Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ilk gunlerde tam icimden sigara icmek istegi gecerken midem bulaniyo gibi oluyodu azalistim. sonra normal devam etmistim.

• Babam 36 yıldır sigara içiyordu günde 1 paket. Bu ilaç sayesinde 51 gündür içmiyor

• Champix'i paket bitene kadar kullandım. İlk bir hafta küçük dozlar ile birlikte sigara içebilirsin demişti doktor sonra doz arttıkça ister istemez bırakacaksın demişti. Doz arttıkça sigara içme oranımda arttı. Kısacası kutu bitti, sigara bitmedi 😂

• ⭐⭐⭐

@yalta, içinde söyledi: Champix sigarayı bıraktırma hapı hakkında

Champix'i paket bitene kadar kullandım. İlk bir hafta küçük dozlar ile birlikte sigara içebilirsin demişti doktor sonra doz arttıkça ister istemez bırakacaksın demişti. Doz arttıkça sigara içme oranımda arttı. Kısacası kutu bitti, sigara bitmedi 😂

hacı o zaman sende ters tepmiş 🙂 bugün ilacı alıcaz nasılsa her gün buralardayım yazarım sonuçları...

• son 2 ayda çevremde yaklaşık 14 kişi ben dahil bu illetten kurtulduk.
    bizim tayfa 2 marka sigara bantı kullandı. nicotinell ve nicorette. ben nicotinell kullandım.
    özetle günde 2.5 paket sigara içiyordum. yanı doktora gitmeye gerek yok. eczaneye gidip bir kutu en ağır olanından aldım. bantı sağ omzuma yapıştırıp olacakları beklerken canımın gerçekten sigara çekmediğini farkettim. ilk 7-8 saatte rahat dayandım. sonra arada çok hafif canım istedi ama 50 gün dayandım. evet arkadaşlar 51.gün ve hala içmiyorum. normalde 2 ay en az bant takmak gerekli ama ben 8.gün bantıda çıkardım. çok rahatım. kesinlikle tavsiye ederim. hiç doktora gitmeye gerek yok. alın bantı yapıştırın.

• ⭐⭐⭐

@anesthetic, içinde söyledi: Champix sigarayı bıraktırma hapı hakkında

son 2 ayda çevremde yaklaşık 14 kişi ben dahil bu illetten kurtulduk.
    bizim tayfa 2 marka sigara bantı kullandı. nicotinell ve nicorette. ben nicotinell kullandım.
    özetle günde 2.5 paket sigara içiyordum. yanı doktora gitmeye gerek yok. eczaneye gidip bir kutu en ağır olanından aldım. bantı sağ omzuma yapıştırıp olacakları beklerken canımın gerçekten sigara çekmediğini farkettim. ilk 7-8 saatte rahat dayandım. sonra arada çok hafif canım istedi ama 50 gün dayandım. evet arkadaşlar 51.gün ve hala içmiyorum. normalde 2 ay en az bant takmak gerekli ama ben 8.gün bantıda çıkardım. çok rahatım. kesinlikle tavsiye ederim. hiç doktora gitmeye gerek yok. alın bantı yapıştırın.

Teşekkürler kıymetli yorumlarınız için inşallah brakmak isteyenler bırakır kurtulur bu iletten.

• inşaallah içen herkes kurtulur bu illetten .babam kalp krizi sonrası bıraktı günde 2 paket içiyordu.annem gece uyanıp içeçek kadar bağımlısı olmuş .bırakmayıda düşünmüyor. bu ilaç etkili ise annemi ikna edeyim oda kurtulsun.

• ⭐⭐⭐

@birumut, içinde söyledi: Champix sigarayı bıraktırma hapı hakkında

inşaallah içen herkes kurtulur bu illetten .babam kalp krizi sonrası bıraktı günde 2 paket içiyordu.annem gece uyanıp içeçek kadar bağımlısı olmuş .bırakmayıda düşünmüyor. bu ilaç etkili ise annemi ikna edeyim oda kurtulsun.

inşallah tez zamanda kurtulur. aynı sorun benim validemde de var maalesef 😞

• herkes'e merhaba bir süredir yoktum ve sanırım uzunca süre yine forum da olmayacağım.
    Sırf bu başlık için girdim.
    Şuan ilacı kullanmaya başlayalı 12. günüm, zaman içerisinde kullanım miktarım gün ve gün düştü
    sigara isteğim azaldı, bu tuhaf bir şey ben günde 2 paket kullanıyordum ve sanırım 15-16 yıldır kullanıyorum.
    bu gün yazmamın sebebi şuan bir gündür sigara içmiyorum 🙂 daha ilacım 2 haftadan uzun var ve doktorun bırakma olarak belirlediği güne de gelmedim.
    Bunu yazmamın sebebi ilaç gerçekten işe yarıyor.Umarım devamındaki günlerde de sorun olmaz ve bir daha içmem,
    herkese bol şans. 🙂

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: Champix sigarayı bıraktırma hapı hakkında

herkes'e merhaba bir süredir yoktum ve sanırım uzunca süre yine forum da olmayacağım.
    Sırf bu başlık için girdim.
    Şuan ilacı kullanmaya başlayalı 12. günüm, zaman içerisinde kullanım miktarım gün ve gün düştü
    sigara isteğim azaldı, bu tuhaf bir şey ben günde 2 paket kullanıyordum ve sanırım 15-16 yıldır kullanıyorum.
    bu gün yazmamın sebebi şuan bir gündür sigara içmiyorum 🙂 daha ilacım 2 haftadan uzun var ve doktorun bırakma olarak belirlediği güne de gelmedim.
    Bunu yazmamın sebebi ilaç gerçekten işe yarıyor.Umarım devamındaki günlerde de sorun olmaz ve bir daha içmem,
    herkese bol şans. 🙂

sevindim ve mutlu oldum senin adına kardeşim inşallah bu illetten kurtulur bir daha başlamazsın ve çok güzel bir başlangıç yaparsın sigarasız yeni hayatında 😉

• tekrardan merhaba 🙂 güncelleme 4 aya doğru gidiyorum hemen hemen ve sigara ile aramda hiç bir bağ yok.
    denemek isteyenler için mükemmel bir ilaç. Fakat burada da benden başka yazan olmadığı gibi,
    etrafımda kim varsa ooo süpermiş harika gibi sözler edip; e kanka başlasana sende dediğimde maalesef benden başka başlayan olmadı 🙂 🙂
    bir garip ülkeyiz vesselam 🙂 umarım bir kaçınız etkilenir bundan ve bırakır 🙂 bol şans!

• Merhaba oncelikle @Nothing-Man tebrikler. Ben sigarayi birakmanin buyuk olcude beyinle ilgisi oldugunu dusunenlerdenim. Aylarca sigarayi birakmayi dusundum. Kendi kendime uygun an geldiginde birakacagim dedim. Ailemede bana bu konuda baski yapmamalarini istedim. Baski tamamen ters isliyor bence. Insan baskalari istedigi icin kendi istedigi icin birakmali. Sonra bir gun bir video cikti karsima. Actim bir kahve yaptim bir sigara yaktim. 1 saat kadar surdu. Yaktigim o son sigarayi yarisinda sondurmustum. Video bitti evdeki tum sigara cakmak kul tablasini cope attim. Bir gun dahi canim sigara istemedi. Yaklasik 2-3 yil sonra Amerika da Little Havanadan dayanamayip puro aldim. Aylarca durdu. Sonra birgun ya artik icmiyorum nasilsa deyip puro yu denedim. Gercektende bir daha sigara icmedim ama sonra ara ara yemeklerde kahve sohbetlerinde puro icmeye basladim. Bir ay lik zaman dilimi onceleri hataya sonrada hergune dustu. Kendimi yeniden kaptirdigimi farkettim. Tamam belki sigara icmiyordum ama aslinda bir farki yok sadece kendimi kandiriyordum. Sonra tekrar videoyu seyredip birakmaya karar verdim.
    Buda benim yontemimdi. Belki birilerine yardimci olur. Video nun linkinide asagiya birakiyorum. Ama izlemeden once kendinizi beynen hazirlayin birakmaya. Bu yola girenlere basarilar.

• @Famel, içinde söyledi: Champix sigarayı bıraktırma hapı hakkında

Merhaba oncelikle @Nothing-Man tebrikler. Ben sigarayi birakmanin buyuk olcude beyinle ilgisi oldugunu dusunenlerdenim. Aylarca sigarayi birakmayi dusundum. Kendi kendime uygun an geldiginde birakacagim dedim. Ailemede bana bu konuda baski yapmamalarini istedim. Baski tamamen ters isliyor bence. Insan baskalari istedigi icin kendi istedigi icin birakmali. Sonra bir gun bir video cikti karsima. Actim bir kahve yaptim bir sigara yaktim. 1 saat kadar surdu. Yaktigim o son sigarayi yarisinda sondurmustum. Video bitti evdeki tum sigara cakmak kul tablasini cope attim. Bir gun dahi canim sigara istemedi. Yaklasik 2-3 yil sonra Amerika da Little Havanadan dayanamayip puro aldim. Aylarca durdu. Sonra birgun ya artik icmiyorum nasilsa deyip puro yu denedim. Gercektende bir daha sigara icmedim ama sonra ara ara yemeklerde kahve sohbetlerinde puro icmeye basladim. Bir ay lik zaman dilimi onceleri hataya sonrada hergune dustu. Kendimi yeniden kaptirdigimi farkettim. Tamam belki sigara icmiyordum ama aslinda bir farki yok sadece kendimi kandiriyordum. Sonra tekrar videoyu seyredip birakmaya karar verdim.
    Buda benim yontemimdi. Belki birilerine yardimci olur. Video nun linkinide asagiya birakiyorum. Ama izlemeden once kendinizi beynen hazirlayin birakmaya. Bu yola girenlere basarilar.

Sevgili @Famel çok teşekkür ederim. Aktif olarak 23 yıldır sigara icicisiyim. Yakin arkadaslarim ne kadar bagimli oldugumun farkindadir. Aslinda bende farkindayim ama videoda bahsi gecen tum nedenlerden oturu hic birakmayi ciddi olarak denemedim. Bir ara yukarida bahsettiğim gibi bu ilaci denedim. Ilaci öyle bir anlattilar ki "Ya sen istemesende sigarayi biraktiracak sana, icmek istediginde miden bulanacak, kokusunu duydugunda kacmak isteyeceksin" gibi. Ben hayatimin hic bir döneminde korkak biri olmadım. Ilac değil muhtemelen bende bu sozler ters etki yaratti. Azalmaktan ziyade ilacı ictikce sigara icme istegimde artti. 2016 da elektronik sigara içmeye baskadim. Ilk bir hafta ikisini beraber kullandim. Ilk hafta sigara %80 esigara %20 şeklinde kullandim. Sonra baktim arabada evde kötü koku yok, sabah kalktigimda daha rahat nefes aliyirdum, daha zinde uyaniyordum. Ikinci haftadan sonra sigara 50 - 50 oldu. Çünkü artık daha rahat nefes aliyor daha iyi hissediyordum. Bir aydan sonra sigarayi tamamen kesmistim. 6 ay kadar icmedim ki bu benim icin dunya rekoru gibi bir seydi. Sonra kardesim trafik kazasinda vefat etti, elektronik sigara yetmedi bir sigara aldim arkadastan yaktim sonra cenaze olayını tamamen birakip bakkala gidip sigara aldim. Ilk gun 2 paketi bitirdim. Hala devam. Bu videoyu birkac defa izleyecegim ama ilk yarim saat bile nasil bir salak oldugumu anlamama yetti.

• @yalta Oncelikle basiniz sagolsun. Malesef biz sigara icicileri boyle zamanlarda hemen eski dostun tesellisine ihtiyac duyuyoruz hemen. Nacizane tavsiyem videoyu kesin birakmaya karar verip tek sefer de izlemeniz. Mumkunse yanliz sessiz bir ortamda. Umarim sizinde isinize yarayacaktir. Basarabilirsiniz inaniyorum. ☺

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1
  • 24
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |