DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• herkese iyi geceler . bir sorum var ben ds260 formunu doldururken 9 mayıs 2023 tarihinde kıbrısta idim . formda güncel adres kısmına kıbrıs adresimi 16 yaşındaki sonraki ikameetgah adresime ise türkiyedeki adresimi yazmıştım. ve halada ikametgahım türkiyede ve bende türkiyedeyim . fakat geçen hafta mülakat maili aldım ve dv program sayfasında mülakat maili alana kadar adresim türkiyedeki adresim gözüküyordu mail aldıktan sonra kıbrıstaki adresim olmuş bu durum bana sorun yaşatırmı ne yapmayalım ?

• ⭐⭐⭐

@narinbey Sorun yasamazsiniz, formu doldurdugunuz zaman bulunduugunuz adres, son adresinizden farkli olabilir. Onemli olan o an dogru yapmis olmanizdir.

• @lumos çok teşekkür ediyorum sağolun

• Merhaba arkadaşlar ben dosya tasimak icin tiflis gürcistana mesaj attim bana portal oluşturmak için sifre ve kullanıcı adi yolladi burdan girincede profilim cikti mülakat için tek tek seçenekleri işaretledim ama burasını doğru sayfamı yoksa ben yanlış birseymi yapıyorum yardımcı olurmusunuz gelen mesaj şu sekilde:

Your US Travel Documents Customer Portal username and password is enclosed No-Reply Dün

Dear New Portal User:

Your US Travel Documents Customer Portal username and password information is below.

To access the online system, enter your username and password into the log-in page. Be sure to enter the two CAPTCHA words exactly as they appear on the screen to validate your information.

Thank you,

• Viyana'ya dosyasını taşımış 5-12 yaş arası çocuğu olan aileleri de ilgilendiren bir sorum olacaktı.
    Dr. Molnar kliniğine attığım mail üzerine bu yaş aralığındaki çocukların 1 doz Covid aşı olmasının yeterli olduğunu belirtmişti.
    Türkiye'de Sağlık Bakanlığı tarafından normal şartlarda çocuklara Covid aşısı yapılamadığını biliyoruz. Ayrıca geçmiş deneyimlerden de Viyana'da ücretsiz Covid aşısı yapılabildiğini öğrendik.

Sorum: bu konuyla ilgili Dr. Molnar ofisi ile irtibata geçen oldu mu? Dr. Molnar kliniğinde de çocuğumuza ücretli veya ücretsiz Covid aşısı yaptırabiliyor muyuz? Yoksa mutlaka https://impfservice.wien/tr/ üzerinden başka bir sağlık merkezinden çocuğumuz için randevu oluşturarak mı süreci götürmemiz gerekiyor?
    Teşekkürler.

• @brcglz Selam , bana da dün öyle bir mail geldi fakat ilerletemedim sizin gibi yanlış mı doğru mu yaptığımdan emin olamadım

• Selamlar, COVID -19 aşısı için yardımcı olacağını düşündüğüm bir bilgi paylaşmak isterim. Ankara Şehir Hastanesinde aşı yaptıracak kişiler için Genel Hastane, B1 Kat, poliklinik-B girişinde aşı yapılmaktadır. Ben hastaneyi biraz tavaf etmek zorunda kaldım kolaylık olsun diye paylaşıyorum. Bugünkü güncel bilgiye göre yalnızca Sinovac aşısı yapılıyor. Bilginize.

• @CANBILBEY merhaba, bebek için sağlık muayenesi sırasında hangi işlemleri yapıyorlar bilgi verebilir misiniz? Benim de 2 yasında bebeğim var o yüzden soruyorum:)

• @brcglz Merhaba, Tiflis hangi şartlarda dosyanızı taşıdı veya taşıyor?

• @mamudo benimde 4 ve 5 yaşlarında iki çocuğum var bende 5 yaşındaki oğlum için yapmak mı zorundayım?

• @mamudo Selamlar, biz önce hastahane sonra da oradan verilen sağlık bakanlığına ait bir numarayı aradık. Bize Türkiye'de 12 yaş altına covit aşısı yapılmıyor dendi , dolayısıyla bizde Viyana da yaptıracağız. Viyanada hiç bir yerde bulamıyorsak Dr. Molnar'ın ofisinde yapılıyor diye biliyorum en azından gelen konsolosluk malinde öyle yazıyordu.

• @bayram8589
    Merhaba, viyana büyükelçiliğinden gelen mailde aşağıdaki ifade bulunuyor.
    Molnar ile yaptığım yazışmada 5 yaş üstü gerekli cevabı aldım. Benim oğlum muayene tarihinde 5 yaştan 2 ay küçük olduğu için aşının nerede yapılabileceğini sormadım.

The COVID vaccination must be within the last 12 months. You may get a COVID vaccination at our doctor's office when taking the medical exam, cost is 15 Euro.

• @mamudo bulunduğunuz ilde, şehir hastanesi varsa bağışıklama birimine sorabilir misiniz? Biz sorduğumuzda sinovac var yapabiliriz demişlerdi. Yurt dışı vize işlemleri için diye belirtirseniz yardımcı olabilirler.

• @bayram8589 merhaba. Dr. Molnar ofisine çocuğunuzun doğum tarihini yazarak sorabilirsiniz. Belki yaş doldurmamışsa vs aşı yaptırmanıza gerek kalmayabilir. Ama https://impfservice.wien/tr/ adresinde belirtildiği üzere Avusturya'da 5. yaş gününden itibaren tüm kişiler için aşılama yapılmakta.

• @Mehmet-Yıldız Merhaba eşim ve ben Sinovac yaptırdık (zaten artık Biontech yokmuş). Ancak çocuklar için bağışıklığı baskılayıcı ilaç kullanım durumunda İl Sağlık Müdürlüğünden izin alınarak yaptırılabildiğini okumuştum. Yani Türkiye'de pek mümkün gibi durmuyor. O yüzden Viyana ile iletişime geçen oldu mu diye sormak istedim.

• @mamudo Mail yazışmalarımızda , 9 yaşındaki kızım için aşıyı kliniklerinde yapacaklarını belirtmişlerdi.
    Gecen hafta gittiğimizde 12 yaş altına gerek olmadığını belirttiler.

• Merhaba,
    Bizim balgam test sonucu pazartesi günü konsolosluğa gönderilmiş. Dün pasaportlarımızı kargoladık. Süreç bundan sonrasında sadece takip etmekle alakalı oluyor değil mi? Visa statü değişimi pasaportlar ulaştıktan sonra mı oluyor? Yoksa sağlık raporu ulaşımını takiben her gün kontrol etmek mi lazım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssoydan88 ceac'dan günlük olarak takip edin.
    vizeniz şimdiden hayırlı olsun

• @MCA bu ay sadece numarası 4700'lerden küçük olan ama geçen ay atlanan 4 kişi mail aldı, excelde görebilirsiniz. 12/03/2024'te ben ve 3 kişi daha mail aldık.

• @erme11 Merhaba, dosyanızı belgrata taşımak için email attınız değil mi? Email attıktan ne kadar süre sonra olumlu cevap verdiler acaba? bir de sağlık muayenesi işini nasıl yapacaksınız, belgratta mı yoksa ankarada mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |