Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @onrozr o ışığı bende görür gibi oldum ama hala çok anlamsız ya bir türlü taşlar oturmuyor kafamda bu yeni sistemde..

• @crazycells merkala bekliyoruz sizi.

• ⭐⭐

yalnış anlamadıysam bu eklenti herkese rast gele case number üretiyor herkesde captach girinçe ceac verileri cıkıyor ortaya doğrumu anlamışım

• Brit Simon EU analizi:
    Europe
    EU was allowed to exceed it’s quota by quite a margin in DV2018. We cannot be certain whether that will happen again or not. If it does, EU can probably go current – but “wait and see” will be the best approach. A lot will depend on AF region processing and whether there is a surplus of visas available to allow EU to exceed the quota. If not, the last thousand or so cases (28XXX and above) might have some reason to be concerned. There was a push toward Eastern EU countries over the last couple of years, and whilst I don’t have the data, I imagine that is the same – so I expect derivative activity and response rates etc to remain about the same as last year. The new document procedure should not be much impact in EU. I would expect people in EU to receive and respond to the new instructions, so I don’t think that will cause a significant change in the outcome.
    Pek iç açıcı değil ama beklemeye devam.

• sayın @Tairanu brit simonun yorumunda ben olumsuz bir hava hissetmedim, kotanın avrupada geçen sene olduğu gibi kota aşımına izin verilmesi durumunda tüm numaraların current olma ihtimalini ortaya çıkartıyor,28000 e kadar normal şartlarda işlem göreceğini kota aşımı olursa tüm numaraların aktif olacağı bilgisi var, tüm forumlarda algı bu yönde gözükmekte, biz tabi ki temenni etmekten başka bir şey yapamıyoruz, tek dileğimiz tüm arkadaşların görüşmeye çağırılıp hayallerini gerçekleştirebilmeleri...sayın @crazycells in yorumunu da dünden beri dört gözle bekliyoruz...

• Selamlar,

Sevgili @Tairanu 'nun bahsettiği 28XXX civarı current olma tahmini midir ? Tam anlayamadım

• sayın @tuan bu tahmin başka bir yeşilkart forum yöneticisi brit simonun hafta sonu kontrolleri sağlanan ceac verilerine istinaden yürüttüğü bir tahmin, ortada bir kesinlik bulunmamaktadır.

• @tuan evet tahminidir. Geçen seneki ds260 doldurma oranına bakılarak kaç tane dolu case'e sıra geleceğini ve bu sene o dolu casein kaçıncı sıraya tekabül ettiğini istatistiksel olarak hesapladığımızda 28xxx sayılara kadar risk olmadığı görülüyor ama tabiki bunlar tahmin. Şuana kadar basılan vize sayısına bakılırsa, geçen senenin çok altında gidiyoruz aslında bu tüm numaralar için umut demek

• @tuan merhaba, bunlar sadece verilere bakarak Brit Simon adında bir eski GC kazananı arkadaşımızın tahminleri. Herkes verilere bakarak kendi çıkarımını yapabilir.

2019 verileri: https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY19.html adresinde görülebilir.

Eski verilere de oradan ulaşılabilir.

Recep Arkadaşımızın çok güzel bir analizi var.

En son 10.000 olarak (1200 artış olan) bulletin'i saymazsak, ondan önceki 4 ay boyunca her ay 1300 civarı dolu case çağırdıkları görünüyor.

Yani bu mantıkla devam ederse
    Mart: 12500
    Nisan: 15200
    Mayıs: 18100
    Haziran: 20800
    Temmuz: 24400
    Ağustos 28000
    Eylül: Current

gibi bir tablo ortaya çıkabiliyor. Tabii burada EU kotasının geçen seneki gibi aşılması söz konusu olur mu? Evlenenler, doğan çocuklar, gitmeye karar veren ya da vazgeçenlerin oranları hepsi sayıyı azaltacak yönde etki ediyor. Artık bize verilerden anlayabildiğimizi anlayıp gerisini beklemekten başka çare kalmıyor.

• Uzun zamandır siteye bakamıyordum, bu yılda yüksek case no sıkıntısı var mı? Var ise Allah yardımcınız çünkü durum güzel bir bekleyiş yerine gerçekten çok sıkıntılı bir sürece dönüşüyor...

• @onrozr Ama o kadar çok etken varki insan emin olamıyor, özellikle geçen seneki rakamlar ve yavaş ilerleyen sistem yüzünden endişem. Benim de dileğim herkesin kazanması.

• @tuan brit simon'in tahmini 28000 ve üstü biraz zor görünüyor diyor. Ama sonuçta tahmin olduğunu kendiside her zaman söylüyor. O yüzden beklemek ve görmek en güzel cevap. Umarım herşey istediğimiz gibi olur.

• @asilcenk DV-2019 CEAC Data İmece Çalışması içinde söyledi:

Uzun zamandır siteye bakamıyordum, bu yılda yüksek case no sıkıntısı var mı? Var ise Allah yardımcınız çünkü durum güzel bir bekleyiş yerine gerçekten çok sıkıntılı bir sürece dönüşüyor...

İmzanız da 36000 bir rakam olduğunu görüyorum bu rakamda kazandınız mı bence herkese umut olabilirsiniz :))

• @rüzgar geçen yıl kazandık diye sevindik ama yıl 25binde kapandığı için sonu hüsran oldu. Bırak 36bini 26bin bile hüsrana uğradı geçen yıl. Maalesef sizlere umut olmaktan çok uzak geçen yıl...

Bu senenin rakamlarına hiç bakmadım ama inşallah sizler sezonu mutlu haberler ile kapatırsınız...

• @asilcenk DV-2019 CEAC Data İmece Çalışması içinde söyledi:

@rüzgar geçen yıl kazandık diye sevindik ama yıl 25binde kapandığı için sonu hüsran oldu. Bırak 36bini 26bin bile hüsrana uğradı geçen yıl. Maalesef sizlere umut olmaktan çok uzak geçen yıl...

Bu senenin rakamlarına hiç bakmadım ama inşallah sizler sezonu mutlu haberler ile kapatırsınız...

Çok teşekkür ederim. İmzanızda DV2018 - Case no: 36xxx yazdığı için sormuştum güzel temennileriniz için çok sağ olun

• hep bizim dışımızdaki süreçler, arkadaşın dediği gibi bekleyeceğiz ve göreceğiz 🙂 herkesin umutlarının gerçekleşmesi dileğiyle...

• Bu Ceac verilerindeki Ready verileri tam olarak neydi ? yani Ready ne anlama geliyor ?

• @phadu peki biz 2020 talihlileri olarak ne zaman başlamalıyız 2019 September bülteni yayınlandı ve eu 2100 e kadar cut-off oldu, biz sisteme girip tek tek deneyebilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV-2019 CEAC Data İmece Çalışması

@phadu peki biz 2020 talihlileri olarak ne zaman başlamalıyız 2019 September bülteni yayınlandı ve eu 2100 e kadar cut-off oldu, biz sisteme girip tek tek deneyebilir miyiz?

Genelde CEAC verileri Ocak ayindan sonra yuklenmeye baslaniyor.

• @crazycells teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |