Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Mississippi, ABD'yi oluşturan eyaletlerden biridir. Ülkenin ortagüney kesiminde yer alır. Kuzeyde Tennessee, doğuda Alabama eyâletleri, güneyde de Meksika Körfezi ve Louisiana eyâletinin bir bölümü ile çevrilidir. Batısındaki Louisiana ve Arkansas eyâletlerinden Mississippi Irmağı ile ayrılır. Yüzölçümü 125.546 km², nüfusu 2.697.243 kişi (2000), merkezi Jackson'dır.

alt text

En büyük şehirler

• Jackson, Mississippi (177,977)
    • Gulfport, Mississippi (72,464)
    • Biloxi, Mississippi (50,209)
    • Hattiesburg, Mississippi (47,176)
    • Southaven, Mississippi (38,840)
    • Greenville, Mississippi (38,724)
    • Meridian, Mississippi (38,605)
    • Tupelo, Mississippi (35,673)
    • Olive Branch, Mississippi (27,964)
    • Clinton, Mississippi (26,017)

Bayrağı :

alt text

Kaynak: Wikipedia

• Irkçı insanların bolca yaşadığı bir eyalet olarak duymuştum. Öyle ki bayrağında bile konfederasyon bayrağı var.(sol üst)

• Bayrağında konfederasyon amblemi taşıyan son eyalet olacak çünkü AA'nın haziran 2020 de yaptığı haberde eyaletin cumhuriyetçi valisi Tate Reeves de cumhuriyetçilerin kontrolündeki meclisin bayrak değişikliğine dair bir yasayı çıkarması halinde onaylayacağını açıkladı.

kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/dunya/abdde-mississippi-eyaleti-irkci-konfederasyon-sembolunu-bayragindan-cikariyor/1892474

• ⭐⭐⭐⭐⭐

özellikle jackson bölgesinde yaşayanlar böyle bir haber çıktı

• Jacksondayim, asiri yagislar nedeniyle aritma tesislerinde sorun yasandi. Sehrin bazi noktalarinda ucretsiz içme suyu veriliyor. Target vb yerlerde kişi basi 2 buyuk su alim siniri var. cesmelerden henüz kahverengi akan suya tanik olmadim. Cep telefonlara suyun kaynatilarak icilmesi konusunda uyari mesajlari gelmekte.

• 2011 de Biloxi de 1 yıl geçirmiştim. Fena değildi aslında keyifli bir yerdi, hatta oraya yerleşmiş birçok türk bulunca bayağa şaşırmıştrım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |