DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mr-engineer-0 evet dediğiniz gibi oldu ilk mailimi türkiyede vizemi almışken şansımı denemek için atmıştım kabul edilmemişti, tüm DV süresini kapsayan vizem var eğitimime orada devam edeceğim ne yapmam lazım diye cevap maili attığımda adresinizi de yazmanız lazım gibi bir mail göndermişlerdi. Avustralyaya geldiğimde tekrar mail attım ilkince yine taşımamışlardı bu sefer her şartı karşılıyorum adresim bu avustralya numaram bu şeklinde cevap maili attığımda gerekli şartları sağlıyorsunuz dosyanızı taşıyoruz diye cevap aldım. Kcc dekinler maillere çok dikkatli bakmıyor herhalde tekrar tekrar yazmak gerekiliyor. Numaram temmuz ayı için aktif oldu eğer mülakatı ve sonrasında vizemi alabilirsem detaylı bi mülakat yazısı yazmayı planlıyorum şuanda kesinleşmiş bir şey yok.

• Arkadaşlar selamlar herkese, Türkmenistan Aşgabat konsolosluğuna Cuma günü attığım maile pozitif, Viyana'ya attığım maile negatif cevap geldi. Dışişleri bakanlığının sitesine baktığımda ''Umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız, Türkmenistan’a seyahatlerinde vizeye tabidir. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamili vatandaşlarımız vizeden muaf olmakla birlikte, davet edilmek ve pasaport bilgileri ilgili Türkmen makamlarına önceden bildirilmek kaydıyla ülkeye kabul edilmektedir.'' diyor. Benim anladığım kadarıyla yeşil pasaportlara vizesiz ama ülkeden davet gerekiyor. Türk konsolosluğuna da soracağım eğer davetiye verebiliyorlarsa diye. Daha önce Türkmenistan'a gitmiş veya dosyasını oraya taşımış biri var mı?

• @gucarslan elbette zorunda degiliz, ama yazdığım faragrafin anlami forumdan baskı gördüğümüz yönünde değildi elbette 😊
    Amacım Ds260 formunu erken veyahut görece geç gondermenin sürece etkisini kavramak adına sorulmuş bir sorudan ibaretti. Teşekkür ederim. İyi ki varsınız 🙏🏻

• @goke98 hocam hayırlı olur umarım. Temmuz ayı gibi halledersiniz diye düşünüyorum. Seveindim adınıza.

• @furkansn Türkmenistan bölgesi hakkında bayağı bilgi sahibi bir arkadaş vardı ama ismini hatırlayamıyorum. Arama bölümünden bulup özelden yazabilirsiniz. Hayırlı olsun.

• @furkansn Yeşil pasaportunuzun olduğunu belirtmiştiniz dimi Viyana için?

• @Hanhun @Beykentli kendisi Türkmenistan konusunda bilgilere sahip

• @eren34 evet yeşil pasaport sahibiyiz

• @Beykentli O Barbados’tan alıp ailesine Ankara’dan alan kişi benim tanıdığım birisi. O vizeyi aldıktan sonra Ankara’ya durumu anlattı ve eşine ve çocuğuna hızlıca bastılar vizeyi.

• Selam , bu sene ilerleyiş daha mı yavaş gibi , bu saatten sonra dosyamı taşımayı denemeli miyim acaba ?

• @MinimalistBey evet bu sene daha yavaş, bu saatten sonra dosya taşımak için sizin için de benim için de diğerleri için de çok geç kalınmış olabilir, eğer ki daha önceden süreci araştırıp mail atmaya baslanmadiysa..

• @hsn-kartal 23 elçiliğe mesaj gönderdim bir kaç olumsuz dönüş harici cevap veren de olmadı. Bu yıl önceki yıllarda dosya taşıyan elçilikler de taşıma niyetinde değiller. İki ihtimal var ya Ankara hızlanıp diğer elçilikleri rahatlatacak ve biraz şansımız olacak ya da bir kaç elçilik daha dosya taşıma işlemine başlayacak.

• @GOKAY-0 Realitede ikisi de imkansız gibi,Viyana bu yıl alacagi kadar dosya aldı, umuyorum ki bir başka konsolosluk çıkıp taşıma yapar. Aksi takdirde dost acı söyler malesef bu yıl ki süreç bitti ,bitiyor gibi..

• Bu arada ben Kasım ayından beri mail atıyorum tek handikapim geç aktif olmam sanıyorum ki 2024 kazananları içinde en fazla çabalayan ilk 10 kişiden biriyimdir bütün deneyimlerimi süreç sonlandigi zaman paylaşacağım.

• @hsn-kartal Hasan bey siz dosyanizi tasiyabildiniz mi henuz? Bu forumda en cok aktif olanlardan birisiniz umarim olumlu sonuclanir mali yil henuz bitmeden .

• @Hamza-Kalender çabalamaya devam hocam

• @hsn-kartal bu şekilde erken mail atmanın bir artısı var mıdır normalde? Current olmayı beklemiştim ben aylardır 🙂

Aynı şekilde ben de 3 mailde 3 ret aldım. Ardından 3 farklı yere mail gönderdim ama ses yok. Bu işin çözümü oturum ya da vize almak mıydı, kaçırdık mı treni sizce?

• @bengokhancelik en azindan süreci anlarsınız, ne kaybedebiliriz ki?

• ⭐⭐⭐

@bengokhancelik Erken davranmak her zaman avantajlidir, ama kabul tamamen konsololuga bagli. Unutmayin ki bu sekilde dosya tasimak bir 'rica' eylemidir, yani kural disidir, olumlu olursa tadindan yenmez ama konsololuklar bu sekilde tasima yapmak zorunda degildir, dusunun sorumlu olmadiklari halde yapiyorlar, iyi niyetten ve yollari ilk acanlarin durumlari duzgun anlatmasindan. Sonucta her kabul eden ertesi sene kabul etmeye devam etmedi Viayana gibi.

• @hsn-kartal elbette bir kayıp söz konusu olmaz, aksine yanlış/eksik bilgiye sahip olmak zaten süreç sıkıntılıyken daha da kötü hissettirir. Sizin yaptığınız doğru.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.7k

| | | |