DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dkagan55 Teşekkür ederim, diğer ülkelere olmasa da Avusturyaya 10 günde bir yazıyorum; olumsuz dönüş almaya devam etsem de yazmaya devam edeceğim, belki numaram aktif olunca dönüş yapacaklardır; teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaslar,
    Mulakat icin istenen Formlar arasinda ds260 formu yok. Ancak forumda surekli geciyor, yanima alacagim fakat ds260 formunun "confirmation page" ciktisini almistim bir de "application print' ini bunlardan hangisini almak gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jtcarlos sadece confirmation page'i almanız yeterli.
    DS260 formu zaten onlar online görüyor.

• @gucarslan cok tesekkur ederim 👍

• @gucarslan merhaba öncelikle forumda sizin sayenizde sürecimi kendim yönetiyorum en başından beri bugün sağlık randevusuna geldik eşimle birlikte önemli bir ameliyat geçirdinmi sorusuna 2010 yilinda (15 yıl önce) bıçaklanmıştım onunla ilgili ameliyat oldum dedim bu herangi bir negatiflik yaratirmi acaba tek düşündüğüm bu konu oldu onun dışında herşey olumluydu cevaplar için şimdiden tesekkurler

• @ptcuye35 ve dosya taşımak isteyen diğer arkadaşlarım. Avusturya'dan önce ben Japonya, Kore üstünde baya bir uğraşmıştım. Japonyayı da denemenizi tavsiye ederim. Özellikle DV2024 sonuna yaklaştıkça dosya taşımayı kabul edebilirler. Bildiğim kadarıyla Japonyaya vize almakda çok zor bir süreç değil. Herkese bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@harunpursali eğer kendi kendinizi bıcaklamadıysanız sorun olmaz, rahat olun 😉

• Ben dosyamı belgrad konsolosluğuna taşıdım oturumum olduğu için orada fakat kafamda bir soru işareti var ds260 ı açıp adres değiştirmem gerekiyormu değiştirmezsem mülakat almama durumu varmı mailde bunu diyor Thank you for your inquiry.

Based on the information you have provided, your interview location has been changed from Ankara to Belgrade. The new interview location will not appear on your DS-260, but will be used by KCC for scheduling purposes. When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification. At that time, please verify that your appointment is scheduled for the correct post. If for any reason it is not, you may contact KCC again at [email protected]. You will also need to request that KCC unlock your DS-260, so that you can update your application with your new address. (Please note that Post Office Boxes and mailing addresses in care of another person do not justify a change of interview location.)

• ⭐⭐

image.png

Burada direkt Ankara'dan feragat edebiliyor muyuz? Mülakat riski farklı bir yerde mülakata girince azalır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐

@gucarslan talihli değilim öğrenmek istedim sadece 🙂 sürecimi 2025'e katılmış olarak güncelledim

• @Caner-Urker Selamlar, her konsolosluk mulakat sirasinda maddi birikim talep etmiyor. Bu durum Ankara ve birkaç farklı konsolosluk icin geçerli bir durum.

• @dkagan55

Vize muafiyeti kapsamında Türk vatandaşlarının turistik, kültürel, ticari, akraba ziyareti ve benzeri amaçlarla gerçekleştireceği ve 90 güne kadar olan Japonya seyahatlerinde vize alınması gerekliliği yoktur.

https://www.tr.emb-japan.go.jp/itpr_tr/00_000118.html

• ⭐⭐⭐

@erme11 Tasima işleminiz kesin olarak onaylandıysa zaten size direkt Belgrad'dan mülakat gelecek. DS-260 I güncellemenize gerek yoktur.

• ⭐⭐⭐

@celica Mülakat yerinizi o şekilde değiştiremezsiniz, seneye için cevap veriyorum… 😉

• @lumos tamamdır çok teşekkürler evet onaylandı sonrasında kontrol ettigimdede belgrad dendi

• Arkadaşlar, 11 Mart'ta Hong Kong'a dosya taşıma işlemi için form doldurarak mail attım. 13 Mart'ta geri dönüş yaptılar. "Currently, we are not accepting diversity visa transfers from other U.S. Embassy/Consulates for processing." Yani şu an için taşıyamadıklarını söylediler. İlerleyen süreçte belki kabul edebilirler. Sizlere de söylemek istedim.

• Arkadaşlar bu ay mülakat dağıtımı olur mu ankara için yoksa bu tarihden sonra olmaz bidahaki ayı mı bekleyeceğiz?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Sharm Sharm 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.4k

| | | |