DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Witch-Lilith Çayın biraz köpüklü olmuş 🙂 Beğendiğin ve ileride işine yarayacağını düşündüğün deneyimleri iletinin sağındaki yer imlerine ekle seçeneği sayesinde ileride erişimi daha kolay oluyor. Ayrıca arama butonunda da Viyana veya dosya taşıma diye aratınca da çok şey çıkıyor. Okumaya devam 🙂

• @hasnotben Tavsiyeni dinleyeceğim 🙂 Çok teşekkürler..♥

• @Witch-Lilith Rica ederim iyi forrumlar 🙂

• ⭐⭐⭐

Ne kibarsınız siz be 😂 Son bir kaç senedir bu konu haricinde pek bir şey okumuyorum. Hüsran x 2-3 oluyor sonra. İyi haftalar haydi bakalım 😊

• @hadi-BE kibarlık her zaman insana kazandırır dostum 🙂

• Geri sayım sayacı falan yok mu ya beklerken arada girip kafayı yemelik :D:D

• @Birgariphayat, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@rnc Kendime mi üzüleyim şimdi size mi bilemedim😁bu kızlar bizi mahvedecek

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar.. umarim keyifler iyidir... 🙂

@Birgariphayat Helenle ne yaptin barıştın mı? merak ettim senin durumunu....

• @rnc Hayırlı akşamlar sizede🙂.Yok hocam konuşmuyoruz artık ne yazik ki, dediğim gibi kalbini kırdım biraz engelledi beni.Keşke böyle olmasaydı ama yapacak bişey yok

• @Birgariphayat, içinde söyledi: DV2026 Sohbet Odası

@rnc Hayırlı akşamlar sizede🙂.Yok hocam konuşmuyoruz artık ne yazik ki, dediğim gibi kalbini kırdım biraz engelledi beni.Keşke böyle olmasaydı ama yapacak bişey yok

Geçmiş olsun giden gitti artik. Bundan sonra yoluna devam ediceksin yapacak bişey yok.

• @rnc Bu da bir tecrübe hocam, hayattan ders olsun bana

• Her geçen yıl sayfa sayısı düşüyor bu yılda 500-600'lerle kapatırız zannediyordum

• ⭐⭐

@Birgariphayat Evet ama katılım sayısının çok düştüğünü sanmıyorum , sadece insanlar artık foruma 2 kelam yazayım değil de uzaktan sadece okuyayım diye geliyor , geçmiş yıllarda bir çok aktif kişinin sonuçların açıklanamasına 1-2 gün kala ortaya çıktıklarını görünce böyle olduğunu düşündüm( Kendi kararları sitem etmiyorum yanlış anlaşılmasın) ama bu konudan bağımsız Seçimlerden sonra Donald Trump başkan olursa ( ben olacağını düşünüyorum ) Göçmen politikası ile alakalı köklü değişimler yapacağını artık hepimiz biliyoruz. Bu milliyetçi tavırları bir çok kişinin işine yaramasa da Greencard sürecinde pasaport şartı getirerek DV Loto katılımcıları için aslında pozitif bir duruma dönüşmüştü. Bu tarz farklı reaksiyonlar önümüzde ki süreci bakalım nasıl etkileyecek , Rakamlar ABD'ye Türkiye'den göçün çokça olduğunu gösterse de gelir gelmez , By by TURKEY diyeceğini de düşünmüyorum , be sebeple umarım bu süreçten İLLEGAL yollara başvuranlardan çok bizim gibi LEGAL yolları deneyenlere fırsat olur.

• ⭐⭐⭐

@hdemircanusa bu konuyla ilgili karşı bir görüş olarakta olabilecek olumsuz etkilerini değerlendirmek lazım

Bkz: https://yesilkartforum.com/forum/post/237424
    https://yesilkartforum.com/forum/post/317747

• @hdemircanusa

Ben iltica olayına sonuna kadar karşıyım .

Bu mülteci , sığınmacı olayları dünya genelinde yasaklanmalı.

Maalesef sisteme müdehale etme şansım yok.

Sadece sitem edebiliyorum.

Bu Forumda dosya taşıyanların zorlu süreçlerini , yaptığı basit bir hatadan vize alamayanları , kazanıp pandemi meselesi yüzünden sorun yaşayanları ve nice Yasal Yolla gitmeye çalışıp zorlananların ve 20 küsür senedir bu kart peşinde koşan insanların hayatlarını çok okudum.

Forumdan çok şey öğrendim. Yöneticiler , gönüllüler çok çaba harcıyorlar.

Benim için abd ye yasal ya da yasa dışı gitme olayı bitmiştir.Yasa dışını tavsiye etmem.

Sadece yardım edebilirsem yardım talihlilerin bildiğim sorularını cevaplarım , olmadı ilgili bölüme yönlendiririm.

Forum kurucuları baya sabırlı ben bile sabır edemem. Onlara başarılar dilerim.

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Tabi ki haklısınız , olumsuz etkilerinin olacağı zaten kaçınılmaz , Seçim kampanyasını göçmen politikaları üzerinden yöneten bir başkan adayını konuşuyoruz 🙂

• ⭐⭐

@Mesut-Hakyemez Dünya genelinde yasaklanması çok isabetsiz olur çünkü her coğrafyanın farklı dertleri var , Örneğin , eşcinselliğin kesinlikle kabul görmediği toplumlarda kişi kendi haklarını kullanarak iltica etme hakkına sahip olmalı daima , (Ne kanunen nede dinen x vatandaşın hayatını elinden almak gibi bir durumu yok , Ama bizim ülkemizde bunun açıklarından faydalanan bireyler dolu , mahkemelerde öne sürülen problemlerin iltica sebeplerinin çoğunu Türkiye'de yaşamadıklarını çok iyi biliyoruz , davasında haklı olanda var haksız olanda , bu sebeple Greencard biter İltica bitmez , daima yasalar , anlaşmalar bunun arkasında olacak.

Bu arada çok yakın 2 arkadaşım bu yolla gideli 3 yıl oldu ama aklımın ucundan geçirmedim , asla desteklemedim ve asla desteklemeyeceğim.

• Hukukçu bir ardadaş vardı. Hangi arkadaşdı bilen var mı acaba

• @mcvk @lawyergirl vardı ama foruma ara verdi sanırım

• @hdemircanusa

Greencard ın bitmesinden ziyade , bunun bitmesini isterdim.

Maalesef istemekle olmuyor.

Sizide tebrik ederim bunca zorluğa rağmen yine de her şey yasal olsun diye uğraşıyorsunuz.

• ⭐⭐

@Mesut-Hakyemez Teşekkür ederim , Yasal olmak değişmez hedefim bu yolculukta , bahsi geçen 2 arkadaşım her kolaylığı sağlamaya hazır olduklarını bir çok kere dile getirseler de sadece '' Hayat nasıl gidiyor , memnun musunuz , kültüre alıştınız mı diye arayıp sorardım , halada öyle hal hatır için arar sorarım ama asla yolculuğun detaylarını bile merak etmedim. Eğer Allah bana Amerika'da ailem ile birlikte bir yaşam nasip edecekse bunun hilesiz hurdasız , yalansız dolansız , olması gerekir diye düşünüyorum , Allah kimseyi de iltica yapmaya muhtaç etmesin diyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.3k

| | | |