Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese iyi akşamlar1.soru arkadaşım için turist vizesi başvuru yapacağız fakat sanırım kayıp pasaport var ise pasaport no soruyor kayıp adı üstünde nasıl bulacağız bulamazsak ne gibi bir yol izlememiz gerekiyor2.soru seyahat tarihlerini ve masraflarını kendisi karşılayacak vs gibi bir dilekçe yazması gerekiyor mu evet ise Türkçe mi İngilizce mi. 3. Soru boşanma davası devam ediyor medeni hali resmen evli görüşmede boşanma davası olduğunu belirtmeli mi 4.soru banka hesap dökümü almadan üzerine kayıtlı çok sayıda gayrimenkul ve yüksek. Meblağlarda kira kontratları gösterse yeterli olur mu şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@azize33, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Herkese iyi akşamlar1.soru arkadaşım için turist vizesi başvuru yapacağız fakat sanırım kayıp pasaport var ise pasaport no soruyor kayıp adı üstünde nasıl bulacağız bulamazsak ne gibi bir yol izlememiz gerekiyor2.soru seyahat tarihlerini ve masraflarını kendisi karşılayacak vs gibi bir dilekçe yazması gerekiyor mu evet ise Türkçe mi İngilizce mi. 3. Soru boşanma davası devam ediyor medeni hali resmen evli görüşmede boşanma davası olduğunu belirtmeli mi 4.soru banka hesap dökümü almadan üzerine kayıtlı çok sayıda gayrimenkul ve yüksek. Meblağlarda kira kontratları gösterse yeterli olur mu şimdiden teşekkür ederim

1. e-devletten bakin isterseniz, orada yaziyordu diye hatirliyorum.

2. Zaten formda soruyor, kendisinin karsilayacagini belirtmesi yeterli.

3. Eger sorarlarsa soylesin, buyuk bir ihtimalle evliligi hakkinda soru gelecektir.

4. Yeterli olacagini sanmiyorum, insanlarin bir turistik gezi icin gayrimenkul satmasi cok mantikli gelmiyor bana. Konsolos da supheli bir durum olarak gorecektir.

• Teşekkür ederim cevaplarınız için Ali bey

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Bol sanslar. Neden vize verilmedigini soracaklardir, orada misunderstanding vs. diye belirtin isterseniz, en azindan neden ikinci kez basvuru yaptiginizi anlamis olurlar.

@crazycells Merhaba, yeniden Ds160 formunu dolduruyorum. Daha önce red aldınız sorusuna, evet cevabı verdiğimizde bir açıklama isteniyor. Açıklamaya neden red olduğunu, 214b haricinde, kendimce sebebini belirtsem bir sorun olur mu ? Ve neden kısa bir süre içinde yeniden başvurmam gerektiğini yazabiliyor muyuz ? Yani mülakat'ta konsolosun sorması olası soruların cevabını kısaca ds160 formunda belirtmek ne kadar etkili olur sizce. Teşekkürler.

• @crazycells uzatma basvurusu yaptiktan sonra ret vermeleri durumunda cevap hemen geliyormu yoksa belirli zamani varmi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Bol sanslar. Neden vize verilmedigini soracaklardir, orada misunderstanding vs. diye belirtin isterseniz, en azindan neden ikinci kez basvuru yaptiginizi anlamis olurlar.

@crazycells Merhaba, yeniden Ds160 formunu dolduruyorum. Daha önce red aldınız sorusuna, evet cevabı verdiğimizde bir açıklama isteniyor. Açıklamaya neden red olduğunu, 214b haricinde, kendimce sebebini belirtsem bir sorun olur mu ? Ve neden kısa bir süre içinde yeniden başvurmam gerektiğini yazabiliyor muyuz ? Yani mülakat'ta konsolosun sorması olası soruların cevabını kısaca ds160 formunda belirtmek ne kadar etkili olur sizce. Teşekkürler.

Bence de yazin, size zarari olmaz ama yarari olma ihtimali var. Mulakat oncesi formlari incelerken neden yeniden basvurdugunuzu anlamis olur konsolos.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mistikky, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells uzatma basvurusu yaptiktan sonra ret vermeleri durumunda cevap hemen geliyormu yoksa belirli zamani varmi ?

hayir, maalesef cevap hemen gelmiyor. Kabul karari kadar uzun suruyor cogunlukla gelmesi... Aylar boyunca bekliyorsunuz... I-539 konusunu incelemeyi unutmayin, orada bu konularda yasal aciklamalar var.

• @Sercan-Özüsağlam benim kayınvalidemde 2 sefer red aldı ve bana söyledi ben daha önceden aldığım için b2 vize formu ben doldurdum ve o red kısmına ingilizce olarak görevlinin sorduğu soruları Kayınvalidemin anlayamadığını ve soruları cevaplayamadığını yazdım 3. Sefer gittiğinde yanına bir yardımcı vermişler sonra sıkıntı olmadı aldı vizeyi birde ek olarak hesabına dolar olarak para yatırdım.

• @notry Teşekkür ederim, bu faydalı katkınız için, bu yöntem umarım bende de etkili olur.

• Herkese Merhaba, foruma yeni üye oldum . Vize başvurusu yapmayı düşünüyorum tecrübeli Arkadaşların başvuru hakkında fikrini almak istiyorum . Eşimle birlikte ekim ayında new york a turistik gezi planlıyoruz. Daha önce iki adet schengen vizemiz mevcut. Ben devlet bankasında ( memur değilim) 5 yıldır eşimde bir kurumda 4yıldır uzman olarak çalısıyor. New yorkta arkadaşımız var onun yanında kalmayı planlıyoruz. Acaba mulakatta bunu soylemelımıyız yoksa otelde yada airbnb gibi bir yerde kalacagız mı demeliyiz. 15 günlük bir gezi planlıyoruz acaba hesapta ne kadar para göstermeliyiz sizce. Son olarak muhakkak kesin bir bilgi yoktur ama bizim maddi durumumuzu sistem üzerinden görüyorlar mı yoksa sadece bizim evraklarımıza göre mi değerlendirme yapıyorlar acaba sizce. Teşekkürler bu arada şimdiden

• @enveryldrm gideceğiniz yerin adres bilgilerini zaten ds-160 girmeniz gerekiyor bence abd vatandaşı birinin yanına gitmeniz önemli hesabınızda para Göstermek çok önemli değil ama ev araba tapuları daha önemli yoksa hesaba para yatırıp hesap cüzdanında gösterip Sonra gene çekebilirsiniz Parayı hesap bilgilerinizi gördüklerini sanmıyorum turist vizesinde amaç geri dönmek zorunda olmanızı bilmek istiyorlar çalıştığınız yerlerdende gerekli evrakları toplarsanız sorun çıkmaz kanımca

• @notry Öncelikle teşekkürler cevabınız için. ama arkadasımız abd vatandaşı değil Sadece dil okulu için orda acaba o bir sıkıntı oluşturur mu ? Booking ten iptal edilebilir bir rezervasyon yaptırmak mantıklı olur mu acaba.

• @enveryldrm turistlik amaçlı gideceğin için bir sıkıntı olucağını zannetmiyorum sonuçta milyonlarca insan var gezemeye abd giden dediğim gibi önemli olan TR ye dönmek için nedenleriniz karşı taraf en önemli olarak bu konuya bakıyor

• @enveryldrm bir düzeltme yapayım, sizi de doğru yönlendirmek adına.. konunun ilk iletisinde de yazdığı gibi, seyehat masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösterebilmeniz gerekiyor bunun da yolu hesabınızda yeteri kadar nakit göstermektir. Yani "nakit göstermek çok önemli değil" malesef doğru bir bilgi değil. Bütün seyehatinizi karşılayacak rakamın da biraz üzerine çıkmanız ideal olanıdır. Diğer maddi olanaklarınız (tapu, ruhsat vs) finansal yeterliliğinizi destekleyecek ve burayla olan bağınız için kanıtlayıcı yardımcı unsurlardan olacaktır. Konsolos hiç nakiti olmayan birinin, arsasını satıp o parayla tatile gidip döneceğine inanmakta zorlanabilir mantıklı düşünürsek..

• ⭐⭐

@enveryldrm Merhaba. Konsolosluğa doğru bilgi vermenizi tavsiye ederim. Durumunuz ne ise onu söyleyin. Dürüstlüğün ve doğruluğun farklı bir enerjisi ve sinerjisi vardır. Eğer vize verilmeyecek bir durumunuz var ise vermezler. Neticede konsolosluk görevlilerinin size özel bir negatif düşünceleri söz konusu değil. Durumunuz uygunsa zaten vize verirler. Uygun değilse eğer uygun bir duruma getirmek sizin elinizde. Ama vize alacağım diye de yanlış bilgi vermeyin, aldatıcı projeksiyonlar sunmayın ve karakterinizi zedelemeyin. Evet Amerika vizesi çok önemlidir. Ama karakter daha önemlidir. Bunu sadece şahsınız için söylemiyorum. Sürekli kendime de telkin ediyorum.

• @aysegul teşekkürler. Hesapta bulunan nakitin dolar yada Türk lirası olmasının bir önemi varmıdır sizce

• @Drywall aslında bizim düşüncemiz konsolosluğun kendileri geldi bide misafir getiriyorlar olmaz demeleri düşüncesi 🙂 İşin şaka kısmı bu tabii ama zaten dil okulunda olanların yanında kalcaz dememiz ters etki yapar mı düşüncesi. Teşekkürler bu arada yol göstericiliğiniz için

• @enveryldrm Öncelikle Foruma hoş geldiniz ben kendi düşüncelerimi ve tecrübemi aktarim size yardımı dokunursa sevinirim
    17 12 2019 da vize mülakatımız vardı bizimde ailecek biri 22 diğeri 18 iki oğlum eşim ve ben Ds 160 forumunu doldururken orada tanıdığım olmasına rağmen ben bildirmedim kendimce şöyle düşündüm acaba arkadaşlarının vasıtası ile geri dönmeye bilirlermi düşünçesi oluşurmu sorusu akıllarına gelirmi diye onun için tanıdık veya akraba bildirimi girmedim Ds 160 formuna fakat diğer bütün bilgileri hepsini eksizsiz girdim .
    pasaportlarınızın vize basılı sayfalarının tamamın taratıp yükledim ben ve eşimin fakat çocukların yurtdışı çıkışları yoktu
    çalıştığım şirketlerin bilgileri maaş bilgilerim hepsini eksizsiz doldurdum

Mülakat günüde banka hesap dökümleri sgk işe giriş bildirgeleri maaş bodroları diplomalar tapu ve arçların ruhsat fotokopileri şirketen izinli sayıldığıma dair yazı ve seyahat süresince ki tüm konaklama ve gezi sağlık giderleride karşılanmak kaydıyla şirket yetkilisinin imzalı ve kaşeli yazısı
    Ayrıca çalıştığım şirketinde banka hesap dökümlerinide almıştım fakat hiçbirine bakmadılar sadece eski vizelerimizi kontrol ettiler giriş çıkış mühürlerine kadar tek tek kontrol etti konsolos görevlisi
    sonrasında solular Bence burası çok önemli sorulara kısa ve öz cevap vermek net olmak önemli bence net cevaplar verirseniz sizin için daha iyi olur mesela
    Soru :Amerikaya niçin gidiyorsunuz
    Cevap : Turistik gezi
    Soru : Nereye gideceksiniz ne zaman
    Cevap : New York Sömestiri tatilinde
    Soru : Amerikada ne kadar kalıcaksınız
    Cevap : 15 gün
    Bu şekilde net cavaplar verdim ve hepimizin vizelerimiz onaylandı.
    Fakat başka mülakatlarda dinlediğim orada kaç gün kalıcaksın diye sorulduğunda yani işte 20 gün planlıyorum ama fazlada kalabilirim belli olmaz gibi cevaplar verildiğini gördüm ama vize onayı alamadı maalesef .
    Bence konsolosluk Amerikaya gidip döneceğinize ikna olduğunda ve yeterli maddi imkanda varsa onlarda bir kanaat oluşuyor olumlu yönde tabi bu benim şahsi düşüncem
    Birde ben ailece Ds 160 formu doldurdum hep beraber girdik mülakata cucuklarada sorular sordular fakat sadece okulları ile alakalı onlarınki
    Benim mülakat tecrübem bu başlığın 45 sayfasında ileti olarak mevcut onada bakabilirsin şimdiden şansınız bol olsun

• ⭐⭐

@enveryldrm Konsolosluğun göçmen olmayan vizelerde baktığı ilk nokta Turkiyeye geri dönüp donmeyeceginize dair durumunuzdur. Sizi Turkiyeye baglayan bağlar ne kadar kuvvetli ise vize alabilmeniz o kadar kolay olacaktır. Dikkat edilen konu Amerikada yasadışı göçmen olarak kalma ihtimali ve bu ihtimali çağrıştıracak her türlü ip ucudur. Konsolosluk zaten siz görüşmeye gitmeden önce Ds160 formunda verdiğiniz bilgiler işığında gerekli araştırmayı ve istişareyi yapıyor. Orada kalacağınız yerin neresi olduğundan ziyade tekrar Turkiyeye dönüp donmeyeceginiz yani gerçekten başvurduğunuz vizeye uygun olarak Turistik bir amaçla gidip gitmediğiniz noktasına dikkat ediliyor.

• @murat34 teşekkürler cevap için sanırım aynı düşünceleri paylaşıyoruz başvuru hakkında. Acaba paylaşmak isterseniz kalacak yer olarak nereyi gösterdiniz başvuru formunda.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 128
  • 537
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |