Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ragnar21, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

@Calibraturbo peki abimin sponsor olacağına dair göndereceği belgelerin yanı sıra bankada para, tapu VS gibi belgeleri de sunsam olay benim açımdan değişir mi?

Konsolosu, Turkiye'ye doneceginize ikna etmelisiniz. Bunu nasil yapacaginizi en iyi siz bilebilirsiniz.

• @crazycells teşekkür ederim ilginiz için.

• İltica başvurusu yaptım ve 1 yıldır halen bekleyenlerdenim ancak çalışma kartım (ead card) var. Yasal olarak Amerika'da çalışıyorum. Türkiye'den annemi turistik olarak 1-2 ay getirmek için turist vizesine başvurmasını istiyorum DS-160'taki "Amerika'da yaşayan tanıdığınız var mı?" sorusuna nasıl bir yanıt vermeliyim seçenekler neler, benim durumumda olan birileri varsa tecrübelerini buradan veya özelden paylaşabilir mi? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erbatur, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

İltica başvurusu yaptım ve 1 yıldır halen bekleyenlerdenim ancak çalışma kartım (ead card) var. Yasal olarak Amerika'da çalışıyorum. Türkiye'den annemi turistik olarak 1-2 ay getirmek için turist vizesine başvurmasını istiyorum DS-160'taki "Amerika'da yaşayan tanıdığınız var mı?" sorusuna nasıl bir yanıt vermeliyim seçenekler neler, benim durumumda olan birileri varsa tecrübelerini buradan veya özelden paylaşabilir mi? Teşekkürler.

sorulara dogru ve tam cevaplar vermelisiniz.

• @crazycells tekrardan merhaba 🙂
    Bugün görüşmem vardı ve Vizeyi aldım.
    Türkçe bilmeyen konsolos ile vize görüşmesi gerçekleştirdim tabiki Yanında tercüman vardı 🙂
    Sabah 8:30 randevusuyla içeri girdim parmak izi vb şeyleri halletikden sonra görüşmeye başladım. Sordukları soruları yazıyorum:)
    Evin kiramı ?
    Kimle kalıyorsun?
    Ailen nerede?
    Burda abin veye kardeşin var mı ?
    Ne iş yapıyorsun?
    Çalıştığın şirkette kaç çalışan var ?
    Araban var mı ?
    Evin var mı?
    En son hangi ülkeye gittin?
    Hollanda da hangi şehre gittin?
    Ne zaman amerikaya gideceksin ve nereye?
    Amerikada tanıdık var mı?
    Ve en sonunda tercüman tebrikler vizeniz onaylandı dedi.
    Hatta konsolos hiç yüzüme bakmadı durmadan pc bir şeyler yazdı. Bi ara fotoğrafımı aldı bir yere gitti 1 dakika gelmedi. sanırım tipime vize verdiler bu arada yakışıklıyımdır :)) neyse bilgilendiriyim dedim teşekkürler. Bakalım pasaport gelecekmi 🙂 he bu arada evim yok ama var dedim heyecanla:))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snjper, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

@crazycells tekrardan merhaba 🙂
    Bugün görüşmem vardı ve Vizeyi aldım.
    Türkçe bilmeyen konsolos ile vize görüşmesi gerçekleştirdim tabiki Yanında tercüman vardı 🙂
    Sabah 8:30 randevusuyla içeri girdim parmak izi vb şeyleri halletikden sonra görüşmeye başladım. Sordukları soruları yazıyorum:)
    Evin kiramı ?
    Kimle kalıyorsun?
    Ailen nerede?
    Burda abin veye kardeşin var mı ?
    Ne iş yapıyorsun?
    Çalıştığın şirkette kaç çalışan var ?
    Araban var mı ?
    Evin var mı?
    En son hangi ülkeye gittin?
    Hollanda da hangi şehre gittin?
    Ne zaman amerikaya gideceksin ve nereye?
    Amerikada tanıdık var mı?
    Ve en sonunda tercüman tebrikler vizeniz onaylandı dedi.
    Hatta konsolos hiç yüzüme bakmadı durmadan pc bir şeyler yazdı. Bi ara fotoğrafımı aldı bir yere gitti 1 dakika gelmedi. sanırım tipime vize verdiler bu arada yakışıklıyımdır :)) neyse bilgilendiriyim dedim teşekkürler. Bakalım pasaport gelecekmi 🙂 he bu arada evim yok ama var dedim heyecanla:))

hayirli olsun 🙂 iyi yolculuklar simdiden.

• @crazycells teşekkürler dün baktığımda idari işlemde yazıyordu bugün baktım ıssued yazıyor pasaporta vize basılmış mı oluyor

• @snjper, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

@crazycells teşekkürler dün baktığımda idari işlemde yazıyordu bugün baktım ıssued yazıyor pasaporta vize basılmış mı oluyor

Önce A/P yazae daha sonra issued olur vizeniz basılmış ve gönderilecek hayırlı olsun

• Herkese tekrardan merhaba,
    konu olarak doğru yere mi yazdım bilmiyorum. amerikaya işimden izin alarak 20 günlük seyehat yapıp döndüm. martta 1 aylık bedelli askerliğim var. askerlikden sonra tekrar çalışmayı düşünmüyorum. bu süre zarfında amerikaya tekrardan gideceğim ama bu sefer kalıcı olarak kalmaya çalışacağım. annem ve evlendiği kişinin yanında kalacağım. abd de turist vizesini dil okul vizesine çevirmeyi düşünüyorum ve belli bir düzeye geldikten sonra koleje gitmek istiyorum. sizce izleyeceğim yol doğrumudur. evlilik dışında abd de kalıcı olmak için başka neler yapabillirim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snjper, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

Herkese tekrardan merhaba,
    konu olarak doğru yere mi yazdım bilmiyorum. amerikaya işimden izin alarak 20 günlük seyehat yapıp döndüm. martta 1 aylık bedelli askerliğim var. askerlikden sonra tekrar çalışmayı düşünmüyorum. bu süre zarfında amerikaya tekrardan gideceğim ama bu sefer kalıcı olarak kalmaya çalışacağım. annem ve evlendiği kişinin yanında kalacağım. abd de turist vizesini dil okul vizesine çevirmeyi düşünüyorum ve belli bir düzeye geldikten sonra koleje gitmek istiyorum. sizce izleyeceğim yol doğrumudur. evlilik dışında abd de kalıcı olmak için başka neler yapabillirim ?

Eger halihazirda bir turist vizesi varsa, bunu ABD'ye girerken kullanabilirsiniz.

Ama uzun sureli kalislar icin turist vizesinden egitim veya calisma vizelerine cevirtmeniz gerekiyor. Planinizi iyi yapmalisiniz, bazi vizelere girerken "turist vizesiyle ABD'ye girmis" olmaniz sorun cikarabilir.

Dediginiz sekilde, B1/B2 ile ABD'ye girip bir okul bulup sonra F1'e gecis yapabilirsiniz. Bu, oldukca yaygin bir gecis.

• @crazycells B2 turist vizesi basvurusu sirasinda, ABD'den sponsor olunabiliyor mu? Ornegin I-134 kullanarak? Eger oluyorsa, sonucu olumlu/olumsuz etkileme durumu? Bu konularda bilginiz var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

@crazycells B2 turist vizesi basvurusu sirasinda, ABD'den sponsor olunabiliyor mu? Ornegin I-134 kullanarak? Eger oluyorsa, sonucu olumlu/olumsuz etkileme durumu? Bu konularda bilginiz var mi?

Hayir, bu dediginiz form gocmen vizelerin mali sponsorlugu icin kullaniliyor.

• @crazycells Peki bildiginiz baska bir form var mi bu gibi bir durum icin?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: ABD Vatandasi ve gocmen yakinlarinin B1/B2 vize basvurulari

@crazycells Peki bildiginiz baska bir form var mi bu gibi bir durum icin?

Genelde form doldurmak yerine bir mektup yazmalari ve maddi durum belgelerini bu mektuba eklemeleri yeterli olacaktir diye dusunuyorum.

• @crazycells Tesekkurler ☺

• @sorusuvar ailenize 10 yil mi verildi vize ?

• @sami-nur evet

• @sorusuvar nasil oldu .benim babamda vizeye bas vursa 10 yil mi verilir acaba ?
    10 yillik vize yontemlerini anlatirsan cok sevinirim .

• Turist vizesi zaten standart 10 yıllık veriliyor schengen gibi değil yani ayrıca bir yöntemi yok vizeyi alınca zaten 10 yıllık olarak basili geliyor

• Merhabalar,
    Annem ve babam için yaklaşık (abartmıyotrum) 6 saattir vize başvurusu yapmaya çalışıyorum. Başvuru sayfası her sayfada ortalama 15dk bekletiyor ve daha sonra time out diyor, yeniden giriş yapıyorum ve hala 1 kişinin bile başvurusunu tamamlayamadım. Sayfa inanılmaz derecede yavaş. Bu sorunu yaşayan oldu mu? Konsolosluğu mu aramak gerekir?

Benzer Başlıklar

• 16
  • 8
  • 4
  • 41
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |