeme almam gerek 🙂

• ⭐⭐

İşsizlik sayısı bütün işsizleri kapsamıyor. Sadece işsizlik maaşı için başvuranların sayısı 3.3 milyon. Ülke geneli işsizlik %3.5 iken bu yeni başvurular ile %5.5 olmuş. Birde başvurma hakkı olmayan ama işsiz kalanlar var. Mesela bu işsizlik maaşına bir çok eyalette; serbest çalışanlar, öğrenci olarak çalışanlar, bir yıl içinde 6 aydan az çalışanlar, belgesiz çalışanlar gibi başvurma hakkı olmayanlar da var. Bir de şu an çalışan ama yarı kapasite çalışan, zar zor kirasını ve sigortasını ödeyen ve bir süre sonra gücü tükenip işsiz kalacak olan potansiyel işsizler var.Gerçek sayının 40 milyonu bulacağı söyleniyor.Yani Amerika tarihinde en büyük işsizlik oranı ile karşı karşıya. Işsizlik maaşı ise haftalık 385$. Tek seferlik 1200$ lik bir çek dağıtacak hükümet. Bu çeki 125 milyon kişinin alacağı varsayılıyor. Ödemenin 6 nisana kadar verileceği bildirilmiş. Ama en son 2008 deki ödemeler 8 hafta sürmüş.
    İşsizlik rakamlarına rağmen Dow Jones %2 artmış bugün. Bu da ilginç bir ayrıntı.
    Şu an ülke resesyonda. Ama borsa yükseliyor.
    Kaynak: The Washington Post

• @Drywall Issizlik maaslarina $600 luk ekleme yapilacak yeni yardim paketine gore.

• ⭐⭐

@MySea Haftalik 1000$ olacak o zaman. İyi para. Peki bu işsizlik maaşı kaç ay ödeniyor?

• @Drywall Onu bilmiyorum.

• ⭐⭐

@MySea Standart süre 6 aymış. Ama büyük durgunluk döneminde uzatilabiliyormus. En son ABD'de Aralık 2007'de resmi olarak başlayan ve Haziran 2009'a kadar süren ve böylece 19 aydan fazla süren Büyük Durgunluk zamanında 73 hafta işsizlik maaşı verilmiş. Daha ayrıntılı detaylara linklerden ulaşabilirsiniz.
    1-https://en.m.wikipedia.org/wiki/Unemployment_benefits
    2-

• ⭐⭐

1. Başvurumda kazandım. Elbette elimden geldiğince yardımcı olurum 🙂 Bol şans. @ahsenaydgdu

• Amerika'da corona sonrası işsiz sayısı 40 milyonu bulsa bile işsizlik oranı % 12 civarı olmuş olacak.

Bugün Türkiye'de corona öncesi işsizlik oranı bu orandan daha yüksek.

• ⭐⭐⭐

@Final-Approach yanlış hatırlamıyorsam ya burda ya facebook grubundaokudum trump nolursaolsun 1 aya kadar eski halimize dönücez gibi bişeyler demiş. Amerika maaş yardımlarıyla olsun tıbbi çalışmalarıyla olsun sanki bizden yine bi tık iyi gibime geliyor

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu bı tıkmı bence en az 70 tık usteler her konuda

• ⭐⭐⭐⭐

@Final-Approach İşsizlik oranları hesaplanırken toplam nüfusa göre işsizler değil, daha önce resmi olarak istihdam edilmiş ve şu an işsiz kalanları hesabediyorlar. Yani emekli, ev hanımı bebe belik bu oranın dışında. Diyelim ki 100 milyon kişi daha önce bir şekilde istihdama katıldı, 40 milyon işsiz var dendiğinde işsizliğin %40 olduğunu anlıyoruz ki bu korkunç bir şey. 360 milyon nüfuslu ülkede çalışan 60 milyon kişi var demek.

• Peki iş gücüne göre hesaplayayım.

2020 yılı itibariyle Amerika'da istihdam edilmiş kişi sayısı 158 milyon kadar.

2020 yılı işsizlik oranı % 3,5.

Bu durumda çalışma potansiyeli olan kişi sayısı işsizleri de kattığımızda 163 milyon ediyor.

İşsiz kişi sayısı 40 milyona ulaşırsa işsizlik oranı % 24 civarı olmuş olacak.

Türkiye'deki bir muhalefet partisi kendi yaptığı çalışmada ülkenin asıl işsizlik oranının % 22 seviyelerinde olduğunu söylemişti.

Amerika'nın kısa sürede toparlayacağını düşünüyorum.

• Herkese merhaba ben forumda yeniyim aslında bu ilk başvurum değil forumu uzun süredir takip ediyorum. Yeni üye oldum.

• Yasaklı

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

330 milyon nüfuslu ülkede 3 milyon işsizlik başvurusu varsa bu oran çok iyi.

Bu işsizlerin büyük çoğunluğu da herhangi bir üniversiteye gitmeyenlerdir.

3.3 milyon (3,300,000) issizlik yardim basvurusu sadece gecen hafta yapilan basvurular.

• ⭐⭐⭐⭐

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

partisi kendi

Nüfusa değil istihdama dahil olmuş kişilere oranı olduğunu belirttim sadece. Birine karşı diğerinin iyi olduğunu söylemek istemedim. Amerikanın işsizler için Türkiyeden daha fazla olanak yaratabileceği de ortada.

• @ayvalik10 Çok teşekkür ederim, bunu gerçekten bilmiyordum. Eğer kazanır ve gidersem söylediklerinize dikkat edeceğim.

• @MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Issizlik sayisi ve tabii ki issizlik maasi icin basvurular hizli sekilde artiyor. Ama bu gecici bir durum. Bazi haberlere gore, ABD $6 trillion'a kadar kesenin agzini acabilirmis, eger yayilma durumu daha da uzarsa.

Bakalim neler yapacaklar. Bizde isler hiç iyi değil...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |