DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos çok teşekkürler. 🙏🏻 En yakın, kolay evlilik yapabileceğimiz neresi var acaba? Araştırma yaptım baya en çok Arjantin ile karşılaşıyorum. Daha yakın bir yer var mı yabancıların evliliğini kabul eden? Bilgilendirebilirseniz çok çok sevinirim. 🙏🏻🤗

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@corska, içinde söyledi: LGBTQ+ bireyler icin göçmen vize süreci

Merhabalar herkese, ben Avustralya’da ogrenciyim fakat vatandasi degilim sadece ogrenci vizem var. Partnerim Amerika da ve kendisi Amerikan vatandasi. Biz evlenmeyi dusunuyoruz. Fakat ben bu islemleri Avustralya dan yapabilir miyim? Yoksa egitimim bittikten sonra (2 sene gibi bir sure) sadece Turkiye de mi yapabilirim?

Avustralya'dan yapabilirsiniz. Zaten Turkiye'de resmi olarak evlenemezsiniz. Surece baslayabilmek icin resmen bir ulkede evlenmeniz gerekiyor.

Ayrica eger bu surecte yakin bir zamanda evlenmeyecekseniz, "K1 nisanlilik vizesiyle" ABD'ye girip, girdikten sonra 90 gun icinde evlenmek istiyorsaniz oyle bir seceneginiz de mevcut...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/274/k1-vizesi-nişanlılık-vizesi/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Vie, içinde söyledi: LGBTQ+ bireyler icin göçmen vize süreci

@lumos çok teşekkürler. 🙏🏻 En yakın, kolay evlilik yapabileceğimiz neresi var acaba? Araştırma yaptım baya en çok Arjantin ile karşılaşıyorum. Daha yakın bir yer var mı yabancıların evliliğini kabul eden? Bilgilendirebilirseniz çok çok sevinirim. 🙏🏻🤗

Onceki sayfalari da okuyun isterseniz, sanirim "Danimarka" da turist olarak evlenmeye uygun bir ulke olarak aktarilmisti...

• ⭐⭐⭐

@Vie İngiltere, İrlanda, Danimarka, Almanya, Cebelitarık, Avusturalya, Arjantin, Uruguay, Kanada...

• Kadın partnerim ile 2 yıla yakındır beraberiz.
    Partnerim hem Türk hem Bulgar vatandaşı. Eşcinsel evlilik yapmak istiyoruz.
    Forumdaki yazışmalara baktığımda Arjantin'de yapılan evliliğin diğer ülkeler tarafından tanındığını anladım.
    Evliliğimizi USA de ya da Almanya'da aile birleşimi için kullanmak istiyoruz.
    Arjantin'de yapılacak evlilik, aile birleşimi vizesi için yasal zemini sağlıyor mu?
    Ayrıca evlilik için; turist sıfatıyla gidilip, oturma izni gibi şartların aranmadığı Arjantin dışında güncel başka ülkeler var mı?

• @lumos, içinde söyledi: LGBTQ+ bireyler icin göçmen vize süreci

@Vie İngiltere, İrlanda, Danimarka, Almanya, Cebelitarık, Avusturalya, Arjantin, Uruguay, Kanada...

Almanya'da en azından oturma izniniz olması gerekiyor yoksa evlenemiyorsunuz diye biliyorum.
    Uruguay'da gerçekleşen evliliğin Arjantin gibi uluslararası geçerliliği var mı?

• ⭐⭐⭐

@remeron77 Var evet.

Edit: Almanya icin de oturum sarti yoktur. Sure ile ilgili kosullar var sadece, ki bu da beklenir.

• @lumos almanyada turist vizesi ile evlenebilmek mümkün mü o zaman?

• ⭐⭐

@remeron77 Hocam herhangi bir ülkeden evlenseniz bile kabul olması lazım ben tlc de ki evlilik programını izliyorum adamlar gidip nijeryada tunusta felan evleniyor nişanlılık vizesine başvuruyorlar ve kabul oluyordu. Bu durumda herhangi bir eşcinsel evliliğe izin veren örneğin hollanda gibi bir yerden evlenip gerekli kanıtları sağlarsanız k-1 e başvurabilirsiniz bence

Ayrıca bildiğim kadarıyla bir nişanlılık vizesi birde evlilik vizesi diye ikiye ayrılıyor nişanlılık vizesini veriyorlar genelde eğer olası bir durumdan red yerseniz bir ülkede evlenilip evlilik türüne başvuruyorlar o kabul oluyordu

• ⭐⭐⭐

@remeron77 Mumkun ama surec boyunca ve oncesinde bir sure orada bulunmalisiniz.

• ⭐⭐⭐

@newbie97 Nerelerde turistik kosullarda yapilacagi belli zaten aktariyoruz bunlari. Sonucta cinsiyet fark etmeksizin turistik vizeyle kimse evlenemiyor her yerde (kendi ulke elcilikleri disinda). Tabii ayni cinsiyete sahip kisiler her ulkede mumkun degil o ayri, medeniyete bagli malum.
    Mesele Turkiye pasaportu disinda pasaportu olmayan ve evlenmek isteyen LGBTQ+ kimselerin turistik vize ile kolayca evlenebilecegi yerler.

Nisanliligin bu konuyla (baslik ozelinde) ilgisi yok bu arada.
    Bu arada hepsi evlilik, onune bir sifat koyup ayirmiyoruz😉, ayni cunku..

• ⭐⭐

@lumos Evet haklısınız ama bence böyle bir işe girilecekse avukat ile görüşülmeli neticede onlar prosedürü bilip takip edebiliyor hem de işler kolaylaşır. Almanya gibi yerlerde muhtemelen kabul oluyordur bir kişi alman vatandaşıysa diğer kişinin de kabul olması gerek. Moldova da mesela bir kişi vatandaşsa öbür kişi turist vizesiyle gelip Moldova da evlenebiliyordu.

Bu arada ekstrem bir örnek vereceğim turist vizesiyle lübnan gibi bir yerde camide kıyılan imam nikahıyla da k1 vizesine başvurulabiliyor 😁

• ⭐⭐⭐

@newbie97 Avukata da danismana da gerek yok, zaten bir kac evlendirme sirketi disinda bilgileri de yok. Bu konu ozelinde tabii.

• @lumos bilgilendirme için teşekkür ederim. Evlenme arzusu içinde olup legalleştirme sürecini hangi ülkede yapabiliriz arayışı karışık.

• ⭐⭐⭐

@remeron77 Bana kalirsa karisik degil, ama tabii herkesin baska bir baglami var. Biraz maddi ve manevi guce bakiyor sadece. Secenekler bol, siz yeter ki isteyin o yol acik.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

35

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.6k

| | | |