DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Extuin öngörümüz yok, geçmiş iletileri okuyun. Hiç davet alamama ihtimaliniz var. İmkanınız varsa dosya taşıma ve AOS seçeneklerini araştırın. Bu sayfanın ilk iletilerini detaylıca okuyun

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Vildan 0 Vildan 0 

• Arkadaşlar selam,forumda yeniyim.Numaram 2XX ds260 formunu geçen hafta doldurdum.Mail gelmemesi normal mi?

• @halteran Teşekkür ederim gerçekten. Üniversite öğrencisiyim ve böyle bir sürecin içerisine ilk defa giriyorum. Ailem ile bir avukattan ve nj de yaşayan bir tanıdığımızdan bilgiler almaya çalışıyoruz fakat çok fazla bir şey bulamadık maalesef.

• ⭐⭐

@lumos Çok şaşırtıcı ve çok iyi haber bu Tuğba hanım👍
    O zaman current olmadan önce dosya transferi için yeni bir yol açılmış oldu.
    Bence vizesiz ülkeler için de KCC’ye mail yazılabilir.
    Örneğin, benim Bosna Hersek’te ya da Makedonya’da şu nedenle uzun süre kalmam gerekiyor, bu yüzden mülakat yerimin transferini rica ediyorum, denilebilir😊

• @Extuin numaranız çok iyi. Ama belirtildiği gibi soru işaretleri her daim olduğu gibi var. Maalesef şu zaman alırsınız diye kimse öngöremez. Sürecin keyfini çıkartın

• DV2025 kazananıyım da telegram var mı acaba ayrıyetten?

• @antonio gerçekten bu konuda benden çok daha tecrübeli arkadaşlar var Ankaranın durumu hakkında yorum yapacak o yüzden yönlendirme yapmak istememekle beraber ben sizin yerinizde olsaydım buradan Ankaranın son 10 yılda en yüksek numara kaça kadar mülakat verdiğine bakar eğer bir yılda bile 5000 lere sıra gelmediğini gördüğüm takdirde dosya taşımaya yoğunlaşırdım. Eğer son 10 yıldır 5000 lere sıra geldiyse Ankarayı beklerdirm. Dosya taşıma süreci gerçekten çok yorucu stresli ve maliyetli bir süreç. Bu sadece benim fikrim siz iyice araştırıp daha tecrübeli arkadaşların fikrini alarak hareket edin derim. Sürecinizde bol şans ve başarılar diliyorum.

• @fsdfsfd merhabalar. Hayır son iki yıldır kurulmama kararı alındı. süreç hakkında tüm bilgiler burada mevcut zaten.

• Herkese selamlar, dv 260 formunu kendim icin doldurdum ve sign and submit yapacagim ancak dogru girmeme ragmen KCC Case Number yanlis deyip onaylamiyor. Bu durum neyden kaynaklaniyor, bir bilgisi olan var mi arkadaslar? Esimin statusu 'accompany' oldugu icin ilk onu mu tamamlayip gondermem gerekiyor acaba? Onun basvurusunu tamamlamadigim icin mi sikinti var? Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

• Merhaba,
    İlk sayfada ne sebeple olursa olsun mülakat tarihi verilene kadar dosyanızı açtırmayın diye özellikle belirtilmiş ama sormadan edemeyeceğim sayın kıdemli üyeler,
    DS260 doldurduktan sonraki hayatımda olan bir değişiklikten dolayı değil de geçmişte 7 sene ve 1 yıl olarak çalıştığım 2 şirketi düzenleme yaparken yazmayı atlamışım.
    Tüm formların üzerinden geçerken bugün fark ettim.
    Bu durumda da revizyon talebi için mülakat tarihinin belli olmasını beklemek mantıklı bir hareket olacaktır değil mi?
    Saygılar.

• @hakan4259 merhaba, cok onemli veriler degil bunlar, formunuzu actirmaniza bile gerek yok. Mulakat aninda belirtmeniz yeterli.

• @koumit merhaba, EU’dan sonra 0’lar olmadan yazmaniz gerekiyor.

• @Eren-Tuncel normal hocam. Sistemde eğer AA ile başlayan kod aldıysanız, completed yazısı varsa onay sayfasının cikttisini aldiysanjz işleminiz tamamlanmıştır. Sorun olmaz.

• @emirhan1 Çok sevindim.Ben 2025 talihlisiyim. CN 25xx,TS2023 ile 3 yıllık çalışma iznimi aldım 5 Ocak'ta.Çocuklarimin okulları tatil olsun diye bekliyordum gitmek için,şimdi böyle bir durum oluştu.DS260'ı salı günü tamamlayacağım ve orada direk mülakat yerimi Kanada(Vancouver) olarak seçeceğim.Mülakat deneyiminizi paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyorum 😃.Bol şans 👋

• ⭐⭐⭐

@Serapp Yasal her yol mubah, bu sene suprizler oldu, olmakta. 😉

• Merhabalar. DV2025 talihlisiyim. 10 Gün önce Ds260 formunu doldurdum. Nişanlım var. Temmuz ayında düğün ve nikahımızı yapıp mülakat mailinden sonra konsolosluğa medeni durumum hakkında değişiklik yapacağımı bildireceğim (araştırmalarımdan bunu yapabileceğimi öğrendim) 2 sorum olacak;
    1-Temmuz ayının 2. haftasında evlenmek bu süreçler için geç bir tarih mi yoksa mülakat mailinden önce evlenmek yeterli mi?
    2- Bu süreç (medeni durumunu mail yoluyla bilgilendirip formu açtırmak) hala eski deneyimlerde yazan arkadaşların yaptığı gibi geçerli bir durum mu? Ve bu süreç hakkında bize yardımcı olabilecek var mı acaba? Şimdiden çok teşekkürler.

• @EzgiLera Cevabınız için teşekkür ederim, Ezgi hanım. Current olduktan sonra taşıma işlemi yapılamıyor heralde, anladım.

• @emirhan1 Hocam, zaman ayırdığınız için teşekkür ederim . Bu grafiği daha önce bakıp okumakta zorluk çekmiştim. Örneğin, 2023 yılı Ankara Konsolosluğu‘nun EU verilerini açtığımda, 16.000 case number’a kadar mülakat vermiş gibi görüyorum, soldaki tam olarak anlamadığım eksende (number of cases) ise rakam 180-90 arasında.
    Yani gerçekten de 16.000’e kadar kadar mülakat vermiş mi o yıl, emin değilim, grafiği tam anlayamıyorum.
    Müsait zamanınızda yardımınızı beklerim, grafik okuma ile ilgili.

• ⭐⭐⭐

@Senem-Yukselen Tebrikler, Kanada'da sadece Montreal bakiyor DV dosyalarina...

• ⭐⭐

@antonio, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Cevabınız için teşekkür ederim, Ezgi hanım. Current olduktan sonra taşıma işlemi yapılamıyor heralde, anladım.

Yapılabiliyor ama o zaman konsolosluğun kararı taşıyıp taşımamak. Current olduktan sonra KCC yapmıyor taşımayı.
    Vatandaşlığınız varken KCC ile taşımak daha kolay sizin için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

30

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |