Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@charmysea @losersweepers @grictavia depremden dolayı yaşadığınız felaketin haberini şimdi gördüm. Çok büyük geçmiş olsun. Sizler de bir şey yoktur umarım herkes iyidir. Başka yaşayanlar varsa acaba nasıl olduklarını yazabilirler mi acaba.

• Merhabalar, Esim 15 nisanda kizim ve ben ise haziranda olmak uzere ilk girisimizi yapacagiz . Esimin tir soforlugu yapmayi planlamasi ve Dayton'da bununla ilgili ehliyet kursu buldugundan ilk etapta Ohio Dayton a yerlesmeyi dusunuyoruz . Esim ehliyet alana kadar dordash veya uber eat yapmayi dusunuyor . Dayton'da onceligimiz okul puanlarina gore kiralik evlere bakiyoruz . Sizce baska nelere dikkat etmeliyiz cevre sebirlere de baktik claveland colombus vs. Harita uzerinde yakin gorunuyorlar sizce buralardan arac ile Dayrona ulasim kolaymidir . Dayton veya cevre sehirler hakkinda bilgisi olanlar yardimci olursa sevinirim tesekkur ederim .

• Merhaba, Eylül'ün sonunda Cincinnati şehrine yerleşeceğiz. Eşim üniversitede postdoktora yapacak. Benim sorum şu: Kasım 2019 doğumlu bir oglum var. Bazı sitelerde public preschool için 4 yaş olması gerektiği yazıyor. Biz geldiğimizde oğlum 3 yaş 10 aylık olacak. Bu durumda public precshoola alınmaz mı? bir de head schoollar varmış sanırım oranın yaş aralığı 3 -5. Bu okullara başvurmak için ne yapmak gerekir. ücretsiz bir anaokulu seçeneği nedir bizim için? Öncesinde kayıt vs gibi bir durum var mı? Bu konuda yardımcı olacak biri olursa çok sevinirm.

• @Duygu-0 ben dayton da yaşıyorum oralar ortalama 1 saatlik yol yani en iyisi dayton da başlayın güzel semtlere öncelik verin tabiki gelecek olursanız zip code ları söylerim sizlere.Burası sakin sadece miami falan tarz da bir yer değil aile için uygun

• Merhaba,
    İşim sebebiyle soğukla pek aram olmamasına rağmen pek de popüler bir yer olmayan Akron'a taşınacağım. Şehir hakkında bilgisi ve önerisi olan varsa merakla dinlemek isterim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yuzuf

https://www.niche.com/places-to-live/akron-summit-oh/

https://www.apartmenthomeliving.com/akron

• @yuzuf tesekkurler!

• @Gülcan-Kılıç-Karaca Merhabalar bizde son anda planlarda degisiklik yaparak temmuzda cincinnati ye yerlestik . Bizimde Ocak 2019 dogumlu bir kizimiz var . Anladigimiz kadari ile okula krese vs. kayit ederken ne yazik ki burda gunu gunune yas sartini saglamasi gerekiyor . Amelia semti icin eylul ayi gibi biz devletin okuloncesine kayit etmeye gittigimizde 2023 senesi kontenjanlarin dolu oldugunu ancak sonraki sene icin kayit alabileceklerini onunda 2024 ocak-subat gibi gelmemiz gerektigini belirttiler . Bizde mecburen kizimizi ozel bir okul oncesi kuruma kayit ettik .

• Merhabalar. Dayton ortaokul ve lise punları için, Oakland ve Beavercreek bölgelerinin puanları fena değil. Lokasyon olarak da düzenli ve güvenli yerler. Araştıran/araştıracak arkadaşlarımızın bilgisine.

• ⭐⭐

Selamlar!

Yaklaşık 1,5 yıldır Cleveland, Ohio'da yaşıyorum. Şehir merkezinde yaşamıyorum ama burayla ilgili sorusu olan varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Soğukla sorunu olmayanlar için yaşanılabilir bir yer. Buranın soğuğu biraz değişik. Ben burada -30 derece soğuk gördüm ama Eskişehir'de üşüdüğüm kadar üşümedim hiç. Hatta İstanbul'da kar varken daha çok üşüyordum. Buranın soğuğunun üşütmesinden daha büyük sıkıntısı uzun sürmesi. Bazen bir kar yağıyor, haftalarca erimiyor.

Yaşam maliyetleri yüksek değil ama yine de uygun. Özellikle konaklama açısından o bilinen eyaletlerden daha uygun. Ev sahibi olmak ise hayal değil, düşük gelirliler için bile imkan dahilinde.

Evlerle ilgili sıkıntı, soğuk iklim olduğu için alçak tavanlı evler var ve genelde eski yapılar. 70-80 yıllık evler için "Çok da eski sayılmaz" deniliyor. 100-150 yaşında çok fazla ev var. Tabi her gün yeni evler yapılıyor ama onlar biraz daha yüksek maliyetli.

Arabalar güney eyaletlere göre daha küçük. Küçük dediğim de trafikte güneye göre daha çok sedan görürsünüz. SUV ve AWD araçlar çoğunlukta tabi ama en büyük boylar tercih edilmiyor. Araçlar genelde daha bakımlı. Sanıyorum ki insanlar kışın o karda soğukta araba kullandıkları için daha iyi bakıyorlar araçlara. Ancak bunun dezavantajı olarak kışın yapılan tuzlamalar yüzünden araçlar paslanıyor. Hem de öyle böyle paslanma değil, pastan yarısı çürümüş yok olmuş araçlar var. Ama buna rağmen araçlar yine de iyi durumda diyebilirim.

Buradaki okulların güneye göre daha iyi olduğu söyleniyor ancak kendim deneyimlemediğim için bu konuda yorum yapamıyorum.

Doğası çok güzel. Havası tertemiz. Yazın her yer yemyeşil orman. Sonbaharda her yer rengarenk. Ve kışın hep bembeyaz… Sokaklarda kedi köpek göremezsiniz ama bolca sincap, tavşan, rakun, kaz, ördek, geyik ve nicesini görebilirsiniz.

Şehir merkezi harici konuşacak olursak, güvenli ve suç oranları düşük bir şehir. Trafik yok. Kırmızı ışık harici trafiğin durduğu olmuyor. Çalışma alanları çok fazla. Tek bir sektör revaçta değil, her yerde iş var. Özellikle yaşlı insanlar çok yardımsever ve güler yüzlü. Genel olarak herkes nazik.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Diğer başlıklara yazdıkça buraya da ekleme yaparım.

Sorularınız varsa, yorumlarda sorabilirsiniz.

Sevgiler,
    Ezgi.

• @EzgiLera, içinde söyledi: Ohio

Selamlar!

Yaklaşık 1,5 yıldır Cleveland, Ohio'da yaşıyorum. Şehir merkezinde yaşamıyorum ama burayla ilgili sorusu olan varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Soğukla sorunu olmayanlar için yaşanılabilir bir yer. Buranın soğuğu biraz değişik. Ben burada -30 derece soğuk gördüm ama Eskişehir'de üşüdüğüm kadar üşümedim hiç. Hatta İstanbul'da kar varken daha çok üşüyordum. Buranın soğuğunun üşütmesinden daha büyük sıkıntısı uzun sürmesi. Bazen bir kar yağıyor, haftalarca erimiyor.

Yaşam maliyetleri yüksek değil ama yine de uygun. Özellikle konaklama açısından o bilinen eyaletlerden daha uygun. Ev sahibi olmak ise hayal değil, düşük gelirliler için bile imkan dahilinde.

Evlerle ilgili sıkıntı, soğuk iklim olduğu için alçak tavanlı evler var ve genelde eski yapılar. 70-80 yıllık evler için "Çok da eski sayılmaz" deniliyor. 100-150 yaşında çok fazla ev var. Tabi her gün yeni evler yapılıyor ama onlar biraz daha yüksek maliyetli.

Arabalar güney eyaletlere göre daha küçük. Küçük dediğim de trafikte güneye göre daha çok sedan görürsünüz. SUV ve AWD araçlar çoğunlukta tabi ama en büyük boylar tercih edilmiyor. Araçlar genelde daha bakımlı. Sanıyorum ki insanlar kışın o karda soğukta araba kullandıkları için daha iyi bakıyorlar araçlara. Ancak bunun dezavantajı olarak kışın yapılan tuzlamalar yüzünden araçlar paslanıyor. Hem de öyle böyle paslanma değil, pastan yarısı çürümüş yok olmuş araçlar var. Ama buna rağmen araçlar yine de iyi durumda diyebilirim.

Buradaki okulların güneye göre daha iyi olduğu söyleniyor ancak kendim deneyimlemediğim için bu konuda yorum yapamıyorum.

Doğası çok güzel. Havası tertemiz. Yazın her yer yemyeşil orman. Sonbaharda her yer rengarenk. Ve kışın hep bembeyaz… Sokaklarda kedi köpek göremezsiniz ama bolca sincap, tavşan, rakun, kaz, ördek, geyik ve nicesini görebilirsiniz.

Şehir merkezi harici konuşacak olursak, güvenli ve suç oranları düşük bir şehir. Trafik yok. Kırmızı ışık harici trafiğin durduğu olmuyor. Çalışma alanları çok fazla. Tek bir sektör revaçta değil, her yerde iş var. Özellikle yaşlı insanlar çok yardımsever ve güler yüzlü. Genel olarak herkes nazik.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Diğer başlıklara yazdıkça buraya da ekleme yaparım.

Sorularınız varsa, yorumlarda sorabilirsiniz.

Sevgiler,
    Ezgi.

İki defa üst üste yılda mı gc çıktı?

• ⭐⭐

@katafalk2, içinde söyledi: Ohio

İki defa üst üste yılda mı gc çıktı?

Evet 🙂

• Kimse artık bu işin tamamen şans olduğuna beni inandıramaz...

• Eyalete göre değişiklik gösteriyormu bilmiyorum arkadaşlar ama, Ohio için gc ve ssn gelmeden sadece adres kanıtı ve pass'daki vizeyle Amazon depolarında iş kabulu alınabiliyor. Yeni gelen/gelecek arkadaşlardan acil iş ihtiyacı olanların aklında bulunsun. Saatlik ücreti 19,25 dolar. Giriş seviyesi İng. yeterli. Kazancı çok değil ama, düzgün bir iş bulana kadar sizi idare edebilir.

• Arkadaşlar geçenlerde ortaokula giden kızımın okulundaki hemşire aradı ve eyalet yasası gereği 2010 doğumlu kızımın 1 doz daha Tdap aşısı olması gerektiğini söyledi. Ben de eyalet halk sağlığı merkezini arayarak 1 Aralık’a randevu aldım. Dün gittik halk sağlığı merkezine çok güleryüzlü bir ekip karşıladı. Ben talep etmediğim halde, konu sağlık olduğu için ve her şey net anlaşılsın diye bizim için Türkçe tercüman çağırmışlar 🙂 Gerekli kayıttan sonra her detayı tane tane anlatan bir hemşire Tdap aşısını yaptı. Sonra mevsimsel olarak yaygın olduğundan “Grip aşısı da yapalım mı? “ dedi ve bende kabul ettim. Bütün aşılar ve işlemler bitene kadar tercüman yanımızdaydı. Kızımın tüm aşılarının olduğu bir kayıt verip üzerini kaşeledi.

Biz TR’dekiler de dahil tüm aşıları görünce önce bi şaşırdık. Sonra düşününce jeton düştü. GC mülakatında yaptırdıkları sağlık muayenesinde aşı kayıtlarını istiyorlar biliyorsunuz. Heh, işte o aşı kayıtları sarı zarfla birlikte ilgili birimlere iletilmiş ve kayıt altına alınmış.

Bütün işlemler bitti ve bizi duyarlı bir ebeveyn olduğumuz için teşekkür ederek gönderdiler. Neredeyse madalya takacaklardı. 😂😂

Hiç bir ücret ödemedik. (Henüz sağlık sigortamız yok.) Hatta hemşire bana bir sticker verdi ve otopark fişine yapıştırmamı söyledi. O sticker sayesinde otoparka da para ödemedik.

• @katafalk2 Neden neye göre çıktı size göre 2 sene üst üste , şans değilde nedir.

• @Duygu-0 merhabalar duygu hanım bizde ohio ya tasinacagiz çocukların okul durumuyla ilgili bir kaç sorum olacaktı size

• merhabalar ohio dayton bölgesine tasinacagiz bu ay sonu biri 4 diğeri 5 yaşında iki evladım var ve okul puanlarına göre ev kiralamak istiyoruz bu konuda yardımcı olabilir misiniz hangi semtlere bakmalıyız Türkiye'den geleli henüz 6 ay oldu bu arada Amerika'daki yolculuğumuz çok yeni

• @OYUN-DELLENİRÜK Merhaba.

Beavercreek, Oakwood ve Tip City bölgelerinin punları ve okulları iyi. Oralara bakabilirsiniz. Dayton için genel olarak batı kuzet/batı bölgesini tavsiye etmiyorum.

• @OYUN-DELLENİRÜK Merhabalar , ozelden size yazdim .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |