DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nurullah vatandaşlık al öyle başvurun yoksa çok beklersiniz süreç çok uzuyor, vatandaşlarım daha kısa

• Merhaba,

Re-entry permit almışken eşim f2a'ya başvurabilir mi? Re-entry 2 yıllık süreci donduruyor bu sayede f2a'nın 2 yıllık bekleme süresini aşabilir miyiz?

• @Atılay-Yeşilada çok üzgünüm ki /%99 red alabilirsiniz.
    Ankara, eşim mülakata girdiği halde, vize ücreti ödeyip yemin ettiği halde covid döneminde vize vermedi. Sonuç 2.5 yıldır f2a süreç devam ediyor ve altı yıllık evlilik ortada bir de çocuk vardı!. Hala bekletiliyoruz. Yüzde birlik ihtimal için yine deneyin siz ama turist vizesi de 2025 e fln veriliyor.
    Ya da siz ülkeye gelirsiniz turist vizesi için gün alırsanız beklerseniz belki yakın tarihe çekilir. Vİzeyi alırsa da ABD de devam edersiniz ama vizeyi alamama risk var.
    Umarım çıkış yolu bulabilirsiniz bol şanslar dilerim

• @İlker-Bulak başvuru yapabilirsiniz ama eşiniz size sponsor olduğu için dosyanız ilerlemeyecektir.
    Geriye dönük 3 yıllık vergi beyani, w2 ya da 1099 istiyor. Bunları sunamadığınız zaman sponsor bulmak zorundasınız. Onu da herkes olamıyor. Green cardlı vergisini veren bağlı olduğu kişilere göre geliri yüksek kişi ya da Amerikan vatandaşı olmak zorunda.
    Bu süreçte böyle birini bulabileceğinize inanıyorsanız 2 yıl başvuru esnasında abd dışında olabilirsiniz bence.
    Not Avukatlar abd de olmanız gerektiğini söylüyor her zaman. Öneri olarak söylüyorum demişti.
    Bu bilgiler yatırım tavsiyesi değildir son güncel duruma göre yine iyice araştırıp, avukatlara sorabilirsiniz. Kolay gelsin

• @hope34, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@ecom burada acepted gözüküyor sadece
    Case closed vs yok. Mesajda DQ bilgisi var.

Siz dq oldunuz zaten. Sadece randevu bekleyeceksiniz. Randevu maili gelince evraklarinizi hazırlayıp verdikleri tarihte randevuya gideceksiniz. Sorun ne anlayamadım.

• @Atılay-Yeşilada üzgünüm umarım viyanaya yetisirsiniz bir şekilde. Neden vize vermediler anlamadim aslında zaten sadece konsolosluk görüşmesi için gidilecek verilmesi gerekirdi. Tabi bu islemlerin detayini bilmiyorum sizler daha iyi bilirsiniz.
    Turist vizesi çok zor ama şansınızı deneyebilirsiniz. Yunanistan yanimizda ve turistik bir yer orası vermediyse eşinizin dosyasına amerika daha zor olabilir. Ayrıca turist vizeyle kalış süresi nedeniyle islemleri statü ihlali yapmadan tamamlamaniz zor. Bu nedenle vazgeçip turist vizesi olduğu halde sureci buradan götüren arkadaşlarda oldu. Biraz negatif yüklü bir ileti oldu ama kusura bakmayın böyle durumlarda insan ne diyeceğini bilemiyor. Iyi tarafindan bakın binlerce insan yine bu yil vize alamadi randevu tarihi verilip vize bitti diye randevusu iptal edilenler oldu. En azından çok emek vermişsiniz ama vizenizi alabilmissiniz. Hiç belli olmaz covid nedeniyle birikmiş dosyalar eritilirse belki daha makul surelerde esinizde daha hızlı yanınıza gelebilir. Kolaylıklar diliyorum.

• @İlker-Bulak 2 yıllık bekleme süresi iyi ihtimal şuan sureler 3 yıla çıktı hemen hemen. Ama kendi fikrim green cardli eş orada çalışırsa daha iyi olur sponsor bulmak cidden zor iş.

• @hope34, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@Atılay-Yeşilada çok üzgünüm ki /%99 red alabilirsiniz.
    Ankara, eşim mülakata girdiği halde, vize ücreti ödeyip yemin ettiği halde covid döneminde vize vermedi. Sonuç 2.5 yıldır f2a süreç devam ediyor ve altı yıllık evlilik ortada bir de çocuk vardı!. Hala bekletiliyoruz. Yüzde birlik ihtimal için yine deneyin siz ama turist vizesi de 2025 e fln veriliyor.
    Ya da siz ülkeye gelirsiniz turist vizesi için gün alırsanız beklerseniz belki yakın tarihe çekilir. Vİzeyi alırsa da ABD de devam edersiniz ama vizeyi alamama risk var.
    Umarım çıkış yolu bulabilirsiniz bol şanslar dilerim

Çok teşekkür ederim cevabınız için. F2A başvurusu olduğu için sizde böyle bir durum olmuş ama yine de bu başvuru olmadan ben Amerika'ya ilk girişimi yapmamış olsam dahi bu durum karşımıza çıkabilir mi sonuçta bir başvurusu olmamış olacak ama. Büyük risk gibi duruyor.

• @ecom, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@Atılay-Yeşilada üzgünüm umarım viyanaya yetisirsiniz bir şekilde. Neden vize vermediler anlamadim aslında zaten sadece konsolosluk görüşmesi için gidilecek verilmesi gerekirdi. Tabi bu islemlerin detayini bilmiyorum sizler daha iyi bilirsiniz.
    Turist vizesi çok zor ama şansınızı deneyebilirsiniz. Yunanistan yanimizda ve turistik bir yer orası vermediyse eşinizin dosyasına amerika daha zor olabilir. Ayrıca turist vizeyle kalış süresi nedeniyle islemleri statü ihlali yapmadan tamamlamaniz zor. Bu nedenle vazgeçip turist vizesi olduğu halde sureci buradan götüren arkadaşlarda oldu. Biraz negatif yüklü bir ileti oldu ama kusura bakmayın böyle durumlarda insan ne diyeceğini bilemiyor. Iyi tarafindan bakın binlerce insan yine bu yil vize alamadi randevu tarihi verilip vize bitti diye randevusu iptal edilenler oldu. En azından çok emek vermişsiniz ama vizenizi alabilmissiniz. Hiç belli olmaz covid nedeniyle birikmiş dosyalar eritilirse belki daha makul surelerde esinizde daha hızlı yanınıza gelebilir. Kolaylıklar diliyorum.

Gerçekten biz de anlamadık. Bizim gibi bir sürü insan o dönem Schengen vizesini alıp giderken biz alamadık. Sonraki denemelerimiz de başarısız oldu maalesef. En son Almanya'ya tekrar Schengen için başvuralım diyorduk fakat bu sabah bütün konsolosluklardan gelen mülakat iptal mailleri sonrası ve Ankara'da mülakat sabahı konsolosluktan geri döndürülen insanları düşününce bu süreci en azından ailemizden bir kişinin vize alarak tamamlamasına seviniyoruz. Sanırım DV2023 süreci official olarak bitmiş durumda.

Umarım F2A süreci hızlanır, bizim için bu süreçler yeni başlayacak olsa da hepimizin süreci hızlanır inşallah.

• @Atılay-Yeşilada, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

Arkadaşlar merhaba, ben DV2023 talihlisiyim. GC çıktığında evli değildim. Uzun uğraşlar sonucu ve sürecin peşini asla bırakmayarak Viyana'dan randevu alabildim ve mülakata girmeden önce eşimle evlendim ve onu da dosyama eklettim. Ben bu süreçte Viyana'da bir projede olduğum için Avusturya'daydım ve vizem de vardı. Fakat eşimin Schengen vizesi yoktu. Çok dikkatli bir şekilde başvuru yapmış olsak da maalesef seçim dönemine de denk geldiği için red aldı ve mülakata sadece ben katılabildim. Sonrasında Ankara'ya transfer ettik case'i fakat Ankara asla olumlu dönüş yapmadı. Dünyadaki tüm konsolosluklara asla ara vermeden mailler attık tek ihtiyacımız DV2 vizesi fakat olumlu bir geri dönüş alamadık. Viyana konsolosluğu kapımız her zaman açık dedi ve 2. kez Schengen'e bu sefer Yunanistan'dan başvurduk ve 3 günlük falan Yunan adalarına bir balayı planladık. Fakat onda da konsolosluk görevlisi bizi aradı ve reddinizi görüyoruz 2. bir red vermek istemiyoruz başvurunuzu geri çekin dedi. Aylardır her yolu denedik, süreci tamamlamaya bukadar yaklaşmışken diğer yollara girmemek için çok uğraştık hala daha şu kalan sürede ve vize sayılarının bitmesinin ihtimalinin olmasına rağmen maddi manevi hiç yılmadan uğraşıyoruz. Fakat sürecin sonuna geldik.

Eylül ayında 2023 Fiscal Year süreci bittikten sonra eğer eşime vize alamazsak, ben Amerika'ya giriş yapmadan yani LPR statüsünde olmadan önce eşime turist vize randevusu alsak, ben Amerika'da olmadığım ve ona da daha F2A başvurusu yapmadığımız için bir ihtimal turist vize alma şansı daha yüksek olur mu? Yoksa yine mülakatta karşısına Greencard çıkar mı? F2A başvurusu öncesi gerçekten her yolu deniyoruz. Bundan dolayı merak ettiğim bu soruyu size sormak istedim. Bilginiz varsa yanıtlarınızı bekliyoruz çok teşekkürler.

Geçmiş olsun.

Zor da olsa turist vizesini bir deneyebilirsiniz. Tr'den farklı bir ülkeden denemek de bir seçenek.

Sn @ecom un bahsettiği turist vizesiyle yasal statüyü bozmadan süreci tamamlama riski hakkında benim bildiğim:
    statü değişim süreci başladığında size tanınan 6 aylık süre bittiği halde sorun olmuyor.

Eşiniz yüksek öğrenim kabulu alabiliyorsa F1 almak turist almaktan daha garanti olabilir

• @ICu, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@Atılay-Yeşilada, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

Arkadaşlar merhaba, ben DV2023 talihlisiyim. GC çıktığında evli değildim. Uzun uğraşlar sonucu ve sürecin peşini asla bırakmayarak Viyana'dan randevu alabildim ve mülakata girmeden önce eşimle evlendim ve onu da dosyama eklettim. Ben bu süreçte Viyana'da bir projede olduğum için Avusturya'daydım ve vizem de vardı. Fakat eşimin Schengen vizesi yoktu. Çok dikkatli bir şekilde başvuru yapmış olsak da maalesef seçim dönemine de denk geldiği için red aldı ve mülakata sadece ben katılabildim. Sonrasında Ankara'ya transfer ettik case'i fakat Ankara asla olumlu dönüş yapmadı. Dünyadaki tüm konsolosluklara asla ara vermeden mailler attık tek ihtiyacımız DV2 vizesi fakat olumlu bir geri dönüş alamadık. Viyana konsolosluğu kapımız her zaman açık dedi ve 2. kez Schengen'e bu sefer Yunanistan'dan başvurduk ve 3 günlük falan Yunan adalarına bir balayı planladık. Fakat onda da konsolosluk görevlisi bizi aradı ve reddinizi görüyoruz 2. bir red vermek istemiyoruz başvurunuzu geri çekin dedi. Aylardır her yolu denedik, süreci tamamlamaya bukadar yaklaşmışken diğer yollara girmemek için çok uğraştık hala daha şu kalan sürede ve vize sayılarının bitmesinin ihtimalinin olmasına rağmen maddi manevi hiç yılmadan uğraşıyoruz. Fakat sürecin sonuna geldik.

Eylül ayında 2023 Fiscal Year süreci bittikten sonra eğer eşime vize alamazsak, ben Amerika'ya giriş yapmadan yani LPR statüsünde olmadan önce eşime turist vize randevusu alsak, ben Amerika'da olmadığım ve ona da daha F2A başvurusu yapmadığımız için bir ihtimal turist vize alma şansı daha yüksek olur mu? Yoksa yine mülakatta karşısına Greencard çıkar mı? F2A başvurusu öncesi gerçekten her yolu deniyoruz. Bundan dolayı merak ettiğim bu soruyu size sormak istedim. Bilginiz varsa yanıtlarınızı bekliyoruz çok teşekkürler.

Geçmiş olsun.

Zor da olsa turist vizesini bir deneyebilirsiniz. Tr'den farklı bir ülkeden denemek de bir seçenek.

Sn @ecom un bahsettiği turist vizesiyle yasal statüyü bozmadan süreci tamamlama riski hakkında benim bildiğim:
    statü değişim süreci başladığında size tanınan 6 aylık süre bittiği halde sorun olmuyor.

Eşiniz yüksek öğrenim kabulu alabiliyorsa F1 almak turist almaktan daha garanti olabilir

Hemşirelik mezunu eşim. Bununla ilgili yüksek öğrenim kabulü alabilir mi bilemiyorum. Sanırım biraz zor bir yol oluyor. Turist vizesini aslında yanıma gelip gidebilmesi için düşündük ama sanırım hali hazırda eşi GCli olduğu için ben daha Amerika'ya ilk girişimi yapmamış olsam bile karşımıza mülakatta çıkacaktır diye düşünüyorum.

• @Atılay-Yeşilada, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@ICu, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@Atılay-Yeşilada, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

Geçmiş olsun.

Hemşirelik mezunu eşim. Bununla ilgili yüksek öğrenim kabulü alabilir mi bilemiyorum. Sanırım biraz zor bir yol oluyor.

Uygun bir fakülte bulunabilinir sanırım.

Turist vizesini aslında yanıma gelip gidebilmesi için düşündük ama sanırım hali hazırda eşi GCli olduğu için ben daha Amerika'ya ilk girişimi yapmamış olsam bile karşımıza mülakatta çıkacaktır diye düşünüyorum.

Evet, karşınıza çıkabilir. Fakat sizin henüz Abd'ye yerleşmemenizi turist vizesine sebep gösterebilirsiniz belki

• @kıvanç malesef vatandaş olmakta yetmiyor 2 kez hızlandırmaya başvurduk red yedik.

• F2A başvurusunu vatandaş olursak eğer sonrasında vatandaş eşleri için başvurulan versiyona değiştirebiliyor muyuz?

• @Atılay-Yeşilada evet vize kategoriniz değişir ve süreciniz daha hızlı biter. Ama tabi vatandaşlik için 5 yıl gerekli olduğundan f2a sonuçlanmış olur o zamana kadar. Tabi orduya girmeyi falan düşünüyorsaniz o ayrı. Onlar bildiğim kadarıyla daha hızlı vatandaşlik aliyorlar.

• @ecom @Atılay-Yeşilada
    +
    Süreci başlatıp orduya kaydolursunuz. İyi ihtimalle 8-12 ayda eşinizin I-130 onayı gelir. O sırada size vatandaşlık hakkı doğar. Daha sonra kısa sürede NVC aşaması geçilip vatandaş eşlerine tanınan hak ile eşiniz bülteni beklemeden yaklaşık 3-4 ayda vize mülakatı alır

• Orduda hizmet yolu ile vatandaslik icin en az 1 yıl hizmet vermek gerekiyor (başvuru daha erken baslatilabiliyor) ancak vatandaş olduktan sonra ordudan hemen ayrılmak mümkün olmayabilir. Ornegin, kara kuvvetlerinde minimum aktif hizmet suresi 4 yil diye biliyorum. Aileden ayrı kalmayalım derken yurtdisi gorevde yıllarca ayrı kalmak da soz konusu olabilir. İyi arastirmak lazım.

https://www.militaryonesource.mil/financial-legal/legal/us-citizenship-through-military-service/

• Uscis yine onayları durdurdu sanırım hiç onay alan varmı yakın zamanda arkadaşlar 😔

• @ecom, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@Atılay-Yeşilada evet vize kategoriniz değişir ve süreciniz daha hızlı biter. Ama tabi vatandaşlik için 5 yıl gerekli olduğundan f2a sonuçlanmış olur o zamana kadar. Tabi orduya girmeyi falan düşünüyorsaniz o ayrı. Onlar bildiğim kadarıyla daha hızlı vatandaşlik aliyorlar.

Evet açıkcası ordu yolunu düşündüm. Fakat işte ilk gidişte hemen F2A başvurup orduyu mu deneyeyim ordu olursa hemen IR1/CR1 mi değiştirmek mantıklı yoksa orduyu halledip vatandaş olup ilk süreci IR1/CR1 üzerinden mi başlatayım ona tam karar veremedim.

• @lina evet baya oldu onay alan kimse yok sanırım forumda. Bunun bir nedenide gerileyen vize bülteni olabilir. Çünkü onaylanan her dosya bu koşullarda nvc ve konsolosluğa iş yükü olarak birikmeye devam ediyor. Konsoloslukta vize veremediği için şuan bültenden dolayı onaylari yavaslatmis olabilirler. Tabi ki her zamanki gibi bir tahmin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |