Üyelik oluşturma, şifre hatırlatma veya foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
DV2020 Talihlileri DV2020 Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

Forumun Grup Sistemi Aktive Edilmiştir!


 • YouTube

  davetiye nasıl gönderiyoruz :) • çok güzel olmuş ellerine sağlık • Elinize sağlık güzel çalışma olmuş :)

  Umarım 5 yıldızlık olmadan ABD'den yazmaya devam ederiz :) • Harika bir uygulama olmuş ellerinize sağlık
  @M-Turk yalnız değilsiniz :) çok yolumuz var ama @nilfersev in dediği gibi çiçek fena olmaz hani :)
  🌸🌸🌸 en azından daha yakın bir hedef :) • Güzel bir uygulama fakat yıldızlar için gereken mesaj sayıları sanki fazla olmuş gibi.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @mihok aslinda sadece 500 ileti olarak dusunmemelisiniz, sayginlik puanlari da kabul ediliyor. Zaten genelde sayginlik puanlari ileti sayilarindan daha yuksek. Dolayisiyla guzel ve faydali bilgiler iceren tek bir iletiyle 10 - 20 sayginlik puani almak da gayet mumkun :slight_smile: boyle dusunurseniz gereken ileti sayisi 50'ye dusuyor :slight_smile: sayin @sadriabi nin de onceden belirttigi gibi, toplam icerik yerine kaliteli icerik uretmek daha onemli olmali :slight_smile: biz de bunu tesvik etmeliyiz bence. • anladım. Tabii ben direk ileti olarak düşünmüştüm ve fazla gelmişti. O halde problem yok. • @crazycells Bende aynı şeyi soracaktım ,açıklamışsınız. Ama hala temel konulardaki goy goy muhabbetinin çok olması insanların bilgiye erişimini zorlaştırıyor. Kimi üyeler aradıklarında kolayca bulabilecekleri bilgiyi fazladan konu/ileti yazarak hemen cevap almak istiyorlar veya forum sahibi gibi efelenen çok mesaj atmış arkadaşlar da var.
  Belki "-" eksi puanlamanın da saygınlığı etkilemesi gerekebilir (tabi anonim olarak) böylece saygınlığın artması veya azalması üyelerin verimliliğini artırabilir.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @israfil evet, zaten eksi puanlar da sayginliga etki ediyor sayin @israfil . Sayginlik puanini toplam aldiginiz +'lar ve -'ler belirliyor. Misal gecen gun forumda yasal olmayan bir duyuru yapan arkadasin sayginlik puaninin eksiye dustugunu suradan gorebilirsiniz.

  Tabii ki bu oylamalarin amaci disinda kotuye kullanilmasi forumdan yasaklanma nedeni. • Benim nacizane görüşüm ileti sayısı dikkate alınmadan, sadece saygınlığa bakılması şeklinde olurdu. Çünkü özellikle 2020 talihlilerine bakıyorum, daha süreçleri yeni başlamış olmalarına rağmen ileti sayıları çok çok fazla. Örneğin geçenlerde yasaklanan birinin 600+, benzer şekilde daha talihli bile olmayan bir diğerinin 300+ iletisi var. İletilere baktığımda "inşallah"tan ve çeşitli forum dışı muhabbetten başka kayda değer bir düşünce göremedim. Saygınlık dikkate alınsa belki bol zamanı olup sürekli ileti yazan, başlık oluşturan kullanıcılar yerine, konu hakkında bilgisi olanlar ön plana çıkabilirdi...


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @mindi yine de bu forumda yazmak icin talihli olmaya ya da ABD'ye gitmek icin DV talihlisi olmak zorunda olmaya gerek olmadigini vurgulayalim :slight_smile: sayin @mindi , dolayisiyla dusunme surecinde birilerinin DV talihlisi olup olmamasi bizi etkilememeli.

  Forumumuzda surekli yapilan bir geyik muhabbeti ya da gereksiz yere acilan basliklar oldugunu pek dusunmuyorum, zaten bunlar olunca yapanlar uyariliyor. Bazi donemlerde "heyecan paylasmak" adina acilan basliklar oluyor tabii ki, ama bence bunlar da forumun dogal bir parcasi. Eger surekli boyle bir muhabbet olsaydi, dediginizde hakliydiniz. Ama 500 ileti cok ciddi bir sayi, eger 50-100 gibi sayilar olsaydi yine size katilirdim ama 500 iletisi olup da foruma katki saglamamis biri oldugunu cok dusunmuyorum.

  Bence bir sure beklemede kalalim, eger dediginiz gibi bu durum suistimal ediliyorsa ve sadece ileti sayisini arttirmaya yonelik yorumlar baslarsa, o durumda tabii ki ona gore hareket edip sadece sayginliga dayali sisteme geceriz.


Cevaplamak için giriş yapın
 

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48
Çevrimiçi

4676
Kullanıcı

1635
Başlık

71264
İleti

| | |

Yeşilkart Forum ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.