Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar
    Saglikli gunler diliyorum.
    2020 vergi beyannamesini doldurdum.(şu an istanbulda yaşıyorum.)yillik income olarak turbotax da 24.000 usd diye doldurdum.ancak irs bana aşağıdaki yazıyı gönderdi.
    Your adjusted gross income exceeds $75,000 ($150,000 if married filing jointly, $112,500 if head of household). The amount was computed incorrectly.

Turbotax a girdim ve 24.000 usd aylık değil yıllık oduğunu yazdım ve tax formda herhangi bir değişiklik yapmadan file ettim.bu sorun olurmu ne yapmam lazım?
    Şimdiden teşekkür ederim

• Muslu Law Firm

@hakisalapaki, içinde söyledi: 2020 vergi beyannamesi ve irs notice

Merhabalar
    Saglikli gunler diliyorum.
    2020 vergi beyannamesini doldurdum.(şu an istanbulda yaşıyorum.)yillik income olarak turbotax da 24.000 usd diye doldurdum.ancak irs bana aşağıdaki yazıyı gönderdi.
    Your adjusted gross income exceeds $75,000 ($150,000 if married filing jointly, $112,500 if head of household). The amount was computed incorrectly.

Turbotax a girdim ve 24.000 usd aylık değil yıllık oduğunu yazdım ve tax formda herhangi bir değişiklik yapmadan file ettim.bu sorun olurmu ne yapmam lazım?
    Şimdiden teşekkür ederim

Sayın @hakisalapaki,
    Tax returndeki hataları geçmişe yönelik olarak da düzeltebilirsiniz. Eğer hala hata söz konusu ise, amended tax return yapmanız gerekecektir. Bu yılki beyanatı takip edip hatanın düzeltilmiş olduğuna emin olun. Hala hata var ise amended return yapın.
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 3
  • 3
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |