Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar esimin OPT karti var. HAziran ayi'nda bitiyor. Bende burada ogrenci olmak icin statu degisikli basvurusu yaptim. Cevap bekliyorum. Sorum su: OPT karti bulunan birisnin bu suresi bitmeden Amerika'da kalabilmek icin yapacagi statu degisiklikleri neler olabilir? Esim Education bolumunden mezun oldugu icin bir yil daha OPT yapamiyor. Yatirimci vize turunden yararlanabilri mi? Yapilabilecek baska statu degisikligi turleri var midir? Varsa nelerdir? Cok gec olmadan yararli bilgiler edinip bu konuya odaklanmak istiyoruz. Bu konuda yardimci olabilecek birileri varsa cook mutlu olurum.
    Tesekkur ederim simdiden.

• @kirik, içinde söyledi: OPT sonrasi icin vize turleri

statu degisiklikleri neler olabilir? Esim Education bolumunden mezun oldugu icin bir yil daha OPT yapamiyor. Yatirimci vize turunden yararlanabilri mi? Yapilabilecek baska statu degisikligi turleri var midi

Merhabalar, bu konuya cevap veren olmamış. Açıkcası ben de merak ettim. Mesela OPT bitimine doğru yüksek lisans yada doktoraya geçiş yapılabiliyor mu ? Yada bahsettiğiniz gibi baska bir vize türüne ? Bilen arkadaşlar tecrübelerini paylasırsa seviniriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kirik, içinde söyledi: OPT sonrasi icin vize turleri

Merhabalar esimin OPT karti var. HAziran ayi'nda bitiyor. Bende burada ogrenci olmak icin statu degisikli basvurusu yaptim. Cevap bekliyorum. Sorum su: OPT karti bulunan birisnin bu suresi bitmeden Amerika'da kalabilmek icin yapacagi statu degisiklikleri neler olabilir? Esim Education bolumunden mezun oldugu icin bir yil daha OPT yapamiyor. Yatirimci vize turunden yararlanabilri mi? Yapilabilecek baska statu degisikligi turleri var midir? Varsa nelerdir? Cok gec olmadan yararli bilgiler edinip bu konuya odaklanmak istiyoruz. Bu konuda yardimci olabilecek birileri varsa cook mutlu olurum.
    Tesekkur ederim simdiden.

Genelde OPT'yi size okudugunuz (ya da diploma aldiginiz) alanda bir is bulup calismaniz icin veriyorlar. Bu surecteki pek cok kisi OPT sirasinda bir isveren bulup daha sonra calisma vizelerine gecis yapiyor. Tam emin degilim ama egitim sonrasinda sanirim en populer vize H1B...

Benzer Başlıklar

• 47
  • 2
  • 33
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

51

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |