DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Cycraft evet böyle bir durum varmış.
    Benim paylaştıklarımda bu tür bir durum yok.

Bu konuyu emlakla ilgilenen biri daha iyi izah eder.
    Anladığım kadarıyla özetle; arsa alınamama durumu apartman ve bazı özel topluluk sitelerinde var.

Aşağıdaki bilgilere eriştim.

Amerika'da ev satın alırken bazen evle birlikte arazinin tamamı satın alınmaz, özellikle bazı yerleşim birimlerinde veya özel topluluklarda. Bu, genellikle "land lease" adı verilen bir durumdur ve burada evi satın alırsınız, ancak arazi üzerindeki haklarınız kiralama şeklindedir. Bu tür bir düzenleme, genellikle arazi sahibinin araziyi belirli bir süre için kiraya verdiği ve ev sahibinin araziyi kullanma hakkına sahip olduğu anlamına gelir.

Eğer ev satın almayı düşünüyorsanız, mülkün tapu durumunu anlamak için birkaç adım atmanız gerekebilir:

1. Tapu Araştırması: Satın almayı düşündüğünüz evin tapusunu inceleyerek mülkün tam olarak neyi kapsadığını öğrenebilirsiniz. Bir tapu, arazinin mülkiyet haklarını içerir ve evin üzerinde bulunduğu arazinin size ait olup olmadığını belirtir.

2. Emlak Acentesi: Emlak acenteleri, satın almak istediğiniz mülkle ilgili detaylı bilgiler sağlayabilir. Arazinin mülkiyet durumunu ve herhangi bir kısıtlama olup olmadığını size açıklayabilirler.

3. Hukuki Danışmanlık: Emlak hukuku konusunda uzman bir avukattan hukuki danışmanlık almak, olası riskleri anlamanıza ve mülkün mülkiyet haklarıyla ilgili net bir resim çizmenize yardımcı olabilir.

4. Yerel Tapu ve Kadastro Bürosu: Yerel tapu ve kadastro bürosu, arazi ve mülk hakkında resmi kayıtları sağlar ve bu kayıtlar mülkün mülkiyet durumu hakkında kesin bilgiler içerir.

• @Yıldıray81 Teşekkür ederim burayı bir araştırayım.

• @Darko Bildiğim kadarıyla okul puanları düşük olan her bölgede emlak fiyatları da düşüyor. Houston için genel olarak fiyatlar uygun diye okuyoruz ama saatlik kazançların da bunda etkisi var. Boston için oldukça zengin bir eyalet olduğu söyleniyor örneğin, saatlik kazanç da iyi, çocuklar için sosyal yardımlar vs ama emlak piyasası çok pahalı. Özellikle okul puanlarının yüksek olduğu bölgelerde inanılmaz yüksek.
    3 çocuk babası olarak Houston'daki okul durumları beni korkutuyor çünkü nereye baksam puanlar düşük. Fakat Boston çok iyi bu konuda.. Hem eğitim hem teknoloji üssü olduğu söyleniyor..

• @Yıldıray81 Bir youtube videosu izlemiştim, aile amerikaya 2 yıl önce taşınmış, ilk başta uygun bütçeli bir yere yerleşmişler. Daha sonra iş bulup, okul puanı iyi bir yere taşınmışlardı.

Benim de çocuğum olsa bende eğitim puanı yüksek bir yer isterdim.

• Sayaç 1 güne düşmesine son 28 dakika.

O zaman Boston'dan güzel bir manzara paylaşalım 🙂

boston-cover-photo-864x536.jpg

• @Darko ...

• Son saatlere girildiğinde foruma ne olacak acaba dnjskwkwkdke.

• ⭐⭐

@Birgariphayat çökeceğiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Darko tek çocuk mu var yoksa 3 çocuk mu var düşündüğüm kişiler ise ikisi de foruma üyelerdi

• @newbie97 Her yıl aynı senaryo..

• Kaldı 2 gün

• @ayvalik10 Merhaba şimdi soracağım soruyu arama kısmında arattım bulamadığım için soruyorum

Q. Have you ever used other names? (Varsa diger isimleriniz)
    Bunlar gecmiste kullandiginiz isimler (mahkeme karari ile degistirmeden once) ya
    da evli kadinlarin kizlik soyadi olabilir. Eger boyle bir isminiz yoksa “No”
    demelisiniz, eger varsa “Yes” deyip isminizi yazmalisiniz
    demişsiniz

kızlık soyadımızı yazıyoruz ok onu yazarken başına maiden name yazmalımıyız ? ve daha önce evlilik olmuş ise ordaki eski soyadda yazılıyor mu ve yazarken başına previous marriage surname mi yazmalıyız ?

• @siraysessiz bende bu soruya takılmıştım, hatta DS260’ı hatalı doldurmuştum ama mülakatta karşımıza dahi çıkmadı.

@crazycells cevaplamıştı, şu aşağıdaki post’ta 5.sorunun cevabında doğru açıklama yazıyor. Bol şans

https://yesilkartforum.com/forum/post/363112

• ⭐⭐⭐

Ne o, hava mı serinledi biraz? Isıtalımm 🔥🔥🔥

Los Angeles, California.

Image_1714668860653.jpg

• iyi akşamlar herkese 2024excel tablosunda mülakattan ret alan birini gördüm sebebini bilen varmı merak ettim

• @mcvk Bir arkadaşım zamanında oraya dil okulu için gitmişti.
    Çok yağmur olduğunu söylüyordu. Doordash ve uber yapmak isteyenler için bu iyi birşey 🙂

Kısaca araştırmam sonucu:

Banner_rachael-jones-media_aerial-destination-photos-24_3.jpg

1. Konum ve İklim: Seattle, Washington eyaletinin kuzeybatısında, Puget Sound'un kıyısında yer alır. Okyanus iklimi hakimdir, bu yüzden hava genellikle ılıman ve yağışlıdır.

2. Ekonomi ve İş Dünyası: Seattle, Microsoft ve Amazon gibi büyük teknoloji şirketlerinin merkezine ev sahipliği yapmasıyla bilinir. Bu şirketler, şehrin ekonomisine büyük katkılarda bulunur.

3. Kültür ve Sanat: Seattle, canlı müzik sahnesi ve sanatsal faaliyetleriyle tanınır. Grunge müziğin doğum yeri olarak bilinir ve ayrıca Jimi Hendrix ve Nirvana gibi sanatçılarla ilişkilidir.

4. Turistik Yerler: Space Needle, Pike Place Market ve Chihuly Garden and Glass gibi popüler turistik mekanlara sahiptir.

5. Eğitim: Washington Üniversitesi gibi önemli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapar ve yüksek öğrenim için popüler bir merkezdir.

6. Doğa ve Açık Hava Aktiviteleri: Şehir, çevresindeki doğal güzelliklerle çevrilidir; Mt. Rainier, Olympic ve Cascade dağ silsilelerine yakın olması açık hava etkinlikleri için birçok fırsat sunar.

Seattle, teknoloji ve sanatın buluştuğu, doğayla iç içe, dinamik ve kültürel bir şehirdir.

• @ayvalik10 abi tek çocuklu bir aileydi. İzlediğim videoda şehir merkezinde bir etkinlik vardı, orada da video çekmişlerdi.

• @Ecehzr Merhabalar, bahsettiğiniz deneyimin sahibi üyenin konuyu açıkladığı postu paylaşıyorum ; Sorunuzun cevabı.

• ⭐⭐⭐

@Hakan-3 evet eşiniz içinde tekrar form dolduracaksınız varsa çocuklarınız içinde

• ⭐⭐⭐

@mert0653 pasaport yok diye bir kutucuk yok ds260 formunda. Other travel document seçeneğini seçip ilerlersiniz. Daha sonra formunuzu açtırmanızda şart değil mülakata pasaportunuzu yanınızda götürmeniz yeterli.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.4k

| | | |