Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayın Muslu Hukuk bürosu yetkilileri,

Öncelikle burada olduğunuz için çok teşekkürler. Sorularıma gelince,

İki sorum olacaktı:

1 - H1b vizesi aldım ancak pandemi sebebiyle gidemedim, sonra da üniversiteye durumu yazdım ve çalışma iznimi iptal ettiler, şu anda sistemde revoked yazıyor. Bunun bir mahsuru var mı (yani hiç gidememiş olmamın), herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu?

2 - H1b vizsinden daha önce almış olduğum b1/b2 turist vizem halen duruyor; bu vize iptal olmamıştır değil mi, onunla şu anda giriş yapabilir miyim?

• Muslu Law Firm

@zeynepsoylev, içinde söyledi: İptal edilen h1b vizesi

Sayın Muslu Hukuk bürosu yetkilileri,

Öncelikle burada olduğunuz için çok teşekkürler. Sorularıma gelince,

İki sorum olacaktı:

1 - H1b vizesi aldım ancak pandemi sebebiyle gidemedim, sonra da üniversiteye durumu yazdım ve çalışma iznimi iptal ettiler, şu anda sistemde revoked yazıyor. Bunun bir mahsuru var mı (yani hiç gidememiş olmamın), herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu?

2 - H1b vizsinden daha önce almış olduğum b1/b2 turist vizem halen duruyor; bu vize iptal olmamıştır değil mi, onunla şu anda giriş yapabilir miyim?

Sayın @zeynepsoylev, H-1B vizesinin iptali bazı durumlarda otomatik olarak gerçekleşir. İşverenin başvuruyu geri çekmesi bu tür bir nedendir. Eğer siz ABD'ye giriş yapamayıp işe başlamadı iseniz ve bu nedenle işinize son verildi ise H-1B vizesi işveren tarafından geri çekilmiş olabilir. Amendment of H-1B petition yapmanız veya belki yeni bir başvuru yapmanız bile gerekebilir. Tekrar kuraya giremeniz gerekmez. Durumunuzu detaylı incelemek gerekir. Genelde B1/B2 turist vizeniz H-1B vizenizden bağımsızdır. Ancak H-1Bnin iptal edildiği cezai gibi durumlar B1/B2nin de iptalini gerektirebilir. Açıkladıgınız kadarı ile sizin durumunuzda bu tür bir bağlantı yoktur. Bu nedenle turistik vizenizin geçerliliğinin devam etmesi beklenir.

• @Claudia-J-Muslu Claudia hanım değerli cevabınız için minnettarım, çok teşekkür ederm gerçekten. İşten ayrılma durumu eşimin kendisinin vazgeçmesi ile oldu, başka bir ülkeye gitmeye karar verdi. Araya pandemi girdiği için vize süresi uzadı bu sebeple düşünecek zamanı oldu ve vazgeçti. Çok çok teşekkür ederim gerçekten🌸

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 3
  • 5
  • 3
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |