Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sibel-Demir cevabınız için çok teşekkür ederim. Şu kısmı anlayamadım Vermonttan mı transfer olduğuna dair mail geldi? Teşekkür ederim şimdiden cevabınız için 😊

• @egmdk önceden dosya transfer edildiğinde emaille bildiriyorlarmis diye duydum. Ama artık dosyanın nereye transfer edildiğini ancak Sibel hanım gibi tesadüfen öğreniyor dosya sahipleri. Uscisin internet sitesinde yardım robotu var oradan öğrenebilirsiniz. Canlı bir temsilciylede görüşebilirsiniz ama onların mesai saatlerinde. Çok takilmayin benim dosyam üç ayrı servis dolaştı avukatimiz öğrenmişti. En son gittigi servisin süresi çok uzundu ama beklediğimden erken onay verdiler. Uscis eleman alıp hizlanmazsa iki yılı buluyor ortalama onaylaması. Cok hizli bir servise denk gelmek büyük şans ve nadiren oluyor. Tabi birde ekstrem durumu olup hizlandirma talepleri kabul edilenlerde var onlar haliyle daha hızlı onay alıyor. Örneğin depremzedeler gibi.

• @egmdk, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@Sibel-Demir cevabınız için çok teşekkür ederim. Şu kısmı anlayamadım Vermonttan mı transfer olduğuna dair mail geldi? Teşekkür ederim şimdiden cevabınız için 😊

Bu arada yanlışsa @Sibel-Demir hanım düzeltsin benim anladığım Sibel hanım uscise yazmış dosyasini sorgulamak için cevap vermonttan gelince anlamış oraya transfer edildiğini.

• @AYSY33 2019dan beri F2Byi bekliyoruz. 2021de numaramiz mektupla geldi. Kismetse 1-2 seneye Ankarada mülakat olacaginin tahminindeyiz. Turkiyede yani yaklasik 5-6sene sürüyor gibi. Abd’de süreç nasıl oluyor o konuda fikrim yok

• @whereismind Nişanlım malesef 2019dan beri bekliyor F2b’yi.. 2021de mektup aldik numarasi geldi şimdi Ankaradaki mülakat için mail bekliyor.. Onun gelmeside tahminimce 1-2 yil daha sürer gibi. Yani bizim süreç ortalama 5-6 yil sürecek gibi. 4 yılı bitirdik bile zaman hızlı geçiyor elden bir şey gelmiyor.. Bu arada Turist ve Ögrencidende red aldi..

• @egmdk vermont transfer olduğunu yazmadı.dosyam hakkında bilgi almak için uscıs mail attık .cevap maili vermontten gelince anladık transfer olduğunu.

• @ecom evet dediğiniz gibi oldu

• @ecom ben deprem bölgesindeyim ,hızlandırma talebinde bulunduk ,hızlandırma yerine en uzun servise verdiler 😔

• @Sibel-Demir süresi en uzun serviste olması önemli değil. Önemli olan hizlandirma talebinizin kabul edilmesi. Kabul edilirse hangi serviste olursa olsun dosyanızı öne çekip onay verirler. Destekleyici ve ispatlayici belge ne kadar bol olursa o kadar iyi olur.

• Selamlar herkese,
    Dosyalar transfer oluyor, bilgiler gelmiyor, bültenler değişiyor, bitiyor karmaşasında bir şey danışmak istemiştim. Nvc eksik evrak demişti. Tamamlayıp gönderdik ancak 10 mayıstan beri ses yok. Öncesinde evrak yükleyince nvc sayfasında 2 haftada eksik bilgisi geliyordu. Şimdi bilgi yok. Tahminen evrak onayı ne zaman gelir?

• Selamlar ,
    Başka bir konu da Florida Senatorlerinden birine sonuna ulaştım ve benim adıma USCIS’e dava açtıklarını 20 iş gününde cevap beklediklerini o tarihe kadar mail atmamamı söylemişlerdi. Ancak süre doldu yine bilgi yok bugün tekrar aradım kontrol edip döneceklerini söylediler. Bu konuda senatörden destek alıp dosyasını ilerleten oldu mu? Cevap geliyor mu? Bilen varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler

• @hope34
    Hocam sizin dosyanız NVC'de değil mi? USCIS'e neden dava açılıyor?

Senatörler kongre üyeleri bazen sonuç veriyor bazen sonuç vermeyebiliyor. Gerekli dosyaları alıp bir daha dönmeyen de oluyor, rutin dönüş yapan da

• @hope34 genelde nvc evrak talep ettiğinde süreyi başa sarar. Tekrar aynı zamanı beklersiniz. Aşağıdaki linkten bir kontrol edin isterseniz eksik evrak yükleme tarihinizi baz alarak. Bir gecikme var mı anlarsınız.

Tekrar bir eksik evrak isteyip istemediklerine bakın ceac mesajlarinizi ve kayıtlı e mailinizi düzenli kontrol edin. Hiç bir şey yoksa ve verdikleri dosya işleme sureside dosyaniz için geçmişse vakit kaybetmeden ulaşmaya çalışın bence.

• @ecom malesef hızlandırma talebimi kabul etmediler

• @Sibel-Demir üzgünüm umarım en kısa zamanda sizde tüm bekleyen arkadaşlarda onay alırsınız.

• @Sibel-Demir yeniden talep oluşturun. Bazen chat bot ile bazen call center'dan talep oluşturun. Senatöre, kongre üyelerine yazın.

Tabi şunu da unutmayın, şu an kabul etseler ve dosyanız onaylansa bile yine mülakat vermeyecekler muhtemelen çünkü PD'niz aktif değil maalesef

• @ecom teşekkür ederim inşallah🙏

• @ICu şuan onay bekliyorum ,onayım bir gelse mülakatta zamanla gelir .teşekkür ederim tekrar hızlandırma talebinde bulunayım

• @ICu ben senatöre ulaştım ve gizlilik çerçevesinde bilgileri paylaştım. Evrakları gönderdim. İnceleyip sonra böyle mail açtılar. Detay bekliyorum ama net bilgi yok şu an.

• Merhaba bir sualim olacaktı şimdi baktım dün itibariyle bir güncelleme olmuş ama yeni case status online Web sitesi sadece bende mi oluyor bilmiyorum önceki site tasarımı gibi gelmiyor sanki korsan saldırısına uğramış gibi yarı İngilizce yarı İspanyolca yazıyor yazılandan hiçbiriyle anlamadım ne anlama geliyor acaba
    El 10 de Julio de 2023, estamos revisando de forma activa su Formulario I-130, Petición de Familiar Extranjero, Número de Recibo IOE......... Nuestros registros demostraron que no hay nada pendiente en este momento. Le comunicaremos si necesitamos algo de usted. Si cambia de domicilio, visite www.uscis.gov/addresschange para notificarnos su nueva dirección postal.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 57
  • 654
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |