Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mindi Tebrikler.. bundan sonraki hayatınızda başarılar.

• Merhaba, 24.07'de sağlık muayenemiz 29.07'de ise mülakat randevumuz vardı. Unganlar'dan sağlık sonuçlarını almaya gittiğimde-konsolosluğun bizim sonuçları hard copy olarak değil pdf olarak mail istediğini belirttiler ve sadece göğüs filminin cdsini teslim ettiler. Mülakata gittiğimizde; eşim ABD'de çalıştığı ve orada green card görüşmesine girdiği için onunla ilgili evraklara bakmak dışında bir soru sormadılar. Ama sağlık raporunun soft olarak mail atılması ile ilgili bir şey bilmediklerini(evet sakallı bir beydi) ama bunun kendi içlerinde çözülmesi gereken bir şey olduğunu-bunun haricinde vizemizin onaylanmaya hazır olduğunu belirtti. Sağlık raporunu gördükleri zaman onaylayacaklarını söylediler. Oradan çıkıp hemen Unganlara geri gittim-gönderdik ama tekrar mail atalım dediler-dün de telefonla görüştüm ilettik konsolosluğa diyorlar. Şimdi durum sorguladığımızda "AP" görünüyoruz. Acaba vize basılana kadar mı AP durumu olur yoksa biz Administrative Process'e düştük??Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• @mindi tebrikler. yeni hayatınızda başarılar.

• @aykman yeni hayatınızda başarılar dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@macarovski, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Bugün doktor randevuma gittim ve 1.5 saatte işlemlerim bitti.Oradaki yetkililere sormama rağmen tam bir yanıt alamadım.Yarın sabah 8 de mülakatım var ve doktor raporum yarın 4-6 arası alabilirsiniz dediler.Yarın mülakattan çıktığım gibi raporu almaya gitsem çıkma olasılığı nedir acaba,elden teslim etmek istiyorum konsolosluk kapanmadan.4 de almaya gidersem postalama işlemleri vs süreç uzayacak.Neden 1 gün öncesine doktor randevusuna gidiyorsun diyenler olacaktır,çünkü italyadan bugün gece yarısı stajımı bırakıp geldim ve doktor randuvusunda istesemde 30 temmuza alamıyordum full solu gözüküyordu.

Evet, yapabilirsiniz ama kapidaki gorevlinin inisiyatifine bagli olacak. O nedenle soyle yapin, konsolosluktaki mulakat sirasinda konsolosa islemleri geciktirmek istemediginizi, cok onemli bir stajin ortasinda oldugunuzu belirtin. Eger kendileri icin de uygunsa kapidaki gorevliye ogleden sonra eksik belgeyi ve pasaportu teslim etmek istediginizi belirtin.
    Konsolos buyuk ihtimal "ok" verecektir, ondan sonra da kapidaki gorevlilere sabahki mulakat sirasinda acil durumdan dolayi konsolosun bu sekilde yonlendirdigini belirtin...

Bu sekilde gorevliler belgeyi alip, iceri iletebilir...

Bu arada eksik belge oldugu icin konsolosluk size pasaportu da geri verecektir, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barvas, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@barvas, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar, çok şükür ben de 9 Eylül'e mülakat gününü aldım. Diplomam kayboldui elimde yok. E-devletten mezuniyet belgesi alsam yeteli olur mu?

Universite diplomasi mi?

Yüksek lisans ve Doktora diploması. Her ikisini de E-devletten alabilirim. Yeterli olur mu acaba? Yeniden diploma çıkartmak epey uzun sürüyormuş.

Bu diplomalara hayatiniz boyunca bir daha ihtiyaciniz olacagini dusunmuyor musunuz?
    Kaybolan diploma icin basvuru yapip neden yenisini cikartmadiginizi merak ettim de...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ttdvgg, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar,
    2 sorum olacak @crazycells ;
    1- Mulkat mailimi aldiktan sonra pasaport yeniliyorum, pasaportum geldikten sonra buyukelcilige yeni pasaport numarami bildirecegim. Ama AIS kaydini daha once yaptirmam gerekir mi, AIS kaydi acilirken pasaport numarasi soruluyor mu? Mulakat tarihim belirlendigi icin artik bir gecikme durumu olusmayacagini dusunuyorum, dogru mudur?
    2- Birinci derece akrabam Amerikan vatandasi, bana sponsorluk icin gerekli belgeleri hazirliyor. Buna ek olarak mulakata giderken bir adet tapu gosterebilecegim. Bu mali kaynkalarin beyani yeterli olur mu yoksa ek bankada para gosterme gibi bir caba icine girmeli miyim?

Desteklerinizi rica ederim.

1. Pasaportu yeniledikten sonra kayitlari yapin, bir sorunla karsilasmazsiniz. Sonrasinda dediginiz gibi pasaport degisikligini konsolosluga bildirebilirsiniz.

2. Evet, tek basina sponsorluk yeterli. Ama tabii ki tum kaynaklarinizi gostermenizi tavsiye ederim, o nedenle banka hesap cuzdaninizi da goturebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Salih-Bal, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

merhabalar, konsolosluktan görüşme tarihi verildi. Ancak bir evim var ve bu evin değerini konsoloslukta göstermek için bir eksperin yazısına mı ihtiyç vardır yoksa herhangi bir emlakçıdan alınan belge yeterli midir? Evin değerini göstermek için bir şablon var mıdır? çok teşekkürler

Evinizin degerini belirtebilecek bir emlakcidan yazi almaniz yeterli, standart bir sablonu yok varsa emlakci zaten biliyordur. Ayrica zaten bu yazi ekspert yazisi olmuyor mu? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bytube, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Konsolosluğa eşimi bildirmek ve formun açılması, formda da değişiklik yapılması, benim mülakat tarihimi etkiler mi?
    1-Herhalükarda bana verilen mülakat tarihi ve saatinde mülakata girebilecek miyim? (yani ptt kaydı ve doktor randevüsü işlerini ne zaman yapmalıyım)

2-Eşimi bildirmek benim mülakatımı tehlikeye sokar mı?

Vermiş olduğunuz kıymetli bilgiler için teşekkür ederim

Hayir mulakat tarihini etkilemez.

1. Bu konudaki deneyimleri ve ilk iletiyi okuyabilirsiniz. Mulakattan bir hafta oncesine doktor randevusu alabilirsiniz, ptt kaydini da mulakattan once yapmaniz yeterli.

2. Eger gercek bir evlilikse korkmaniz gereken bir sey yok. Sizin vize ihtimalinizi zora sokmaz, esinize vize verilip verilmemesi ise konsolosun karari. Ellerinde yeteri kadar vize olacagini dolayisiyla sorun cikmayacagini dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maybeoneday, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar mülakata yönelik evrak mailinde İstenilen seçici hizmet kaydı adlı belgeyi anlayamadım. Nerden çıkaracağım Bilen arkadaşlar fikir verebilir mi acaba teşekkürler.

Surada:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bytube, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Eylül ayı için mülakat tarihimi aldım. ve dün de resmi evliliğimi yaptım. Konsolosluğa evliliğimi bildireceğim eşiminde kart alması için. sorum şu ki; Eşimin 2 yıl daha geçerli pasaportu var. Soyadı değiştiği için ona yeni bir pasaport çıkartmalı mıyız? yoksa kızlık soyadı ile geçerli olur mu?

Evet, soyadi degistigi icin yeni bir pasaport almalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mindi, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Bugün vizem onaylandı 🙂 İngilizce mulakat oldu. Gayet basit İngilizce konuşuyorlar, bu konuda tedirgin olan varsa hiç olmasın, o heyecana rağmen çok çok rahat iletişim kurabilirsiniz. Mulakat herkesin sürecine benzer geçti, geçmişte yaşadığım ülkelerde ne için bulundum, ne kadar kaldım, ne zaman girip çıktım bunları sordular ek olarak... Görevliler gayet anlayışlı ve samimi yaklaşıyorlar. 9daydı randevum, ama 11.15de anca çıkabildim, bekleme kısmı çok sıkıcı olsa da sonucu mutlu etti. Bekleyen herkese bol şans dileğiyle...

hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aykman hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melevin, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, 24.07'de sağlık muayenemiz 29.07'de ise mülakat randevumuz vardı. Unganlar'dan sağlık sonuçlarını almaya gittiğimde-konsolosluğun bizim sonuçları hard copy olarak değil pdf olarak mail istediğini belirttiler ve sadece göğüs filminin cdsini teslim ettiler. Mülakata gittiğimizde; eşim ABD'de çalıştığı ve orada green card görüşmesine girdiği için onunla ilgili evraklara bakmak dışında bir soru sormadılar. Ama sağlık raporunun soft olarak mail atılması ile ilgili bir şey bilmediklerini(evet sakallı bir beydi) ama bunun kendi içlerinde çözülmesi gereken bir şey olduğunu-bunun haricinde vizemizin onaylanmaya hazır olduğunu belirtti. Sağlık raporunu gördükleri zaman onaylayacaklarını söylediler. Oradan çıkıp hemen Unganlara geri gittim-gönderdik ama tekrar mail atalım dediler-dün de telefonla görüştüm ilettik konsolosluğa diyorlar. Şimdi durum sorguladığımızda "AP" görünüyoruz. Acaba vize basılana kadar mı AP durumu olur yoksa biz Administrative Process'e düştük??Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Evet, bu sekilde gorunmesi normal.

• @crazycells Ali Bey, haftaya cumaya uçak biletimiz var-yetişmeme ihtimaline karşı çok endişeliyim. AP olursa ek evrak için mail mi istiyorlar? Bu arada bizim pasaportlar konsoloslukta kaldı-sıkıntılı bir durum olursa bilgi verirler değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Ali Bey, haftaya cumaya uçak biletimiz var-yetişmeme ihtimaline karşı çok endişeliyim. AP olursa ek evrak için mail mi istiyorlar? Bu arada bizim pasaportlar konsoloslukta kaldı-sıkıntılı bir durum olursa bilgi verirler değil mi?

Ucak biletiniz nereye? ABD'ye mi?

• @crazycells evet eşim zaten orada olduğu ve 8 ağutos'ta okul açıldığı için hemen gitmemiz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet eşim zaten orada olduğu ve 8 ağutos'ta okul açıldığı için hemen gitmemiz gerekiyor.

8 gun var, o zamana kadar buyuk ihtimal sureciniz tamamlanmis olur. Pasaportlari geri vermemeleri iyiye isaret, cunku saglik raporu gelir gelmez (onu da sizden almayacaklar) vizeniz basilip yollanacak.

• @crazycells paylaşımınız için çok teşekkür ederim-dilerim yetişir.

• Merhaba,

Bankadan aldığımız hesap hareketlerini gösterir belgeyi 24.07 tarihinde aldım ve bu tarihten geriye 1 yıllık hareketi gösteriyor. Mülakat'ım 5 Ağustos'da. Mülakattan 12 gün önce alınmış olması sorun olur mu sizce? Tek parça yüklü bir para giriş çıkışı yok, hatta çıkış hiç yok, belirli miktarlarda düzenli giriş var sadece yıla yayılmış şekilde.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |