Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

• ⭐⭐

Hocam valla ben kendimi bildim bileli yaşımdan dolayı da biraz nerd'im. istersem 9 dolara maaş alayım bu işten başka vasfım pek yok. yapay zeka otonom değil ya, biz de buna uygun kendimizi geliştiririz kim diyor eski tarzda programlama yazalım... wordpress demişsiniz de daha yeni gördüm wordpress sitesi yapmak için 90 dolara ilan satan 300 müşterili hintli vardı. artificial intelligence konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. bu alan uzun süre doygunluğa ulaşmaz. yapısı gereği ulaşamaz...

• Banned

@pionerrUsa, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@Prm-oguzhan Maalesef durum bu. Ben havacilikla ilgili arastirma surecindeyim. Community college arastirip orada firsat bulmaya calisacagim. Herkes yazilimci olmus herkesin o kadar cok alternatifi varki. benim hic hoslanmadigim bir durum bu.

Valla bende ticaretle uğraşmak istiyorum tabi nasıl olur bilmiyorum araba al sat kirala vs. Ama baktım olmuyor türkiyede ki işimin sertifikasını alıp Paramedic olarak devam ederim nasip

• @Prm-oguzhan Paramedic-health science en mantiklisi

• Banned

@pionerrUsa, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@Prm-oguzhan Paramedic-health science en mantiklisi

Türkiyede 6 7 sene tecrübem var ama amerika tecrübeye bakmıyor sertifika al diyor olmadı alıcam amerikada bizim meslek daha iyi her yönden, kime sorsam bu meslekten devam et burada çok iyi diyor

• @Prm-oguzhan Tartismasiz daha iyi.

• merhabalar amerikada önerebileceğiniz yazalım kursları var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

günaydın bu videoda ki facebook çalışanı ulaşırsanız sizlere yardımcı olabilir. Şansınızı deneyin bence.

• ⭐⭐

Bu alanda çalışan veya bilgisi olan ve Amerika'da olan forum mudavimlerine soru sormak istiyorum. Yapay zeka yüzünden layoff oluyor mu. Bu alanda gelecek var mı? Yıllar yılı öğrendim bir şeyler alaylı olarak ama daha da gelişmedim yapay zeka yüzünden nerd olarak kaldım ortada, iş hayatım hiç olmadı çünkü yapay zeka yüzünden gelecek kaygısı sebebiyle farklı vasıflar edinmeyi düşünüyorum.

• ⭐⭐

@celica Siz olsanız IT tecrübenizi nereye aktarırdınız? Hala bu işte ekmek var mı? Slikon vadisi duruyor mu yerinde?

• @celica IT alaninda security clearance isler icin:

• ⭐⭐

@MySea ya security ya da system administrator pozisyonunda gelişeceğim çünkü kodlama bitti sayılır.

• @celica, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

Bu alanda çalışan veya bilgisi olan ve Amerika'da olan forum mudavimlerine soru sormak istiyorum. Yapay zeka yüzünden layoff oluyor mu. Bu alanda gelecek var mı? Yıllar yılı öğrendim bir şeyler alaylı olarak ama daha da gelişmedim yapay zeka yüzünden nerd olarak kaldım ortada, iş hayatım hiç olmadı çünkü yapay zeka yüzünden gelecek kaygısı sebebiyle farklı vasıflar edinmeyi düşünüyorum.

Ben amerika'da değilim ama 12 yıldız özel sektörde yazılımcı olarak çalışıyorum ve bolca yapay zekayı deneyimledim 🙂 şahsen ilerisi beni korkutuyor ama her zaman ekmek olacağını düşünüyorum (şuan).

Birde artık yazılımı öğrenmekde kolay, bundan 3-4 sene önce sorsanız, iş yapabilir duruma gelmek için 2 yıl emek vermeniz lazım derdim. Fakat artık chatgpt gibi yapay zeka araçları işi çok kolaylaştırıyor, bir iki tane udemy eğitimi alsanız 8 ayda yazılımcı olabilirsiniz. Ama en önemli nokta işi sevmek, ben olsam 1 ay boyunca günde 8 saat kod yazmayı denerdim eğer sıkılmazsam devam ederdim.

• Son zamanlarda buyuk teknoloji sirketlerinde is gucunu azaltma haberleri cikmaya basladi. Bu sabah bir yenisini daha gordum. Son paragrafta hangi buyuk sirketlerin kisa vadede ne kadar is gucunu azaltmayi planladigini yaziyor.

• This post is deleted!

• @pionerrUsa, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@pionerrUsa

"Stay flexible enough to shift your job ambitions in the possibility you can be replace by someone or a machine or ChatGPT” demesi her seyi acikliyor.

Sunu haziranda yazmisim. 🙂 Gelen cevaplara bakinca cidden cok kalitesiz adamlar it isi yapiyor diyorum. En onemlisi meslek fetisisti olmamak. Maalesef bazi kodcular isi rocket science saniyor. Halbuki 6 aylik kurslarla bircok kisi cok iyi yazilimci oldu ama yolun sonu geldi. Adam cok is az. Herkese bol sans.

• This post is deleted!

• @pionerrUsa Hocam kodu yazmak tabi ki rocket science değil, tam da düşündüğünüz gibi klavyeye basarak yapıyoruz 🙂 Ama o işin algoritmasını kurmayı hangi kurs altı ayda öğretebiliyor merak ediyorum. Yani bu işin üniversitede eğitimini alan milyonlarca insan boşa mı eğitim aldık 🙂 LLM veya benzeri tarzda, son birkaç senede çıkan teknolojiler tarafından işsiz bırakılan kişilerin şirketlerinde fazlalık olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki GPT-4'ün bile (en gelişmiş olduğu halde) halen çok büyük eksikleri var. İlginç bir bakış açısı ile yaklaşmışsınız olaya.

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

Son zamanlarda buyuk teknoloji sirketlerinde is gucunu azaltma haberleri cikmaya basladi. Bu sabah bir yenisini daha gordum. Son paragrafta hangi buyuk sirketlerin kisa vadede ne kadar is gucunu azaltmayi planladigini yaziyor.

Abi bu benim korktuğum şey işte, yazılımcı bolluğu gün geçtikte artıyor.
    Bu yapay zeka da bambaşka birşeye dönüştü. Herşeyi yaptırıyorum, günlük hayatımın bir parçası oldu. 20 dolara yanımda yazılımcı çalıştırıyorum.

• @Karras, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@pionerrUsa Hocam kodu yazmak tabi ki rocket science değil, tam da düşündüğünüz gibi klavyeye basarak yapıyoruz 🙂 Ama o işin algoritmasını kurmayı hangi kurs altı ayda öğretebiliyor merak ediyorum. Yani bu işin üniversitede eğitimini alan milyonlarca insan boşa mı eğitim aldık 🙂 LLM veya benzeri tarzda, son birkaç senede çıkan teknolojiler tarafından işsiz bırakılan kişilerin şirketlerinde fazlalık olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki GPT-4'ün bile (en gelişmiş olduğu halde) halen çok büyük eksikleri var. İlginç bir bakış açısı ile yaklaşmışsınız olaya.

Hocam kod isi bitti gecmis olsun. Computer science tabiki sadece koddan ibaret degil. Ki ben bunu gorup baska alandayim o yuzden. Okul bitirmenin ABD de bir onem yokki pekala bosa okumus olabiliriz bende Haberlesme Muhendisiyim. Ayrica algoritma 2 ayda ogrenilir. Siz muhendis degilsiniz sanirim. Dedim ya su meslek fetisismini birakin bir kenara. Ilk basta AI isimizi alamaz diyenler simdi aglama videolarina baslamis bile. Biraz ciddiyet o yuzden iyidir yoksa o fazlaliklardan biri sen olursun. Buyuk konusmam cunku konusanlarin sonuna cok guldum 🙂 Kapitalizm tam da budur zaten. First in First out.

• ⭐⭐

@pionerrUsa Kod yazmak tam olarak asla bitmeyecek bir şey hocam.

Bildiğiniz üzere yazılımda high-level ve low-level terimleri var. high-level = donanıma yakın, donanımla uyumlu yazılan kod. low-level = donanımdan uzak, yazılması ve okunması kolay ama performanssız kod. AI'a söyleyip ürün product etmek high-level olur ve performanssız olur. low-level kod zaten donanım özelinde olacağı için AI bir şey yapamıyor.

İşin bir de güvenlik kısmı var. AI varsa hackerler için de var 🙂 Çok büyük sistem güvenlik pozisyonları ileride açılabilir. Bence sistem güvenliği uzmanı gibi pozisyonlarda iş bulmayı deneyebilirsiniz.

Hepsi bir yana, oyun geliştiriciliği gibi bir gerçek var ortada. Indie oyunlar ne kadar özgün o kadar başarılı olurken, yüksek bütçeli oyunlar ne kadar iyi grafikli o kadar başarılı olur. Bunları da baştan sonra AI yapamaz. Özgün bir işi hiç yapamaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |