Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Eyalet ve yer seçimi başlarda çokta önemsemediğim bir şey.Ama düşününce kaç eyalet kaç şehir insan ürperiyor.
    Bir yere bakıyorum aa çok güzel başka yere bakıyorum wow muhteşem 🙂 sonu yok gibi. daha doğrusu ömür yetemez o kadar eyalet şehir beğenerek devam etmek.
    Öncelikler belirlenmeli bir noktadan başlanmalı kendi açımdan tabi, çıkarsa eğer durumları daha net realist oluru olan yer olarak seçebilirim sanırım 🙂
    Çünkü ABD de 10 bin lokasyon var olsa bunların tamamına yakınında yaşarım sanırım. Büyük ayrı güzel küçük ayrı, kiminin okyanusu kiminin yeşili, bir yerin eğitim başka yerin ulaşım çok seçenek yani 🙂 bekar da olduğumdan çıkarsa son veriler ışığın da en güzel başlangıç olacağını düşündüğüm yer o anki veriler ile seçer sonrası için çokta düşünmem sıkılırsam göçerim sanırım 🙂

Evet seçenek çok çocuk olunca en çok eğitim vuruyor bizi 😁😁

• ⭐⭐⭐

@anesthetic, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Hyller olursa orlando derim ben. benimde kız var. çok gitmek istemiyor. disney,universal vs kandırdık 🙂
    şaka bir yana orlando düşüncemiz var.

Ben daha çok merak ediyorum kızlardan valla Disney i 🙈

• ⭐⭐⭐

bekar insanlar için seçenekler geniş ama evli kişiler için seçenekler kısıtlı bununda sebebi çocukların okulu ve oturacakları lokasyon gibi bir sürü şeyler.

• Evet evli-çocuklular için bazı şeyler biraz daha zorlu 50 kere yer değiştirmek gibi bir seçenekleri yok güzel tutturmak lazım gidilecek yeri. Bize kalsa sıkılırsak yapamazsak başka eyalete geçilir bir şekilde 😃

• @Hyller austin ,chicago,new jersey yaşamak için tercihlerim arasında. iş bulma kolaylığına göre araştırma yapıyorum.

• ⭐⭐⭐

ilk başlangıç için genelde herkes evli veya bekar houston teksas gibi yerde karar kılıyor. gerek yaşam maliyetleri gerekse hayat şartları orada yaşayanlarında anlattıkları ve deneyimlerinden bunu anlayabiliyoruz. tabi diğer yerlerde tartışılabilir konuşulabilir + ları ve - leri ile.

• Beynimizi şekillendiren şey, etrafımızda ki ortamdır.Oradaki fiziksel çevre ile deneyim yaşadıktan sonra buradan düşündüğümüz bir çok şeyi,
    yapmama durumu olacak.Buna adım gibi eminim, o ortama göre buralardan hiç aklımıza gelmeyecek deneyimler ve düşünceler hasıl olacak.
    Benim ABD ile ilgili veya diğer yerlerde hayat karşımıza iyi insanlar çıkartsın.İnanın işin tek dayanağı ve temeli iyi insanlar ile karşılaşmak.

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Beynimizi şekillendiren şey, etrafımızda ki ortamdır.Oradaki fiziksel çevre ile deneyim yaşadıktan sonra buradan düşündüğümüz bir çok şeyi,
    yapmama durumu olacak.Buna adım gibi eminim, o ortama göre buralardan hiç aklımıza gelmeyecek deneyimler ve düşünceler hasıl olacak.
    Benim ABD ile ilgili veya diğer yerlerde hayat karşımıza iyi insanlar çıkartsın.İnanın işin tek dayanağı ve temeli iyi insanlar ile karşılaşmak.

iyi insanlarla inşallah karşılaştırır ortak temennimiz bu yönde 🙂 hayat bu kimi karşına çıkartır nasıl bir süpriz hazırlar sana yada kafandaki işi bulabilirmisin alışabilirmisin zaman göstericek 😉

• Umarım bakış açımızı ve kişiliğimizi daha iyi yerlere götürecek insanlarla karşılaşırız hep. Amerika olsun ya da olmasın... Amerika için de benim görüşüm daha çok kuzey eyaletleri örneğin Wisconsin - Michigan - Ohio. Soğuk yerleri seviyorum çok 😃

• ⭐⭐⭐

inşallah hem umduğunuzu hem aradığınız hemde kafanızdakileri gerçekleştirme yaşama fırsatını yakalarsınız.

• @Athelstan Eyalet seçmeye başlasam hemen hemen hepsini yazmam gerekecek sanırım 🙂 Düşündüm yaşamam ya burasıda olmaz diye bir yer söyleye bilir miyim, baktım baktım onu da bulamadım 🙂

• @Nothing-Man İlla ki aklının kaydığı bir bölge vardır elbette eyalet olarak olmasa da 🙂 Zaten hayal edilen yere ulaşmak için bir yerden başlamak lazım mesela ben şahsen pat diye California ya gitmek istemem yaşam masrafları olarak. Kademeli kademeli ilerlemek istiyorum kazanınca 😃

• Evli çocuklu gitmek gerçekten riskli eğer üst düzey bir işi yoksa eşlerden biri çalışmayacaksa zor bir süreç

• @Athelstan ahahahahaah 2pac ın da şarkısından hep gizli bir CALİFORNİYA var aklımın bir köşesinde 🙂

• @Nothing-Man Popüler kültürde zaten Kaliforniya beynimize kazınıyor ister istemez 😃 Katy Perry olsun The Neighbourhood olsun sürekli dilimde benim de 😃

• Okula yakın doğru düzgün bir dairenen en az 1200 $ dan başlıyor elektrik su doğalgaz sağlık sigortası tel faturalı araç sigortası mutfak masrafı en az ama en az 2.000 $ gider olur aylık tek gidersen kiralarsın bir oda 500 600 e rahat rahat eyalette değişirsin iş neredeyse sezon neredeyse kayarsın oraya şahsen bana çıksa ben tek giderim belli bir seviyeye gelince ailemi getiririm

• ⭐⭐⭐

@Athelstan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Umarım bakış açımızı ve kişiliğimizi daha iyi yerlere götürecek insanlarla karşılaşırız hep. Amerika olsun ya da olmasın... Amerika için de benim görüşüm daha çok kuzey eyaletleri örneğin Wisconsin - Michigan - Ohio. Soğuk yerleri seviyorum çok 😃

Anammmm soğuk olmaz kışlıkları valizde çok yer kaplar 🙈

• ⭐⭐⭐

@Mrfirat, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Okula yakın doğru düzgün bir dairenen en az 1200 $ dan başlıyor elektrik su doğalgaz sağlık sigortası tel faturalı araç sigortası mutfak masrafı en az ama en az 2.000 $ gider olur aylık tek gidersen kiralarsın bir oda 500 600 e rahat rahat eyalette değişirsin iş neredeyse sezon neredeyse kayarsın oraya şahsen bana çıksa ben tek giderim belli bir seviyeye gelince ailemi getiririm

Tek olunca evet herşey daha kolay. Bayanlar da Uber yapar ama ya çocukları okula bırakınca olmaz mıki 🙄

• Kriter olarak; Gri bir şehir olmasın, başlangıç için ucuz, iş olanakları çok olsun (bunun için nüfus da yüksek olmalı) çünkü uber vs alternatif lazım, aktivite olarak şehrin festivalleri iyi ola bilir, üniversite olması bir artı, türk popilasyonu milyon istemiyorum ama olsun 3-5 bir anında yanında olacağım yada yanımda olacak insanlar , suç oranı az olsun mümkünse, mümkünse mevsim ola bilir, şuan ayran gönüllü bu çocuk her yeri istiyor gibi görüne bilir 🙂 Fakat ilk iletimde yazdığım kural altın kural!
    Önce çıksın mantıklı değerlendirmeler o an yapılır.Bir yeri şuan aklımda netleştirmek veya düşünmek hayal kırıklığına yol açar diye de düşünüyorum.

• @Nothing-Man Yazdıklarında direk canlandı gözümde: Houston 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |