DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustapha DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells pasaport gelmesi 30 Eylül geçebilir Kasım'da ds260 göndersem sıkıntı olurmu

Sikinti olmaz.

• Merhaba iyi günler,Ds 260da course of study kismina ünivesite için bölümün adı yerine academic yazdim ama sizin hazirladiginiz türkçe pdf dosyasinda ise academic düz lise için olmali yaziyor.Bunun için ds 260 formunu tekrar açtirtmama gerek var mi yoksa bir sorun teşkil etmez mi bu durum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aga21 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba iyi günler,Ds 260da course of study kismina ünivesite için bölümün adı yerine academic yazdim ama sizin hazirladiginiz türkçe pdf dosyasinda ise academic düz lise için olmali yaziyor.Bunun için ds 260 formunu tekrar açtirtmama gerek var mi yoksa bir sorun teşkil etmez mi bu durum?

Sorun olmaz, bu sekilde kalabilir.

• @crazycells cevap için teşekkürler

• merhabalar,

DV260 formunu kendim için ve eşim için doldurup gönderdim. şimdi yapmam gereken mail beklemek mi?

• 1 numaralı sayfayı okudunuz mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serkan DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar,

DV260 formunu kendim için ve eşim için doldurup gönderdim. şimdi yapmam gereken mail beklemek mi?

bu konunun basindaki post'tan sureci takip edebilirsiniz.

• Herkese merhaba,
    Ben DS260 formumu haziranın başı gibi doldurup göndermiştim numaram 27xxx civarında. Daha mülakatıma çok var hatta belki gelmez bile diye düşünüp üzülüyorum . Ben şuanda DS260 formumu görüntülemek istiyorum ve sayfada kndi bilgilerimi girdiğimde " your number is unavaliable currently" diyor. Mülakata giderken bu DS260 formunun onay sayfasını götürmemiz gerek galiba ama ben giriş bile yapamıyorum. Sebebi ne olabir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cancakicitr DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese merhaba,
    Ben DS260 formumu haziranın başı gibi doldurup göndermiştim numaram 27xxx civarında. Daha mülakatıma çok var hatta belki gelmez bile diye düşünüp üzülüyorum . Ben şuanda DS260 formumu görüntülemek istiyorum ve sayfada kndi bilgilerimi girdiğimde " your number is unavaliable currently" diyor. Mülakata giderken bu DS260 formunun onay sayfasını götürmemiz gerek galiba ama ben giriş bile yapamıyorum. Sebebi ne olabir?

Evet, bazi dosyalarda sizinki gibi problem cikiyor. Bu kendi sistemlerinden kaynaklaniyor, ama sorunu hala cozebilmis degiller.

Eger DS260 formunu gonderdiyseniz zaten bir sorun olmamasi gerekiyor ama KCC'ye ulasip bu problemden bahsedebilirsiniz. Bakalim sizi nasil yonlendirecekler. Email adresi su: [email protected]

• @crazycells Yorumunuz için çok teşekkürler, ulaştım fakat şuanda formumu kitlediklerini ve bir değişikilk yapmak istersem bunu mülakattan önce açtırarak yapabileceğini söylediler. Aslında gitmiş başvurum ama bu sene olanlara bakılacak olursa çıkan uyarı ile acaba numaramımı sildiler falan diye bile düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cancakicitr DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Yorumunuz için çok teşekkürler, ulaştım fakat şuanda formumu kitlediklerini ve bir değişikilk yapmak istersem bunu mülakattan önce açtırarak yapabileceğini söylediler. Aslında gitmiş başvurum ama bu sene olanlara bakılacak olursa çıkan uyarı ile acaba numaramımı sildiler falan diye bile düşünüyorum.

ok, o durumda bir sorun olmayacak. sanirim ilerde duzelir bu problem.

• İyi günler
    Sayın @crazycells sizi şimdiye kadar ki basit görünen sorularimla meşgul ettiğimin farkindayim bunun için beni mâzur görün ama greencard sürecinde kafama takılan sorulara daha doğru ve güvenilir cevapları alabileceyim bu platform olduğuna inandığım için her defasında sorularımı size iletiyorum.Yine kafama takılan konulardan biri ben ds 260 doldururken yaşadığım adresin posta/zipcode kısmını tam şekilde bilmediyim için yalnışlık olmamasi için doldurmadim öte yandan provience/state kismini da çünki bu kisimlarin yaninda "does not apply"kutucuğu olduğu için yazmasak da olur diye düşündüm.Benim yaşadığım şehirde zip code kullanımi yaygın deyil ama araştirdiğim kadariyla Amerikada bu kullanim çok yaygin.Bu eksik bir bilgi gibi anlaşilir mi, bunun için formu yeniden açtirmam gerekir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

İyi günler
    Sayın @crazycells sizi şimdiye kadar ki basit görünen sorularimla meşgul ettiğimin farkindayim bunun için beni mâzur görün ama greencard sürecinde kafama takılan sorulara daha doğru ve güvenilir cevapları alabileceyim bu platform olduğuna inandığım için her defasında sorularımı size iletiyorum.Yine kafama takılan konulardan biri ben ds 260 doldururken yaşadığım adresin posta/zipcode kısmını tam şekilde bilmediyim için yalnışlık olmamasi için doldurmadim öte yandan provience/state kismini da çünki bu kisimlarin yaninda "does not apply"kutucuğu olduğu için yazmasak da olur diye düşündüm.Benim yaşadığım şehirde zip code kullanımi yaygın deyil ama araştirdiğim kadariyla Amerikada bu kullanim çok yaygin.Bu eksik bir bilgi gibi anlaşilir mi, bunun için formu yeniden açtirmam gerekir mi?

Evet, zipcode'u oldukca yaygin, yazmaniz iyi olurdu. Peki geri kalan kisimlarda adresin hangi eyalette oldugu yaziyor mu? Bu ikisi de yazmiyorsa, kesin degistirin adresi.

Su an actirmaniza gerek yok, mulakat oncesi konsoloslukla iletisime gecerek adresi guncelleyebilirsiniz.

• @crazycells benim,anne ve babamin yaşadıgimiz adreslerin provience/state kisminda, bulundugu ilçeleri yazdim ama hiçbirinde zipcode yazmadim.Okudugum okullarin ise yalnizca adresini yazdim provience/state ve zipcode kisimlarini boş biraktim.Yine de gerek var mi güncellemelere hepsinin bulundugu sokak apartman numaralari dogru

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells benim,anne ve babamin yaşadıgimiz adreslerin provience/state kisminda, bulundugu ilçeleri yazdim ama hiçbirinde zipcode yazmadim.Okudugum okullarin ise yalnizca adresini yazdim provience/state ve zipcode kisimlarini boş biraktim.Yine de gerek var mi güncellemelere hepsinin bulundugu sokak apartman numaralari dogru

Ben ABD'de yasayacaginiz adres icin soruyorsunuz zannettim. Eger Turkiye'deki adresler icin soruyorsaniz bu sekilde kalmasinda bir sakinca yok.

• @crazycells hata benim yaşadigim şehri belirtmeliydim.Yardimlariniz için çok teşekkürler.

• Sn @crazycells biraz istatistiklere baktım fakat kendi durumum için pek de net bir sonuç bulamadığımdan danışmak istedim. 9xx case no. ve henüz submit etmedim. Eylül itibariyle doldursam kasımda görüşme şansı yakalar mıyım sizce? Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bihterya DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Sn @crazycells biraz istatistiklere baktım fakat kendi durumum için pek de net bir sonuç bulamadığımdan danışmak istedim. 9xx case no. ve henüz submit etmedim. Eylül itibariyle doldursam kasımda görüşme şansı yakalar mıyım sizce? Teşekkürler...

Kasim ayi icin randevular onumuzdeki 1 hafta - 10 gun icinde verilmis olur, sizinkinin yetisecegini sanmiyorum. Su an gonderirseniz Aralik'ta mulakat tarihi alirsiniz kanimca.

https://yesilkartforum.com/bulten/

• @crazycells sonuç olarak mülakat esnasında paranın hesapta bulunması gereklimi yoksa mesela 20 gün önceden alınmış dekont bilgisi yeterli mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells sonuç olarak mülakat esnasında paranın hesapta bulunması gereklimi yoksa mesela 20 gün önceden alınmış dekont bilgisi yeterli mi?

eger gosterdiginiz miktar yeterliyse 20 gun onceki dekont sorun olmaz, ama yeterli degilse bankaya daha cok para yatirip gostermeniz gerekecek, bu durumda hesaptan giris-cikislar gorunurse supheli bir durum yaratabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

185

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.6k

| | | |