Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@mümine, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@crazycells, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@mümine, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@crazycells, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba crazycells
    Bana da extension gönderildi 18 aylık
    Bundan sonrası için sanırım beklemekten başka yapacak bir şey yok

bence de bu durumda yapacak baska bir sey yok 🙂

İyi günler diliyorum.
    Yeni bir soru ile yine buradayım. Benim kuzenim hanımefendi turist vizesiyle zaman zaman Amerika’ya gidiyor. Bu gidiş gelişlerinde Amerikan vatandaşı bir beyefendi ile tanışmış ve aralarında arkadaşlık ve sıcaklık oluşmuş. Her ikisinin de medeni durumu boşanmış.Bu gidişinde Amerika’da evlenmeyi düşünüyorlar...Ben forumda okumuştum,gidişinden 90 veya 120 gün sonra evlenseler daha iyi olur diye okumuştum yanılmıyorsam. Sizce nasıl bir yol takip etmeli kuzenim olan hanım ve böyle bir durumda evlenip AOS başvurusu yaptığı takdirde Green kartı gelene kadar Amerika’da kalmalı sanıyorum ve ne kadar süreyi bulur sonuçlanması. Boston’da yaşıyor evleneceği beyefendi
    Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın cevaplarını bekliyorum.. şimdiden teşekkürler

Turist vizesinin gocmenlik elde etmek amacli kullanilmasi dogru bir hareket degil maalesef.

Eger 90 gun icinde evlenip sureci baslatirsa tabii ki ABD'ye giris amacini daha cok sorgulayacaklardir, o nedenle sonradan fikri degisse bile 90 gun icinde evlenmesini tavsiye etmem.

Orası muhakkak ama başka nasıl bir yol önerirsiniz... bu şekilde olmazsa nasıl olabilir lütfen en kolay nasıl bir yol uygulayabilirler

Sorunuzu tam olarak anlayamadim.

Ayrica sorulari sadece ilgili basliklarda sormalisiniz.

Şöyle yani: öncelikle hangi başlıkta soracağımı bilemediğim için kusura bakmayın...
    Yani bunlar zaten evlenecekler benim sorum şu: en kolay ve daha kısa sürede green kart alabilmesi için nasıl bir yol önerirsiniz diye sormuştum sadece..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba crazycells
    Bana da extension gönderildi 18 aylık
    Bundan sonrası için sanırım beklemekten başka yapacak bir şey yok

bence de bu durumda yapacak baska bir sey yok 🙂

İyi günler diliyorum.
    Yeni bir soru ile yine buradayım. Benim kuzenim hanımefendi turist vizesiyle zaman zaman Amerika’ya gidiyor. Bu gidiş gelişlerinde Amerikan vatandaşı bir beyefendi ile tanışmış ve aralarında arkadaşlık ve sıcaklık oluşmuş. Her ikisinin de medeni durumu boşanmış.Bu gidişinde Amerika’da evlenmeyi düşünüyorlar...Ben forumda okumuştum,gidişinden 90 veya 120 gün sonra evlenseler daha iyi olur diye okumuştum yanılmıyorsam. Sizce nasıl bir yol takip etmeli kuzenim olan hanım ve böyle bir durumda evlenip AOS başvurusu yaptığı takdirde Green kartı gelene kadar Amerika’da kalmalı sanıyorum ve ne kadar süreyi bulur sonuçlanması. Boston’da yaşıyor evleneceği beyefendi
    Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın cevaplarını bekliyorum.. şimdiden teşekkürler

Turist vizesinin gocmenlik elde etmek amacli kullanilmasi dogru bir hareket degil maalesef.

Eger 90 gun icinde evlenip sureci baslatirsa tabii ki ABD'ye giris amacini daha cok sorgulayacaklardir, o nedenle sonradan fikri degisse bile 90 gun icinde evlenmesini tavsiye etmem.

Orası muhakkak ama başka nasıl bir yol önerirsiniz... bu şekilde olmazsa nasıl olabilir lütfen en kolay nasıl bir yol uygulayabilirler

Sorunuzu tam olarak anlayamadim.

Ayrica sorulari sadece ilgili basliklarda sormalisiniz.

Şöyle yani: öncelikle hangi başlıkta soracağımı bilemediğim için kusura bakmayın...
    Yani bunlar zaten evlenecekler benim sorum şu: en kolay ve daha kısa sürede green kart alabilmesi için nasıl bir yol önerirsiniz diye sormuştum sadece..

Ben bu sekilde bir cevap vermeyi dogru bulmuyorum 🙂 ne zaman evleneceklerine kendileri karar vermeliler. Ben zaten tek onerimi yukarida yaptim. Butun secenekleri gozden gecirip ona gore karar verebilirler. Ilgili konu surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

• Merhaba @crazycells , birkac sorum
    Olacak acil ogrenmem gereken.umarim
    Yardimci olabilirsiniz oncelikle tesekkur ederim
    Bu platform icinde tum ekibe🌸
    Ben amerikan vatandasi olan esimleevlilik kapsaminda 2 yillik greencardimialmistim aralik ayinda yenileme basvurusu yapmam gerekiyor bu 2 yillik surecte kizimoldu ve onu turk vatandasi yapmak icin evlilgimi turkiyede onaylatip esimin soyadini kendi soyadimonune eklettim. Greencardim suan eski soyadimla.basvuru sirasinda bu bilgiyi onlara gonderecegim nufus kagit ornegindeki ekle bildirmem yeterli olur mu?
    Esimin dedigine gore onlar turkiyedeki degisiklige bakmiyor

Ben amerikada heryerde eski soyadimlayim. Beni dusunduren seneye kasim ayinda pasaportumun suresi dolacak ve degstrdigmde onda hem eski soyadim hem yenisi olacak
    Greencardimin eski soyadimla olmasi ilerde sikinti yaratir mi?

Sizin tavsiyeniz ne olur ?

I90 diye bir form var ama ben zaten onlara yenileme basvurusuu yapacagim icin onu yapma geregi duymadim daha once. Simdi de onlara konsosluktan alacagim nufus kayit ornegiyle dogum kagidimi yollayacagim yani bu degisikligin sebebini gormus olacaklar ama asinda ben amerikada soyadimin suanki haliyle devam etmesini istyrm yani bu seneye pasaportumda soyadim degisince sorun olmayacagini bilsem bu sekilde kalsin istiyorum cnku ogrendigim bilgiye gore heryerde soyadi degisikligi yapmam gerekecek ama nornalde amerikada evlisiniz diye soyadi degstrme zorunlulugu yok.

Ben enyapmaliyim sadece i751 dogru sekilde doldurup konsolosluktan alcagim dogum kadigi ve soyadi degskligi blgisini koyup yollamam yeterli olur mu ?

Kusura bajmayin acayip stresliyim ve kafam cok karisik bilsem ki pasaportum degisince greencardim eski soyadimla kalsa sorun yasamam onlra soyadi degiskligi blgisini yollamayacaagim cnku esime gore onlar turkieyle ilgili kismina bakmiyor.
    Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mavihuzur34, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba @crazycells , birkac sorum
    Olacak acil ogrenmem gereken.umarim
    Yardimci olabilirsiniz oncelikle tesekkur ederim
    Bu platform icinde tum ekibe🌸
    Ben amerikan vatandasi olan esimleevlilik kapsaminda 2 yillik greencardimialmistim aralik ayinda yenileme basvurusu yapmam gerekiyor bu 2 yillik surecte kizimoldu ve onu turk vatandasi yapmak icin evlilgimi turkiyede onaylatip esimin soyadini kendi soyadimonune eklettim. Greencardim suan eski soyadimla.basvuru sirasinda bu bilgiyi onlara gonderecegim nufus kagit ornegindeki ekle bildirmem yeterli olur mu?
    Esimin dedigine gore onlar turkiyedeki degisiklige bakmiyor

Ben amerikada heryerde eski soyadimlayim. Beni dusunduren seneye kasim ayinda pasaportumun suresi dolacak ve degstrdigmde onda hem eski soyadim hem yenisi olacak
    Greencardimin eski soyadimla olmasi ilerde sikinti yaratir mi?

Sizin tavsiyeniz ne olur ?

I90 diye bir form var ama ben zaten onlara yenileme basvurusuu yapacagim icin onu yapma geregi duymadim daha once. Simdi de onlara konsosluktan alacagim nufus kayit ornegiyle dogum kagidimi yollayacagim yani bu degisikligin sebebini gormus olacaklar ama asinda ben amerikada soyadimin suanki haliyle devam etmesini istyrm yani bu seneye pasaportumda soyadim degisince sorun olmayacagini bilsem bu sekilde kalsin istiyorum cnku ogrendigim bilgiye gore heryerde soyadi degisikligi yapmam gerekecek ama nornalde amerikada evlisiniz diye soyadi degstrme zorunlulugu yok.

Ben enyapmaliyim sadece i751 dogru sekilde doldurup konsolosluktan alcagim dogum kadigi ve soyadi degskligi blgisini koyup yollamam yeterli olur mu ?

Kusura bajmayin acayip stresliyim ve kafam cok karisik bilsem ki pasaportum degisince greencardim eski soyadimla kalsa sorun yasamam onlra soyadi degiskligi blgisini yollamayacaagim cnku esime gore onlar turkieyle ilgili kismina bakmiyor.
    Tesekkurler

Evet, Turkiye'deki degisiklige bakmiyorlar. ABD'de isterseniz hala eski isminizi kullanabilirsiniz, bir sorun yasamazsiniz. TC pasaportunuz degisince soyisminiz degisecek ama sorun degil, siz ondan hemen sonra ABD vatandaslik basvurusu yapmaya hak kazanacaksiniz zaten, ABD pasaportunuzu hala eski isminizle cikarttirmaniz mumkun.

Bol sanslar.

• Merhaba ben evlilik cr1 vizesiyle Amerika’ya geldim . Şimdi iki yıllık koşullu ikametimin bitmesine 1 buçuk ay kaldı. 10 yıllık kart için başvuru yapmam gerekiyor basıl yapılacağını bilmiyorum . Ne yapmam gerekiyor. Avukata gerek duymadan halledebilirmiyiz . Yardımcı olursanız sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hatok80, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhaba ben evlilik cr1 vizesiyle Amerika’ya geldim . Şimdi iki yıllık koşullu ikametimin bitmesine 1 buçuk ay kaldı. 10 yıllık kart için başvuru yapmam gerekiyor basıl yapılacağını bilmiyorum . Ne yapmam gerekiyor. Avukata gerek duymadan halledebilirmiyiz . Yardımcı olursanız sevinirim

ilk iletiyi inceleyin isterseniz, I-751 formunu doldurmaniz gerekiyor. Kendiniz doldurup gonderebilirsiniz. Bol sanslar.

• Çok teşekkür ederim bir sorum daha olacak ıstenen evraklarda şöyle bir yazı var ‘Her başvuru sahibi için 14 - 79 yaşları arasında iki FD-258 Form Parmak İzi Kartı doldurulmuş’ bu form ayrı ve bunuda dolduracağız dimi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hatok80, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Çok teşekkür ederim bir sorum daha olacak ıstenen evraklarda şöyle bir yazı var ‘Her başvuru sahibi için 14 - 79 yaşları arasında iki FD-258 Form Parmak İzi Kartı doldurulmuş’ bu form ayrı ve bunuda dolduracağız dimi

bu, guncel uygulamalara mi ait? biyometrik randevuda genelde parmak izi aliniyor cunku...

• Merhabalar,

Umarım bir gün de olumlu bir konu için foruma yazacağım.

Green kartım'ı Amerika NY deki Aramex mail box'ı vermiştim. Kızımın green kartını TR ye yolladılar ama benimki hiç ulaşmadı ve bu yüzden I90 doldurdum.
    Amerika'ya biometri için USCIS'ten çağırdılar ve gittim. Bana orda green kartın ulaştı mı sana diye sordular hayır dedim aynı gün kızımınki ile gönderildiği görünüyor ama hiç ulaşmadı bilgisini verdim çünkü elime hiç ulaşmadı. Ödenmesi gereken fee yi bu yüzden ödemedim. Açıkladığımda anladıklarını düşündüm, kendilerine geri iade edilmemiş ama paket kayıptı.

Pasaportuma işlenen vizenin süresi bitti, green kartım yok ve Türkiye'deyim. 11 Aralıkta aşağıdaki mesajı aldım, şimdi beni biometri vermeme rağmen tekrar mı çağıracaklar 😞 Adresimin olduğu yere gitmem şart mı? Vizem ve green kartım olmadan gidebilmem için konsoloslukla irtibata geçmem lazım sanırım, onun için de ayrı bir prosedürü bilen var mı?
    I90 i hemen doldurmam gerekir mi yoksa önce konsoloslukla mı konuşmam lazım, 33 günlük süre kısmı beni biraz gerdi açıkçası.
    Yol gösterebilirseniz çok sevinirim.

Edit: Konsoloslukta I-131A formunun doldurulması gerektiğini gördüm 575dollar fee isteniyor, bir de biometrik için de mi 525dollar fee ödeyeceğim. Yani I-131A sadece USA giriş için olan geçiçi vize için mi yoksa green card için ödemeyi de içeriyor mu?

Thank you for submitting Form I-90, Application to Replace Permanent Resident Card, to U.S.
    Citizenship and Immigration Services (USCIS) under section 264.5 of Title 8 of the Code of Federal
    Regulations (CFR).
    On March 7, 2019, USCIS received your Form I-90. After thorough review of the information you
    provided in your application and the documents supporting your application, USCIS has determined
    that you are ineligible to be issued a replacement Form I-551, Lawful Permanent Resident Card.
    Accordingly, USCIS must terminate your Form I-90.
    Statement of Facts and Reason for Termination
    You filed your Form I-90 without a fee and indicated on the application that you filed because you did
    not receive your Form I-551, Permanent Resident Card. USCIS records show that a card for
    receipt number IOE0119573981 was produced and mailed to you on November 8, 2018 and that this
    card was not returned to USCIS by the United States Postal Service as undeliverable. Approving this
    Form I-90 will result in a duplication of this benefit. Therefore, USCIS must terminate this application
    as it was not properly filed.
    You may file a new Form I-90 with the correct fees and supporting documentation, and indicate that
    the reason for filing is that your card was lost, stolen or destroyed.
    You may not appeal this decision. However, if you believe that the termination of your Form I-90 is in
    error, you may file a Form I-290B, Notice of Appeal or Motion, within 33 days of the date of this
    decision. If we do not receive a motion to reopen or reconsider within the required period, this
    decision will become final.
    To access Form I-290B or if you need additional information, please visit the USCIS Web site at
    YSCI90PSCI90E000012941034 1 of 4 www.uscis.gov
    www.uscis.gov or call our USCIS Contact Center toll free at 1-800-375-5283 or for TDD
    1-800-767-1833. You may also make an appointment to speak to a USCIS staff member in person at
    the USCIS office having jurisdiction over your current place of residence. To schedule an appointment
    go to www.uscis.gov and select INFOPASS.

• @efooja benimde sizinkine benzer bi durumum oldu sadece benim kartim gelmedi uscis aradim 2 kere posta gelmis tekrar uscise iade edildigi icin imha edildigini soylediler . Benim hatam degil sonuc olarak fakat i 90 formunu doldurup ucretini odedim. Biometrik randevuya cagirdilar. Eger turkiyede iseniz ve vizenizin suresi 1 yili gecti ise i 131 formu doldurup 575 dolar odemeniz gerekiyor.konsosluga gorusmeye gidiyorsunuz size 1 aylik bize veriyorlar eger 1 ayi gecirir iseniz tekrar 575 dolar yatirmaniz gerekecek kolay gelsin.

• @ahmetp Cok tesekkur ederim bilgi icin. I90 doldurup USCIS den randevu alip sonra mi konsolosluktan randevu aldiniz? Cunku 1 ay kisitli bir sure gibi gorunuyor hem USCIS randevuyu kisa zaman icinde verebilir oyle olursa bu sefer vize yetismez ve USCIS den yine randevu almak gerekir. Son soru bu isi hem Istanbul hem de Ankara konsolosluğu yapıyor mu yoksa Ankara mi sadece?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efooja, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

Merhabalar,

Umarım bir gün de olumlu bir konu için foruma yazacağım.

Green kartım'ı Amerika NY deki Aramex mail box'ı vermiştim. Kızımın green kartını TR ye yolladılar ama benimki hiç ulaşmadı ve bu yüzden I90 doldurdum.
    Amerika'ya biometri için USCIS'ten çağırdılar ve gittim. Bana orda green kartın ulaştı mı sana diye sordular hayır dedim aynı gün kızımınki ile gönderildiği görünüyor ama hiç ulaşmadı bilgisini verdim çünkü elime hiç ulaşmadı. Ödenmesi gereken fee yi bu yüzden ödemedim. Açıkladığımda anladıklarını düşündüm, kendilerine geri iade edilmemiş ama paket kayıptı.

Pasaportuma işlenen vizenin süresi bitti, green kartım yok ve Türkiye'deyim. 11 Aralıkta aşağıdaki mesajı aldım, şimdi beni biometri vermeme rağmen tekrar mı çağıracaklar 😞 Adresimin olduğu yere gitmem şart mı? Vizem ve green kartım olmadan gidebilmem için konsoloslukla irtibata geçmem lazım sanırım, onun için de ayrı bir prosedürü bilen var mı?
    I90 i hemen doldurmam gerekir mi yoksa önce konsoloslukla mı konuşmam lazım, 33 günlük süre kısmı beni biraz gerdi açıkçası.
    Yol gösterebilirseniz çok sevinirim.

Edit: Konsoloslukta I-131A formunun doldurulması gerektiğini gördüm 575dollar fee isteniyor, bir de biometrik için de mi 525dollar fee ödeyeceğim. Yani I-131A sadece USA giriş için olan geçiçi vize için mi yoksa green card için ödemeyi de içeriyor mu?

Thank you for submitting Form I-90, Application to Replace Permanent Resident Card, to U.S.
    Citizenship and Immigration Services (USCIS) under section 264.5 of Title 8 of the Code of Federal
    Regulations (CFR).
    On March 7, 2019, USCIS received your Form I-90. After thorough review of the information you
    provided in your application and the documents supporting your application, USCIS has determined
    that you are ineligible to be issued a replacement Form I-551, Lawful Permanent Resident Card.
    Accordingly, USCIS must terminate your Form I-90.
    Statement of Facts and Reason for Termination
    You filed your Form I-90 without a fee and indicated on the application that you filed because you did
    not receive your Form I-551, Permanent Resident Card. USCIS records show that a card for
    receipt number IOE0119573981 was produced and mailed to you on November 8, 2018 and that this
    card was not returned to USCIS by the United States Postal Service as undeliverable. Approving this
    Form I-90 will result in a duplication of this benefit. Therefore, USCIS must terminate this application
    as it was not properly filed.
    You may file a new Form I-90 with the correct fees and supporting documentation, and indicate that
    the reason for filing is that your card was lost, stolen or destroyed.
    You may not appeal this decision. However, if you believe that the termination of your Form I-90 is in
    error, you may file a Form I-290B, Notice of Appeal or Motion, within 33 days of the date of this
    decision. If we do not receive a motion to reopen or reconsider within the required period, this
    decision will become final.
    To access Form I-290B or if you need additional information, please visit the USCIS Web site at
    YSCI90PSCI90E000012941034 1 of 4 www.uscis.gov
    www.uscis.gov or call our USCIS Contact Center toll free at 1-800-375-5283 or for TDD
    1-800-767-1833. You may also make an appointment to speak to a USCIS staff member in person at
    the USCIS office having jurisdiction over your current place of residence. To schedule an appointment
    go to www.uscis.gov and select INFOPASS.

Ucretini odeyerek gondermeniz gerekiyordu. Onemli olan soru su, USCIS'in hatasi var mi, yok mu? Sizin durumda da USCIS'in bir hatasi yok gorunuyor. Sizin sectiginiz araci sirket bir hata yapmis gibi geldi bana.

Yeni bir I-90 formu doldurarak Green Card isteyebilirsiniz.

33 gun dedigi onceki basvuruyla ilgiliydi, zaten ucret odemeniz gerektigi icin onceki basvuruyu unutun ve devam ettirmeyin bence, yeni bir basvuru yapin. Bol sanslar.

• @efooja hayir eger turkiyede iseniz ve vizenizin suresi doldu ise i 131 formu doldurup boarding foil yani 1 aylik vize aliyorsunuz. I90 formu ise amerika uscisde tekrar green kartinizi cikarmak icin

• ⭐⭐

@hgdemirler Amerika 'ya 2. Girişinizi direkt ucus ile mi yaptınız?

• @ahmetp Selam tekrar demek istedigimi tam anlatamadim sanirim. Su an Turkiye’deyim ve USCIS e basvurdum.USCIS gorusme tarihi verecek bana, ben de buna gore mi vizeye basvuracagim? 1 aylik vize kisitli bir zaman vizeye su an basvursamve USCIS bana 2 ay sonrasina randevu verse vize bosa gitmis olacak bunu demek istiyorum.

Aslinda bilet fiyatlari ucuk oldugu icin USCIS e Mart’a randevu vermeleri icin yazacagim daha once istedigim tarihe vermislerdi.

Vize’nin proseduru uzun mu? Vize almak icin ne kadarlik bir sure gerekiyor biliyor musunuz?

• @crazycells Cok tesekkurler, bu hatam bana pahaliya patlayacak. Kizim 2018 Ekim ayinda girmisti USA’ye bu sefer onu da goturecegim green karti var ve 2. Senesinde girmis olacak ulkeye sorun olur mu sizce?

Bir de daha once de yazmistim, esim Turk vatandasi oldu (Suriye vatandasi diye missing document yapmislardi konsolosluktan) yeni simdi onun icin F2A vizesine basvurmak istiyoruz ama benim green kartim hic gelmedi yine de basvurabilir miyiz sizce? Benim USA’ye gittigimde hizlandiracak bir seyim olabilir mi?
    USA’e bir an once hep birlikte ailecek tasinmak istiyoruz ama esime green card almadan mumkun olmayacak sanirim. Bunun icin de bir cozum var midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efooja, içinde söyledi: Green Card Yenileme ya da Degistirme (I-90 Kaybolma/Calinma veya I-751/I-829 Kosul Kaldirma)

@crazycells Cok tesekkurler, bu hatam bana pahaliya patlayacak. Kizim 2018 Ekim ayinda girmisti USA’ye bu sefer onu da goturecegim green karti var ve 2. Senesinde girmis olacak ulkeye sorun olur mu sizce?

Bir de daha once de yazmistim, esim Turk vatandasi oldu (Suriye vatandasi diye missing document yapmislardi konsolosluktan) yeni simdi onun icin F2A vizesine basvurmak istiyoruz ama benim green kartim hic gelmedi yine de basvurabilir miyiz sizce? Benim USA’ye gittigimde hizlandiracak bir seyim olabilir mi?
    USA’e bir an once hep birlikte ailecek tasinmak istiyoruz ama esime green card almadan mumkun olmayacak sanirim. Bunun icin de bir cozum var midir?

Genelde kucuk cocuklar sorun yasamiyor, anne/baba ABD'ye girerse yaninda cocuklarini rahatlikla geciriyorlar.

Esiniz icin F2A basvurusu yapmalisiniz, Green Card'in kendi olmasa da yapabilirsiniz diye dusunuyorum cunku resmi olarak statuye sahipsiniz. Maalesef sureci bu sekilde hizlandirmaniz mumkun degil.

• Merhabalar tekrardan,

Konsolosluktan randevu aldım boarding foil almak için, green card ım Amerika'da elime hiç ulaşmadan kayıp olmuştu yukarıda hikayesini anlatmıştım.

Konsolosluktan iki mail aldım evraklar için birinde police report istenmiş birinde istenmemiş. Benim green cardım elime hiç ulaşmadı ama kayıp olarak bildirmek zorunda kaldım çünkü Amerika'damail box içinde kayboldu. Police reportu şu an Türkiye'de oldugum için TR den mi alacağım? ama TR de kaybolmadı. Konsolosluk randevum haftaya ve bu konu bende hiç net değil. TR de polis merkezi bu talebime nasıl bir evrak hazırlayacak çünkü burda kayıp olmayan bir şey için hazırlayacaklarını zannetmiyorum, hazırlarlarsa da yanlış beyan olacak. Kafam çok karıştı, bilen ve yardım edebilecek biri olursa çok mutlu olurum, herkese sevgiler.

Bu arada bir kere I-90 doldurup USCIS e gitmiştim ama ödeme yapmadığım için tekrar talep etmişlerdi, o zaman böyle bir polis kaydı istenmemişti Amerika'dan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar tekrardan,

Konsolosluktan randevu aldım boarding foil almak için, green card ım Amerika'da elime hiç ulaşmadan kayıp olmuştu yukarıda hikayesini anlatmıştım.

Konsolosluktan iki mail aldım evraklar için birinde police report istenmiş birinde istenmemiş. Benim green cardım elime hiç ulaşmadı ama kayıp olarak bildirmek zorunda kaldım çünkü Amerika'damail box içinde kayboldu. Police reportu şu an Türkiye'de oldugum için TR den mi alacağım? ama TR de kaybolmadı. Konsolosluk randevum haftaya ve bu konu bende hiç net değil. TR de polis merkezi bu talebime nasıl bir evrak hazırlayacak çünkü burda kayıp olmayan bir şey için hazırlayacaklarını zannetmiyorum, hazırlarlarsa da yanlış beyan olacak. Kafam çok karıştı, bilen ve yardım edebilecek biri olursa çok mutlu olurum, herkese sevgiler.

Bu arada bir kere I-90 doldurup USCIS e gitmiştim ama ödeme yapmadığım için tekrar talep etmişlerdi, o zaman böyle bir polis kaydı istenmemişti Amerika'dan.

kaybettiginiz bolgedeki polis birimlerinden almaniz daha dogru olur bence de, Turkiye'den alinani kabul edeceklerini sanmiyorum.

• @crazycells Ama soyle bir durum var boarding foil i zaten Amerika’ya giris yapmak icin konsolosluktan almaya calisiyorum. Onlar bana boarding foil vermeden nasil gidip Amerika’dan alip bunu konsolosluga verebilirim ki?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |