DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bana eşime ve bir çocuğuma hiç aşı yapılmadi. Bir çocuguma yaptılar biraz zorlayarak...

Ben 5binden aşağı rakamla başladım ama tavsiye etmem ... Bekarsaniz olur ama... Işi ne kadarda bulduğuna bağlı durum...

• @jammel evet new york otel konusunda uygun olabilir ancak dil durumunuz da önemli. Ayrıca orada 1 uıl yaşamış biri olarak hayatın burdaki istanbula benzer olarak pahalı olduğunu söyleyebilirim. Örneğin new yorkta 1 odaya 800 dolar vereceksiniz ama bu tutara örneğin teksasta ev kiralanıyor. İş bulma olasılığınızın yüksek ancak yaşamın görece ucuz olduğu yerler mantıklı olacaktır. En azından düzen oturtana kadar böyle bir eyalette kalırsınız sonra tekrar new york falan düşünürsünüz. Florida iş bulma açısından size uygunsa teksas gibi yaşamın ucuz ve federal vergi + fica dışında ödeme yapmayacağınız bir eyalet. Genellikle abdli emeklilerin yoğun olduğu bir yer.

• @Mr-Hakan @karadenizden Bir süre önce birisi aşıların listesini vermişti diye hatırlıyorum, ama forumda nerede bilemiyorum zor bulurum belki @crazycells biliyordur o liste haricinde bir tek grip aşısı olup olayı bitirmişlerdi. O beni biraz rahatlatmıştı ama eğer iş söylediğiniz gibiyse napalım katlanacağız artık. 🙂

• @deejake listedeki hangi aşıların yapılacağına doktor karar veriyormuş. @crazycells in bana verdiği bilgi buydu. Aşıların tamamımı önceden olsanız da süresi varmış. Dolayısıyla tamamını ya da bir kısmını yapmak doktorun insiyatifinde. Ben para kazanmak için umarım gereksiz yere aşı yapmazlar demiştim. Umarım öyle olur.

• @semavi DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Bana eşime ve bir çocuğuma hiç aşı yapılmadi. Bir çocuguma yaptılar biraz zorlayarak...

Merhaba, daha onceden yapildigi icin mi yapilmadi asilariniz. Yada ayri durum neticesinde mi? Cok onemli bir konu yazdiginiz, aydinlatabilir misiniz bizleri.

• @deejake
    https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/exams/diseases-vaccines-included.html#vaccine sitesinden aşıların listesi bulunuyor

Mumps
    Measles
    Rubella
    Polio
    Tetanus
    Diphtheria
    Pertussis
    Haemophilus influenzae Type B
    Rotavirus
    Hepatitis A
    Hepatitis B
    Meningocococcal disease
    Varicella
    Pneumococcal pneumonia
    Influenza

Gerekli aşılar bunlar hocam sağlık muayenesinden 1 ay önce bu aşıları tamamlamaya çalışın olduğunuz aşıların evraklarını doktor imzalı şekilde alıp götürün büyük ihtimalle sadece tek aşı ile kurtulursunuz. Tek olacağınız aşı da grip aşısı olacaktır. En ucuz aşı fiyatını 20 dolar olarak belirlediklerine göre 50 ile 80 dolar arasında ücret alacaklardır . Bu da muayene ücreti olan 270 dolarla beraber 320 -350 dolar civarinda olacaktır kişi başı

• @mr-hakan ben de önden aşı vurulmayı ve işi ucuza getirmeyi sormuştum @crazycells e ve o bana böyle birşey yapmayın dedi. Benim şimdi kafam karıştı. Çünkü belkide hepsini vurmayacak falan dedi. Önden daha ucuza halletmek varken niye fazla para verelim. Ama doktor buna rağmen yine vurursa aşıları ne olacak. Sonuçta onun vereceği rapor önemli. Sorun çıkmasın.

• @the-black-eagle bazı aşılarda tekrar gerekiyor. Biz ilkokulda oluyoruz bir daha olmuyoruz. Bu durumda doktor 3 aşının tekrar gerektirdiğine karar verirse yine yapılacaktir

• @the-black-eagle hocam listedeki aşıların bir çoğunu aile hekiminiz ücretsiz yapıyor zaten bir ay öncesinden aşılarınızı yapın doktordan aldığınız aşı kartlarını da götürün . Doğru evrağı verecek olan doktorlar onlar ama hiç tıp bilmeyen ben bile hiçbir aşının sadece 1 ay zamanı olduğuna inanmıyorum ne yani aşıyı olup 1 ay sonra o aşının geçersiz olduğunu sayamaz . Ha tabi doktor hanım veya beyin insiyatifinde dozajı az bulur yapar . Eksik vardır onu yapar. Yeterli görmeyip yapar . Aşı yani eğer herhangi bir alerjiniz yoksa listedeki aşılara 2 defa aşı olmaktan bir zarar gelmeyeceği kanaatindeyim . Ki en son aşısını 16 yıl önce olmuş birisi olarak söylüyorum. 10 11 yaşıma kadar her türlü hastalığı atlattım . Ondan dolayı da aşı olmaya gerek duymadım sadece formalite amacı ile muayeneden 1 ay önce aşıların tamamını olup aşı kartını alıp öyle gideceğim . Sonuçta göç edeceğiz cebimizde tutabileceğimiz her bir cent orada yeni hayatımızı kurarken faydalı olacaktır.

• ⭐⭐

• @mr-hakan ben sebebini sormayın ama ben zaten aşıya karşıyım demiştim. Ayrıca ilaç alerjim olduğunu sölemiştim. Verecekleri aşı bildiğimiz bağışıklık kazanmak için zayıf mikropsa tamam ama kimyasal varsa bende alerjik reaksiyona sebep olabilir. Parayı geçtim bu durum sıkıntı. Alerji ile ilgili bir antibiyotik ve bir ağrı kesici için test yaptırdım ve kart aldım zamanında. Malum sürekli araçta yollardayız. Bişey olsa Allah korusun bilincimiz kapansa bişey vursalar yaşayacağımız varsa da ölürüz. Bu kartın ingilizcesini de yaptırsam mı ki nerde nasıl yapılır bi fikrim yok.

• @the-black-eagle hocam temel anlamda aşı dediğimiz şeyin mikropların zayıflatılmış halleri olduğunu kimyasal olarak üremeleri ve güçlenmesini engelleyecek kimyasallar kullanılıyor . Bundan dolayı farklı birşey olacağını sanmıyorum . Eğer bazı alerjileriniz var ise doktorunuzdan hangi ilaç ve etken maddelere alerjiniz olduğunu belirten bir rapor alın ingilizceye çevirin yanınızda bulunsun zararı olmaz uluslar arası geçerliliği olur mu emin değilim ama bildiğim kadarıyla herhangi bir sağlık personeli bunu görünce kesinlikle ina uyacaktır .

• Aşı konusu #34873487583457 🙂

Antikor testi götürüp buna rağmen aşı yapılan insanlar var direnmek anlamsız gibi geliyor bana

• @jammel , @Mr-Hakan tek kişi olarak gidecek birisi için çok kasmamak lazım. Kredi buradaki masraflar ve ilk bir aylık süreç için gerekli olacaktır. Tek kişi iki iş kassa çözümü bulur. Zaten turizmci diye hatırlıyorum @jammel i 2. İşi yiyecek içecek ile ilgili bir iş yapabilirse yiyecek içecek masrafıda olmaz. Ev tutmasına gerek yok paylaşımlı bir ev ile devam edebilir. Gideceği yere göre araç sıkıntısı yaşayacaktır merkezi bir yere gitmeyecekse. En kötü hk departmanında çalışsa 8-9 dolar saatlik ücretle başlar. Plus tip
    Tek kişi olması sebebiyle daha çabuk düze çıkacaktır. 20 k cebine koyup giden 3 kişilik çocuklu bir aileden daha da çabuk düze çıkacaktır diye düşünüyorum.
    Endişeleri anlıyorum. Zor şartlarda yaşıyoruz Türkiye de. Bir turizm çalışanı olarak çok çok iyi anlıyorum hatta. İnşallah o aşamaya gelsin de mutlaka çözüm bulunur.

• @mr-hakan o dediğiniz maalesef imkansız. Test ilaç denenerek yapıldığı için her ilacı test şansı yok açıkçası benim de denek faresi olmaya niyetim yok. Testler genellikle kullanman gerekebilecek ilaçlar üzerinden yürüyor. Örneğin antibiyotik ve ağrı kesici test ettirdim. Bunlara reaksiyon göstermeyince kullanılabilir 1er adet ilaç olarak karta yazdılar. Beyanım yani önceden kullanıp reaksiyon gösterdiğim ilaçların da etken maddeleri eklendi ve bunları içeren ilaçlar verilmemeli gibi bişeyler yazıldı. İlaç testleri diğer alerjik testlerden farklı yapılıyor. Yok parfüm polen toz vs gibi 30 iğneli bir plaka ile değil. Önce deri altı enjeksiyon sonra direkt düşük mg içme şeklinde.

• @maiaraba doğrudur hocam ben zaten minimum giderleri hesaplayarak bile 26 bin dolar gibi bir liste çıkardım 6 aylık yasam ve sıfırdan vize başvurusu için ama şunu da söyleyebilirim ki 3 kişi ben eşim ve çocuğum gideceğimiz için ve eşim evden çalışacağı için büyük ihtimalle bende hem sabit bir yerde çalışıp hemde ekstra olarak günde 2 3 saat de olsa ek is yaparak işe başladıktan bir sene sonraya kadar oraya geldiğim parayı biriktirmeyi ve bir sonraki 6 ay içinde biriktirdiğim para ile ev almayı planlıyorum o konuda ne kadar plan yaparsak bile boşuna olacağını bilmeme rağmen plansız olmaktan iyidir düşüncesi ile mümkün olan herşeyi planlamaya çalışıyorum . Gönül ister ki 100 150 bin dolarla göç edelim ama malesef bu da bir hayal gibi şimdilik süreç başlayana kadar mümkün olduğu kadar tasarruf edip kazandığım her 100 liranın 50 sini altına 50 sini dolar a saklayarak bekletiyorum .

• Muayene tarihinden önce birçok aşıyı aile hekiminizde özel olarak yaptırıp aşı kartlarını kaşeletip ve imzalatıp kayıt altına aldırabilirsiniz. Dr, bu şekilde kabul ediyor ve ekstra ödeme yapmıyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jammel DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

BU FORUMDA BİR BEN FAKİRİM HERALDE, DOLAR 5.5 LİRA 10 BİN DOLAR NERDEN BULALIM 55 BİN TL YAPAR BİRDE EN AZ LİMİT BU, NORMALDE 100 BİN İSTİYORLAR ÖYLE DEGİLMİ. YANİ 2 AY İDARE ETME EV TUTMA FALAN FİLAN 100 BİN LİRA. MİLLET KAN AGLIYOR BENİM VE KARDESİMİN ÇALIŞTIGI YERDEN İŞÇİ ÇIKARDILAR, EKONOMİ BERBAT. ZATEN AMERİKAYA GİTMEMİN DİGER NEDENİDE PARA KAZANMAK. BENDE NE ARAR 55 BİN. BU PARA GÖSTERMELİK OLARAK BİRİNDEN BULDUK TAMAMDA AMERİKADA BU PARAYA GERCEKTEN İHTİYAÇ VAR KİRA DEPOZİTO VE ARABA ŞART TELEFON VE HAT ALMAK ŞART UCAK BİLETİ YEMEK İÇMEK SART EŞYA DA ŞART BU 55 BİN TL GÖSTERMELİK BULSAK NE OLCAKKİ BU PARAYI MECBUR BULMAM LAZIM. DAHA SAGLIK VE KONSOLOSA PARA VERİCEM. ALLAH YARDİMCİM OLSUN NE YAPICAM DÜŞÜNÜYORUM KARA KARA

Bence de bu herkesin problemi, ama siz de maddi birikimin ne kadar onemli oldugunu anlayabiliyorsunuz.

Ne kadar yuksek bir miktarla gelirseniz alisma, yerlesme ve hayata baslama sureci o kadar kisaliyor. Ama cok dusuk bir birikimle gelirseniz, alisma zamani birkac yili bile bulabiliyor. En basidinden cebinizde yeteri kadar para olmadan baska bir sehirde buldugunuz is olsa bile tasinmaya gucunuz yetmediginden firsatlari kaciriyorsunuz, surekli calisip para kazanmaniz gerekiyorsa kendi alaninizdan insanlarla tanismaya firsat bulamiyorsunuz ve dolayisiyla yeni ve daha uygun bir is bulma ihtimalinizi dusuruyorsunuz.
    Butun bunlar kendi isinizi yapma surenizi oldukca uzatiyor, ve uzun bir sure en ideal durumda yasayamiyorsunuz. Bu surede maddi birikimini eritip hala bir dikis tutturamayan arkadaslar dogal olarak -maalesef- pes ediyor ve cogunlukla TR'e geri donus karari aliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar SAğustosta Ds260 formu doldurduğumda lisanstan yeni mezundum. Ardından yüksek lisansa başladım. Hala devam ediyorum. Ayrıca lisans için şu an elimde olan geçici mezuniyet belgesi var diplomam daha çıkmadı çünkü. Fakat şu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Mülakata gittiğimde yüksek lisans yaptığımı gösteren öğrenci belgesini ve transkripti göstermek mi mantıklı olur yoksa lisanstan aldığım geçici mezuniyet belgesini mi ? Mülakat tarihi de açıklanınca sırf bunun değişikliğini yapmak için form açtırma talebine gerek var mıdır ? Teşekkürler...

Formu actirmaniza gerek yok, yuksek lisans ogrenci belgesi ve transcript yeterli olacaktir.

Ayrica mulakatla ilgili sorularinizi su konuda sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mr-hakan DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@deejake
    https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/exams/diseases-vaccines-included.html#vaccine sitesinden aşıların listesi bulunuyor

Mumps
    Measles
    Rubella
    Polio
    Tetanus
    Diphtheria
    Pertussis
    Haemophilus influenzae Type B
    Rotavirus
    Hepatitis A
    Hepatitis B
    Meningocococcal disease
    Varicella
    Pneumococcal pneumonia
    Influenza

Gerekli aşılar bunlar hocam sağlık muayenesinden 1 ay önce bu aşıları tamamlamaya çalışın olduğunuz aşıların evraklarını doktor imzalı şekilde alıp götürün büyük ihtimalle sadece tek aşı ile kurtulursunuz. Tek olacağınız aşı da grip aşısı olacaktır. En ucuz aşı fiyatını 20 dolar olarak belirlediklerine göre 50 ile 80 dolar arasında ücret alacaklardır . Bu da muayene ücreti olan 270 dolarla beraber 320 -350 dolar civarinda olacaktır kişi başı

@Deejake @Mr-Hakan @The-Black-Eagle

bu asilardan 6 tanesini yetiskinlerin olmasina gerek yok, dolayisiyla bilincsiz bir sekilde bu asilarin yapilmasi dogru degil. Digerlerin bir kismi zaten birden fazla doz sekilde yapildigindan siz onceden baska yerde asi olsaniz da 2. dozu doktor yapip yine parasini alacak, ayrica muayene ucreti siz isteseniz de istemeseniz de aliniyor, dolayisiyla asilara verilecek ucretler odenen diger ucretlerin yaninda devede kulak... Daha once konusulmustu, tartisilmisti... Bu islemler zaten tahmin edildigi kadar bir tasarruf da saglamiyor.

Ayrica hepimiz asilari , sagligimizi ve toplum sagligini korumak icin yapmaliyiz. Maalesef ben gocmenlik surecinde tasarruf amaciyla bilincsiz bir sekilde bu asilarin yapilmasina karsi oldugumdan bu konudaki sorulari cevaplamiyorum ve bu hareketi desteklemiyorum. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

194

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |