Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezzio
    bu videoyu yayınlamıştım istersen bir uğra sana yardımcı olabilirler

• Bu konuda çok şanslıydım. Green kartla ilk giriş-çıkış için 4 günlük airbnb den ev kiralım Queens bölgesinde. Ev sahibi ailemden birisiymiş gibi benimle ilgilendi. Manhattan'da çalışıyordu. Beni özel arabasıyla manhattan'a götürmeyi ve akşam getirmeyi teklif etti ama ben zahmet vermemek için istemedim. Gün içinde bana whatsapp'dan google translate ile türkçe iyi misin her şey yolunda mı tarzı mesajlar yazıyordu. 😃

Evinde kalırken çok ilgiliydi. Bana yediği şeylerden ikram ediyordu, bir eksiğin varsa söyle diyordu. Bir daha gelirsen ve kalacak yerin olmazsa burada istediğin kadar ücretsiz kalabilirsin dedi. Bu mahalle çok güvenilir gibi şeyler söyledi. Ayrıca evi full tamirliydi, verdiği oda klimalı ve çift kişilik yatak vardı.

İnanın çok şaşırdım bana ücretsiz kalabilirsin teklifine. Baya iyi bir insana denk geldi, bu konuda çok şanslıydım. Ücretsiz kalmam elbette ama kalacak yer bulamazsam eğer ücret karşılığı bir süre yanında kalmayı düşünüyorum başka bir yer bulana kadar. Eğer fikri değişmezse. tabii. 😃

Bu da böyle bir anım işte. 4 gün kalıp döndüm. Yılbaşından sonra uzun süreli kalmaya gideceğim hayırlısıyla.

• Merhaba. NYC kimlik kartı diye bir şey var mı ? Sayın @crazycells bir konuda yazarken gördüm. Eğer varsa ne işe yarıyor bu kart ? Almazsak ne olur ? Ehliyet dışında, NYC kimlik kartı nasıl alınıyor ?

• ⭐⭐

bir cok devletlerde kimlik karti diye bir sey yoktur,australyada ehliyet ID kimlik gibi gecer,,ehliyeti olmiyan kisiler,bazi yerlere pasaportlariyla veya dogum belgeleriyle gidip photo card bir nevi ID cikarlar,bir yerde ID istendimmi cikarip gosterirler,amerikada da boyle bir sistem olabilir,gerci green card bir kimlik gibidir.

• @Orhan-Cabarov @sir-altan

ABD de ehliyet aslinda ID yani kimlik karti gibi kullaniliyor. Ehliyeti olmayanlar ise bulunduklari eyaletteki DMV lerden ID card cikartabilirler.

• @MySea Teşekkür ederim. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhan-cabarov, içinde söyledi: New York

Merhaba. NYC kimlik kartı diye bir şey var mı ? Sayın @crazycells bir konuda yazarken gördüm. Eğer varsa ne işe yarıyor bu kart ? Almazsak ne olur ? Ehliyet dışında, NYC kimlik kartı nasıl alınıyor ?

Evet, NY belediyesinin girisimiyle boyle bir ID olusturuldu... Su siteden basvuru yapabilirsiniz:

Normalde kutuphanelere gidip basvuru yapiyordunuz ama pandemi dolayisiyla sadece randevu ile alabiliyorsunuz, adres, resmi isim vs. gibi bilgileri gosteren belgelerle alabiliyorsunuz.

Almak zorunda degilsiniz; bazi aktivitelere indirim sagliyor, ayrica resmi bir kimlik yerine geciyor ama her yer kabul etmiyor maalesef; ciddi resmi kurumlar veya araba surmek icin hala eyaletin verecegi ehliyete ihtiyaciniz var. Belediyenin verdigi bu kimligi ehliyet yerine kullanamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mysea, içinde söyledi: New York

@Orhan-Cabarov @sir-altan

ABD de ehliyet aslinda ID yani kimlik karti gibi kullaniliyor. Ehliyeti olmayanlar ise bulunduklari eyaletteki DMV lerden ID card cikartabilirler.

aynen, araba surmeyecek kisiler eyaletlerin DMV'sinden non-driver ID cikarabilirler.

Bu sayin @Orhan-Cabarov 'un bahsettigi sadece NYC'ye ozel yerel bir kimlik. Ama resmi bir kurum tarafindan verildigi icin kucuk isleri halletmek icin yeterli oluyor... Bu kimligin ABD'de baska ornegi var mi emin degilim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Türkiye de olsa ne istekler gelir başkana

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Yaşayanlardan belki arkadaşıdır

20220205_182925.jpg

• Nyc'den Buffalo'ya taşınılır mı ? Orada yaşam nasıl, tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi?

• @Orhan-Cabarov Youtube ve Twitch'te Gökhan Öner bu civarda Uber yapıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam genel olarak genç nüfus olduğunu söylüyordu. Genel durumunu okudum, bence Houston'ı da listene al.

• Her ne kadar havalar çok ısınmasa da içinizi soğutacak ve ABD hayallerinizi daha da bir arttıracak bir videoyu ekliyorum.

• NYC'den Cary,NC'ye taşındım ama buralar benlik değilmiş onu anladım. Buralar güzel ama hareket yok, insan yok. Sokaklar bomboş haliyle sıkılıyorum. Ayrıca arabasız markete bile gidilmiyor abartmıyorum. 😃 Boşuna New York City'e dünya'nın başkenti demiyorlar.

• JFK ya inişte uçağın hangi tarafından şehri görebilirim? 😁 ona göre check-in işlemimi yapacağım da

• ⭐⭐

@tuncayarat
    ..buyuk hava alanlarinda bir kac tane ran way yani pist,,,,trafik kontrolculari yogunluga gore daha ucaklar uzaktayken yonlendirme yaparlar,kuzeyden gel 2 nolu piste in veya dogudan gel 1 nolu piste in gibi.....newyork buyuk ve daginik sehirdir, yapacagin en iyi sey cam kenarinda koltuk ayarlamakdir. bol sanslar,bazi hava yollari koltuk secmek istersen extra ucret isterler...

• ⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuncayarat sana kokpitten bir bilet satan kişi çıkarsa şaşırma 🙂 şaka bir yana @denizci10 ilk newyork inmişlerdi ondan gelince sana anlatır.

s_370_1.jpg

Benzer Başlıklar

• 9
  • 4
  • 18
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |