Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

J1 vizesi ile 2019da Amerika'ya geldim. Sonrasında şuan K1 vize sürecinde olduğumuz nişanlımla tanıştım ve B-2 adjustment of status'e başvurarak 2020 ye kadar Amerikada kaldım. Şuan Türkiyedeyim ve K1 vize mulakatı bekliyorum.
    Amerikadaki süreçte bir arkadaşımın tavsiyesiyle J1 vergi iadelerim için TurboTax kullandım. Sonrasında 3 stimulus check de hesabıma yattı. 3.sü IRS tarafından geri çekildi ve bu olay neticesinde vergi iademde yanlış beyanda bulunduğumu bu stimulus checkler için hakkım olmadığını öğrendim.
    K1 için bir yıldan uzun süredir bekliyoruz ve vizenin akıbeti için çok endişeliyim. Bu noktada nasıl hareket etmek en mantıklısı olur?

Vakit ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim

• Muslu Law Firm

@bubblegum, içinde söyledi: j-1 stimulus// k1 vize süreci

Merhaba,

J1 vizesi ile 2019da Amerika'ya geldim. Sonrasında şuan K1 vize sürecinde olduğumuz nişanlımla tanıştım ve B-2 adjustment of status'e başvurarak 2020 ye kadar Amerikada kaldım. Şuan Türkiyedeyim ve K1 vize mulakatı bekliyorum.
    Amerikadaki süreçte bir arkadaşımın tavsiyesiyle J1 vergi iadelerim için TurboTax kullandım. Sonrasında 3 stimulus check de hesabıma yattı. 3.sü IRS tarafından geri çekildi ve bu olay neticesinde vergi iademde yanlış beyanda bulunduğumu bu stimulus checkler için hakkım olmadığını öğrendim.
    K1 için bir yıldan uzun süredir bekliyoruz ve vizenin akıbeti için çok endişeliyim. Bu noktada nasıl hareket etmek en mantıklısı olur?

Vakit ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim

Sayın @bubblegum,
    Vergi durumunuz düzeltmeniz gerekir. Özellikle federal vergi durumu kişinin iyi hal durumu ile yakından ilgilidir. Bu konuda bir caba gösterdiğinizi belgelerle göstermeniz gerekecektir. Bir vergi uzmanı ile çalışıp vergileriniz geçmişe yürürlük olarak düzelttirebilirsiniz. Bu bizim çok defa yaptığımız bir çalışma turudur. IRSe para yatırmanız gerekir ise taksite bağlamanız mümkündür. İlk taksiti yatırdığınızı göstermek iyi hali kanıtlamak için genelde yeterlidir.
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 2
  • 2
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |