Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @caglaror bilgi için teşekkür ederim

• @Muhtaradana alkol siparişlerini görebiliyorsunuz. Zaten eğer alkol siparişi aldıysanız, kimlik doğrulaması yapmadan teslim edemiyorsunuz. Uygulama uzerinden kimliği taratabilirsiniz.

• @Sefa bilgi için teşekkür ederim

• Doordash yapan arkadaşlara önemli bir uyarı. Son zamanlarda bazı müşteriler, Doordash'a yemeği teslim edilmesine rağmen yemeğimi almadım diye rapor tutturuyor. Doordash da bir Google formu yollayıp bir nevi yemeğin teslim edildiğine dair bir kanıt sunulmasını istiyor. Müşteriye ücret iadesi yapıyor. Ayrıca Doordash bu gönderdiği mesajda, bunun ciddi bir ihlal olduğunu ve driver hesabının kapatılabileceğini söylüyor. Bu konu, şu aralar Reddit'te epey dillendiriliyor. Bir örneği burada;

https://www.reddit.com/r/doordash/comments/emjgxs/how_am_i_supposed_to_show_proof_on_this_i/

Dikkatli olmak lazım, arabada dashcam kullanmak iyi bir fikir olabilir. Bir öğün yemeği, alenen dolandırıcılık yaparak ücretsiz yediğini sanan birinden böyle bir iftiraya maruz kalmak çok can sıkıcı olabilir.

• Kebap iş 😄

• @Muhtaradana glovo tr den cikmis ya da cikiyor sanirim.

• @caglaror çıktı çok şükür, umarım kuryelerine veya şoförlerine hakkı ile para kazandıran yabancı menşeli uygulamalar Türkiye piyasasına girer, birde çıkmadan tüm kuryelere şirket kurun daha çok kazanın diye çağrı yaptılar, insanlarda inanıp şirket kurdu

• Work and travel programıyla abdye gelicem ve ssn numaram olmuş olucak ehliyet alıp bu işi yapabilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Newlifess, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

Work and travel programıyla abdye gelicem ve ssn numaram olmuş olucak ehliyet alıp bu işi yapabilir miyim?

Genelde J1 vizesiyle verilen calisma izni sponsor olan kurumda calismaniz icin gecerli. Is degisikligi yapmak mumkun ama yeni bulacaginiz is de "Work and Travel" programi ve J1 vize sartlarina uygun olmali... Dolayisiyla bu iste yasal olarak calisabileceginizi sanmiyorum.

• İkinci bir iş olarak uygulamalara giriş yapamaz mıyım?

• @Newlifess Herhangi bir Driver yada Delivery işleri yapmak için ehliyet, ssn ve kendi adınızın olduğu sigorta poliçesi gerekli. Bunlara sahipseniz başvuru yapabilirsiniz. Eyalet ve bulunan bölgeye göre süreler değişsede genel olarak ihtiyaç olması durumunda alım yapılıyor. Örneğin ben GrubHub’a belgelerimi topladıktan hemen sonra başvurmuştum yaklaşık 7 ay sonra hesabım açıldı. Yani ben geldim hemen başvurup çalışmaya başlarım gibi bir durum söz konusu değil maalesef özellikle de şu günlerde.

• Siz bu işi abd de yaptınız mı?
    Eğer yaptıysanız güzel para kazanmak için önerebileceğiniz bi eyalet var mı?

• @Newlifess Bu tip işlerin kazançları veya artı eksileri konusunda bilgiler bu konu içerisinde var. Arkadaşlar sağolsun ayrıntılı bilgiler paylaşmışlar. Ayrıca YouTube’ta da bu işler ile alaklı video paylaşanlar var. Onları incelemeni tavisye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Newlifess, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

İkinci bir iş olarak uygulamalara giriş yapamaz mıyım?

Saniyorum ki yasal olarak yapamazsiniz. Bir seyin yapilabiliyor olmasiyla yasal olmasi arasinda fark var.

Boyle bir dusunce icin size DS-2019 formunu gonderecek kurumla irtibata gecmenizi tavsiye ederim. Sanirim, bunu kendilerinin onaylamasi gerekiyor.

• Teşekkür ederim
    Hiç bi yerde bilgi bulamıyorum bununla alakalı bende en iyisi onu sormak olucak galiba
    Ama youtubede ki bir videoda work and travel öğrencisi uber ssn numaramı kabul etmedi lyftin ise kabul ettiğini söyledi

• @Newlifess Background check isini bir sirket araciligiyla yapiyorlar. Checker gibi bir ismi vardi sirketin, ama Lyft presedurleri bazi boglelerde oldukca gevsetiyor. SSN varsa ihtimal vardir. Piyasada 5 kadar yaygin delivery ve 3-4 tane rideshare sirketi var. Hepsine seri sekilde basvurabilirsin. Postmates deliverysi oldukca gevsek bu konuda. Bol sans.

• @caglaror
    Her eyalette farklı olduğunu biliyorum ama eğer onaylanırsa sizce tahmini ne kadar sürebilir onaylanma süreci

• @Newlifess Bolgede acik varsa cok hizli onaylanir, Checker soran firmaya 30dk-2 gun arasinda donuyor. Bolgede acik yoksa bazi firmalar sebepsiz bekletir. Bazilari bekleme listesine alindiginizi bildirir, bazilari bildirmez.

• Çok teşekkür ederim bu konuyla ilgili mail atabileceğim bi yer var mı?

• @Newlifess Hedefinizdeki sirketin emaillerine bakarak atabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |