Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben 7 yaşında ki oğlumla Amerikaya gidicem. Oğlumun orada okuması için. Onun okulla ilgili kısmını çözdüm ama ben hangi vize türüyle gitmeliyim ki orada en aşa 2 sene kalabileyim. Turist vizesiyle gitsem oğlum orada okula başladığı için bunu neden gösterip uzatabilir miyim? Açıkçası vize konusunda takılı ve bilgisiz kaldım

• Turist vizesiyle uzun süre kalamazsınız, oglunuzun okulunu neden olarak kabul etmezler. Bence ogrenci vizesiyle gidin..

• ⭐⭐

@aslidinc Turist vizesi ile giderseniz orada cocugunuzun okulundan i20 belgesi alip F1 statü değişikliği yaparak çocuğunuzun öğrenciliği bitene kadar cocugunuz kalabilir. Ama siz kalamazsiniz diye biliyorum. Tabi ilkokulda i20 veriliyor mu bilmiyorum. Siz de en fazla turist vizenize girişte verilecek olan 6 aylik sureye ilave bir +6 ay ek süre alarak 1 yıl kalabilirsiniz. Sizde bir college yada üniversiteye kaydolabilir ve i20 alarak statü değiştirebilirsiniz. Dil okuluda olabilir. Yani sizin öğrenciliginiz uzerinden F1 e gecebilir boylece rahatca kalabilirsiniz. Ama orada bir avukatla bu işleri yapmanız gerekecek. Bu nedenle avukat size alternatif çözümler sunabilir. Belki sizde turist vizenize süre uzatarak 2 yıl kalabilirsiniz. Tam olarak bilmiyorum ama gidince avukat size detaylı açıklar zaten. Tabi paranız varsa orada bir iş kurabilir ve E2 vizesi alarak daha rahat bir şekilde aynı GC vizesi gibi haklara sahip olabilirsiniz. Kısacası bir çok yol var. Ama oraya gittiğinizde bir avukatla hareket etmeniz daha saglikli olur. Bizim bilmedigimiz ayrıntılar olabilir. Ben yüzeysel olarak bildiklerimi anlattım sadece.

• @Drywall merhabalar turist vizesi ile gittiğinizde +6 ay uzatmayı nasıl alıyorsunuz

• @leon, içinde söyledi: Amerikada uzun kalabilmek için vize

@Drywall merhabalar turist vizesi ile gittiğinizde +6 ay uzatmayı nasıl alıyorsunuz

Gecerli bir mazaretiniz varsa, I539 formu ile kalis surenizi uzatmak icin basvuru yapabiliyorsunuz.

Su konuyu inceleyebilirsiniz.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/176/b1-b2-turist-vizesi-i̇le-amerikada-uzun-süre-kalabilmek

Buda form;

• ⭐⭐

@leon @Ryback 'in dediği gibi uzatma nedeni önemli. Örneğin B2 ile girdiyseniz mesela sağlık ve tedavi ile ilgili bir neden olabilir, eğer B1 ile girdiyseniz iş kurma veya iş takibi ile ilgili bir neden olabilir. Hiç başıma gelmedi ama bildiklerim çerçevesinde bunları söyleyebilirim. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa konu daha net anlaşılacaktır. Bu konuyu @Ryback ' inde linkini verdiği konu başlığı altından takip ederseniz daha çok bilgi edineceginizi düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 2
  • 2
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |