DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ali-Yüksel Evet AOS için ayrıca başvuru yapmak gerekir. Hangi kategori altında ise o kategorinin bülten tarihlerine bakıp, priority date’iniz bültene göre current olduğu zaman AOS’a başvurabilirsiniz.

• Arkadaslar merhaba,
    Start Now kısmının kapalı olmasının sebebi vizenin current olmamasından mı kaynaklı?

startnow.png

• @calido fee not paid diyor yada daha update edilmemiş o kısım paid olunca devam ediyorsunuz diye hatırlıyorum

• @lavita Merhaba, peki AOS yaptığımızda green card alana kadar hangi haklara sahip olunuyor. Mesela çalışma izini? TR ye gidip gelme vs.

• @AYSY33 AOS başvurusu yaparken yani I-485’i file ederken paralelde çalışma ve seyahat izni başvurusu yapabiliyorsunuz. Bu başvurularınız onaylanınca green card çıkana kadar çalışabiliyor ve ülkeye gir çık yapabiliyorsunuz. Eğer green card çıkana kadar bu izinler expire olursa yenileme yaparak bu haklarınızı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

• @patron3535 Fee de ödetmiyor ki

• @lavita Cevap icin tesekkurler. Green card almak belki cok uzun surecek ama en azindan calisma izini ve seyahat izini belki biraz daha kisa zaman icinde alabilirsek bu bile bir nefes olacaktir. Sure olarak ne kadar tahmini olabiliyor?

• @lavita Bu current olma isi kac yil suruyor ortalama olarak.

• @AYSY33 Green kart süreleri vize kategorisine ve bültene göre değişkenlik gösteriyor. Current olmak da bültene bağlı ve tahmin edilebilir olmayabiliyor. Sizin kategori ne ise hem bülteni hem de çeşitli kaynaklardan istatistikleri ve benzer durumdaki kişilerin tecrübelerini check edip ona göre bir fikir edinebilirsiniz.

• Arkadaslar selam green card sahibi biriyle evlilik yapinca direkt olarak i130 ve i485 belgelerini gonderebiliyor mu ? Bazi kisiler 5 sene beklenmesi gerektigini soyluyor bu dogru mu ?

• @slmajk438 I-130’u hemen gönderebilirsiniz, tabii ülkeye giriş yaptıktan sonra bir 90 gün kuralı var. O kuralı dikkate alarak gönderebilirsiniz. Ancak I-485 için bülteni takip etmelisiniz, bültende sizin priority date’iniz current olunca I-485’i file edebiliyorsunuz. Bülten şu an 1 Eylül 2023’te, ondan sonra priority datei olanlar başvuramıyor şu an. Ancak bülten her ay değişebiliyor.

• @slmajk438 3 yılı doldurdum hala bekliyorum. Daha da bekleyeceğim gibi ama daha ne kadar beklerim belli değil.

• @ftkaya1 tarihlerimiz yakın bakalım bültende ilerleme olursa bu sene alırız diye düşünüyorum ama güven olmuyor neyi nasıl yaptıklarına 3 seneden sonra vize verip aile birleşimi yapmaları gerek eskiden böyle bir yasa çıkmış bu kadar bekletmek insancıl değil gerçekten.

• Number of eligible IV applicants still pending the scheduling of an interview after January 2024 appointment scheduling was completed 292,105

NVC backlog yayınlandı rakamlar düşmüş azda olsa. Yakında visa bülteni yayınlanacak gibi görünüyor

• Herkese merhaba ben de f2a mülakat bekleyenlerdendim. Sürecimi paylaşmak istiyorum size, yabancı forumlarda birçok örneği var fakat bu forumda benzer pek bulamadım. Eşimin 10 Ocakta vatandaşlık mülakatı vardı. Mülakatı geçti ve hemen yemin töreni oldu. (bazı yerlerde yemin törenleri birkaç ay sürebiliyor.) İşlemler biter bitmez NVC'ye vatandaşlık sertfikamızı yükledik avukatımızla birlikte. Ve ertesi gün vizemin IR1 vizesi olarak güncelledikleri maili geldi. (Allaha şükür her şey çok hızlı oldu.) Eğer siz hala uscis aşamasındaysanız bu sertifikayı Uscise yollayacaksınız. Bakalım umarım mülakatı da biran önce verirler. Herkese bu zor süreçte sabır diliyorum.

• @Özge-Dengiz dq onayı değil o mail ır1 sürecine geçti diye mail geliyor f2a gibi uscis onayı beklemeye devam lakin vatandaşlık kısmından ır1 olarak,sizin avantajınız başvurduğunuz anda hemen kategori türü değişmiş olması benim 3 ay sonra kategori türüm değişti.mulakat günü yemin etmenizin sebebi olabilir bir buçuk ay attığında evrak eksikliği mülakat zamanının öğleden sonra olması yemin töreninde büyük etkisi var.

• Evet, her kişinin bu süreçte deneyimleri farklı oluyor malesef. Dediğim gibi biz uscis sürecinde değiliz, orada her şey yavaş malum. Ir1 vize kotasına tabi olmadığından her ay sırasıyla mülakat planlanıyor. Biz dq çoktan olduk, sadece mülakat bekliyoruz.

• Ayrica aklinizda olsun, Vatandas oldugunuzda F2A -> IR1 a terfi oluyor ve F2A da lislenen cocuk var ise basvurusu dusuyor. Bunu yeni ogrendim yazayim dedim.

• Şubat ayı vize bülteni açıklandı.

• Şubat 2020 ye ilerledi hayırlısı diyelim azar azar olasada ilerleme olması güzel önümüzdeki aylara bakacağız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

42

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |