DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar yeniden merhaba .Bir sorum var .Biz erkek arkadaşımla hiç yüz yüze görüşmedik .kendisi aralık ayına kaldı gelmesi .Bana dediği şu şekilde .Bizim ilk aşamada olan başvurumuzda beraber olan fotolara gerek yok biz dosyayı verelim ben aralık ayında geldiğimde de fotoları vs çekeriz dosyaya koyarız .Zaten mülakata giderken gerekecek o fotolar vs dedi .Amaç süreci önceden oradan başlatmak .Böyle bir şey var mı ?

• @sltn belirli aylardan bir kısmını ekleyebilirsiniz , zorunlu değil ama destekleyici kanıt sonuçta. Türkçe ise de İngilizce tercümesi lazım. Kendiniz de tercüme edebilirdiniz. Tercümana yaptırmanıza gerek yok.

• Bu ileti silindi!

• Masraflarla ilgili araştırma yapıyorum da çalışma izni vs green card süreci için amerika’ya girdiğimiz zaman ne kadar bir bütçemiz olmalı ortalama ?
    Bu süreçte olanlar bilgilendirirse sevinirim.
    Benim düşüncem $7000-8000

• @mine-kalay hayır yok , k1 vizesinin ilk başvuru şartı nişanlınızın Amerikan Vatandaşı olması sonrasında da başvurudan önce iki yıl içinde bir kez olsa daha bir araya gelmek. Siz bu şartı sağlayamıyorsunuz. Eğer dini sebeplerden dolayı yaşadığınız ülke de böyle bir engel varsa ve bunu açıklayarak başvuru yapabilirsin ancak Türkiye de yaşadığınızı varsayarak bu şekilde başvurmanız da size bir fayda sağlamaz çünkü Türkiye de dini sebeplerle böyle bir engel yok en azından benim bildiğim kadarıyla.

• @samsa kendini komik mi zannediyorsun. Form 264 sayfa

• @Ali-El burası insanların deneyimlerini, kendi edindiği bilgileri paylaştığı bir forum. Yaklaşımınız başında da hoş değil şu an hiç değil. Kimse size bir şeyi sıralamak anlatmak zorunda değil. Tabiki kendi deneyimlerini anlatmalarını rica edebiliriz ama karşılığında kimse bir çalışan ya da yetkili kişi olmadığı için size konsolosluktan gelen belge gibi sıralı bir liste iletmez. Ben de sayfalarca forum yazısı okudum ki daha birkaç sayfa öncesinde de yazıyor biraz baksanız görebilirsiniz

• @Ali-El, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@samsa kendini komik mi zannediyorsun. Form 264 sayfa

Terbiyesiz şey seni.

• @melike-iyigun, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@Ali-El burası insanların deneyimlerini, kendi edindiği bilgileri paylaştığı bir forum. Yaklaşımınız başında da hoş değil şu an hiç değil. Kimse size bir şeyi sıralamak anlatmak zorunda değil. Tabiki kendi deneyimlerini anlatmalarını rica edebiliriz ama karşılığında kimse bir çalışan ya da yetkili kişi olmadığı için size konsolosluktan gelen belge gibi sıralı bir liste iletmez. Ben de sayfalarca forum yazısı okudum ki daha birkaç sayfa öncesinde de yazıyor biraz baksanız görebilirsiniz

Forumun ilk 5 sayfasını okusa bütün bilgiler orada aslında. Ama burada gelmiş terbiyesizlik yapıyor.

• @Ali-El kardeşim kimse senin paralı çalışanın değil biz nasıl okuyorsak sende okuyacaksın bu sayfayı diğer sosyal medya sayfalarıyla karıştırma edebinle gel edebinle git.

• @samsa randevular en son ne zaman açıldı bilginiz var mı ? Bende randevu bekliyorum

• @myurt, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@Ali-El kardeşim kimse senin paralı çalışanın değil biz nasıl okuyorsak sende okuyacaksın bu sayfayı diğer sosyal medya sayfalarıyla karıştırma edebinle gel edebinle git.

Yeri geliyor herkes yardımcı oluyor. @ob16222 özellikle.
    Hakeza diğer forum üyeleri de. Ama hiçbir şey yapmayıp bana hap bilgiyi ver demek oldukça saygısızca.

• @özge-ecen-0, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@samsa randevular en son ne zaman açıldı bilginiz var mı ? Bende randevu bekliyorum

Bir hafta önce açıldı en son.

• Randevu bekleyen arkadaşlar bu aralar daha sık kontrol ediniz. Green card süreci Eylül ayında bitiyor , yeni slot açabilirler.

• @ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Randevu bekleyen arkadaşların bu aralar daha sık kontrol ediniz. Green card süreci Eylül ayında bitiyor , yeni slot açabilirler.

Aynen öyle:))

• @samsa
    Tühhh Umarım tekrar hemen açılır 🙏🏾

• arkadaslar merhaba oncelikle surece hakim olmaya calisiyorum ve konu basliginda yazilanlari epeyce okudum ve bir kac sorum olacak nisanlimin babasi bize sponsor olacak ama sponsor kullanmak vize onayinda olumlu veya olumsuz bir etkisi oldugunu soyleyebilir miyiz? ayrica vize sirasinda veya mulakatta bizden bir mebla gostermemiz isteniyor ve finansal gecmisimiz bir onem arz ediyor mu?

• arkadaşlar iyi akşamlar. önceki mesajların çoğunu kontrol etmeye çalıştım fakat sayfa sayısından dolayı hepsine bakamadım. mülakata giren erkek adaylara bir kaç sorum olacaktı. askerlik muaf ise muafiyet belgesi ve ingilizce çevirisi istendiği yazılmış fakat askerlik yapanlardan sadece orjinal belge ve bir kopyası mı isteniyor yoksa onlar da orjinal belgeyi ve ingilizce çevirisini götürmek zorunda mı? aşı ücretleri güncel olarak ne kadar? devlet hastanesinde tetanoz aşım 2 doz yapılı bunu e nabız çıktısı ile kanıtlarım yine de yaparlar mı? bir de yeni konsolosluğun etrafında emanetçi mevcut mu önceki yer gibi? şimdiden teşekkür ederim.

• @Emir-1 basvuru ucreti 1225 dolar green card ve calisma izni icin ondan sonraki butce her kisiye gore farklilik gosterir. Kimisi calisma izni gelene kadar 1000$ ile idare edebilir kimisine 15000$ da yetmez size bagli bu. Tavsiyem gelirken yaninizda basvuru ucreti disinda imkaniniz varsa 10.000$ bir para getirmeniz. Beklemeyen masraflar icin saglik vs vs. ne olacagini bilemezseniz.

• @theconepine sizin finansal gecmisinizin AMERIKA ozelinde hic bir anlam ifade etmiyor. Turkiye de milyon dolar kazansaniz da , amerika da calismadiginiz icin geliriniz 0$ olarak gozukecek onlar icin. Tek bir istisna var bu surecte, amerikan menseili bir sirkette calisip remote olarak turkiye den is yapiyorsunuzdur amerika ya yil sonu gelir vergisi veriyorsunuzdur o zaman onu belirtmeniz lazim onun disinda geliriniz 0$ onlarin gozunde. Baskasinin size sponsor olmasinin surece dair hic bir olumlu ya da olumsuz bir yani yok. Vize surecinde sizden bir mebla gostermeniz istenmiyor. Bu bilgilere nereden ulastiniz bilmiyorum ama tamamen yanlis bilgiler. Surecte basarilar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.6k

| | | |