Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

DV2021 greencard talihlisiyim. J1 vizesi ile au pair olarak burada bulunuyorum. Bu süreçte Doordash yapmam greencard sürecimi etkiler mi?Ssn number ile kaydolunduğu için biraz endişelendim.Teşekkürler

• Melis hanim isterseniz @crazycells icin soruyu biraz daha detaylandirir. Greencard talihlisisiniz ve J1 ile suan Amerikadasiniz sanirim. Greencard icin mulakata girdiniz mi mesela ? ya da mulakat tarihi belli mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ist-to-NY, içinde söyledi: J1 vizesi ile extra doordash yapmak

Melis hanim isterseniz @crazycells icin soruyu biraz daha detaylandirir. Greencard talihlisisiniz ve J1 ile suan Amerikadasiniz sanirim. Greencard icin mulakata girdiniz mi mesela ? ya da mulakat tarihi belli mi ?

Bu bolumdeki sorular Muslu Hukuk Burosu'na soruldugu icin ben bir problem olmadigi surece buraya mudahale etmiyorum sayin @Ist-to-NY 🙂 Buradaki sorularin da ayrintili sorulardan ziyade, kisisel ayrintilara inmeyen genel sorular olmasi lazim. Sayin @money-money-money 'nin sorusu kanimca uygun bir soru 🙂 Simdi Yusuf Bey'in veya Claudia Hanim'in cevabini bekleyelim 🙂

• Muslu Law Firm

@money-money-money , içinde söyledi: J1 vizesi ile extra doordash yapmak

Merhaba,

DV2021 greencard talihlisiyim. J1 vizesi ile au pair olarak burada bulunuyorum. Bu süreçte Doordash yapmam greencard sürecimi etkiler mi?Ssn number ile kaydolunduğu için biraz endişelendim.Teşekkürler

Sayın @money-money-money ,
    Öncelikle tebrikler. ABD’de olduğunuz için yeşil kartı Adjustment of Status (AOS) yani statü değişikliği yolu ile alma ihtimaliniz vardır (J-1 waiver gerekmiyor ise veya gerekiyor ise ve zamanında yetişir ise). Sizin bu süreçte statünüzü ihlal etmemeniz çok önemlidir. Çünkü vize statüsü ihlali yapanlar AOS yapamazlar. Genelde J1 au pairlerin okula gitmek dışında başka islerde çalışmalarına izin verilmez. Bu konuyu sponsorunuzla kontrol edebilirsiniz veya anlaşmanıza bakabilirsiniz. Çalışma hakkiniz olmayan yerlerde çalışmanız statü ihlali sayılacaktır ve AOS yapmanıza engel olacaktır.
    Teşekkürler.

• @Claudia-J-Muslu Geri donusunuz icin cok tesekkur ederim!!

Benzer Başlıklar

• 2
  • 5
  • 4
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |