Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

@crazycells
    Merhaba hocam. Bugün Ankara konsolosu vize işlemlerini durdurduğunu söylesi, ne zaman tekrar başlayacak şimdilik belli değil.

Sizce ben bu durumda ne yapmalıyım, Konsolosluğu tiflis olarak değişebilir miyim? Değişebilirsem bunu yapmamı tavsiye eder misiniz ?

Bakü konsolosluğu vize vermediği için , konsolosluk değişmeme olumlu bakarlar mı? Teşekkür ederim.

Isterseniz KCC'ye yazin; ama KCC'den ote bu karari Tiflis ABD konsoloslugu verecek, ve su an hicbir ulkenin konsoloslugunun normalin disinda basvuran kabul edecegini pek sanmiyorum. Eger Gurcistan'da yasiyor olsaydiniz kabul etme ihtimali yukselirdi ama Turkiye'deyken ne derler ben de bilemiyorum maalesef.

Isterseniz sansinizi deneyin.

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim hocam. Birkaç sorum daha var lütfen yardımcı olur musunuz? Konsolosluk değişme talebi için ilk önce KCC'ye mi yoksa Tiflis konsolosluğuna mı mail atmam gerekiyor?

Olurda eğer konsolosluk değişme talebimi kabul ederlerse, sizce konsolosluk değişmemi tavsiye eder misiniz? Yoksa Ankara'nın açılmasını mı beklemem daha doğru olur?

Vizeyi almayı çok ama çok istiyorum, abartmıyorum 10 yıldır yurtdışı hayali kuruyorum o yüzden elimden geleni yapıyorum, sorularım için kusura bakmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

@crazycells Teşekkür ederim hocam. Birkaç sorum daha var lütfen yardımcı olur musunuz? Konsolosluk değişme talebi için ilk önce KCC'ye mi yoksa Tiflis konsolosluğuna mı mail atmam gerekiyor?

Olurda eğer konsolosluk değişme talebimi kabul ederlerse, sizce konsolosluk değişmemi tavsiye eder misiniz? Yoksa Ankara'nın açılmasını mı beklemem daha doğru olur?

Vizeyi almayı çok ama çok istiyorum, abartmıyorum 10 yıldır yurtdışı hayali kuruyorum o yüzden elimden geleni yapıyorum, sorularım için kusura bakmayın.

Once KCC'ye yazmanizi tavsiye ederim, onlarin verecegi cevabi gordukten sonra ilerleyelim.

Maalesef konsoloslugun bu kararinin gecici mi yoksa uzun sureli mi oldugunu ben de bilmiyorum. Zaten garanti bir yolunu bilseydim emin olun yonlendirirdim, bu surecin sadece sizin degil, pek cok kisi icin cok onemli oldugunun ben de farkindayim. Ama bu sureclerin yavaslamalarinin en onemli nedeni pandemi oldugu surece cok bir sey yapabilecegimizi sanmiyorum maalesef. Konsolosluklar kendilerine verilen direktiflere ve pandeminin getirdigi kisitlamalara gore vizeleri vermeye calisiyorlar.

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim. 🙏

[email protected] Bu adrese yazacağım değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Teşekkür ederim. 🙏

[email protected] Bu adrese yazacağım değil mi?

dogrudur, adres bu...

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim.
    Edit: Bugün [email protected] adresine mail attım. Özetle maile şunları yazdım.
    Azerbaycan dv2021 kazananıyım ama oradaki konsolosluk vize vermediği için Ankarayı seçtim ama ankara covid sebebiyle dv vizesi vermediğini bu yüzden tiflis ile değişebilir miyim diye sordum.

Bir de mailin içine ds-260 formunu gönderdiğim tarihi, kcc nin belge istediği tarihi, kcc nin belgeyi onayladığı tarihi ve case numaramı yazdım.

Bir cevap gelirse burayla paylaşırım.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

@crazycells Teşekkür ederim.
    Edit: Bugün [email protected] adresine mail attım. Özetle maile şunları yazdım.
    Azerbaycan dv2021 kazananıyım ama oradaki konsolosluk vize vermediği için Ankarayı seçtim ama ankara covid sebebiyle dv vizesi vermediğini bu yüzden tiflis ile değişebilir miyim diye sordum.

Bir de mailin içine ds-260 formunu gönderdiğim tarihi, kcc nin belge istediği tarihi, kcc nin belgeyi onayladığı tarihi ve case numaramı yazdım.

Bir cevap gelirse burayla paylaşırım.

Hayırlısı olsun inşaAllah.

• Yasaklı

@Ruslan-Aliyev Sağ olun. 🙏

• Salam Sabahniz xeyir olsun,
    COVID19-la əlaqəli Şengen ölkələrinə qoyulmuş ban və və bir neçə qadağa (9984, 9992, and 10143) aprelin 8-də ləğv edildi. Düşünürəm bu update"dən sonra Türkiyə konsulluğuda viza vermək prosesinə başlayacaq.

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/updates-to-national-interest-exceptions-for-regional-covid-proclamations.html

İnşAllah hamı üçün xeyirli olar.

• @Ruslan-Aliyev Salam,

Əgər sir deyilsə seçdiyiniz konsulluq hansıdı? və sizə artıq мüsahibəyə dəvət məktubu gəlibmi ?

Məndə Tiflis konsulluğudu. Dəvət gəlməyib.

• Yasaklı

@2RAL, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Şengen

Salam. Türkiye Şengen ölkesi değil.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

@2RAL, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

Şengen

Salam. Türkiye Şengen ölkesi değil.

Salam bilirəm, orda bir neçə qadağanın ləğv olunduğundan məlumat verilir. Bəzən konsulluqlardan insanların müraciyatlarına gələn cavablarda COVID-lə əlaqəli bu kimi qadağalar səbəb göstərilirdi. Mənim demək istədiyim odurki əgər qadağalar aradan qaldırıllarsa bu yaxşı əlamətdir. Artıq bütün konsulluqlar DV ilə bağlı işlərə başlayacaqlar.

• Yasaklı

@2RAL İnşallah dediğiniz gibi olar ama Türkiye ve bir kaç konsolosluk covidi bahane eleyip dv vizesi vermir. Görek ne olacak. 😕

• @2RAL, içinde söyledi: DV2021 Azərbaycan Green Card lotereyasi qalibləri

@Ruslan-Aliyev Salam,

Əgər sir deyilsə seçdiyiniz konsulluq hansıdı? və sizə artıq мüsahibəyə dəvət məktubu gəlibmi ?

Məndə Tiflis konsulluğudu. Dəvət gəlməyib.

Salam. Məndə də Tiflis konsulluğudur. Hələ ki dəvət yoxdur. Amma başqa bir forumdan tanıdığım, nömrəsi 800lərdə olan bir nəfərin hal-hazırda Tiflisdə olduğunu bilirəm. 15 Apreldə intervyuda olacaq, 30 Martdan Tiflisdədir.

• @Ruslan-Aliyev Ok təşəkkür edirəm.

Konsulluqlardan avtomatik məlumatları toplayan tracker-ə əsasən bu günə olan məlumatlara güvənsək Tiflis səfirliyində artıq Case Number 2000-3000 olanlara dəvət göndərilir.

Bir neçə sistemlərdən avtomatik məlumatları toplayan tracker

Ölkələr və regionlar üzrə hal hazırda neçə case səfirlikdədir, neçəsi KCC-dir və sairə kimi məlumatlara baxa bilərsiniz.

• Yasaklı

@2RAL Keşke tiflise alsaydım. 😢

@2RAL Keşke tiflise alsaydım. 😢

Qardaş, sakit ol, hər şey yaxşı olacaq , pozitiv ol. Sən artıq seçilmişlərin içindəsən, Allahdan xeyirlisi.

• Yasaklı

@Ruslan-Aliyev İnşallah çox sağ ol pozitif mesaj verdiğin için. Sosyal medyadan sesimizi duyurmaya çalışıyoruz ankara konsolosluğuna umarım bu karardan vazgeçerler artık.

• Merhabalar. Ben Azerbaycan vatandaşıyım. Türkiyede yaşadığım süre ile ilgili adli sicil belgesini e-devletden almam yeterli olurmu yoksa ıslak imzalımı gerekli? (Not: belgeyi e-devletden alırsam zamanında bana verilmiş geçici tc numaram yazıyor pasaport numarası yazmıyor.) Veya KKC ye ilk e-devletden aldığım adli sicil belgesini gönderirsem ve sonra vize mulakatına giderken ıslak imzalı adli sicil belgesini götürürsem olurmu?

• Salam. Mene bu gün zeng edib melumatlarimı aldilar. Lakin qalib olmadığımı dediler. Bu ne anlama gelir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |