Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

• Banned

@ayvalik10 Hocam Başvuru zamanı geçmiş, samet saray şuanda SpaceX de değil oradan ayrıldı ve kendisi mühendis değil tekniker yanlışım var ise düzeltin lütfen , iyi forumlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Prm-oguzhan son durumunu bilmiyorum bir araştırıp buraya yazarım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

selam herkese şimdi yayınlanan bir video bu bu olayı birqz daha derinlemesine araştırmak mantıklı olur çünkü geçmişte patlak veren dolandırıcı olaylar ortaya çıktığı için bu işe de şüpheli bakmak gerekiyor

• Amerikada veri bilimi alanına iş olanakları nasıldır? Türkiyede backend ve frontend'in gerisinde kalan bir alan ve neredeyse üçte biri veya dörtte biri kadar ilan var. İlanların çoğu da Data Scientist ve Data Analyst vs. arasında farkı maalesef bilmiyor. Bir ML Engineer olarak veya Data Scientist olarak Amerikada iş bulabilmem ortalama ne kadar sürer? İş arama süreci buradaki gibi "Biz sizi ararız" modunda mı geçiyor yoksa olumsuz olsa bile bir geri dönüş vs. alabiliyor muyuz? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Karras cevat kelle iş başında her sektör için video bulunmaktadır.
    youtube @AmerikadaBirDataScientist aratırsan aklında ki tüm sorular için videosu var.

• @ayvalik10 Ahahah sağolun hocam boş vaktimde mutlaka kontrol edeceğim 🙂

• Arkadaşlar selamlar, technostudy abd de eğitim alan ve şu an tester ya da veri bilimi adına eğitim alan var mı aramızda? Varsa eğitimlerin eksi ve artı yönlerini, önerip önermediklerini soracağım mümkünse. Teşekkür ederim 🙂

• Banned

@Alican-Kurul-0, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

Arkadaşlar selamlar, technostudy abd de eğitim alan ve şu an tester ya da veri bilimi adına eğitim alan var mı aramızda? Varsa eğitimlerin eksi ve artı yönlerini, önerip önermediklerini soracağım mümkünse. Teşekkür ederim 🙂

Gönderi sahibinin izniyle bende bu konuyu merak ediyorum yazılım sektöründe son durum nedir ? Bootcamp alsak sonrasında iş bulabilirmiyiz ?

• @Prm-oguzhan Kisisel dusuncem, artik liseli cocuklar bile program yaziyorlar. Zaten AI sayesinde, istediginiz programi chatGPT gibi AI platformlarina yazdirabiliyorsunuz. 2 yil oncesine kadar bu alanda kurs alanlar, certificate alanlar rahat is bulabiliyorlardi ama simdilerde ayni imkanlarin oldugunu dusunmuyorum.

• Banned

@MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@Prm-oguzhan Kisisel dusuncem, artik liseli cocuklar bile program yaziyorlar. Zaten AI sayesinde, istediginiz programi chatGPT gibi AI platformlarina yazdirabiliyorsunuz. 2 yil oncesine kadar bu alanda kurs alanlar, certificate alanlar rahat is bulabiliyorlardi ama simdilerde ayni imkanlarin oldugunu dusunmuyorum.

Bilgi için çok teşekkürler hocam , peki öneriniz nedir türkiyede saç ekimide yapıyorum amerikada devam ettirebilir miyim ? Hiçbirşey yapamazsam araba al sat araba kiralama tarzı işler yapacağım. Önerilerinizi dinlemek isterim

• @Prm-oguzhan Benim arkadaşım geçen sene Texas'a gitmişti o da saç ekiyor işleri baya iyiydi.

• @Prm-oguzhan Sac ekimi ve kuaforluk gibi islerde yerine gore iyi para yapabilirsiniz.

Oglumun her ay gittigi bir kuafor var, saclari uzun oldugu icin sadece uclardan kisaltma ve duzeltme yapiyor. Her ziyarette $10 tip veriyorum. Toplamda 15 dakika ancak suruyor. 😩

• @MySea Bu aksam tıraş oldum teklif ettim çırağın olabilir miyim diye ne kadar sürede kapabilirim vs sohbet ettik orada çok işe yarayacağına eminim sonucta altın bilezik

• @Prm-oguzhan, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@MySea, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@Prm-oguzhan Kisisel dusuncem, artik liseli cocuklar bile program yaziyorlar. Zaten AI sayesinde, istediginiz programi chatGPT gibi AI platformlarina yazdirabiliyorsunuz. 2 yil oncesine kadar bu alanda kurs alanlar, certificate alanlar rahat is bulabiliyorlardi ama simdilerde ayni imkanlarin oldugunu dusunmuyorum.

Bilgi için çok teşekkürler hocam , peki öneriniz nedir türkiyede saç ekimide yapıyorum amerikada devam ettirebilir miyim ? Hiçbirşey yapamazsam araba al sat araba kiralama tarzı işler yapacağım. Önerilerinizi dinlemek isterim

Yazılım sektöründe yazılımcı çok, mySea nın dediği gibi artık liseli çocuk bile chatgpt ile yazılım yapabiliyor. Zaten chatgpt yazıyor. Yazılımcı bolluğu da var.
    Valla ne yalan söyliyim bazen benden bile mantıklı şeyler üretiyor, 12 yıllık profesyonel olarak yazılımcı şirketinde çalıştığım halde 🙂
    Bu yapay zeka yazılım sektörünü wordpress'e çevirecek, herkes yapabiliyor hale gelecek.

Kanımca el becerisi olan bir meslek ile yazılımcı olmaktan daha kolay iş bulunabilinir.

• Merhabalar bende 2 ay once bir bootcamp`ten yazilim tester egitimimi tamamladim suan aktif is arayisim devam ediyor. Yaklasik 140 kisi mezun olduk ancak henuz kimse ise giremedi. Kiminle konussak 2 sene onceki pazarin olmadigini soyluyor, sanirim pazar doygunluga ulasti dolayisi ile 1000 tane basvurudan ancak 1 tane interview alinabiliyor. Bir is ilani aciliyor aninda 700 kisi basvuruyor biraz sasirtici bir durum farkli alanlarda sansiniz varsa orayi da degerlendirmenizi oneririm. Bol sanslar

• Banned

@janedns, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

Merhabalar bende 2 ay once bir bootcamp`ten yazilim tester egitimimi tamamladim suan aktif is arayisim devam ediyor. Yaklasik 140 kisi mezun olduk ancak henuz kimse ise giremedi. Kiminle konussak 2 sene onceki pazarin olmadigini soyluyor, sanirim pazar doygunluga ulasti dolayisi ile 1000 tane basvurudan ancak 1 tane interview alinabiliyor. Bir is ilani aciliyor aninda 700 kisi basvuruyor biraz sasirtici bir durum farkli alanlarda sansiniz varsa orayi da degerlendirmenizi oneririm. Bol sanslar

Teşekkürler hocam bende bootcamp almak istiyordum fakat kime sorsam pazar daralma yaşıyor geçen sene ki fırsatlar şimdi yok dedi. Maalesef bu da bitmiş başka iş kollarına yönelicez artık

• @janedns Esim de bootcamp olayina tam baslamak uzereydi, son anda vazgecti. Biraz arastirma yapinca bu alanda is bulma durumunun giderek zorlastigini farketti.

Size is bulma konusunda bol sans dilerim!

• @Darko Ben bunu soyledigimde ben 20 yillik dataciyim oyle sey olmaz diyen meslekten habersiz biri bir seyler yazmisti. Dusunsene 20 yillik dataci ya da yazilimcisin dunyadan bihabersin 🙂 Ise girdim bir sekilde ama uzun vadede yazilimda tutunabilir miyim emin degilim. Cunku buyuk daralma var ve yapay zeka bu isleri cok cok iyi yapiyor. Yas ve fizik olarak zinde iseniz US Army i oneririm. Pisman olmazsiniz.

• Banned

@pionerrUsa, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@Darko Ben bunu soyledigimde ben 20 yillik dataciyim oyle sey olmaz diyen meslekten habersiz biri bir seyler yazmisti. Dusunsene 20 yillik dataci ya da yazilimcisin dunyadan bihabersin 🙂 Ise girdim bir sekilde ama uzun vadede yazilimda tutunabilir miyim emin degilim. Cunku buyuk daralma var ve yapay zeka bu isleri cok cok iyi yapiyor. Yas ve fizik olarak zinde iseniz US Army i oneririm. Pisman olmazsiniz.

Sen böyle düşünüyorsan ben yazılımın Y sini düşünmem

• @Prm-oguzhan Maalesef durum bu. Ben havacilikla ilgili arastirma surecindeyim. Community college arastirip orada firsat bulmaya calisacagim. Herkes yazilimci olmus herkesin o kadar cok alternatifi varki. benim hic hoslanmadigim bir durum bu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |