Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• abd de dil unıversıte ve dıger konularda eğitim hakkında ana kategorı ıcıne bır baslık ekleyıp konuyla alakalı baslıkları oraya ekleyebılır mıyız?

• @ercan-tekoglan abd'de eğitim genel başlığı içinde söyledi:

https://yesilkartforum.com/forum/category/15/eğitim

merhaba, bilgi için teşekkürler. aslında benim soylemek ıstedıgım KATEGORİLER sekmesıne tıkladıgımda cıkan ekranda egıtım ıcın ayrı baslık açılmasıydı.Göz önünd eolmayınca konu bıraz atıl kalıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DustyBlue "ABD'de Egitim" diye ayri bir ana kategori olusturulsun mu diyorsunuz?

• @crazycells aslında mantıklı. Forumda okuduğum kadarıyla çoğu TR diploması USA de bir kağıt parçası. Bu yüzden USA de okumak isteyenler için en uygun ve mantıklı bir yol (Örneğin community college i yüksek ortalamayla geçersek 4 yıllığa tamamlıyormuşuz ve lisans diploması alıyormuşuz gibi yollar) bulursak iyi olur. Ayrıca 4 yıllık okuduktan sonra orada çalışma vizesi alınır mı alınmaz mı veya oranın vatandaşı olabiliyor muyuz konularında bir eksiklik var. Son olarakta üniversite maliyetlerini birkaç örnekle açıklarız ve yaşam maliyetlerini de bir tablo şeklinde ortaya koyabiliriz. Bir de burslar var bu burslara uluslararası öğrencilerin nasıl başvurması gerektiğini ilk önce okulla mı yazışmalı kayıt için yoksa burs veren yerlerle mi bunlar hep soru işareti. Aslında bir öğrencinin hikayesi gibi baştan sona da yazılabilir. Beyinde canlandırabilmek için. En azından greencard gibi çıkma yüzdesi düşük şeyler yerine daha rasyonel ve olabilitesi yüksek konulara da bakmalıyız diye düşünmekteyim. Teşekkürler okuduğunuz için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asil abd'de eğitim genel başlığı içinde söyledi:

@crazycells aslında mantıklı. Forumda okuduğum kadarıyla çoğu TR diploması USA de bir kağıt parçası. Bu yüzden USA de okumak isteyenler için en uygun ve mantıklı bir yol (Örneğin community college i yüksek ortalamayla geçersek 4 yıllığa tamamlıyormuşuz ve lisans diploması alıyormuşuz gibi yollar) bulursak iyi olur. Ayrıca 4 yıllık okuduktan sonra orada çalışma vizesi alınır mı alınmaz mı veya oranın vatandaşı olabiliyor muyuz konularında bir eksiklik var. Son olarakta üniversite maliyetlerini birkaç örnekle açıklarız ve yaşam maliyetlerini de bir tablo şeklinde ortaya koyabiliriz. Bir de burslar var bu burslara uluslararası öğrencilerin nasıl başvurması gerektiğini ilk önce okulla mı yazışmalı kayıt için yoksa burs veren yerlerle mi bunlar hep soru işareti. Aslında bir öğrencinin hikayesi gibi baştan sona da yazılabilir. Beyinde canlandırabilmek için. En azından greencard gibi çıkma yüzdesi düşük şeyler yerine daha rasyonel ve olabilitesi yüksek konulara da bakmalıyız diye düşünmekteyim. Teşekkürler okuduğunuz için.

Zaten boyle bir kategorimiz var, fakat alt-kategori...

Bahsettiginiz butun basliklari orada bulabilirsiniz.

Sayin @DustyBlue , bunu ana kategorilerden biri yapalim diye oneri getiriyor benim anladigim kadariyla. Fakat bu bolumu ana kategori yaparsak diger kategorilerin bir kismiyla cakismaya baslayacak (ogrenim vizeleri, ingilizce vs.), forumu daha duzenli mi yoksa daha duzensiz mi hale getirecegi hakkinda dusunmem gerekiyor.

• @crazycells abd'de eğitim genel başlığı içinde söyledi:

@asil abd'de eğitim genel başlığı içinde söyledi:

@crazycells aslında mantıklı. Forumda okuduğum kadarıyla çoğu TR diploması USA de bir kağıt parçası. Bu yüzden USA de okumak isteyenler için en uygun ve mantıklı bir yol (Örneğin community college i yüksek ortalamayla geçersek 4 yıllığa tamamlıyormuşuz ve lisans diploması alıyormuşuz gibi yollar) bulursak iyi olur. Ayrıca 4 yıllık okuduktan sonra orada çalışma vizesi alınır mı alınmaz mı veya oranın vatandaşı olabiliyor muyuz konularında bir eksiklik var. Son olarakta üniversite maliyetlerini birkaç örnekle açıklarız ve yaşam maliyetlerini de bir tablo şeklinde ortaya koyabiliriz. Bir de burslar var bu burslara uluslararası öğrencilerin nasıl başvurması gerektiğini ilk önce okulla mı yazışmalı kayıt için yoksa burs veren yerlerle mi bunlar hep soru işareti. Aslında bir öğrencinin hikayesi gibi baştan sona da yazılabilir. Beyinde canlandırabilmek için. En azından greencard gibi çıkma yüzdesi düşük şeyler yerine daha rasyonel ve olabilitesi yüksek konulara da bakmalıyız diye düşünmekteyim. Teşekkürler okuduğunuz için.

Zaten boyle bir kategorimiz var, fakat alt-kategori...

Bahsettiginiz butun basliklari orada bulabilirsiniz.

Sayin @DustyBlue , bunu ana kategorilerden biri yapalim diye oneri getiriyor benim anladigim kadariyla. Fakat bu bolumu ana kategori yaparsak diger kategorilerin bir kismiyla cakismaya baslayacak (ogrenim vizeleri, ingilizce vs.), forumu daha duzenli mi yoksa daha duzensiz mi hale getirecegi hakkinda dusunmem gerekiyor.

evet benım teklifim bu yonde ana kategorı olursa karmaşa ortadan kalkar dıye dusunuyorum. vizelerle çakışma olacağını sanmıyorum, ancak bu yönde bir endişe varsa kategori başlığına bu yönde bir uyarı konulabilir.

ASKERLİK şeklinde bile başlık varken eğitimin abd de yaşam kısmında olması biraz karışıklığa sebep oluyor. ABD ye gelmek isteyenlerin pek çoğu eğitim yoluyla gelmeyi düşünüyor, ana kategori içinde böyle bir başlığın olması doğrudan hedefe ulaşmayı kolaylaştırır diye düşünüyorum. eski forumlarda eğitim başlığı altında vize konusu gördüğümü pek hatırlamıyorum, tekrar etmek gerekirse bu yönde bir endişeyi gidermek ufak bir uyarı ile halledilebilir. "eğitim ile alakalı vizeler hakkındaki sorularınızı amerikan vizeliri başlığında sorunuz" gibi...

ingilizce kısmınıda bu kategori altına alabiliriz.

• @crazycells ne düşünüyorsun sonuç olarak bu konuda 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dustyblue mantikli, DV curcunasi dinsin, olusturacagim.

• @crazycells abd'de eğitim genel başlığı içinde söyledi:

@dustyblue mantikli, DV curcunasi dinsin, olusturacagim.

☑

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.4k

| | | |