Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

DS-260 formlarını gönderdikten sonra hangi belgeler isteniyor. Formda aradım ve gerçekten bulamadım. Esas bunu sorma sebebim eşim Rus. Evraklar Rusya konsolosluğundan 1 veya 2 ay gibi çok geç zamanlarda evrak alınabiliyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Son olarak 3 ve 1 yaşında çocuklarım var. Ücretler onlar içinde aynı mıdır?

• @crazycells merhaba.bilgi için,cok teşekkürler.diplomayi sanırım alamam.ama mesleki şartları (son 5 yıl içinde 2yil bir işte SGK li olarak çalışmak sanırım)buna uygunum .2014 /2018 arası SGK var.daha eskiye dönük SGK da var ama sanırım, bu tarihde olanlar geçerli olacak

• @fposul insallah 🙏

• @riderman evet hepsini ayri ayri doldurmaniz gerekiyor. Biz ayri ayri yaptik bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

• arkadaşlar abd adres durumu için ne yaptınız ?

• Merhaba arkadaşlar, benim birkaç sorum olacak:

1. Greencard'a eşimle başvurduğumuz zaman İstanbul'da yaşıyorduk ancak iş sebebinden dolayı 1 ay kadar önce Azerbaycan'a taşındık. Mülakat yeri olarak Ankara'yı seçtim bir sorun olur mu?

2. Posta adresi olarak İstanbul adresini(ailemin adresi) verdim yaşadığım yer ile farklı olduğu için sorun olur mu?

3. Freelance ve sigortasız çalıştığımız işleri eklemeli miyim? Yoksa e-devlette yer alan sigorta bilgilerine göre mi doldurmalıyım?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

• Bu ileti silindi!

• @ozn 2019 da 10 kya şubatta gelmiş

• @gkhn35 pasaport ile giriş yaptım, pasaport ta çalışma izninde var

• Merhaba, forumu incelerken ds-260'ı geç göndermememiz gerektiğini anlıyorum. Bu "geç"ten kasıt nedir? Hata yapmamak için zamana yayalım dedik, en erken pazartesi (13 mayıs) gönderelim dedik ama risk mi alıyoruz acaba?.. Minimium tahmini süre önerisi yapabilir misiniz? Case numarasına göre hareket ediliyorsa numarası 10 binlerde olan biri elini çabuk mu tutmalı?

• @rodin Eğer sıranız 100 lerde ise bence sorun olacağını düşünmüyorum. 10k ların bile 3-5 güne gecikmesi sorun olmaya bilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eftalya DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese merhaba,
    Bu sene case numberlar sanırım hep yuksek bende kazandım.Benim numaram da 40.000 üstünde ...

hosgeldiniz, imzanizi guncellemeyi unutmayin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thedotemre DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Mulakata hangi ulkede girmeyi dusunuyorsunuz? Rusya'da mi? DS-260 formunu guncel bilgilerle doldurup gondermeniz yeterli.

Mulakata Ankara`da girmeyi planliyorum.

O durumda DS-260 formunu en yakin zamanda gondermenizi tavsiye ederim. Farkli bir ulkeye gitmeniz, mulakat yerini degistirmeyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhtaradana DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba benim sorum ds 260 ile ilgili

1)telefon numarasını yazdıktan sonra e mail istiyor bunu küçük harflerle ve türkçe karekterlemi yazıcaz benim emailim de (i )harfi geçiyor
    2)bu email adresi dv lotterye başvurduğumuzdaki ile aynı olmak zorunda mı ? KCC ile bütün yazışmalarını bu email üzerinden mi yapacağız
    3)Lotterye aracı firma ile başvurmuştum başvuru sırasında benim emalimi mi kullandıklarını tam olarak bilmiyorum bu sorun olur mu ,ds 260 da verdiğimiz email iletişim için yeterli mi KCC ile
    4)Kuzey kıbrısta 2 yıl süreli yasal çalışma izni ile çalıştım adres kısmında K.K.T.C yok cyprus seçiyorum bu sıkıntı olurmu,KCC email ile bizden evrak istediğinde
    cevaplar için simdiden teşekkür ederim.

1. email adresini oldugu sekilde yazabilirsiniz, ingilizcede i harfi var.

2. hayir, ayni olmak zorunda degil. Hayir, ilk basvuru sirasinda verdiginiz email adresiyle iletisim kuracaklar sizinle.

3. KCC ile iletisime gecerek bu email adresiyle iletisim kurmalarini belirtebilirsiniz.

4. sorun olmaz, Cyprus olarak secmeniz uygundur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fposul DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

green carda başvuru sırasında yazılan e postadan emin değilsek ne yapmalıyız ?

baskasi mi basvurunuzu yapti? Onemli olan email adresine erisiminizin olmasi. Baskasinin email adresini yazmadiysaniz veya gecen yildan bu yana iptal ettirdiginiz email adresi yoksa bir sorun olmamasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@riderman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar . Aile olarak 3 kişiyiz. 3 ayrı formu ayrı ayrı ayrı mı gönderecegiz. Bunun için ayrı zamanlar da olması bir sıkıntı yaratır mı.

ayri zamanlarda gondermeniz sorun yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@utahlı-kedi DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar kafama takılan 2 soru var.
    1 - üniversiteyi 2 yıllık okudum . Şehir dışında okudum. Ama adresim değiştirmedim. Sizce üniversitede ki adresi yazmaya gerek var mı ? Evde kalmıştık arkadaşlarla ?
    2 - ABD adresi olayı arkadaşlar orada tanıdığım kimse yok şuanlık. Burayı boş bıraksam olur mu ?

1. 2 yil uzun sure, o nedenle yazmanizi tavsiye ederim.

2. Olur. Imzamdaki pakette nasil yazacaginiz yazili.

Ayrica: https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @crazycells
    3. family de mother kısmındaki surname e annenin kızlık soyadını mı yoksa şuanda kullandığı soyadını mı yazacağim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Tecrübeli abilerime bir şey sormak istiyorum, ben üniversite öğrencisiyim ve bu sene erasmus programını kazanmıştım yaklaşık eylül ayından ocak ayının sonuna kadar Almanyada olacağım, case numberim 10XXX bana mülakat tarihi tahmini olarak ne zaman gelir? Geçmiş yıllardan tecrübeli olan abilerim illaki vardır bana bi yardımcı olabilirler mi? Eğer Erasmustayken gelirse de direkt uçak biletimi alıp mülakata 3-4 gün erkenden gelip işlerimi halletirmeyi düşünüyorum, bu genç kardeşinize ne tavsiye edersiniz nasıl bir yol izlemeliyim lütfen, minnettar kalırım.

Mulakat yerini Ankara olarak belirtin bence, eger mulakat tarihi cok erken verilirse ya mulakat tarihini ertelersiniz ya da dosyanizi Almanya'ya almak icin basvuru yaparsiniz (ama gocmen vize veren konsolosluga gidis-gelis ve ceviri masraflari yerine Turkiye'ye gitmek ayni kapiya da cikabilir).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkcet DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selam dostlar,
    Bir kac sorum var ve nereye soracagimi bilemedim, yonlendirirseniz sevinirim. Simdi DV cekilisi cikti ve ne zamana kadar belgeleri doldurup gonderebilirim? En kisa surede diyeceginizi biliyorum fakat.

Benim ve oglumun pasaportu 2020'de suresi doluyor? Yenileme yapip oyle mi basvurayim yoksa simdiki pasaportlarla doldurup sonra degistirdim mi diyeyim?
    Bu sure icerisinde bir oglum daha oldu ve pasaportu yok? Pasaporta basvurup sonra mi doldurayim yoksa bekleyeyim mi bilemedim?

Bunlara ek diplomanin orjinalini istiyor gorusmede fakat bende orjinali yok kayip. Universiten isteyecegim fakat amerika'dan mezun oldugum icin gelmesi surecektir.

Kafam cok karisik isin gercegi sizce ne yapmaliyim?

Selamlar

Dosya numaraniz kucuk, o nedenle pasaportlari yeniletip/cikartip formlari gonderebilirsiniz, dilerseniz bu sekilde de gonderebilirsiniz.

Henuz DV2020'in baslamasina aylar var, diplomanizi universiteden isteyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |