DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@tufank beyde bahsetmiş. Çoğumuz benzer durumdayız. Ülkeden parası olanda olmayanda umudu kesmiş vaziyette. Ve her türlü riske girmeyi ve alternatifleri denemeyi göze aldık. Dv çekilişinin çıkmasını beklemektense bu yolu tercih etmek en mantıklısı. Umarım süreçler kısalır ve bir an evvel hedeflerimize ulaşırız.

@caglar_oz, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

Yaş 40, B1/B2 var, consular olarak sürece dahil olacağız, tek derdimiz 5 yaşındaki oğlumuz iyi eğitim alsın dünya insanı olsun, colorado boulder tarafları cezbediyor cost of living biraz yüksek oraya gidince hazırdan yemek kaçınılmaz olacak mc donalds harıcı uber dor dash vs…. 1 sene komando kampı yapacağız artık

• @Riethian girdik bir yola bakalım umarım herkesin gönlünce olur, ülkemi seviyorum ama sıkışmıslık hissi çok yoruyor beni.

• @tufank detaylı paylaşım için teşekkürler.

• @tufank skilled ve professional eb3 yapanların da faydalanacağı güzel bir başlık olmuş elinize sağlık 🙏🏻

• @caglar_oz, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

Selam herkese, bende BDV ile sürece dahil oluyorum, 4 yıllık üni+ işletme mba+ 16 yıllık banka pörtföy yöneticiliği deneyimi ile Mc Donalds ta çalışmayı göze aldıran kader 🙂 E2 ye yetecek 150 bin birikim var ama göze alamadım hayırlısı hepimiz için,

Hayırlı olsun süreciniz

• @caglar_oz, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

@tufank E2 için 1 yıla yakın araştırma yaptım 1 aylığına yıllık iznimizi bayramla birleştirip san diego CA ya gitti ailecek yaşanır mı, dükkan kiraları, ev kiraları, okul zone ları vs araştırdık E2 danışmanlık firması Ada business ile 3 kez detaylı görüştük fakat iş ciddiye bindiğinde gerek greencard a gitmemesi gerekse çok büyük belirsizlikler bizi Eb3 e yöneltti, hepimiz için hayırlısı olsun

E2'nin tek dejavantajı işletmenin var oluş sürecinde sadece oturum ve eşe çalışma izni vermesi yani 5 - 10 sene çalıştın şu kadar vergi şu kadar istihdam yarattın GC'ye başvurma hakkın var buyur dememesi çok negatif. tek avantajı eb3 gibi bekleme derdin yok b1/b2 varsa git 3 ay sonra başvur hızlandırılmış başvuruyla hızlıca al statünü ama bu statü yeterli gelmiyor kimse 10 sene oturum yapıp elinde bir GC olmadan vatandaşlığa başvuramamayı istemiyor. işletme para kazandırırsa bir yandan da eb3 yapıp 1 sene zorlu bir süreç geçirilse sonrasında kendi işinin başında GC'li şekilde hayatına devam edebilirsiniz.

• ⭐⭐

EB-3C Other Workers vizesinin süreçleri insanlara uzun gelebilir ama bir noktada giriş yapmak gerekiyor yoksa bekleyerek bir vize sahibi olunmuyor. Green card'a giden yollardan biri sadece, en kolayı ya da en hızlısı değil. Özellikle ABD'de öğrenci olanlar ve AOS seçeneğini düşünenler için iyi bir alternatif. Buradan başvurup CP yöntemi ile gitmeyi düşünen kişiler için de süreç uzun olacağı için hazırlık yapma fırsatı var. Genelde bu vize türünü seçip hayal kırıklığına uğrayanlar 1-2 sene içerisinde sonuçlanacağına inanmış ve bunun üzerine plan yapanlar. Geçmiş örnekleri karşılaştırarak mevcut başvuru / işlem yoğunluğunda aynı işleyişin devam edeceğini düşünüyorlar. Süreç içerisindeki LC Audit, I-140 RFE gibi konulardan haberdar olmayanlar yine aynı şekilde kafaları karışık ve sinirli bir şekilde sürecin ne zaman tamamlanacağını merak ediyorlar.

Bu vize türünü seçecek kişelere tavsiyem konunun ilt iletisinde yazdığım detaylara hakim olmaları ve işleyişi öğrenmeleri. DOL işlem süreleri oradaki yeni yapılandırmalarla birlikte iyileşebilir bu konuda beklentiler var. Yine kotanın yükseltilmesi konusunda beklentiler var. Bu gelişmeler süreci hızlandırabilir. Ama bu şekilde de ilerleyebilir ya da daha da yavaşlayabilir gelişmelere göre. Tüm senaryolara hazır olmak gerekiyor. Aracı firma seçimi konusunda da herkes kendi araştırmasını yapabilir, kriterler veya beklentiler değişebilir kişiden kişiye.

• @tufank Ben bu vize türüne Sabır vizesi diyorum 🙂

• ⭐⭐

@tufank Rehber niteliğinde süper bir çalışma, elinize sağlık.

• @mesut1905 @mesut1905 turist vizesiyle gidip işletme devir almak, ev kiralamak çok meşakkatli işler ssn olmadığı için ev kirasını 1 yıllık peşin isteyenmi ararsın+kefil tarzında ssn li birisinin size referans olmasını isteyenmi vs… ayrıca statü değişikli işe e2 kolay alınıyor fakat 2 yıl Us ten çıkamıyorsun, Tr de anne baba kardeş vs.. var allah korusun o 2 senelik sürede acil bişey oldumu yandın ülkene gidemeyeceksin, greencard a gitmemesi zaten en büyük sıkıntı, cebinde 20 dolarla meksika sınırından geçen ne idüğü belirsiz kişilere greencard veriyorsun 120-150 K yatırım yapıp istihdam yaratan kişiye vermiyorsun, burada çok büyük tezat var malesef.

• @caglar_oz evet dediğim gibi handikapı çok fazla tek artısı hemen gidebilmek ve kendi işinin olması.
    2 sene çıkamıyorsun ve 2 senede eb3 yetişmiyor yani 2 sene daha uzatman lazım en az yani TR dönememek 4 seneyi buluyor 😞

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 
  • ⭐⭐

BDV'nin Government shutdown'ın EB3-Unskilled'a etkileri ile ilgili bir canlı yayını varmış. Hem sizinle paylaşayım hem sonra izlerim diye buraya da koyayım dedim 🙂

• ⭐⭐

@Riethian evet izledim canlı canlı 🙂 PWD ve LC süreçlerini etkileyebilir. Hatta yeni LC girişlerini bir süre askıya alabilir dediler. 30 günü geçerse CP ve USCIS işlem sürelerine de etki edebilir dediler. Ama backlog yaratmaz gibi bir yorum geldi, yeni başvuru alınamayacağından dolayı. Umarım government shutdown olmaz , olursa da kısa sürede bitmesi temennimiz..

• @tufank tarihte hep 2-3 gun ortalamasi ile bitmis sadece Trump doneminde 2018'de 34 gun surmus. umarim kisa surede sonuclanir ya da hic yasanmaz.

• ⭐⭐

@btek14 evet dediğiniz gibi en uzun süren trump dönemindeki shutdown. Ne kadar uzun sürerse etkisi o kadar kötü olacak. 1 ekimden itibaren yeni PWD ve LC girişi olamayacak, shutdown bitene kadar.

• @tufank maalesef.
    pazartesi tatildi gorusemediler, bu aksam bir gorusme olacak umarim anlasilir. bir de bu sikinti ile ugrasmayalim.

• ⭐⭐

@tufank Ekimde LC başvurusu yapılacak biri olarak umarım kısa sürer 😂 Yoksa işimiz iş.

• ⭐⭐

@Riethian sabah paylaşmıştım haberi https://yesilkartforum.com/forum/topic/366/abd-hukumeti-nin-kismi-olarak-durmasi-us-government-shutdown/25?_=1695758619509

Başlıkta diğer shutdown haberleri de var, yine Biden döneminde 2021 yılında böyle bir ihtimal söz konusu olmuş ama geçici anlaşmayla ertelenmiş ve sonrasında çözülmüş. Eğer ertelenir ya da bir şekilde çözülürse sizi etkilemez, umarım öyle olur.

• Bu arada BDV'de Decatur/Georgia için Chick-fil-A zincirine ait pozisyon var, 6 kişi kalmış. Saati 15 dolar, girişte sağlık sigortası falan da var. Özellikle Atlanta isteyenler vardı forumda. Atlanta düşünen varsa hala harika fırsat, şehir merkezine 15-20 dk mesafede yeri. Hem ucuz, hem okul puanları yüksek, hem suç oranları düşük hem de Atlanta şehir merkezinin dibinde sakin bir yer.

• ⭐⭐

@emre911 aynen bence Atlanta arayanlar kaçırmasın, ön rezervasyon yaptırsınlar. Birazdan bitebilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.3k

| | | |