DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hsndmn Kesinlikle en iyisini yapıyorsunuz. Hiçbir zaman umut kesilmez. Bitti dediğinizde bir kapı daha açılır, hemde tamamen nedensiz.

Bir örnek vereyim hemen, çok yakın bir akrabam. Antalya’da aşçı olarak yaz ayları çalışıp parasını yazanarak kıt kanaat tüm kışı kendi memleketlerinde 2 çocuklu ailesini geçindirirdi. Çok iyi hatırlarım kısıtlı olduğu için sadece 1 kg kıyma ile kış geçirdiklerini.
    11.ci senesinde GC çıktı (zarflı başvuru zamanlarında) ve yaklaşık 13-14 senedir Amerika’dalar. Şimdi bir restaurant sahibi ve iki çocuğuda alanlarında Amerika’da ilk 10’a giren üniversitelerde okuyorlar. Yıllık okul harcamaları $100k buluyor diye bir konuda bahsetmişti. İlk önce orada evini aldı ve ödedi, şimdi Türkiye’de evini aldı ve onuda ödedi. Umut kesilmemeli yani, hiçbir zaman.

• @hsndmn Salı günü balığa gidiyorum kardeşim, sabah 8 de çıkıcam yola akşama kadar denizdeyim, mangalımı , çayımı yemeğimi alıcam, o sakinlik ve dinginlikte kafa dinleyeceğim . Akşam eve döndüğümde umarım güzel sonuçlar alırım . Ben anladım bende şans yok belki bu sefer döner belli olmaz.

• @crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@ocolletta-toros DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Tecrübeliler söyleyebilirmibaçıklandığında soteden bakabiliyor muyuz yoksa böyle 1-2 saat beklemekmi gerekiyor ? Sitemi çöküyor ?

Genelde ilk birkac saat girilmiyor dediginiz gibi. Dunyanin dort bir yanindan milyonlarca kisi siteye o saatlerde girmeye calisiyor 🙂

@crazycells 'in izniye bir hatirlatma yapayim:

Umarim ilk kontrol ettiginizde kazandiginizi goreceksiniz!

Ancak sonuc istediginiz gibi degilse de hemen vazgecmeyin birkac gun sonra hatta daha uzun bir sure sonra tekrar kontrol edin. Bir sure konuya dair haberleri takip edin. Ola ki ilgili devlet kurumu bir aciklama yapmis sizi tekrar kontrole davet ediyordur..

• @sharm iptaller olmuş geçtiğimiz yıllarda doğrudur üstad

• ben tahminimi @wwinter dan yana kullanıyorum , ona çıkıcakmış gibi hissediyorum.

Umarım kardeşim, ağzın bal tutsun. Umarım sen de kazanırsın ben de🙏🏻🙏🏻👍🏻👍🏻

• @FreeWoRLD Aynen öyle hocam. Her gün yeni bir umut doğar. Yokluğu çok iyi bilirim. Varlığıda çok iyi bilirim. Çocukken bir gün annem ekmek almaya git dedi ve ekmek parası kadının cüzdanından çıkmadı. O günden sonra çalışmaya başladım. İnsan azim ettikten sonra açılmayacak kapı yoktur. Nerede olursan ol bu böyle. Benim daima umudum var bu sene olmaz seneye olur. Belki kısmetimde hayallerimin ülkesi Amerika yoktur. Belki benim için çok yanlış bir tercihtir bilemeyiz. Allah hepimize hayırlısını nasip etsin. @vecihi hocam en iyisini yaparsın. Hayattayken bu hayatın tadını çıkarmaya bak. Uzun zamandır boks ile ilgileniyorum ve şöyle baktığım zaman bayadır uzun koşular yapmıyordum son 2 haftadır düzenli koşu yapıyorum. 78 kilodan 72 ye düşmüşüm. Hani beni mutlu edecek pozitif bir şekilde yaşamamı sağlayacak şeyler ile ilgileniyorum. Bu da beynimin sürekli meşgul olmasını engelliyor. Çıkarsa Allahın izniyle gidersin. Çıkmazsa da hayırlısı buymuş belki de hazır değildim dersin. Yaşam kısa ama fırsatlar ile dolu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sharm DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@hadi @Sharm eger 16 milyon demisse DV2011'dir.

Son yillardaki cekilise basvuru sayilari soyle (tum dunyadaki toplam basvuru sayisi):

DV2010 : 13,597,828
    DV2011 : 16,511,508
    DV2012 : 19,672,268
    DV2013 : 12,577,355
    DV2014 : 14,633,970
    DV2015 : 14,397,887
    DV2016 : 17,573,350
    DV2017 : 19,344,586
    DV2018 : 23,088,613

Ayrica Sayin @Sharm 'in dedigi gibi her bolgenin kazanma orani farkli.

Evet gecen yil diyerek DV2011'den bahsediyordu, haklisin.
    Bu arada, toplam cekilis basvurulari son 4 yilda surekli yukselmis. DV2019 basvuru sayisini merak ediyorum.

Ornegin DV2018 basvurusu yapilirken Trump henuz baskanlik koltuguna oturmamisti. Yeni baskanin ve politikalarinin DV2019 basvuru sayisina bir etkisi olmus mudur acaba?

Trump'in cok etkiledigini dusunmuyorum aslinda 🙂 insanlar Trump'in gecici oldugunun farkindadirlar. Dediginiz yillarda sadece DV2018'de Ekvador dahil olmus cekilise ve DV2019'da da dahil olarak kalmis, onun disinda cekilise uygun ulkelerde bir degisiklik olmamis. Bence sayi artmistir.

Aslinda basvuru sayilari surekli artmis gibi dusunebiliriz. DV2012'den 13'e geciste Banglades artik cekilis disi kaldi (zaten basvuranlarin yarisi Banglades'ten basvuru yapiyordu 🙂 ) o nedenle dusus var gibi gorunuyor ama tek ulkeden kaynakli. DV2014'ten 15'e geciste de diger milyon+ basvuru yapan Nijerya cekilis disi kalmis.

• bir sorum daha olacaktı ben üniversite son sınıf öğrencisiyim. 2 yıllık öğrenci pasaportu alsam daha sonra pasaportun süresini dolmadan uzatabilirmiyim veya pasaportu yazın değiştirirsem bir sıkıntı olurmu vize ile ilgili ?

• @freeworld L1 vizesi ile en fazla kaç yıl amerikada yaşayabiliyorsunuz ? ve l1 vizesi göçmenlik vizesine dönüp ömür boyu kalma şansınız var mı . belki green card çıkmazsa en kötü öyle yaparsınız

• @yekta Max 5 yıl sayın hocam. EB kategorilerinden geçiş mümkün, şirket kabul ettiği sürece. Bende bu amaç için beklemedeyim, sözleşmem gereği bunu şirketin başlatması gerekiyor. Fakat tabiki bu ekstra kontrat ve daha uzun şirkete bağlı kalmak gibi sonuçlar getirecek. GC çekilişi mucizevi bir olay, minimum masrafla koşulsuz mükemmel bir yol. Keşke çıksada kimseye bağlı kalmasam.

• @freeworld olacak olacak o sene bu sene 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@freeworld L1 vizesi ile en fazla kaç yıl amerikada yaşayabiliyorsunuz ? ve l1 vizesi göçmenlik vizesine dönüp ömür boyu kalma şansınız var mı . belki green card çıkmazsa en kötü öyle yaparsınız

sayin @yekta su konuya da danisabilirsiniz 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/104/l-şirket-i̇çi-transfer-vizesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre-koç DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

bir sorum daha olacaktı ben üniversite son sınıf öğrencisiyim. 2 yıllık öğrenci pasaportu alsam daha sonra pasaportun süresini dolmadan uzatabilirmiyim veya pasaportu yazın değiştirirsem bir sıkıntı olurmu vize ile ilgili ?

bildigim kadariyla yillik veriliyor o pasaportlar, zaten son siniftayken 2 yillik alabileceginizi de zannetmiyorum. Eger daha once paylastiysaniz kacirdim, amacinizi tam anlayamadim ama vize icin normal pasaport almanizi tavsiye ederim. Pasaportunuz en az 6 ay daha gecerli olmali, degistirirseniz ve vize eski pasaportta kalirsa iki pasaportu tasiyarak seyahat edebilirsiniz.

• @crazycells case numarası nedir? green card çıktığında nasıl veriliyor. bunun hakkında bir bilgi verir misiniz?

• Süreç kabaca şöyle işliyor.
    Ekim ayı başvurular (https://www.dvlottery.state.gov) buradan ücretsiz yapılıyor.
    Başvuru sonrası verilen kayıt numarasını kaybetmeyin bununla kontrol yapacaksınız (kaybeder veya unutursanız aynı adresten öğrenebiliyorsunuz.)
    Mayıs ayında yine aynı adresten sonuçlar kontrol ediliyor.
    Rastgele yapılan bu çekilişte size çıkarsa çekiliş sıranız dosya numaranız (Case Number) oluyor ve tüm işlemler bununla yürüyor.
    Kazandığınızı öğrendiğinizde DS 260 kodlu formu online olarak dolduruyorsunuz.
    CN aylık açıklanan bültenlerde (Visa Bulletin) yer aldığında da yaklaşık 1-1.5 ay sonra konsolosluğa görüşmeye çağırılıyorsunuz (hemen öncesinde sağlık raporu alacaksınız).
    Konsolosluk uygun gördüğünde sizden aldığı pasaportunuzu vize basılı olarak size gönderiyor.
    Çok kabaca olaylar böyle...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells case numarası nedir? green card çıktığında nasıl veriliyor. bunun hakkında bir bilgi verir misiniz?

case numarasi, sizin gocmenlik dosyanizin numarasi. Ne zaman mulakata gideceginizi bu sayi belirleyecek. Ayni zamanda cekilisten secilme numaraniz. Cekilisten ilk secilenler kucuk numaralara sahip ve kendilerine cok erken sira geliyor, sonra cekilenler ise buyuk numaralara sahip ve daha gec mulakat tarihi aliyorlar.

• case numrasını green card sonuçlarına baktığımızda sistemden mi veriliyor?

• Bu ileti silindi!

• @crazycells
    case numrasını green card sonuçlarına baktığımızda sistemden mi veriliyor?

• Evet ekranın sol alt köşesinde çıkıyor.

case numrasını green card sonuçlarına baktığımızda sistemden mi veriliyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |