Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mkonca 9,617 dolar gösterdim. Arizona gideceğim dedim. Yetersiz buldu 😢

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgem 10k altında olmasını geçtim asıl sorun şurada. Sizin aktif bir mesleğiniz olması gerekiyor. Mülakata giderken orada ki bir şirketten iş teklifi aldıysanız yada amerika menşeili bir şirkette çalışıyor olsaydınız ozaman 10k altında para ile sizi geçirirlerdi. Ayrıca orada hiç tanıdık varmı gibi kıstaslara göre karar veriyorlar.

• ⭐⭐⭐

Dv-2020 diğer Dv süreçlerinden farklı geçiyor bana göre. Geçen Dv süreçlerinde maddi yetersizlik cevabı alarak mülakattan çıkan hiç yoktu neredeyse. Genellikle A/p sürecinden aksamaya uğruyordu talihli.
    Bu zamandan sonra mülakata girecek olan talihliler ayağını yere biraz daha sağlam basması gerekli.
    İngilizce sadece mülakattan sonra değil öncesinde de oldukça gerekli. Evet İngilizce bilmeden onayı alan arkadaşlarımız oluyor fakat ya siz onlardan olmazsanız?
    Yakınlarınızdan maddi yardım alabilecek ve hesabınızdaki parayı yükseltebilecek durumdayken kendi teminatınızı kendiniz yeterli görüyorsunuz ve mülakat esnasında konsolosluk görevlisi tararından yetersiz görülüyor. İnanın o aşamadan sonraki süreç çok daha sancılı. Keşke önceden maddi destek alsaydım dersiniz.
    Kendinize Amerika’ya gidince yapacaklarınıza dair bir plan oluşturun, en azından mülakat esnasında anlatabilecek mantıklı bir plan.
    Mülakat esnasında sorulan sorular hep aynı. Bu sorulara vereceğiniz cevapları tasarlayın, ezberleyin. Kendinizden emin gözükün.
    Alabileceğiniz her türlü belgeyi yanınıza alın, buda gerekli olur mu diye sormayın. 1 tl vereceğiniz bir çıktı ile sürecinizin aksamamasını sağlayabilirsiniz.
    Önceden sigorta planı araştırın ve bu araştırmanın belgelerini yanınıza alın(özellikle çocuklu aileler).
    İş teklifi mektubu almak eğer bir tanıdığınız var ise sponsor bulmaktan çok daha kolay. Eğer böyle bir imkanınız olursa muhakkak şansınızı deneyin. İş teklifi elinizi çok güçlendirecektir.
    Mülakat onayı alan talihliler için çok kolaydır, onay alamayanlar için çok zor. Siz kolay olması için elinizden ne geliyorsa yapın.
    Herkese Bol Şans 🙂

• @ayvalik10 İngilizceyi de ekleyelim

• @bolatmali aynen söylediğiniz tüm uyarılara katılıyorum, mülakatı ne kadar tek sıkımlık hak olarak görürsek o kadar bizim için iyi

Tek ve bekar bir arkadaşımız mülakatta maddi olarak yeterli görülmediği için aylardır uğraşıyor
    Mülakatta 10 bin dolar gösterip vizesi onaylanmadı, sonrasında 28 bin dolar gösterdi yine onaylanmadı şimdi ise 35 bin dolar gösterdi+yanına 2 tanede iş teklifi koydu

Edit:bahsettiğim arkadaşın bugün onay haberi geldi 11/02/2020

Yani mülakattan sonrası sayın @bolatmali beyin dediği gibi gerçekten çok zor, stresli ve zaman alıcı

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali aynen söylediğiniz tüm uyarılara katılıyorum, mülakatı ne kadar tek sıkımlık hak olarak görürsek o kadar bizim için iyi

Tek ve bekar bir arkadaşımız mülakatta maddi olarak yeterli görülmediği için aylardır uğraşıyor
    Mülakatta 10 bin dolar gösterip vizesi onaylanması, sonrasında 28 bin dolar gösterdi yine onaylanması şimdi ise 35 bin dolar gösterdi+yanına 2 tanede iş teklifi koydu

Yani mülakattan sonrası sayın @bolatmali beyin dediği gibi gerçekten çok zor, stresli ve zaman alıcı

Örnekleri çok mevcut. Bir arkadaşımız daha eşiyle birlikte girdiği mülakata gösterdiği 26k$ yetersiz bulundu. Sonradan 55k$ çekmesine rağmen kabul görmedi kendisinden bu sefer sadece sponsorluk istendi. Eğer bu rakamları mülakattan önce gösterselerdi sorunsuz alabileceklerdi.

• ⭐⭐

arkadaşlar ben 2015de konsolosluğun facebook sayfasından kendilerine sormuşdum mulakat için ne kadar gerekli onlarda bana 15.250 dolar demişlerdi bu rakamla mulakata girerseniz bir sorun yaşamazsınız nadiren ret cevabı alan oluyor

• ⭐⭐

@ozgem benim 7.000 dolarla mulakatı gecen arkadaşlarım vardı
    7.000 doları bankaya yatırıp sonra cekip başka bankaya yatırıp ikisininde dökümünü konsolosluğa vermişdi konsolosluk hesapdaki hareketi görmemiş bana öyle söylemişdi

• ⭐⭐⭐

@yapay-zeka, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@ozgem benim 7.000 dolarla mulkatı gecen arkadaşlarım vardı
    7.000 doları bankaya yatırıp sonra cekip başka bankaya yatırıp ikisininde dökümünü konsolosluğa vermişdi konsolosluk hesapdaki hareketi görmemiş bana öyle söylemişdi

Geçen hafta bir arkadaşımız yapmıştı aynı olayı. Kendisinin maddi teminatı yetersiz görüldü.
    Evet buda bir yöntem fakat bana çok mantıklı gelmiyor. Kendi mülakatımda eşimin ve kendimin hesabımda yaklaşık olarak aynı tutar vardı ve aynı zaman dilimlerinde bankaya yatırmıştık. Görevli tarihlere çok odaklanmıştı ve sonuç olarak sponsor istemişti.
    Son çare olarak belki düşünülebilir.

• @Muhtaradana İlk başta elimizdekinin hepsini gostersek daha garanti olur. Peki hem kendi birikimimiz hem yakin bi arkadaş veya akrabadan borç alıp gösterip mülakattan sonra geri versek nasil olur ki?

• @firat_inak yakınlarınızdan destek alıp borç alabilirsiniz tabi
    Ama geri vermek, emanet para gibi durumlar yanıltıcı olur, sonuçta bu para Amerika'daki yaşantımız ilk günlerinde bize çok lazım olacak

Ama dediğiniz mümkün mü, mümkün
    Mülakatta toplam para miktarına bakılıyor sonuçta ⬇
    Sayın @bolatmali beyin derlediği mülakat deneyimlerinde bu konu ile ilgili bir çok deneyim mevcut
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2888/çeşitlilik-vizesi-mülakat-deneyimleri/146?page=1

• Merhabalar, Biz 3 kişilik bir aile iken Aralık 2019 ayında bir bebeğimiz oldu. Yeni doğan için pasaport çıkarıp add applicant yapıp ds260 formunu submit ettim. Bunda bir sıkıntı yok. Diğer yaşça büyük olan çocuğumun da Mayıs ayında ds260 formunu doldururken pasaportu olmadığından other travel document işaretleyip kaydettim. Şimdi onun için de pasaport çıkarttık.

1. Aralık ayında yenidoğan çocuğumuzu benim ve eşimin formunu açtırıp çocuk sayısının 1'den 2 yapmamız ve yeni doğan çocuğun bilgilerini yazmalı mıyız?
    2. Mayıs ayında adına ds260 formu doldurduğum ve other travel document olarak geçtiğim yeri açtırıp pasaport numarasını yazıp resubmit etmeli miyim?
    3. Yoksa evrakları kentucky e gönderdiğimde onlar ds260 formunda güncelleme yaparlar mı veya Ankara'ya görüşmeye gittiğimde açıklayabilir miyim bu gibi değişiklikleri. Gereksiz yere ds260 formunu açtırıp görüşmeye gecikmek istemiyorum.

Şimdiden yardımlarınız ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

• @bolatmali Artık 5-10 bin gösterip artı bide ev araba gösterip vize alma dönemi kapanmış demekki 🤷♂

• ⭐⭐⭐

@BlackEagle, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, Biz 3 kişilik bir aile iken Aralık 2019 ayında bir bebeğimiz oldu. Yeni doğan için pasaport çıkarıp add applicant yapıp ds260 formunu submit ettim. Bunda bir sıkıntı yok. Diğer yaşça büyük olan çocuğumun da Mayıs ayında ds260 formunu doldururken pasaportu olmadığından other travel document işaretleyip kaydettim. Şimdi onun için de pasaport çıkarttık.

1. Aralık ayında yenidoğan çocuğumuzu benim ve eşimin formunu açtırıp çocuk sayısının 1'den 2 yapmamız ve yeni doğan çocuğun bilgilerini yazmalı mıyız?
    2. Mayıs ayında adına ds260 formu doldurduğum ve other travel document olarak geçtiğim yeri açtırıp pasaport numarasını yazıp resubmit etmeli miyim?
    3. Yoksa evrakları kentucky e gönderdiğimde onlar ds260 formunda güncelleme yaparlar mı veya Ankara'ya görüşmeye gittiğimde açıklayabilir miyim bu gibi değişiklikleri. Gereksiz yere ds260 formunu açtırıp görüşmeye gecikmek istemiyorum.

Şimdiden yardımlarınız ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

Öncelikle tebrik ederim 🙂

1. Evet şu aşamada açtırıp yazmalısınız.
    2. Evet hazır formunuzu açtırmışken hepsini düzeltin.
    3. Hayır onlar bir düzeltme yapmazlar. Şu aşamada da değişiklik yaparsanız herhangi bir soruyla ve ya sorunla karşılaşmazsınız. Durumunuz formunuzu açtırmak için gayet mantıklı.
      Bir an önce formunuzu açtırıp düzeltmeleri yaparsanız sürecinizde gecikmeye uğramaz.

• Herkese merhaba, az önce "Congratulations. Our records indicate..." ile başlayan evrak onay mail'ini aldık. Süreci bekleyen herkes umarım sorunsuz bir şekilde evrak onay mail'ini ve sonunda da vizeyi alır.

• ⭐⭐⭐

@Murti, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba, az önce "Congratulations. Our records indicate..." ile başlayan evrak onay mail'ini aldık. Süreci bekleyen herkes umarım sorunsuz bir şekilde evrak onay mail'ini ve sonunda da vizeyi alır.

Hayırlı olsun, Bol Şanslar 🙂

• @bolatmali Teşekkürler. 😊

• @Semihmete ev için bir şey diyemeyiz ama araç için evet yetersiz olduğunu düşünüyorsanız nakite çevirmemiz çok iyi olur

• @Murti tebrik ederim, hayırlı olsun

• @Murti hayırlı olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |