Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam arkadaşlar, esim ve çocuklarım bazı ciddi şartlar ve nedenlerden dolayı şimdilik benim ile Amerika’ya gelemeyecekler yani vize görüşmesine katılmayacaklar dolayısıyla şimdilik sadece kendim icin ds-260 doldurdum, sormak istediğim burda yani esim ve çocuklarım görüşmeye katilmasalar dahi ds-260 doldurmaları gerekli midir, yoksa benim doldurduğum ds-260 benim icin yeterli midir?

• @radid, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selam arkadaşlar, esim ve çocuklarım bazı ciddi şartlar ve nedenlerden dolayı şimdilik benim ile Amerika’ya gelemeyecekler yani vize görüşmesine katılmayacaklar dolayısıyla şimdilik sadece kendim icin ds-260 doldurdum, sormak istediğim burda yani esim ve çocuklarım görüşmeye katilmasalar dahi ds-260 doldurmaları gerekli midir, yoksa benim doldurduğum ds-260 benim icin yeterli midir?

Görüşmeye gitmeyeceklerse onlar için DS260 doldurmanıza gerek yok fakat daha sonradan eş ve çocuklara greencard çıkarmak hem daha maliyetli hemde uzun süreler alabiliyor

• Merhaba, Ds-260 formunda e-mail adresini büyük harflerle doldurdum. Konformasyon sayfasını e-maille ilet dediğimde hata alıyorum. Acaba büyük harflerle yazdığım için e-mail alamıyor olabilir miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@breezyguy merhaba, büyük küçük harf sorun değil sadece yazarken ingilizce karakter ile yazdığınıza emin olmanız lazım. belki orada bir hata yapmış olabilirsiniz. kontrol etmenizi tavsiye ederim.

• Ds260 formunu açtırıp bilgilerde değişiklik yaptıgımızda ilk doldurdugumuz bilgilerden farklı oldugu için bir problem yaşanır mı ? İlk doldurulan formu görme gibi bir yetkisi var mı acaba konsoloslugun ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kirintosh merhaba. formu açtırma sebebiniz zaten bilgilerde değişiklik yapmak. bunun dışında formu açtırmanın zaten bir anlamı yok. bilgilerde değişiklik yapılacağını bildiği için açıyor zaten KCC formu. bu yüzden içiniz rahat olsun. açtırıp dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. yalan / yanlış beyan vermediğiniz sürece sorun teşkil etmez.

• @crazycells İlginize teşekkür ederim.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@breezyguy merhaba, büyük küçük harf sorun değil sadece yazarken ingilizce karakter ile yazdığınıza emin olmanız lazım. belki orada bir hata yapmış olabilirsiniz. kontrol etmenizi tavsiye ederim.

büyük harflerle i değil I olarak yazdım. kopyala yapıştırla denedim e-mail alabiliyorum o şekilde. Belki sistemsel bir sorunda olmuş olabilir. teşekkürler cevap için.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@akurtlar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar Gazetecilik mezunuyum DS260 formunu dolduruken Üniversite derecesi sorusuna ''bachelor of journalism'' kısaca ''BJ'' mi yazmalıyım. Bir sorum daha var 3 senedir gitmediğim pasif ögrenci olduğum bir üniversite vardı. Kaydımı yeni sildirdim bu işlemi DS260 formunda belirtmelimiyim.

Fakulteye emin degilseniz Bachelor's degree olarak yazabilirsiniz

ben ona direk diploma dedim ya 🐕 bir sorun olur mu formu açtırmama gerek var mı sizce?
    şimdi baktım da highest kısmına univrsty degree yazmışım, diğer kısma da diploma ben de 4 yıllık mezunum.

• Merhaba, yıllar önce evimize hırsız girmişti şikayetçi oldum ve uzun bir süre dava devam etti. Suçlu taraf olmadığım için bu durumu ds260 formunda belirtmem gerekir miydi?

• Adresyazarken kisa donem askerlik surecindeki adresi yazmalimiyiz sonucta 1 ay acemilk bir yerde 4 ay usta birligi baska yerde yapildi bu kadar kisa sureleri belirtmek gerekirmi

• @srhnkskn evet dediginiz çok doğru ne yazık ki şimdilik benimle gelemiyorlar yani biz de her turlu dusunduk tasindik ama olmuyor, hayirlisi artık.

• Merhabalar, şuan ingilizce başlangıç seviyesindeyim ve ingilizceyi öğrenmek için çalışıyorum.,Görüşmelere en erken 6 ay var Sizce DS260 formuna Dil sorusuna Yes mi demeliyim No mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kirintosh, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Ds260 formunu açtırıp bilgilerde değişiklik yaptıgımızda ilk doldurdugumuz bilgilerden farklı oldugu için bir problem yaşanır mı ? İlk doldurulan formu görme gibi bir yetkisi var mı acaba konsoloslugun ?

hangi bilgilerde degisiklik yapiyorsunuz? Eger vize almanizi onleyecek durumdan kurtulmak icin yalan bilgi veriyorsaniz basiniz agriyacaktir, forma sadece dogru bilgileri tam sekilde yazmalisiniz, vize alabilmek amaciyla yanlis bilgi vermemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ruhimücerret, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar Gazetecilik mezunuyum DS260 formunu dolduruken Üniversite derecesi sorusuna ''bachelor of journalism'' kısaca ''BJ'' mi yazmalıyım. Bir sorum daha var 3 senedir gitmediğim pasif ögrenci olduğum bir üniversite vardı. Kaydımı yeni sildirdim bu işlemi DS260 formunda belirtmelimiyim.

Fakulteye emin degilseniz Bachelor's degree olarak yazabilirsiniz

ben ona direk diploma dedim ya 🐕 bir sorun olur mu formu açtırmama gerek var mı sizce?
    şimdi baktım da highest kısmına univrsty degree yazmışım, diğer kısma da diploma ben de 4 yıllık mezunum.

gerek yok, boyle kalabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vseravno, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, yıllar önce evimize hırsız girmişti şikayetçi oldum ve uzun bir süre dava devam etti. Suçlu taraf olmadığım için bu durumu ds260 formunda belirtmem gerekir miydi?

gerekmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Adresyazarken kisa donem askerlik surecindeki adresi yazmalimiyiz sonucta 1 ay acemilk bir yerde 4 ay usta birligi baska yerde yapildi bu kadar kisa sureleri belirtmek gerekirmi

yazmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar, şuan ingilizce başlangıç seviyesindeyim ve ingilizceyi öğrenmek için çalışıyorum.,Görüşmelere en erken 6 ay var Sizce DS260 formuna Dil sorusuna Yes mi demeliyim No mu ?

no demelisiniz.

• @crazycells adres kısmında edevletten yazdıgım için doğru olanı yazmamın daha mantıklı olacagına inandım.kafamı baya kurcaladı o yüzden actırıp gercekte ikamet ettigim yerleri yazma kararı aldım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kirintosh, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells adres kısmında edevletten yazdıgım için doğru olanı yazmamın daha mantıklı olacagına inandım.kafamı baya kurcaladı o yüzden actırıp gercekte ikamet ettigim yerleri yazma kararı aldım

ha ok 🙂 bu bilgi cok dert degil... dilediginiz degisikligi yapabilirsiniz. Ama gonderdiyseniz degistirmenize de gerek yok diye dusunuyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.4k

| | | |