DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emre-Kurtulmuş @Gül-Kazancioğlu son aldığım 2 mail artık mülakat verilmeyeceğini söylüyor. Hatta eylülde mülakata girecekler için vizeler biterse vize alamayabilirler diye bir mailde geldi.
    Mülakata girecek olanlara vize bitti kalmadı diye bilirlermi ?
    Dear Sir,

Thank you for contacting us.

Your DV case is still at the KCC. Unfortunately, Warsaw is not able to accommodate your request for transfer. We have a big workload of new and pending DV cases to process in August and September. We were also warned that the DV visa numbers are quickly running out and additional numbers for our EU region may not be available to applicants in September.

We are sorry we do not have better news for you today

• Merhaba, bu hafta dosya taşıma için olumsuz dönüş yapan konsolosluklar Barbados Kazakistan, Tiran, Zambiya dır. Diğerlerinde henüz cevap bile alamadık.
    KCC mail ileterek dosya durumumuzu öğrenmek istedik. Dosyanın hazır ve aktif olduğunu bilgisini iletmişler. Maalesef mülakat ile ilgili yardımcı olmuyorlar.
    Sürenin de bitmesine az kaldı. Geçen sene Eylül ayında mülakat alanlar oldu ama bu sene sanki hiç umut yok gibi duruyor.
    Sürecin başından beri hiç umutsuzluğa kapılmadım ama zaman yaklaştıkça ve konsoloslukların olumsuz dönüş yapmalarını görünce artık durumu kabul etmem gerekiyor mu diye sormuyor değilim.
    Umarım Eylül ayı bize tüm güzellikleriyle gelir.
    Emek verip çabalayan herkesin hayallerine kavuşmasını diliyorum.

• @Begum inşallah

• Bu ileti silindi!

• green card teslimat adresimi degistirmek isteyip mulakatta gorevliye yeni adresi vermistim. Sisteme gireriz ama degismeyebilir dediler ve bana verilen sari zarfta eski adres yaziyordu. Bu durumda green card teslimat adresim su anlik eski adrestir degil mi? Amerika'ya giriste yeni adresimi polise tekrar verecegim.

• @beyzakr Sizin aşamadan sonra yapacağınız en kolay yöntem, yeni adresi US’e girişte polise bildirmek olur.

• @deep_blue tamam bildirecegim o halde tesekkurler

• @beyzakr USCIS'e 220$ Greencard ödemesi yaparken de değiştirebiliyorsunuz diye biliyorum. Sonrasında Havaalanı polisine tekrar yeni adresi vererek teyit ettirebilirsiniz.

• @SeyfettinB teşekkür ederim tavsiyeniz için 🙏

• @Begum sanırım bu durumun bir diğer nedeni kota fazlası mülakat verilmiş olması. Konsoloslukların geneli kapasitesini doldurdu hatta aşanlar oldu. Ama denemekten vazgeçmeyin hiç ummadık anda olumlu dönen konsolosluk olacaktır henüz mali yıl bitmedi.

• Arkadaşlar merhaba, youtubeda bir video izledim. Güney amerikada bir ülke dosya taşıyormuş sanırım. Dosyasını taşıyabilen kişiler henüz mülakat almadığı için videoyu yapan arkadaş o ülkenin ismini vermedi ama güney amerikada bir ülke olduğunu söyledi. Aklınızda bulunsun eğer gözünüzden kaçtıysa belki şansınızı deneyebilirsiniz.

Bol şanslar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@Hope-Breaker videoyuda kaynak olarak paylaşırsanız daha sağlıklı olacaktır

• @Hope-Breaker adımı da verseydin keşke 🙂 inşallah herkes vizesini alır. Saygılar.

• @Hope-Breaker teşekkürler

• @keremas7 ahahah o siz miydiniz? Kusura bakmayın ama öyle bilgi verdiğinizi görünce, forumda da göremeyince paylaşmak istedim. Forumda olduğunuzu bilsem kesinlikle bilgiyi sizden öğrendiğimi söylerdim. Forumda o paylaştığınız bilgileri göremeyince sizin forumdan olmadığınızı düşündüm. Özür dilerim.

• ⭐⭐⭐

@keremas7 ülkeden bahsetmeyen kişi olarak adınızın verilmediğine üzülmenizde biraz ironik olmuş 😄

• @Hope-Breaker Türk vatandaşlarından vize istemeyen Güney Amerika ülkeleri; Arjantin, Bolivya, Brezilya, Ekvador, Kolombiya, Paraguay, Peru, Şili, Uruguay ve Venezuela olmak üzere 10 ülkeden oluşuyor.

https://www.etstur.com/letsgo/vizesiz-guney-amerika-ulkeleri/

Vloger arkadaş detaylandıramamış kendisine göre haklı gördüğü sebeplerden ötürü ancak ben Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerin bilinmesi adına arkadaşlara yardımcı olmak istedim. DV2023 kapsamında dosya taşıma arayışında olanlar mutlaka kontrol etmiştir hangi ülkeler olduğunu, gelecek yıllara bir faydamız dokunur belki.

Mesajı beğendiyseniz lütfen beğen butonuna tıklamayı unutmayın 😉 🙂

• @Emre-Kurtulmuş dikkatli izleyenler için yeterli ipuçları koydum aslımda. Kimsenin kısmetini etkilememek adına bahsetmedim, kötü bir niyetimin olmadığını biliyorsunuzdur diye düşünüyorum.

• @ATS16 harikasınız 🙂 kimlere faydamızın dokunduğu konusunu hiç açmayalım bence 🙂 bilen bilir. Saygılar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

189

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.3k

| | | |