Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Saygıdeğer forum üyeleri biliyorsunuz uzun zamandır buradayım buradayız ; Çok fazla konu başlığı açmasamda bu konuda açmak istedim

Malum biliyorsunuz siyasi bir nedenden dolayı uzun yıllardır kabul edelim etmeyelim diğerek siyası bir baskı aracı olarak kullanılan bu olayı en sonunda kabul ettiler.

Ermeniler Usa ve Fransada çok iyi çalışıyor diasporaları çok kuvvetli maalesef Türk milleti ki bence sayıları çok olmasada krıtik yerlerdeki görevleri ve maddi olarak zengin olmaları ve bir çok uni. ve devlet kurumu ve çok iyi yerlerdeki şirketlerde çalışıyorr olmarına rağmen ama maalesef birlik beraberlik konusunda yeterli değiller ki gurbette daha az insan daha fazla birbirine sarılması lazım ama maalesef bunu göremıyoruz umarım bir gun oda olur.

Benım en çok zoruma giden bu olay yalan dolan iftira olmasına rağmen politik nedenlerden dolayı kabul edilmesi bir yandan artık ülkemize siyasi baskı yapılamayacak bir yandanda olmayan bir şeyi kabul etmemiz isteniyor .

Yarın öbür gün zaten usa kitaplarında bizlerin ermenilere karşı yalanları yazıyorlardı bazı eyaletlerde bunları geçirdiler bakalım kaç yerde bunu daha yapacaklar.

Çoçuklarımıza sahip çıkın onların başı yere eğilmesin okullarda kitaplarda bu yalanlar okutulurken çoçukların psikolojılerıne dikkat edin baskı yapılabilir diğer çoçuklar tarafından ki bunlar daha once oldu olacaktır.Ki benım çoçuğum yok . olsun onlar benım kardeşim .

Hala Türklerin yoğun olduğu yerde okullarımız yok ki yapılabilir .Ya kardeşim Newyork Newjer bir doğru dürüst okul yok .Yapılmak istenen bir kaç tane var ama çoçuklar bir ara elçilikte türkçe ders görüyordu hala oylemı bilmiyorum.

Türkler birlik beraberlik içinde olmaz ise bunlar yoğun bir şekilde devam edecektir.

Ben türkiyede yaşıyorum GC başvuruyorum biliyorsunuz orada yaşmıyorum ama kısmet olursa belki bir gün çıkarsa yaşamak istiyorum ...

Ama us sistemı maalesef buna dayanıyor İsrail ve Rumlar bu konularda çok iyiler maalesef ...Rumları desteklemıyorum ama İsraili destekliyorum bu konuda açığım hiç kimsenin iç işine de karışmıyorum !!!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

NOT: BUNDAN SİYASI BİR ÇIKAR BİR OLAY GİBİ ÇIKARIM YAPANIN KALBİNİ KIRARIM ...NE GELDİĞSE BAŞIMIZA BU SİYASİ SİYASİLER PARTİLERDEN GELDİ ZATEN.

• Bu ileti silindi!

• Bugun tesadufen rastladigim bir video. 1919 yilinda ABD askeri heyetinin Anadolu'nun degisik sehirlerinde yaptigi cekimler.

• Yeşilkart forumda bile bu tip şeyleri savunmayı algılamakta zorluk çekiyorum. %20 civarında gayrimüslim nüfus son yüzyılda yok edildi. Hepsi Osmanlı vatandaşıydı. Bunu yok "sözde" yok "olmamış" veya "savaş hali" gibi savunmanın alemi yok. Buna dair türkçe kaynakların ne dediğinin inanın hiçbir önemi yok. Nasıl ki siyasette konuşulanların hiçbir önemi yoksa.
    Bunu neden yapmamalıyız? Çünkü en başta ayıp, ahlaki değil. Tüm dünya buna soykırım diyor çünkü bu bir soykırım. ABD hayalleri kuran insanların ufkunun daha geniş ve araştırma kabiliyetinin yüksek olmasını bekliyorum ama maalesef hep yanılıyorum. Resmi tarih ne derse desin yok edilen bir toplum var. Ben her gittiğim şehirde onlardan bir parça görüyorum. Buna da evrim karşıtlığı gibi ezbere itiraz etmenin alemi yok. Dürüst olmak zorundayız. Sonra dünya vatandaşı oluruz.

• @serkanist, içinde söyledi: SOYKIRIM YALANI

Saygıdeğer forum üyeleri biliyorsunuz uzun zamandır buradayım buradayız ; Çok fazla konu başlığı açmasamda bu konuda açmak istedim

Malum biliyorsunuz siyasi bir nedenden dolayı uzun yıllardır kabul edelim etmeyelim diğerek siyası bir baskı aracı olarak kullanılan bu olayı en sonunda kabul ettiler.

Ermeniler Usa ve Fransada çok iyi çalışıyor diasporaları çok kuvvetli maalesef Türk milleti ki bence sayıları çok olmasada krıtik yerlerdeki görevleri ve maddi olarak zengin olmaları ve bir çok uni. ve devlet kurumu ve çok iyi yerlerdeki şirketlerde çalışıyorr olmarına rağmen ama maalesef birlik beraberlik konusunda yeterli değiller ki gurbette daha az insan daha fazla birbirine sarılması lazım ama maalesef bunu göremıyoruz umarım bir gun oda olur.

Benım en çok zoruma giden bu olay yalan dolan iftira olmasına rağmen politik nedenlerden dolayı kabul edilmesi bir yandan artık ülkemize siyasi baskı yapılamayacak bir yandanda olmayan bir şeyi kabul etmemiz isteniyor .

Yarın öbür gün zaten usa kitaplarında bizlerin ermenilere karşı yalanları yazıyorlardı bazı eyaletlerde bunları geçirdiler bakalım kaç yerde bunu daha yapacaklar.

Çoçuklarımıza sahip çıkın onların başı yere eğilmesin okullarda kitaplarda bu yalanlar okutulurken çoçukların psikolojılerıne dikkat edin baskı yapılabilir diğer çoçuklar tarafından ki bunlar daha once oldu olacaktır.Ki benım çoçuğum yok . olsun onlar benım kardeşim .

Hala Türklerin yoğun olduğu yerde okullarımız yok ki yapılabilir .Ya kardeşim Newyork Newjer bir doğru dürüst okul yok .Yapılmak istenen bir kaç tane var ama çoçuklar bir ara elçilikte türkçe ders görüyordu hala oylemı bilmiyorum.

Türkler birlik beraberlik içinde olmaz ise bunlar yoğun bir şekilde devam edecektir.

Ben türkiyede yaşıyorum GC başvuruyorum biliyorsunuz orada yaşmıyorum ama kısmet olursa belki bir gün çıkarsa yaşamak istiyorum ...

Ama us sistemı maalesef buna dayanıyor İsrail ve Rumlar bu konularda çok iyiler maalesef ...Rumları desteklemıyorum ama İsraili destekliyorum bu konuda açığım hiç kimsenin iç işine de karışmıyorum !!!

NOT: BUNDAN SİYASI BİR ÇIKAR BİR OLAY GİBİ ÇIKARIM YAPANIN KALBİNİ KIRARIM ...NE GELDİĞSE BAŞIMIZA BU SİYASİ SİYASİLER PARTİLERDEN GELDİ ZATEN.

Turkler burda birlik olmaz stop,turkler burda birbirlerinin kuyusunu kaziyor stop, bir cogu kazandigi mal ile Hava atmaya calisiyor stop, yardimlasma yeni gelene yol gosterme diye birsey yok stop,ozellikle new de ,zihniyet boyle olunca birlik olan ermeniler istediklerini aldilar stop bilmem anlatabildimmi?

• @sobrero Bu olaylari iyi incelemek gerekiyor. O zamanin kosullarinda buyuk acilar yasanmis. O bolgedeki hem Ermeniler hemde Turkler bunu karsilikli yasamislar.

Yasadigim bazi eski hatiralar:

Florida'da karsilastigimiz Ermeni aileler vardi. O eski tarihi zamanlarda dedeleri, nineleri Erzurum civarlarindan simdiki Lubnan'a surgun edilmisler. Cok eski ve agir aksanli bir Turkce konusuyorlardi. Dedelerinden ve ninelerinden ogrenmisler. Anadilleri bu olmus. Cocukken evlerinde bu Turkce'yi konusuyorlarmis. Hatta hala iki kizkardes ve abileri kendi aralarinda yari Turkce, yari Ingilizce bir dil konusuyorlardi.

Ermenice, Fransizca, Arapca, Rumca ve Ingilizceyi sonradan cocukken ogrenmisler. Dil olarak o kadar cok donanimliydilar ki esim ve ben hayran kalmistik!

Genc yaslarda, 20li yaslarin baslarinda once iki kizkardes NYC'e calismaya gelmisler. Bircok dusuk ucretli islerde calismislar, sonra kardesin kucuk olani hemsirelik okumus ve hemsire olmus. Buyuk olan ise bir Amerikan askeri ile evlenmis. Sonra abileri gelmis ve hemsire olanla yasamaya baslamis.

Yillar sonra, askerle evli olan, esi emekli olunca Brandon, Florida'ya yerlesmis. Sonra hemsire olan emekli olmus, yanlarina gelip o da oraya yerlesmis. Hic evlenmemis. Sonra abileri de ailesi ile beraber yine ayni sokakta ev alip oraya yerlesmis.

Lubnan'a anneleri vefat ettiginde cenaze icin sadece bir defa gitmisler. Babalari daha onlar ABD'e gelmeden once genc yasta vefat etmis. Bir daha da hic geriye gitmemisler.

Turkiye'ye gitmek ve Erzurum'da dedelerinin ninelerin eskiden yasadigi yerleri gormeyi cok istemisler ama anladigim kadariyla cesaret edememisler.

Bize eski siyah beyaz aile resimlerini gosterdiler. Lubnan'da cekilmisler. Turkiye'den hicbir resim falan yokmus ama bazi yazilarin oldugu kitap gibi birseyler varmis eskiden. Sonra ne olmus bilmiyorlardi.

Birde cok guzel Turk kahvesi yapiyorlardi. Bize her ziyarette kahve yaptilar. Disariya yemege goturduler. Ayni zamanda bizi de evimizde hep ziyaret ettiler.

Esime bir de is ayarlamislardi ama baska daha iyi bir is buldugu icin orada cok uzun sure calismadi.

Simdi aklima geldi, kacak bir Turk vardi, o zamanlar 50li yaslardaydi. O adama da cok yardim etmisler. Evlerinde misafir etmisler ve is falan ayarlamislar.

Bir defasinda da yine Florida'da yasli bir kadina yardim etmistim. Arabasindan evine paketler tasimaya calisiyordu ve ben hepsini tasiyiverdim. Ermeniymis. Turk'um deyince, beni iceri davet etmisti ve Turk kahvesi yapmisti bana. Sonrada ben kapidan cikarken $100 bahsis vermisti. ☺

• ⭐⭐⭐⭐

@sobrero atladığınız bir nokta var soykırım soyun devamını engellemek amacıyla yapılan saldırılardır ermenilerle savaştık bu bir gerçek ama soykırım yapmadık. tam tersine kendileri Van ve çevresinde bizlere yaptı.

• @MySea Cok guzel seyler anlatmissiniz. Ben Ermeni halkinin da Turk halkinin da acilar cektigine eminim. Karsilikli birbirlerini oldurmus olmalari da beni sasirtmaz. Ama herhalde en cok kimin oldugu orrada. Ustelik devletin sahibi de ortada. Yani devlet gucu sadece Turklerin elindeydi. Ermeniler 5000 yildir Anadolu'da yasiyordu. Zanaatkar ve yetenekleri ile meshur bir halk. Tarihte esi az gorulen bir kirima ugratilarak Anadolu'da bugun birakilmadilar. Dunyanin dort bir tarafina dagildilar, atalarinin topraklarindan surulduler, akrabalari, atalari yok edildi. Her Ermeni ailede soykirim hikayesi var. Cogu tanik olse bile hala var. Dedesinden, ninesinden hikayeyi duydu biliyor. Aslinda gercegi bizde biliyoruz ama nedense boyle bir gocmenlik amaciyla kurulmus forumda bile masal anlatanlardan kurtulamiyoruz. Ilkokul kitaplarinda yazilan seyler tekrar ediliyor. Sadece buradaki kitaplarda yazan, baska hicbir kutuphanede, belgede goremeyecegimiz masallar.
    Kayseri'de bir dugune gitmistim yillar once. Dugun sahibi oturdugu evin eski bir Ermeni evi oldugunu, baglarin da Ermeni baglari oldugunu gururla anlatmisti. Ben nezaketen ve misafir oldugumdan "o insanlara ne oldu" diye soramadim, ama hepimiz biliyorduk. Elbete 20li yaslarimda bunlari asla bilmiyordum. Cunku Turkiye'de gercek her alanda sansure ugruyor. Tarih bunun ufacik bir kismi. Siyaseti de buna dahil.

Benim anlamadigim sey gocmen olmak isteyen, daha iyi kosullarda yasamak isteyen insanlarin bulustugu bir yerde bile bir yerlerden atlayip, "ne mutlu bizden olana" diye kuru ve bos propaganda yapilmasina, insanlarin olusune bile saygi duyulmamasina. Hayir hic mutlu degiliz. Mutlu olmadigimiz icin de goc etmek istiyoruz.

Dunyada demokrasi altinda yasamak, ozgur olmak, ozgurce dusunmek, basimiza bir is gelmeden para kazanmak, sokakta ozgurce yuruyebimek, insan olarak deger gormek, hakkimizi arayabilmek istiyoruz. Insan haklari ile, hukuk ile adalet ile yasamak istiyoruz. Satin alma gucu ozgurce alisveris yapabilmek, araba alabilmek istiyoruz. Ve hepsinden onemlisi artik televizyonda surekli meydanda joplanan, dovulen insanlar gormek istemiyoruz. Masallari duymak istemiyoruz. Bu masallarla yasamak isteyen icin burasi cennettir. Cok mutluysaniz kalabilirsiniz.

Ne mutlu dunya vatandasiyim diyene!

• ⭐⭐⭐⭐

@sobrero, içinde söyledi: SOYKIRIM YALANI

sahibi oturdugu evin eski bir Ermeni evi oldugunu, baglarin da Ermeni baglari oldugunu gururla anlatmisti. Ben nezaketen ve misafir oldugumdan "o insanlara ne oldu" diye soramad

ermeniler tertemiz bir ırk yazdıklarınızdan bunu anladım teşekkürler. son satırda bahsettiklerinizin de bu olaylarla en ufak alakası yok. ne mutlu dünya vatandaşıyım diyerekte polyannacılık yapmışsınız.

• ⭐⭐⭐⭐

@sobrero tarihi o kadar iyi biliyorsanız sürülen ermenilerin rusyanın türkiyeden çekilmesi sırasında ruslardan silahları alıp katliam yapan ermeniler olduklarını biliyor olmalısınız kurunun yanında yaşta yanmış buna kimsenin lafı yok lakin 1. dünya savaşından sonra yapılması gerekendi ülke olarak küllerimizden doğduğumuz dönemde böyle bir şeye müsahama gösterilemezdi.
    Ne Mutlu önce insanım diyene sonra Türküm diyene!

• Yazmayacaktım, ama dayanamadım.

Birincisi, Mustafa Kemal Atatürk'ün; "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözü kuru ve boş bir propaganda değildir. Gittiği her yerde gençlerini, evlatlarını şehit bırakmış, harpten harbe sürülmüş, heba olmuş ve bu şartlarda milli mücadele verip Cumhuriyeti kurmuş bir millete kendileri ile gurur duymaları için, geleceğe daha umutlu bakmaları için söylenmiş bir sözdür. Ayrıca ikinci dünya savaşında pek çok insanın, bilim adamının genç Cumhuriyete sığındığını hatırlatmak isterim. Amerika'ya da sığınan pek çok bilim adamı olmuştu, bazıları da bizden gitmişti, hatta Amerika'nın ilerlemesinde çok büyük payları var.

İkincisi, demokrasi altında yaşamak, özgür olmak vs. güzel diyorsunuz ama sözde soykırımdan bahsediyorsanız hiçbir ülke masum değil. Hele bu saydıklarınızın olduğu, gitmek istediğimiz ülkeler hiç değil. Eğer bu konuda çok hassassanız, gitmeyin. Zira sözde soykırım yalanını bu tarz sözlerle savunmanın hiçbir mantığı yok, herşey ortada.

Üçüncüsü, bizim bu ülkede Ermeni vatandaşlarımız ile hiçbir derdimiz yok. Ermeni milletvekili de var, devlet görevlisi de, gazimiz de var şehidimiz de var.

• @sobrero Bu kör cahilleri alan ABD'ye diyecek lafım yok. Adam green card ile ABD'ye gitmiş, orada milliyetçilik kasıyor. ABD 1945'te milliyetçiliği ezip geçti. ABD'de bayrak açan Ermeni şahıslar için de aynısını diyorum, ABD'de filistin için Arap bayrakları açıp protesto gösterisi yapıp Allahu Ekber diye bağıran Araplar için de aynısını söylüyorum, bu adamlar bir şekilde ABD'ye gitmiş ama vizyona bak, Ermenistan ya da Arap bayrağı açmak... ABD'ye gidip kahvede okey oynayan dayılar gibi. İşte bunlar ise diğerlerinin laciverti. Tarih bilgisinden yoksun, tarafsız düşünemeyen fanatik kara cahilleri alıp bizi almayan ABD'ye diyecek laf bulamıyorum.

• @kursat68, içinde söyledi: SOYKIRIM YALANI

@serkanist, içinde söyledi: SOYKIRIM YALANI

Saygıdeğer forum üyeleri biliyorsunuz uzun zamandır buradayım buradayız ; Çok fazla konu başlığı açmasamda bu konuda açmak istedim

Turkler burda birlik olmaz stop,turkler burda birbirlerinin kuyusunu kaziyor stop, bir cogu kazandigi mal ile Hava atmaya calisiyor stop, yardimlasma yeni gelene yol gosterme diye birsey yok stop,ozellikle new de ,zihniyet boyle olunca birlik olan ermeniler istediklerini aldilar stop bilmem anlatabildimmi?
    Haklısın dostum bende oyle gördün Stop 🙂 ( ciddi oyleydi ama) siz daha iyi bilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 24
  • 11
  • 8
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |